Serwis kbiz.pl - Forum Prawne

 

Serwis kbiz.pl 37

Cytat: Napisał/a centrummax W przyszłym miesiącu mamy prawo poprosić US aby poinformował nas jaki obrót wykazał pan Krzysztof, gdyż jesteśmy jego kontrahentami i dowiemy się jaki procent wykazał ? US nie udzieli takiej informacji. To ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Zamknięty temat
 
20-06-2013, 12:33  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Cytat:
Napisał/a centrummax Zobacz post
W przyszłym miesiącu mamy prawo poprosić US aby poinformował nas jaki obrót wykazał pan Krzysztof, gdyż jesteśmy jego kontrahentami i dowiemy się jaki procent wykazał ?
US nie udzieli takiej informacji. To tajemnica skarbowa.
A z podatku VAT można się rozliczać nie tylko co miesiąc.
Ag_Maz jest off-line  
20-06-2013, 12:44  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Odpowiedni US jest dla miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności więc może warto wysłać do obu.

Pismo należy potraktować jako osłonowe , żeby US nie ścigał nas solidarnie za VAT (jak to jest w przypadku stali)
nkb jest off-line  
20-06-2013, 12:51  
centrummax
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Jeżeli nie odliczymy faktury to nie ma nas za co ścigać.
US powinien udzielić kontrahentom , a nie obcym osobom, my jesteśmy kontrahentami.

Odwołuje te Ząbkowice , tam się wyrejestrował , a jest zarejestrowany we Wrocławiu.
Urząd Skarbowy Wrocław Stare Miasto.
ul. Inowrocławska 4
53-654 Wrocław
centrummax jest off-line  
20-06-2013, 13:07  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Cytat:
Napisał/a centrummax Zobacz post
US powinien udzielić kontrahentom , a nie obcym osobom, my jesteśmy kontrahentami.
Oczywiście potrafisz przytoczyć podstawę prawną potwierdzającą Twoje domniemania?
Ag_Maz jest off-line  
20-06-2013, 13:09  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.627
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Cytat:
Napisał/a centrummax Zobacz post
mamy prawo poprosić US aby poinformował nas jaki obrót wykazał pan Krzysztof,
Nierealne żądanie.
Janusz.C.M. jest off-line  
20-06-2013, 13:39  
centrummax
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Nie znam paragrafu ale się dowiem bardziej szczegółowo,może to chodziło , że mogę zapytać urząd czy kontrahent zaksięgował moją fakturę, ale wydaje mi się że dotyczyło to obrotu (sprawdzę to jeszcze), nawet się śmiałam , że wystarczy pójść do konkurencji,kupić coś na fakturę i dowiedzieć jaki ma obrót za miesiąc w którym otrzymałam fakturę , może to dotyczyło tego , że mogę skierować pytanie o obrót do tego sprzedawcy ?
Sprawdzę u księgowego
centrummax jest off-line  
20-06-2013, 14:22  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

Dużo mitów tu krąży odnośnie podatków.
1) Przede wszystkim dla faktur wystawionych w czerwcu VAT płaci się do 25 lipca. Jeśli 25 przypada w sobotę lub niedzielę to do pierwszego dnia roboczego po sobocie lub niedzieli (czyli do 26 lub 27 lipca) a więc jeszcze jest trochę czasu.
2) Druga sprawa to to, że ten pan wcale nie musi być VAT-owcem. Obowiązek zapłaty VAT-u następuje w dniu przekroczenia wartości sprzedaży 150 000 zł. Nie wiadomo ile wystawił faktur, więc nie wiadomo czy w ogóle ten obowiązek powstanie.
3) Faktycznie jest tak, że VAT płaci się niezależnie od tego, czy faktury sprzedażowe są zapłacone czy nie. Ale jak wspomniałam wcale nie wiemy, czy ten pan jest VAT-owcem.
4) Będzie musiał zapłacić podatek dochodowy, ale w sumie ścigać go za to będą dopiero po 30 kwietnia 2014 r. Ewentualnie po 31 marca, bo nie wiem jaką formę ma ta działalność.
5) Nie słyszałam nigdy, zeby US udzielał informacji na temat czyichś obrotów. To jakaś bujda. Można tylko z wyciągu z KRS-u dowiedzieć jaki status ma jego firma i można wykupić sprawozdania finansowe za poprzdnie lata.
6) Nikt nie ma obowiązku wliczania faktury od tego pana do swoich kosztów - to zależy od Was. Jeśli nie zamierzacie płacić tej faktury, nie wliczajcie jej w koszty.

cd.

7) I jeszcze jedno odnośnie VAT-u kwartalnego. II kwartał kończy się 30 czerwca, a więc jeśli ten pan jest VAT-owcem kwartalnym to obowiązek zapłacenia VAT-u nastąpi także 25 lipca.
 
20-06-2013, 14:30  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

skoro wystawia faktury Vat to jest Vatowcem inaczej otrzymalibyśmy rachunki.
nkb jest off-line  
20-06-2013, 14:31  
madoox30
Użytkownik
 
Posty: 108
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

To ciekawe co napisałeś nikito. Bo np ja dostałem fakturę vat, a ktoś kto nie jest vatowcem, takowej Ci nie wystawi. Dlaczego zatem zakładasz że {sam se wymoderuję tego kogoś...pi pi piiiiii] nie jest VATowcem?
madoox30 jest off-line  
20-06-2013, 14:36  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Macie rację, jak to była faktura VAT to jest VAT-owcem, a więc do 25 licpa będzie musiał VAT zapłacić, niezależnie od tego czy Wy mu zapłacicie. I nieważne czy on jest VAT-owcem kwartalnym czy nie.
 
20-06-2013, 14:44  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.627
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Może już starczy? Jest już 551 postów.
W końcu zmuszony będę zamknąć ten temat.
Janusz.C.M. jest off-line  
20-06-2013, 14:49  
Pns
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Witam Państwa
Widzę, że Pan Krzysztof H. działa dalej w swojej oszukańczej działalności i niestety coraz bardziej sprytniej.
W zeszłym roku również przeprowadził akcję wysyłki faktur po zarejestrowaniu się na darmowy wpis do katalogu. Ja i wielu innych firm otrzymało faktury w kwocie 500 GBP, z błędnymi danymi i w zbiorowym mailu ... sprawa trawiła do prawnika. Z tego co wiem był wystosowany zbiorowy pozew w tej sprawie. Ja stwierdziłam, że facet nie posunie się dalej i nie przyłączyłam się do pozostałych i proszę sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie kiedy jakieś dwa m/ce temu dostałam pozew o zapłatę! Napisałam sprzeciw i oczekuje na proces. Haha robimy zakłady czy Pan H. przyjedzie do naszego miasta na rozprawę i jak on będzie się bronił. Generalnie z niecierpliwością oczekuje na rozprawę, mam dziwne wrażenie że moja sprawa będzie pierwszą w sądzie. Pozdrawiam A.M
Pns jest off-line  
20-06-2013, 14:57  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Nie wiem jaki jest sens istnienia i tego wątku i tego forum, jak i tak nic nie można tu zrobić, włącznie z tym, że nie można uzyskać żadnej pomocy. Jak szukałam pomocy na forum informatycznym, kosmetycznym czy innym to tam mi jej udzielano. A tu się tłumaczy, że forum jest za darmo to nikt nic nie musi. To po co to forum jest? To takie pytanie retoryczne.
 
20-06-2013, 15:03  
nkb
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

Nie rozumiem dlaczego ciągle piszecie o zamknięciu.
Przecież skoro jest tyle stron to świadczy o skali problemu. ( a zarazem pozycjonuje stronę w google)
Nikt nam nie pomaga , nie podpowiada niczego więc sami zbieramy informacje i się nimi dzielimy.

To forum jak i inne dotyczące KH zgłaszamy w zawiadomieniach , żeby pokazać, że sprawa nie jest jednostkowa
nkb jest off-line  
20-06-2013, 15:24  
obser
Stały bywalec
 
Posty: 993
Domyślnie RE: Serwis kbiz.pl

No, wysłałem do kbiz.pl pismo o nieprzyjęciu Fv poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru ze względu,że to nie z jego firmą rejestrowałem wpis i niczego nie podpisywałem,ani nie zaznaczałem zgody,załączyłem regulamin z 2011 roku,żadnej zmiany regulaminu nie czytałem,dołączyłem też oczywiście elektroniczną FV.Taki sam komplecik,tylko ze zaznaczonymi zakreślaczem pozycjami o nazwie firmy i bezpłatności serwisu wysłałem do Naczelnika Urzędu Skarbowego we Wrocławiu.W odmowie przyjęcia FV napisałem,że z inna firmą dokonywałem wpisu bezpłatnego,a teraz inna firma ściga mnie i zastrasza.
Z Policją nie chcę kombinować,bo 123 zł to tylko wykroczenie,chyba żeby coś podpiąć o zastraszanie i chęć wymuszenia środków pieniężnych poprzez zastraszanie.Pojedyńczo się dużo nie zrobi,bo dopiero od 250 zł wzwyż jest przestępstwo.Ale współczuję Naczelnikowi US, który w jakiś sposób musi się ustosunkować do danej korespondencji.Na tym kończę i czekam na rozwój wydarzeń.
obser jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Serwis Lg (odpowiedzi: 1) Witam, Posiadam telefon firmy LG. Niedawno system zaczął mi szfankować i oddałam go na gwarancję za pośrednictwem firmy Plus. Jednak serwis anulował...
§ Serwis (odpowiedzi: 2) Witam, siostra oddała do serwisu laptopa ponieważ miała uszkodzona płytę główną. Serwisant miał wymienić płyt główna lecz tylko ją naprawił(koszt...
§ serwis kbiz.pl -ZAWIADOMIENIE O ZAMIARZE WSZCZĘCIA W URZĘDZIE SKARBOWYM PROCEDURY (odpowiedzi: 66) Cześć, zapoznałam się z wątkiem kbiz.pl Jedak proszę o niusuwanie mojego postu, ponieważ zaczyna się coraz poważniej dziać w tej sprawie/ Jak...
§ KBIZ zróbmy porządek (odpowiedzi: 1) Witam Kolegów i Koleżanki.Na wstępie chciałbym się przywitać,bo jestem tu nowy.Napiszę krótko,bo myślę,że temat może się rozwinąć,a są mądrzejsze...
§ kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom" (odpowiedzi: 2) Zakładam wątek od zera i prosze by kolejne osoby nie wpisywały się że też dostały faktury, bo to absolutnie nie ma sensu i wkurza administrację...
§ Serwis (odpowiedzi: 2) Chciałabym sie dowiedzieć czy są jakieś przepisy prawne mówiące o czasie reklamacji ? Zakupiłam aparat cyfrowy który po tygodniu użytkowania się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.