21-03-2012, 14:18
|
| Początkujący | Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Witam
Otóż jestem osobą małoletnią i chcę założyć stronę www. Jest pewien hosting i jest płatność sms która chcę używać, ale tam trzeba podać dane osobowe, których nie chcę podawać z różnych spraw. Czy jeśli podam fałszywe dane to moi rodzice mogą zapłacić grzywnę/pójść do więzienia?
|
| |
21-03-2012, 14:27
|
| Stały bywalec | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Małoletnią tzn. ile masz lat?
|
| |
21-03-2012, 14:30
|
| Początkujący | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Mało tzn. 11
|
| |
21-03-2012, 14:50
|
| Początkujący | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Czyli za podanie fałszywych danych mogą mnie karać? To nie wiem czy zakładać ten hosting... Poradzisz coś?
|
| |
21-03-2012, 14:51
|
| Gość | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Przede wszystkim, zawieranie w tym przypadku umowy hostingu (tak! wysylajac sms, ktory jest swoista zaplata za usluge, moim zdaniem "podpisuje" sie umowe) jest w tym momencie bezprawne, gdyz osoba nie ukonczyla jeszcze 13 lat, czyli nie posiada zdolnosci do czynnosci prawnych.
|
| |
21-03-2012, 19:09
|
| Początkujący | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Niech ktoś doradzi czy kupować tam hosting podając fałszywe dane czy nie kupować ;/
|
| |
21-03-2012, 19:20
|
| Przyjaciel forum | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią Cytat:
Napisał/a strongmann Niech ktoś doradzi czy kupować tam hosting podając fałszywe dane czy nie kupować ;/ |
Nie kupować. Oszczędzisz sobie potem kłopotów.
|
| |
21-03-2012, 19:22
|
| Początkujący | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Ale w takim razie zostaje tylko jakiś dupny proserwer i boo
|
| |
21-03-2012, 19:32
|
| Przyjaciel forum | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią Cytat:
Napisał/a strongmann Ale w takim razie zostaje tylko jakiś dupny proserwer i boo |
Jeśli Ci zależy to w Twoim imieniu taką umowę mogą zawrzeć Twoi rodzice.
|
| |
21-03-2012, 19:34
|
| Początkujący | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Oni nie chcą. A jeśli bym po prostu wpisał blablabla ?
|
| |
21-03-2012, 19:54
|
| Gość | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
Podawanie fałszywych danych jest karalne, jak to wczesniej koledzy powiedzieli. Twoj adres IP bedzie Twoim adresem rozpoznawczym, wiec i tak odpowiesz za to, jeśli ktoś się zainteresuje sprawą.
|
| |
21-03-2012, 20:58
|
| Przyjaciel forum | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią Cytat:
Napisał/a strongmann Oni nie chcą. A jeśli bym po prostu wpisał blablabla ? |
A co jak oni wezmą pieniążki i potem hosting nie będzie działał jak należy?
|
| |
21-03-2012, 22:07
|
| Moderator globalny | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią Cytat:
Napisał/a strongmann Czy jeśli podam fałszywe dane to moi rodzice mogą zapłacić grzywnę/pójść do więzienia? |
Nie.
Niemniej jednak nie powinieneś takich rzeczy robić za plecami swoich rodziców. Trochę za mało masz lat na podejmowanie samodzielnych decyzji finansowych i nie możesz dokonywać czynności prawnych - np. zawierania umów. Cytat:
Napisał/a saim0n | Cytat:
Napisał/a Matall Podawanie fałszywych danych jest karalne, jak to wczesniej koledzy powiedzieli. Twoj adres IP bedzie Twoim adresem rozpoznawczym, wiec i tak odpowiesz za to, jeśli ktoś się zainteresuje sprawą. |
Bardzo chętnie się dowiem z jakiego to artykułu karalne jest podawanie fałszywych danych osobowych w wymienionym w tym wątku wypadku.
|
| |
22-03-2012, 23:58
|
| Stały bywalec | RE: Podawanie fałszywych danych osobowych przez osobę nieletnią
A co Ty chcesz za pomocą tej strony pieniądze zarabiać ?
|
| |  |
Podobne wątki na Forum Prawnym | Wątek | § Podawanie fałszywych danych (odpowiedzi: 1) Witam
chciałam się dowiedzieć czym jest podawanie fałszywych danych? Czy podanie w formularzu danych na koncie allegro innego adresu, pod którym się... | § Podawanie fałszywych danych przez wykonawcę (odpowiedzi: 7) Wykonawca złożył ofertę robót budowlanych posługując się danymi działalności gospodarczej którą wyrejestrował pół roku wcześniej. Podał te dane do... | § Składanie fałszywych zeznań przez osobą nieletnią. (odpowiedzi: 4) Witam,
Już raz taki post przeze mnie był zamieszczany, lecz nie dostałem w nim odpowiedzi i chciałbym się dowiedzieć co mi grozi, gdyż niedługo... | § Składanie fałszywych zeznań przez osobą nieletnią. (odpowiedzi: 8) Witam,
Niebawem mam sprawę gdzie jestem świadkiem.
Mam w planach powiedzieć przed sądem, że wszystko co mówiłem to było kłamstwo, gdyż byłem pod... | § podawanie fałszywych danych (odpowiedzi: 5) Witam,
przy wniosku o kartę kredytową podałam fałszywe dane dotyczące pracodawcy (pracowałam w tej firmie do końca maja) , bank to zweryfikował i... | § Podawanie fałszywych danych (odpowiedzi: 1) Witam. nie wiem czy zakładam temat w dobrym miejscu, jakby co prosze o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
Otóż - zarejestrowałem się jakoś... | | |