Opłaty za turniej - Forum Prawne

 

Opłaty za turniej

witam mam zamiar stworzyc turniej w znana gre a mianowicie counter-strike mysle aby kazdy wplacal wpisowe (cos okolo 20zl) i tu moje pytanie czy ja moge taki turniej zorganizowac (platny oczywiscie aby wejsc do turnieju ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
22-01-2009, 20:20  
chorus
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Opłaty za turniej

witam
mam zamiar stworzyc turniej w znana gre a mianowicie counter-strike mysle aby kazdy wplacal wpisowe (cos okolo 20zl) i tu moje pytanie czy ja moge taki turniej zorganizowac (platny oczywiscie aby wejsc do turnieju trzeba zaplacic i oczywiscie beda nagrody) i tutaj pytanie czy to jest calkowicie legalnie i nikt nie moze sie do tego "doczepic"??? i tutaj jeszcze jedno pytanie poniewaz jesli bede mial strone z info o turnieju aby przynosilo to jakis zysk bede chail sprzedawac reklamy tzn. reklamowac cokolwiek w zamian za wynagrodzenie i tu taj kolejne pytanie czy to rowniez jest zupelnie legalne??? pozdrawiam
chorus jest off-line  
23-01-2009, 03:26  
Miles Davis
Użytkownik
 
Posty: 187
Domyślnie

Ja myślę, że to jest korzystanie z utworu na odrębnym polu eksploatacji i podlega zezwoleniu przez uprawnionego (tj. nie jest to legalne).
Miles Davis jest off-line  
23-01-2009, 15:25  
chorus
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

myslisz czy jestes pewien???
chorus jest off-line  
23-01-2009, 19:17  
chorus
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

no dobrze moze powiem to inaczej
czy organizowanie turniejow z wpisowym jest dozwolone??? bez zadnej dzialalnosci gospodarczej???
zalozmy ze ma w domu 10 komputerow i chce zorganizowac turniej w jakas gre... oczywiscie ludzie ktorzy chca grac beda musieli zaplacic wpisowe i co o takiej sytuacji mowi prawo???
chorus jest off-line  
24-01-2009, 02:58  
Miles Davis
Użytkownik
 
Posty: 187
Domyślnie

Mówi tak:
Art. 17.
Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu.
Miles Davis jest off-line  
24-01-2009, 11:00  
chorus
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

no dobrze ale moglbys jasniej??? bo ja wnioskuje z tego ze mam prawo do eksploatacji utworu na wszystkich polach eksploatacji tj. z wlaczeniem takiego przypadku jak opisalem... dobrze rozumiem czy zle???
chorus jest off-line  
24-01-2009, 20:04  
Miles Davis
Użytkownik
 
Posty: 187
Domyślnie RE: Opłaty za turniej

Nie, no jak? To posiadacz praw autorskich do gry Counter-Strike ma takie prawo i bez jego zgody nie można zorganizować turnieju.
Miles Davis jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Turniej FIFA (odpowiedzi: 1) Witam Chciałbym z kolegami zorganizować w swojej szkole turniej FIFA nagrodami dla zwycięzców mają być książki. Chcemy korzystać z legalnie...
§ Turniej pokera (odpowiedzi: 25) Cześć wszystkim! od wprowadzenia ustawy hazardowej aż strach o tym pewnie pisać, ale mimo wszystko zapytam, żeby nie zrobić czegoś głupiego....
§ Turniej FIFA (odpowiedzi: 5) Witam, na forum zarejestrowałem się by zadać pytanie dotyczące aspektu prawnego organizacji turnieju na platformie XBOX 360,w którym miałaby...
§ Turniej z wpisowym (odpowiedzi: 6) Witam. Syn chciałby zorganizować u mojego dziecka w szkole turniej z wpisowym(LO i ewentualnie gimbazjum) tak 4zł osoba żeby na fajne nagrody...
§ Turniej na PS3 w lokalu (odpowiedzi: 2) Witam, Razem ze znajomym chcemy zorganizować turniej w gry na PS3, m.in FIFA itp. - Chcemy pobierać kwotę wpisową za udział w grze ok. 20,- zł -...
§ xbox turniej,pub, wejściówka (odpowiedzi: 3) Witam! Mam okazję urządzać turnieje w pubie. Chciałbym postawić tam x-boxa i urządzać turnieje w "piłce nożnej". Gry oczywiście oryginalne....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.