Art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Forum Prawne

 

Art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Witam. Wiem, że jest o tym dużo artykułów i wątków na forum ale żaden nie rozwiał w 100% moich wątpliwości. Jasno wynika z tej ustawy, że można od roku wysyłać maile z niezamówioną informacją handlową ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
19-01-2014, 14:52  
marcin.ka
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie Art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Witam.
Wiem, że jest o tym dużo artykułów i wątków na forum ale żaden nie rozwiał w 100% moich wątpliwości.
Jasno wynika z tej ustawy, że można od roku wysyłać maile z niezamówioną informacją handlową do osób prawnych i tutaj nie ma problemu. Jednak nigdzie nie jest szczegółowo napisane jak to się ma do adresów mailowych firm prowadzonych jako jednoosobowe działalności.
Cytując:
Cytat:
Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.
Nie za bardzo rozumiem co kryje się pod pojęciem "oznaczonego odbiorcy". Najczęstszą interpretacją jest, że można wysyłać ofertę na adresy typu "biuro@firma.pl" lub "marketing@firma.pl", a nie można na "jan.kowalski@firma.pl".
Wydaje mi się to jednak niezgodne z cytowanym fragmentem ustawy bo pomimo, że nie ma danych osobowych w adresie to należy on (adres mailowy) do osoby fizycznej (mimo, że prowadzi DG). Ale prawnikiem nie jestem więc chciałbym zasięgnąć opinii osób, które się na tym znają.

Podsumowując (jakby komuś się nie chciało całego czytać :P)
Czy mogę wysłać niezamówioną informację handlową na adres mailowy należący do firmy prowadzonej jako jednoosobowa działalność jeśli nie widnieją w nim dane osobowe?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
marcin.ka jest off-line  
20-01-2014, 17:38  
marcin.ka
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Przepraszam, że podbijam własny temat ale na prawdę potrzebuję odpowiedzi. Jak to jest z tą nowelizacją w stosunku do osób fizycznych prowadzących JDG?
marcin.ka jest off-line  
03-02-2014, 14:55  
qqwww
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Witam,

mam ten sam problem. W jednych artykułach jest napisane że na na adres biuro@firma.pl można a w innych, że nie można (firma jako jednoosobowa działalność gospodarcza).

Rozumiem, że jeżeli chodzi o numer telefony, to w tym przypadku sprawa jest jasna i nie można wysyłać SPAMu na numer telefonu należący do osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Czy może można?

A jak w praktyce wygląda dochodzenie swoich praw? Czy to jest ścigane z urzędu? Czy policja w ogóle przyjmuje takie zgłoszenia?
qqwww jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Oferta drogą elektroniczną (odpowiedzi: 6) Witam, Chciałbym rozesłać ofertę nowo otwartej firmy drogą elektroniczną. Zgodnie z ustawą "z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą...
§ Zagadkowy przepis w ustawie o o świadczeniu usług drogą elektroniczną (odpowiedzi: 1) Art. 19, pkt 5. ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zawiera przepis, który jest dla mnie co najmniej zagadkowy: Art. 19, pkt 5....
§ prosze o pomoc-Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (odpowiedzi: 5) Prowadzę małą firmę i postanowiłem wysyłać swą ofertę handlową drogą elektroniczną do firm i instytucji w regionie. Robię to od miesiąca i wczoraj...
§ ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (odpowiedzi: 1) Chce wyslac informacje handlowa. Czy musze najpierw zapytac w mailu o zgode na wyslanie takiej?
§ USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (odpowiedzi: 6) . USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną Rozdział 1 Przepisy ogólne Rozdział 2 Obowiązki usługodawcy...
§ O świadczeniu usług drogą elektroniczną, nasze dane... (odpowiedzi: 6) Witam, poszukując danych odnośnie czasu przechowywania naszej "aktywności" w sieci natknąłem się ostatecznie na ustawę ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.