kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom" - Forum Prawne

 

kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom"

Zakładam wątek od zera i prosze by kolejne osoby nie wpisywały się że też dostały faktury, bo to absolutnie nie ma sensu i wkurza administrację forum. Sytuacja wygląda tak: seriws prowadził kiedyś darmowe konta, później ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Zamknięty temat
 
06-06-2013, 16:27  
Cyberek_0
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom"

Zakładam wątek od zera i prosze by kolejne osoby nie wpisywały się że też dostały faktury, bo to absolutnie nie ma sensu i wkurza administrację forum.

Sytuacja wygląda tak:
seriws prowadził kiedyś darmowe konta, później dokonał zmiany regulaminu w którym umieścił punkty:
"1. Zarejestrowanie formularza zamówienia, o którym mowa w § 3 ustęp 1, skutkuje zamówieniem Usługi.
2. Usługobiorca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty abonamentowej za Usługę (zwanej dalej „Abonamentem“), wynoszącej 100zł netto (słownie sto złotych) za każdy rozpoczęty rok świadczenia Usługi, stanowiącej wynagrodzenie Usługodawcy za świadczoną przez niego Usługę. Wynagrodzenie zostanie powiększone o podatek VAT według stawki obowiązującej w dacie wystawienia faktury.
3. Abonament będzie płatny „z góry”, najpóźniej do 21-go dnia od daty rozpoczęcia każdego nowego roku świadczenia usługi.
4 . Nieterminowe uiszczanie należności z tytułu realizacji Usługi skutkować będzie naliczaniem odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego."

Część userów otrzymałą maila z powiadomieniem o takiej zmianie, część nie.
Do wszystkiego dochodzi jeszcz fakt, iż w katalogu nie można dokonać żadnych zmian, założyć nowych kont, skasować starych itp.

Użytkownicy którzy otrzymali wiadomość to conajmniej 2 grupy.
1. Ci którzy kiedykolwiek założyli tam konto bezpłatne
2. Ci którzy nigdy tam konta nie założyli a ich dane zostały dodane przez kogoś innego (być może właściciela serwisu).

Niezależnie od grupy, jeśli ktoś dostał maila, to uważam że nie powinien na niego odpowiadać, gdyż w ten sposób tylko potwierdza otrzymanie faktury.
Faktura z tego co wiem może być uznana za dostarconą jeśli jej nadawca ma jakie kolwiek na to potwierdzenie (dlatego faktury wysyłą się*pocztą listem poleconym lub za potwierdzeniem odbioru).

Pytanie do zaznajomionych z prawem - co powinny zrobić osoby które taką fakturę dostały? Czy można się*zbiorowo bronić przed takim precedensem. Czy zgłąszanie przestępstwa na policję ma sens?

Z istotnych informacji - jeśli sprawa trafi do sądu, gość naśle komornika itp - koszty dojazdu i sądzenia się z nim przekraczają koszt faktury, co sprawia że ta droga jest mocno kosztowna dla "poszkodowanych" - czy w związku z tym, anwet jeśli ktoś się zdecyduje na taką drogę (czyli nie płącenie i czekanie na to co będzie dalej z ewentualnym ryzykiem że gośc będzie chciał na siłę ściągać i sprawa wyląduje w sądzie) - to czy można odzyskać poniesione koszty (od kosztów dojazdu do Wrocławia, przez czas stracony na sądzenie się*który może być wykorzystany do zarabiania pięniędzy itp)?

Jeszcze ostatnie pytanie - czy to nie Wrocłąw jest miastem w którym powstał e-sąd rozpatrujący wszystkie pozwy "pozytywnie" nawet bez informowania strony pozwanej?


Jeszcze raz proszę o osoby nie mające nic sensownego do dodania w wątku o niewypowiadanie się.
Cyberek_0 jest off-line  
06-06-2013, 16:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom"

Witam
Dziś brałem udział w tej całej dyskusji faktur którą sam otrzymałem ,udałem się z tą sprawą na policję z tego względu ,aby był ślad tego co dziś otrzymałem ,a zapobiec temu aby komornik bądz firma windykacyjna nie zapukała do mych drzwi z jakimiś odsetkami itp.
Nie należy tego zostawiać bez rozpatrzenia .Zgoście się na Policję oni nam pomogą .
 
06-06-2013, 18:35  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.943
Domyślnie RE: kbiz.pl i masowe faktury wystawiane "userom"

Pierwotny wątek jest ponownie otwarty. Zamykam.
Ag_Maz jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ Uzyskanie duplikatu "świeżo wydanego" paragonu/faktury (odpowiedzi: 40) Witam. Jestem w następującej sytuacji. Kupiłem w lombardzie nowy sprzęt elektroniczny (cały komplet wraz z opakowaniem z numerem seryjnym itd) ale...
§ jak w zeznaniu napisać poszczególne osoby w ciągu "i","oraz","a, takze (odpowiedzi: 1) Dzień dobry Wiem, że to jest forum prawne, ale zwracam się do forumowiczów jaka jest różnica w zdaniu, gdy występuje kilka rzeczy, osób,...
§ Żądanie faktury VAT przez pracodawce, umowa "słowna" (odpowiedzi: 2) Witam, 12 dni temu wykonałem usługę. Fotografie oraz design strony internetowej. Zdjęcia oraz stronę wyslałem nabywcy, z racji tego że nie bardzo...
§ Urzędnik żąda oryginału "pośredniej"faktury? (odpowiedzi: 3) Witam. Próbowałem zarejestrować samochód kupiony na fakturę Vat, z historią powypadkową. Wiązało się to z tym,że musiałem odzyskać zatrzymany dowód...
§ "Fachowiec" nie chce wystawić faktury, brak działalności gospodarczej (odpowiedzi: 1) Witam, Zatrudniliśmy "fachowca" do wykończenia mieszkania, z polecenia, syn znajomej, facet miał wykonać umówione prace, oczywiście naiwnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.