Serwis kbiz.pl - Forum Prawne

 

Serwis kbiz.pl 16

co myślicie o wysłaniu odmowy przyjęcia FV jeszcze do Urzędu Skarbowego ??? W końcu to dokument księgowy który ich dotyczy. Pytanie do którego mojego US czy jego???? raczej Jego...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Zamknięty temat
 
10-06-2013, 06:25  
pstach1
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

co myślicie o wysłaniu odmowy przyjęcia FV jeszcze do Urzędu Skarbowego ???
W końcu to dokument księgowy który ich dotyczy. Pytanie do którego mojego US czy jego???? raczej Jego
pstach1 jest off-line  
10-06-2013, 08:13  
Spoko12
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Dowodu na okoliczność zapoznania się z regulaminem on-line nie może stanowić wydruk formularza rejestracyjnego, na którym brak jest „kwadratu", bądź też „odfajkowanego" pola, w którym osoba dokonująca rejestracji rzekomo zaznaczyła fakt zapoznania się z regulaminem korzystania z portalu.
Wypełnienie formularza rejestracyjnego zamieszczonego na portalu internetowym stanowi wyłącznie potwierdzenie otrzymania przez osobę dokonującą rejestracji oferty złożonej w postaci elektronicznej (nie jest równoznaczne z przyjęciem oferty).
Od chwili wypełnienia formularza rejestracyjnego, zgodnie z przepisem art. 661 § 1 k.c, oferent jest związany ofertą przedstawioną on-line, ale przez sam fakt dokonania rejestracji na portalu nie dochodzi jeszcze do zawarcia umowy między stronami.
Dla wywołania takiego skutku koniecznym jest bowiem nadto złożenie przez rejestrującego się oświadczenia woli o przyjęciu oferty. Oświadczenie takie może zostać złożone poprzez kliknięcie na stosowny link aktywacyjny.
Przyjęcie faktury oznacza iż zawarło się z gościem umowę.
Potwierdzenie kliknięcia linku aktywacyjnego powinno zgadzać się ze stanem faktycznym - w moim przypadku nie jest zgodny nr IP oraz nie jest realny czas zawarcia umowy drukowany na fakturze.
Pytanie czy w 2011 roku można było wiążąco zawierać umowy za pomocą jednego kliknięcia w link aktywacyjny.
Drugie pytanie z jaką firmą zawarło się umowę? Bo obecna firma jest pod inną nazwą może mieć też zmieniony charakter działalności.
Spoko12 jest off-line  
10-06-2013, 08:52  
Spoko12
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Po zapłacie faktury nie ma gwarancji iż na tym się zakończy. Chyba że umowa (która niby jest zawarta - płacąc fakturę to potwierdzamy) z Tym gościem zostanie w sposób skuteczny rozwiązana. Pytanie jak skutecznie rozwiązać umowę - skoro regulamin (umowę) zmienia jak mu pasuje?
Spoko12 jest off-line  
10-06-2013, 10:51  
dr_house
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Mam pytanie do KOGOŚ KTO SIĘ ZNA (proszę o niegdybanie).
Tak jak pisałem wcześniej, w październiku 2011 zapłaciłem mu te 1 zł netto za każdy z 24 miesięcy. Abonament kończy się w październiku 2013. Teraz dostałem fakturę na kolejny rok abonamentu.
Reasumując: obecny abonament się jeszcze nie skończył czyli wystawił fakturę bezpodstawnie ? (nie wspomnę o zmianie ceny usług)

Co powinienem teraz zrobić? Konkretnie!
dr_house jest off-line  
10-06-2013, 13:13  
Anna68
Użytkownik
 
Posty: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a Bodelix Zobacz post
Mam oczywisty dowód iż moje dane ściągnięto z jakiejś bazy.
Zgłoś faceta do GIODO. Tel. na infolinie: 228607070. Też powinnam bo na moim profilu były dziwne e-maile z nakazem wykreślenia z bazy danych. On coś kombinował z naszymi profilami. Chyba tam najszybciej można mu narobić bałaganu.

Cytat:
Napisał/a Spoko12 Zobacz post
Pytanie jak skutecznie rozwiązać umowę - skoro regulamin (umowę) zmienia jak mu pasuje?
Jeszcze nie wykasowałeś profilu??? Można też dodatkowo wysłać wypowiedzenie domniemanej umowy, ale tu jeszcze trzeba pomyśleć, bo tak naprawdę to nic takiego nie podpisywaliśmy. Umowa nie równa się regulamin. Umowa z natury musi być podpisana przez dwie strony, więc jak??? Nawet jakby coś potem przysłał, to proste pismo- jaka umowa, kiedy, ja nawet profilu firmy nie mam??? Potem, to może sobie pisać i pisać.
Anna68 jest off-line  
10-06-2013, 13:27  
Anna68
Użytkownik
 
Posty: 67
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Cytat:
Napisał/a Spoko12 Zobacz post
Jeśli ktoś miał konto w 2011 roku akceptował regulamin w tamtym roku tj. 2011r. a nie zmieniony 9 razy do roku 2013 - aktualny. Nie interesuje mnie do kogo coś posyłał. Zasada jest taka że ważna jest umowa ta która panowała w dniu jej zawarcia.
A masz tamte warunki na swoim komputerze???
Anna68 jest off-line  
10-06-2013, 13:28  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Proszę nie pisać post pod postem. Mamy do dyspozycji i multicytowanie, i cytowanie selektywne.
Ag_Maz jest off-line  
10-06-2013, 13:29  
hds
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

również otrzymałem fakturę (z moimi danymi, ale bez nipu). Piszecie o zgłaszaniu sprawy na policje, ale czy to ma sens? Jak rozwiązać umowę? Pisanie do kbiz też chyba nie ma sensu?
Na chwilę obecną nie zamierzam płacić.
Pozew zbiorowy?
hds jest off-line  
10-06-2013, 13:30  
madoox30
Użytkownik
 
Posty: 108
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Dzwoniłem do CEIDG i powiedziano mi żeby słać na maila informacje o rzekomych zmianach we wpisie i sobie to sprawdzą. Sugerują dołączyć zeskanowane materiały ze stron, linki do dyskusji na ten temat, faktury które otrzymaliśmy i wszelakie inne dowody w postaci regulaminu- jak coś znajdą na gościa to sprawa pójdzie dalej do prokuratury, ponieważ mieli już kilka tego typu spraw. Adres mailowy który mi podano: sekretariatdhu@mg.gov.pl
madoox30 jest off-line  
10-06-2013, 13:45  
madoox30
Użytkownik
 
Posty: 108
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Zadzwoniłem też do Ministerstwa Sprawiedliwości. Telefon gdzie można zlożyć skargę: 22 23 90 873 (10:00-14:00) oraz e-mail: skargi@ms.gov.pl - mechanizm ten sam jak w przypadku CEIDG. Jest też drugi numer: 22 23 90 656. Zróbcie z nich dobry użytek.
madoox30 jest off-line  
10-06-2013, 14:16  
dr_house
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Byłem na policji w moim mieście i nakazali mi zgłoszenie tego na policji, gdzie figuruje jego firma. Apropos firmy to ja opłaciłem abonament w innej firmie a inna przysyła i teraz fakturę - sprawdźcie to u siebie.
Ciekawostka - moja firma figuruje w jego bazie 2 razy! to jest niezgodne z jego chorym regulaminem i wskazuje na to, że drugi wpis zrobił sobie sam.
Sprawa karna murowana.
dr_house jest off-line  
10-06-2013, 14:37  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Zgłaszajcie na Policje , przyjmują zgłoszenie jako próbę wyłudzenia a podstawą uznania tego jest właśnie wystawiona faktura .
Zgłaszajcie numer sprawy z Wrocławia wtedy każda komenda wysle stosowne pisma i sprawy zostaną powiązanie z urzędu .
Większość zgłoszonych spraw prowadzona jest przez Komisariat Policji Wrocław Osiedle Sprawa 5601/1820/12/MP (MP to inicjały Policjanta prowadzącego sprawę ,a więc do jednego człowieka to trafia )pod nadzorem Proluratury Rejonowej dla Wrocławia Psie Pole . Sprawa do Wrocławia została skierowana przez Prokuraturę Rejonową w Ząbkowicach Śląskich (tam jest/był zameldowany KH) (Sprawa z Ząbkowic ma nr DS1480/12

Policja jest po naszej stronie , nie należy płacić ani grosza. Ktoś pisał ,ze odbierze się po wyroku.

Jasne ogłosi ,ze nic nie ma i nic nie zwróci.
nkb jest off-line  
10-06-2013, 14:44  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Zgłaszasz tam gdzie odebrałeś maila z fakturą, a jeżeli byłeś np w pociągu to na swojej komendzie. Przestępstwo jest w sieci a ty masz firmę w swoim mieście i nie ma potrzeby jechać do Wrocławia. Mnie też chciano zbyć mówiąc ,ze mam tylko nie płacić. Mój upór i wskazywanie ,ze sprawa dotyczy setek lub tysięcy firm podziałało.


Tylko trzeba zabrać wszystkie maile , fakturę , można też adresy forum i podkreślić ,ze ta sprawa dotyczy całej Polski i ,ze ma się numer sprawy z Wrocławia. Spisać IP z kompa .Wtedy zaczynają słuchać
nkb jest off-line  
10-06-2013, 14:56  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

link do regulaminu 2010-2011

patrz u dołu strony w stopce nazwa firmy KH

Regulamin korzystania
nkb jest off-line  
10-06-2013, 15:21  
Spoko12
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Moim zdaniem nie należy płacić żadnej faktury - bo brak podstaw skoro umowa nie została wiążąco zawarta. Chyba że ktoś zapłacił dla świętego spokoju wtedy można powiedzieć iż zawarł jakąś umowę z KBIZ.PL To jest fakt. Po drugie nie ma gwarancji iż za miesiąc gość nie wystawi następnej faktury. Jaki problem zmienić regulamin - wkońcu może go dowolnie w każdej chwili zmieniać?
Spoko12 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Serwis Lg (odpowiedzi: 1) Witam, Posiadam telefon firmy LG. Niedawno system zaczął mi szfankować i oddałam go na gwarancję za pośrednictwem firmy Plus. Jednak serwis anulował...
§ Serwis (odpowiedzi: 2) Witam, siostra oddała do serwisu laptopa ponieważ miała uszkodzona płytę główną. Serwisant miał wymienić płyt główna lecz tylko ją naprawił(koszt...
§ serwis kbiz.pl -ZAWIADOMIENIE O ZAMIARZE WSZCZĘCIA W URZĘDZIE SKARBOWYM PROCEDURY (odpowiedzi: 66) Cześć, zapoznałam się z wątkiem kbiz.pl Jedak proszę o niusuwanie mojego postu, ponieważ zaczyna się coraz poważniej dziać w tej sprawie/ Jak...
§ KBIZ zróbmy porządek (odpowiedzi: 1) Witam Kolegów i Koleżanki.Na wstępie chciałbym się przywitać,bo jestem tu nowy.Napiszę krótko,bo myślę,że temat może się rozwinąć,a są mądrzejsze...
§ kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom" (odpowiedzi: 2) Zakładam wątek od zera i prosze by kolejne osoby nie wpisywały się że też dostały faktury, bo to absolutnie nie ma sensu i wkurza administrację...
§ Serwis (odpowiedzi: 2) Chciałabym sie dowiedzieć czy są jakieś przepisy prawne mówiące o czasie reklamacji ? Zakupiłam aparat cyfrowy który po tygodniu użytkowania się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.