Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek - Forum Prawne

 

Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek 2

Witajcie, jestem dziennikarzem działu gospodarczego "Gazety Wyborczej". Z chęcią opiszę problemy, które macie z tą firmą, bo wygląda to na szwindel, acz trzeba to sprawdzić. Bardzo proszę wszystkich, którzy mają tego typu problemy o kontakt ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
02-03-2013, 00:04  
francuz87
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witajcie,
jestem dziennikarzem działu gospodarczego "Gazety Wyborczej". Z chęcią opiszę problemy, które macie z tą firmą, bo wygląda to na szwindel, acz trzeba to sprawdzić. Bardzo proszę wszystkich, którzy mają tego typu problemy o kontakt na PW lub na jakwaATagora.pl

Pozdr.,
Jakub Wątor.
francuz87 jest off-line  
04-03-2013, 14:14  
Andrzej Wteklocki
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam,

jestem w podobnej sytuacji, ale tym razem "atakuje" Sendit.pl.

Zaczęło się od 2 takich samych informacji które dostałem na email z serwisu Sendit.pl:

Chcieliśmy poinformować, że zostanie wystawiona faktura dopłatowa do zlecenia [tu nr zlecenia ] w wysokości [kwota zlecenia] zł brutto .
Powód wystawienia dokumentu to stwierdzenie niestandardu, przesyłki niesortowalnej. Protokół w załączniku.
UPS zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty za dodatkową obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie wymaga specjalnej obsługi.


Paczki posiadały oczywiście wymiary zgodne z standardowymi przesyłkami UPS. Jedna z nich była przesyłką kopertową i bez problemu mieściła się w w wymiarach paczki standardowej.

Wraz z emailem przyszedł "protokół weryfikacji wagi i wymiarów" który poza datą nadania i nr listu przewozowego nie zawierał żadnych informacji dotyczących przesyłki, w tym wagi i jej wymiarów (sic!)

Moja sytuacja jest o tyle komfortowa iż mam zarejestrowaną DG, wystawiam dobrze opisane paragony i posiadam zarejestrowaną w systemie wewnętrznym ewidencję zamówień. Na podstawie tych danych bardzo szybko mogę zweryfikować co było w paczce i ile faktycznie ważyła oraz jakie miała gabaryty.

Zgłaszając reklamację poprosiłem o podesłanie prawdziwego protokołu z weryfikacji wag i wymiarów. Nie mogę się go doczekać

Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej
Andrzej Wteklocki jest off-line  
07-03-2013, 15:51  
Daniel.Ch
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

UWAGA! FINAŁ SPRAWY I WYJAŚNIENIE!

Panowie muszę serdecznie Wam podziękować za okazaną pomoc i zainteresowanie moim problemem. Dostałem długo wyczekiwaną ale POZYTYWNĄ odpowiedź na moją reklamację. Firma uważa że nie ma nic sobie do zarzucenia i umywa rączki twierdząc że cała wina leży po stronie UPS'u. Nie dojdę do tego jaka jest prawda ponieważ serwis pośredniczy w całej tej sytuacji i może wymyślić co chce ale ważne że sprawa jest zamknięta. Wystawiono korektę faktury z prawdziwą kwotą zapłaconą przeze mnie i wg. serwisu firma UPS przyznała się do winy i zawyżenia wymiaru/wagi paczki.
Gdyby ktoś miał podobną sytuację w przyszłości to proszę śmiało pisać do mnie i w miarę możliwości postaram się pomóc i pokierować co zrobić w tej sytuacji.

Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie! Pozdrawiam
Daniel
Daniel.Ch jest off-line  
13-03-2013, 13:53  
Andrzej Wteklocki
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Gratuluję pozytywnego wyjaśnienie sprawy!

W moim przypadku jest mniej kolorowo, ale udało się ustalić jedną rzecz:

Dzwoniąc do UPS dowiedziałem się iż pusty protokół oznacza że paczka była sprawdzana przez ich super automat do pomiaru paramentów paczek który nie wykazał niczego ponad standardową objętość czy wagę !

Portal pośredniczący (w moim wypadku Sendit.pl ) nie przyjął reklamacji ale poinformował że mogę iść z tym do sądu.

Czyli dodatkowe opłaty dolicza nie UPS, a portal pośredniczący na podstawie protokołów stwierdzających zgodność gabarytów paczki z podanymi przy nadaniu

To jest tylko możliwe tylko w tym kraju

Andrzej Wteklocki jest off-line  
21-03-2013, 17:14  
proku
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

niestety mam taką samą sytuację. dzięki wskazówkom podanym na tej stronie napisałem juz reklamację, opierając się na przepisach prawa. miejmy nadzieję odpowiedź będzie taka, jaka być powinna.
Chciałbym tylko nadmienić i zachęcić ludzi do jednego - wyrażania swojej opinii na opineo.pl, gdzie firma nie ma żadnych negatywnych opinii.
proku jest off-line  
21-03-2013, 17:30  
aanusia
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

JESTEM KOLEJNĄ OFIARĄ TEGO SERWISU
KILKA LAT DOBREJ WSPÓŁPRACY Z TĄ FIRMĄ POSZŁO NA MARNE!!!!
OD WCZORAJ DOSTAJĘ KOREKTY WYSŁANYCH PRZE ZEMNIE PACZEK ZE STYCZNIA TEGO ROKU.!!!!
LECĄ POKOLEI Z FAKTURAMI-DOPŁATAMI!!!!!!
NIE PODDAM SIĘ TAK ŁATWO PONIEWAŻ POSIADAM DOKŁADNE INFORMACJE DOTYCZĄCE MOICH PACZEK{przedmioty były sprzedawane internetowo więc mam pełną dokumentację ich zawartości.
ZASTANAWIAM SIĘ OD CZEGO ZACZĄĆ WALKĘ !!!!!
NAJPIERW REKLAMACJA-Z TYM SOBIE PORADZĘ ,ALE CO DALEJ???
NIE CHCĘ CZEKAĆ BEZCZYNNIE

POZDRAWIAM
aanusia jest off-line  
02-04-2013, 19:40  
kozio_lek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam,

Ja współpracowałem z serwisem przez 3 lata. Wysłałem poprzez ich portal około 1000 paczek ,płacąc średnio za paczkę 19 zl. Wybierałem kuriera UPS. Nieraz jak coś bylo zaniżone przeze mnie dostawałem fakturę z dopłatą około 40 zl ( 20 zl opłata karna + dopłata wyrównawcza ) .Płaciłem za każdą fakturę a jak za jakomś nie zapłaciłem to firma bez żadnego informowania mnie ściągała sobie należność z ..przesyłek , które były za pobraniem ( nieźle co? pytałem czy to zgodne z prawem , odpisali mi ,że tak mają w regulaminie i jest OK , hehehe ) .

I nagle ..koniec 2012 roku czyli 4 miesiące temu dostałem 1 fakturę tzw, zbiorczą z dopłatą za 5 paczek na kwotę ...niemal 2500 zl ( żadna paczka nie przekroczyła wagi 15 kg ( opcja w serwisie jest 19 zl za pake do 30 kg ) . Wymiarem były lekko większe ale ..nie wysyłałem ani pianina ani żyrafy a mam do dodpłaty za 1 paczkę 430 zl ( wysyłany bym dywan , ważący 6 kg i takich dywanów wysłałem ponad 100 wcześniej i nie było żadnego problemu ) . Ciekawostką jest fakt ,ze faktury KARNE są nagle wyższe o TYSIĄC PROCENT i więcej a regulamin na stronie jest cały czas ten sam od : data aktualizacji 2012-03-16.
Reklamacji nie uznają , w styczniu jeszcze wysłałem kilka paczek a do dziś przychodzą nowe faktury. W sumie już mam do zapłaty około 3 ,3 tys. zl. + ODSETKI ! , ( za 11 czy 12 paczek !! , żadna nie ważyła więcej niz 15 kg , dla porównania dodam ,ze cena za wysłanie palety ważącej 900 kg wynosi średnio < w zależności od firmy > około 180-220 zł ) .
Jestem straszony firmą windykacyjną . Byłem juz u rzecznika praw konsumenta , będę pisał do Pana Jakuba z Gazety Wyborczej ,który zajął się już tym problemem . Kilku prawników na www radzi ,że pozew zbiorowy będzie odpowiedni dla tego typu praktyk . W razie czego proszę pisać : kozio_lek@poczta.onet.pl . Pozdrawiam
kozio_lek jest off-line  
20-05-2013, 21:19  
krechaSP
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

witam. dzisiaj mi mija termin płatności. zupełnie mi to wypadło z głowy. wysłałem przez serwis dwie przesyłki. od drugiej dostałem karę w wysokości 24,60 zł. właśnie do nich piszę, że chciałbym zobaczyć dokumenty.
pierwszą wiadomość dostałem 14.05.13. odpowiedziałem tego samego dnia, a następnego doszła odpowiedź od nich. jeżeli coś się nie zgadzało z paczką to może to być jedynie to, że paczka nie była prostokątna (jeden bok był skośny) lub wymiar był minimalnie (góra 2cm) większy z którejś strony. Co mam zrobić ? wysłać im pieniądze ?

Cytat:
Witamy
w załączniku faktura FV 2044/5/13/WT.

W przypadku niezgodności Państwa danych z danymi na FV prosimy o zalogowanie się na stronę i poprawienia danych w zakładce 'moje dane'.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie [...] wystawiania faktur [...]
(Dz.U. Nr 212, poz. 1337) faktura nie wymaga podpisu ani pieczęci wystawiającego.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na e-mail

Z poważaniem:

****************
to była ich pierwsza wiadomość. napisałem im "nie rozumiem o co chodzi w tym mailu" i otrzymałem taką odpowiedź:

Cytat:
Tak jak mają to państwo napisane na fakturze, firma UPS stwierdziła, że przesyłka nr 1ZY6494A7792285818 była przesyłką niestandardową, tego państwo w formularzu nadaj paczkę nie zaznaczyli w związku z czym została wystawiona faktura na dopłatę za niestandard oraz opłatę karną za to że niestandard nie został zadeklarowany.

Pozdrawiam
treść mojej wiadomości do nich z dzisiaj:

Cytat:
witam,
co było według firmy ups niestandardowego w przesyłce ?
co było nie tak z moją przesyłką ? proszę o dokładne informacje i pismo od ups'u. pieniądze mogę wysłać ale dopiero po dostarczeniu mi papierów prze UPS gdzie będzie napisane co było nie tak. Proszę o pilny kontakt na ten adres email. dodam jeszcze, że prawnie patrząc na to pieniądze jestem winny przewoźnikowi, a nie waszej firmie. chciałbym zobaczyć wszystkie dokumenty od ups'u
pozdrawiam i proszę o pilną odpowiedź, bo nie wiem co mam robić.
krechaSP jest off-line  
20-05-2013, 22:54  
Drumknott
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

@krechaSP

Co do przesyłki niestandardowej to w zasadzie każdą paczkę można pod taką podciągnąć.

"Zaznacz element niestandardowy jeżeli przesyłka jest:
-o kształcie okrągłym cylindrycznym lub owalnym (np opony, tuleje, worki itp);
-o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
-obwiązana luźnym sznurkiem;
-o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: folie, gumy itd.);
-zawierają luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny;
-umieszczona w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu;
-zawartość stanowią chemikalia (farby, lakiery,rozpuszczalniki, bejce itp.). "


Już widzę jak wysyłający paczki wyważają je by ciężar był równomierny... To jakiś absurd przy paczkach nie przekraczających 15 kg.

Lepką powierzchnią jest każda paczka na którą naklejony jest list przewozowy umieszczony w folii naklejanej przez kuriera. Tak samo paczka zapakowania streczem. Zresztą definicja lepkości bardziej podpada mi pod klej niż gumę czy folię. Zadziwiające, że Poczta Polska nigdy nie ma z tym problemu, a firma kurierska nagle ma.

W praktyce każda paczka podpada pod te wymogi.


Zazwyczaj firmy kurierskie mają po prostu wymóg zaznaczenia czy paczka jest sortowalna czy też nie, bez takiego dziwaczenia. Jeśli jest o innych kształtach niż bryła prostokątna czy kwadratowa to uznaje się ja jako niesortowalną i wóczas cena rośnie. A zamiast tego mamy tutaj całą litanię wymogów co do tego co uznaje się za paczkę niestandardową. Czyli każda paczka jest niestandardowa według tych bzdurnych wymogów.

krechaSP jak wyglądała twoja paczka? Czym była obwinięta itd?


Zrobiłem test utworzyłem paczkę do wysłania o wymiarach 50x50x50, cena to brutto: 19,52 zł. Po zaznaczeniu opcji niestandardowa, cena rośnie do brutto: 31,82 zł.
Problem polega na tym, że według tych wymogów każdą paczkę mogą sobie potraktować jako niestandardową, dlatego, że wymogi są absurdalne.
Rozumiem rozgraniczenie między paczką sortowalna, niesortowalną, typem produktów na przykład płynne, spożywcze itd. Ale pisanie o tym, że niestandardową jest paczka o "lepkiej" powierzchni jest niepoważne, tak jak i przy niewielkich paczkach, rozkład ciężaru. Taki parametr ma znaczenie przy dużych przesyłkach.

Te wymogi zwyczajnie są idealnym sposobem do wymuszania pieniędzy od klientów. Gdyż jak już pisałem, można każdej paczce zarzucić to, że powinna być zaznaczona opcja "Element niestandardowy ".


***************

Ja wysyłając kilka dni temu paczkę, zrobiłem dokumentację wideo z linijką i wymiarami paczki oraz listem przewozowym na paczce, by nie było, że to nie ta paczka. Niech mi tylko ktoś zarzuci nadwymiar to pójdę z tym do sądu.
Zawsze też podaję wymiary paczki o około 5mm więcej niż jej rzeczywiste wymiary.
Na dzień dzisiejszy z usług firmy korzystałem 3 razy, ale jak widać to sytuacja występująca nie tylko u nich. W zasadzie taki serwis jest brokerem usług czyli pośrednikiem, wychodzi na to, że roszczenia o dopłatę wychodzą od dostawcy czyli firmy kurierskiej.
Ale tak jak pisałem, zamierzam robić dokumentację wideo każdej paczki i nie mam oporów by iść do sądu w sytuacji gdy ktoś będzie żądał ode mnie dopłaty. Bo to będzie oznaczać, że firmy kurierskie się wycwaniły i bazują na tym, że po wysłaniu paczki już fizycznie jej siłą rzeczy nie mamy więc nie mamy też dowodu, który pozwoliłby wykazać faktyczne wymiary paczki i na przykład błąd po stronie firmy kurierskiej.
Drumknott jest off-line  
29-05-2013, 08:16  
harmac
Użytkownik
 
Posty: 133
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

hihi tez dostałem FV do zapłacenia za niestandardowe gabaryty - prosta i krótka odpowiedź : poproszę zdjęcia tego co jest zakwestionowane i niezgodne z regulaminem. Dostałem bana od nich z żądaniem przesłania skanu dowodu osobistego celem weryfikacji danych. I tak oto 2 lata współpracy i ok 1500 wysłanych paczek poszły na marne. Na szczęście są inni pośrednicy.
harmac jest off-line  
05-06-2013, 19:27  
spawseba
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam , mnie również "doceniła " firma, po miesiacu od nadania przesyłki dostałem FV z dopłata gdyż przesyłka niby była większa niż deklarowałem . co mam zrobić bo napewno nie zapłace im tego choć to tylko 30zł , ale chodzi o zasady-jeśli było coś nie tak powinni zatrzymać przesyłkę i wtedy wyjaśnić tą kwestię a nie teraz po miesiącu kiedy przesyłka juz dawno nie istnieje , A co ważne gdy po otrzymaniu tej FV wysłałem zapytanie do odbiorcy czy przesyłka była cała bo mierząc tą cudowna maszyna tylko w przypadku uszkodzenia "struktury" przesyłki mogło dojść do powiekszenia sie wymiarów ( maszyna mierzy najdalej wystajace punkty) odbiorca odpowiedział mi cyt." Przesyłka dotarła ale była zmasakrowana" nie reklamował bo nie wiem czy nie
wiedział czy dlatego ze zawartość była nieuszkodzona . Na reklamacje jest 14 dni a FV dostałem po miesiącu więc reklamować usługi nie mogę. Macie jakieś propozycje ? Dziękuje z góry
spawseba jest off-line  
19-09-2013, 21:10  
jastom
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam,

mnie również docenili, Paczkę z standardowym produktem który waży w granicach 33 kg, zważyli i przysłali "protokół" że ma 78 kg - żart !!! = dopłata 200 PLN.
W związku z faktem, że jesteśmy w stanie każdą przesyłkę zidentyfikować i wiemy co w niej było i ile mogło ważyć, zareklamowaliśmy fakturę i ....

"GADAŁ DZIAD DO OBRAZA, A ......."

w związku z powyższym wysłaliśmy ich na drzewo - nie przyjęta i nie zaksięgowana została faktura (jako opisująca fikcyjną transakcję), no i oczywiście nie opłacona.
Do firmy poszła informacja, że jeżeli chcą te pieniążki, to sprawę musi rozstrzygnąć sąd.
Oczywiście zmieniliśmy dostawcę usług transportowych i przesyłki do dziś chodzą bez żadnych problemów (z wagą 35 kg a nie 78kg !).

A TERAZ NAJLEPSZE:
w/w zdarzenia były jakieś 4 miesiące temu i działy się w firmie w której pracowałem.
Równocześnie mam własną działalność, gdzie cały czas wysyłałem paczki przez serwis.
Dziś przyszedł mi zwrot pobrania za paczki z działalności, no i okazało się, że Firma zrobiła sobie kompensatę tych 200 zł, tyle że nie z firmy w której pracowałem i od której chcieli wyłudzić ekstra kasę, a z mojej działalności.
dla lepszego zrozumienia co zrobili:

żądali kwoty 200 PLN i wystawili fakturę dla firmy XXX (spółki z o. o.) , a kompensatę na te 200 zł zrobili sobie z pobrania dla firmy YYY (działalności gospodarczej) - zupełnie różne dwie firmy, inne NIP-y, wspólna osoba nadająca przesyłki.

prawdę mówiąc z początku się wkurzyłem, ale jak później zrozumiałem, to się nieźle ubawiłem

oczywiście poszła reklamacja, no i czekam.
Jak uwzględnią to dobrze, jak nie to cóż, głupota nie boli, przeciągnę ich przez sąd - kwota niewielka, ale dla zasady nie podaruję!

powiedzcie co o tym myślicie

pzd
jat
jastom jest off-line  
23-10-2013, 11:54  
vibor
Zbanowany
 
Posty: 72
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

I mnie dopadli . Paczkę wysyłałem na początku sierpnia za ich pośrednictwem (K-Ex). Po miesiącu przesłali fakturę na dopłatę w wysokości 34zł (powód : nieregularne kształty ). Skontaktowałem się z nimi natychmiast i poprosiłem o wyjaśnienie ( paczka o której mowa miała wymiary 130/25/25cm waga 10kg - zapakowana w równoboczny karton więc wg mnie regularne i kurier nie widział problemu - dostał list przewozowy ). Dostałem kopię protokołu podpisaną przez K-Ex ,że to były nieregularne kształty i tyle. Proszenie o dowody nic nie zmieniają, napisałem odwołanie od reklamacji i wypunktowałem z czym się nie zgadzam oraz gdzie popełniają błąd ( np. protokół powinien być podpisany przez min 2 osoby weryfikujące a jest jedna, powinienem mieć info od razu lub odbiora ,że paczka ma inne gabaryty - nic z tego nie miało miejsca. Czekali cicho i liczyli ,że klient zapomniał to się upomną. Teraz odpisali mi na moją ponowną reklamacje ,że podtrzymują stanowisko i nic nie bedą udostepniać bo to wewnętrze dokumenty K-Ex ( i tajne) i koniec reklamacji mam się odwołać do sądu (nie wiem po co bo nic nie dostałem z sądu ). Co robić ?
vibor jest off-line  
31-10-2013, 09:19  
triumphsprint
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam wszystkich uzytkowników, ja równiez jak większość z was jestem w....y przez firme, moze ktos mi doradzi co robić? Moja przygoda wygląda tak zamówiłem kuriera w firmie kurier odebrał odemnie rower a za kilka dni mi go odwiózł zpowrotem mimo podania nr telefonu nie raczył zadzwonic i zapytać tylko go mi zwrócił i zostałem obciążony kosztami zwrotu coś około 50 zł, zagotowało sie wemnie i postanowiłem nie płacic oczywiscie dodzwonic sie do nich nie mogłem potem pani mi powiedziała ze generalnie to nic nie można zrobić i nie płaciłem tego do zeszłego tygodnia, od czasu do czasu dostawałem ponaglenia ale w zeszłym tygodniu to zapłaciłem bo chciałem miec to juz z głowy, nie wspomne juz o tym ze mimo iz zapłaciłem to konto miałem dalej zablokowane i nie mogłem wysłac nic, zresztą chciałem zamknąć temat z firmą bo to dla mnie firma mocno denerwująca, jedną z paczek nadałem w zeszłym tygodniu kurier po nia jechał aż trzy dni a pani w serwisie telefonicznym mi powiedziała że musze sobie sam dzwonic do kuriera, a kurier na to ze paczke odebrał a klient ze nikt po paczke nie był, hmmm a dzisiaj na dzień dobry faktórka naliczenie kosztów za paczke dodatkowych masakra jakaś, w dodatku dostaje maila od firmy opineo zeby wyrazic opinie o serwisie i co? okazuje sie że nie mozna napisac co sie o tej firmie myśli poniewaz ktoś to zareklamował i tak w kółko ja pisze co o nich myśle a oni mi wysyłają maila ze ktoś to zareklamował, więc generalnie mozna tylko na opineo pozytywnie sie wyrażąć paranoja i żenada, prosze o pomoc co moge zrobic i moze ktos ma pomysł jak skuteczniej o nich sie wyrazić, ja postanowiłem opisac całą sytuacje i codziennie wklejac gdzies moja opinie na forum a potem to kopiować i wysyłac im link. Tylko boje się ze za wystawianie opinio dostane jakąś faktóre albo obciążą mnie kosztami za przeładowanie forum hehe
triumphsprint jest off-line  
07-12-2013, 19:54  
modlka
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie re: Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę pośredniczącą w wysyłaniu paczek

Witam

z tego co się dowiedziałem zaczynają spływać do ludzi nakazy zapłaty za faktury wystawione przez ups i firmę pośredniczącą, aby walczyć o swoje pieniądze musimy być zdeterminowani , bo w jedności siła, jeśli nie pokażemy tym dwóm firmą jak bardzo zależy nam na wygraniu tych procesów to po nas. Uważam, że powinniśmy zorganizować pikietę przed sądami w celu nagłośnienia sprawy, wypełnijmy ankiety do telewizji, gazet nic nas to nie kosztuje może ktoś zwróci na nas problem uwagę; każdy nas powinien iść do prawnika od każdego zebrać informacje w tzw kupę czego nie powie jeden prawnik może dopowie drugi, może ktoś znalazł jakiś przepis bądź artykuł w internecie - przecież to wszystko może pomóc mi, tobie, innym ; może ktoś ma inne pomysły, uważam że każdy jest godny rozpatrzenia, pomóżmy sobie nawzajem mój mail gotszalk@interia.eu
modlka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Praca za granicą przez firmę pośredniczą. (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie! Jutro mam zamiar podpisać umowę o pracę na okres trzech miesięcy. Praca ma być przy rwaniu truskawek we Francji. Do rzeczy. Jak...
§ Próba wyłudzenia pieniędzy przez firmę Sendit (odpowiedzi: 5) Witam Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w sytuacji gdzie firma Sendit pośrednicząca w wysyłce paczek przez firmę DPD doliczyła mi dodatkowe...
§ transakcja przez firmę pośredniczącą escrow (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie mam mały problem i chciałem się zapytać jak go mam rozwiązać. Na stronie internetowej znalazłem ogłoszenie samochodu który...
§ Umowa zlecenie z firmą pośredniczącą - nietykalni? (odpowiedzi: 1) Witajcie, pomiędzy 29.02 i 05.03.2012 przez 4 dni mieliśmy kurs w firmie w jakiej mieliśmy pracować, jednakże umowę zlecenie podpisywaliśmy w...
§ Problem przy wysyłaniu pita przez E-Pity (odpowiedzi: 10) Witam mialem 2 pity 11 od 2 pracodawcow. Robilem to pierwszy raz i zrobilem kazdy z osobna a chyba trzeba je zsumowac :( i teraz moj problem bo jeden...
§ jak rozwiązać umowę zlecenie z firmą pośredniczącą (odpowiedzi: 1) Witam. Mam problem z rozwiązaniem umowy zlecenie z firmą pośredniczącą. Umowę chciałam jak najszybciej rozwiązać ponieważ mam możliwość podjęcia...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.