WYŁUDZENIA taniezakupy.pl - Forum Prawne

 

WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Witam chciałbym zapytać o 1 rzecz 15.12.2013 roku zarejestrowałem się na stronie Taniezakupy.pl. 25.01.2014 przyszło na emai "przypomnienie o płatności za zamówioną usługę premium" a dzisiaj "przedsądowe wezwanie do zapłaty" Zaczełem czytać i okazało się ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Zamknięty temat
 
01-02-2014, 18:17  
creatic
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Witam chciałbym zapytać o 1 rzecz 15.12.2013 roku zarejestrowałem się na stronie Taniezakupy.pl. 25.01.2014 przyszło na emai "przypomnienie o płatności za zamówioną usługę premium" a dzisiaj "przedsądowe wezwanie do zapłaty" Zaczełem czytać i okazało się że to oszuści w regulaminie ukryli sprytnie tekst o zapłacie proszę poradźcie co mam teraz zrobić
oto treść listu:

W dniu 2013-12-14 o godzinie 20:40:02, korzystając z komputera o adresie identyfikacyjnym IP:-----------, została dokonana przez Pana rejestracja w serwisie TanieZakupy.pl, skutkująca zawarciem wiążącej umowy o świadczenie usługi premium. Pana prawo do odstąpienia od umowy w terminie pierwszych 10 dni od momentu aktywowania usługi, nie zostało zrealizowane, wobec czego w chwili obecnej ciąży na Panu bezwzględne zobowiązanie do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 149,00 złotych.

W dniu 2014-01-24 na podany przez Pana podczas rejestracji osobisty adres e-mail wysłaliśmy dokument PROFORMA za usługę, wraz z informacjami niezbędnymi do jej opłacenia. Pomimo upływu terminu płatności do dnia dzisiejszego należność nie została uregulowana.
W związku z powyższym, niniejszym wzywamy Pana do zapłaty kwoty 149,00 złotych wyznaczając w tym celu termin płatności do dnia 2014-02-06. Opłatę abonamentową należy uiścić na indywidualny numer rachunku bankowego wygenerowany przez nasz system bilingowy: 53 1140 1010 4149 3109 3123 6674

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia opłaty może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Jeżeli po wydaniu nakazu zapłaty opatrzonego w klauzulę wykonalności, zadłużenie w dalszym ciągu nie zostanie uregulowane, to sprawa zostanie w trybie pilnym skierowana do Komornika Sądowego. Należy zaznaczyć, iż w takiej sytuacji kwota 149,00 złotych zostanie powiększona* o koszty związane z postępowaniem sądowym i egzekucyjnym np.:

koszty wpisu sądowego,
koszty pełnomocnictwa,
koszty zastępstwa procesowego,
koszty zastępstwa procesowego w egzekucji,
koszty postępowania egzekucyjnego,
opłata egzekucyjna.
Prosimy mieć na uwadze fakt, iż Pana zadłużenie wobec Spółki DIGITAL PREMIUM LIMITED jest codziennie powiększane zgodnie z umową o odsetki w zastrzeżonej wysokości, zaś w sytuacji, gdy łączna suma długu przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pana danych osobowych do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego przez Biuro Informacji Gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pana całkowitą utratę zdolności kredytowej.
Mając na względzie powyższe wzywamy Pana do dokonania przelewu bankowego lub dokonania wpłaty na poczcie na podany numer rachunku, podając następujące dane odbiorcy:

Digital Premium Limited
adres: P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie
nr rachunku bankowego odbiorcy w Polsce: 53 1140 1010 4149 3109 3123 6674
tytuł płatności: Abonament - swistak15klod@wp.pl
kwota przelewu: 149,00 PLN

Jeżeli wskazana opłata abonamentowa została już wpłacona, prosimy przesłać potwierdzenie przelewu.
Przypominamy, że adres sieciowy komputera IP ------------, użyty do dokonania rejestracji w serwisie może zostać w każdej chwili dokładnie zidentyfikowany, nawet pomimo korzystania z dostępu do sieci Internet z tzw. „zmiennym numerem IP”.

Jednocześnie z daleko idącej ostrożności uprzedzamy, iż Użytkownicy którzy podając fałszywe dane w celu uniknięcia obowiązku płacenia za usługę chcą doprowadzić Spółkę Digital Premium Limited do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 149,00 zł spełniają przesłankę z art. 286 § 1 Kodeksu Karnego** co skutkuje tym, iż sprawa może być skierowana na POLICJĘ w celu ścigania z w/w przepisu, co powoduje zagrożenie nałożenia kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 oraz zobowiązanie do naprawienia szkody poprzez zapłatę kwoty 149,00 złotych.

Z poważaniem,
Serwis TanieZakupy.pl

Uwaga: Uzyskanie prawomocnego sądowego nakazu zapłaty, daje prawo Wierzycielowi do dochodzenia tej należności przez okres 10 lat !!! (art. 125 Kodeksu Cywilnego)
* w uzasadnionych trudną sytuacją materialną wypadkach sąd może odstąpić od obciążenia pozwanego kosztami procesu, co rozciągać się będzie także na koszty postępowania egzekucyjnego.
** przy spełnieniu warunków z ustawy.
creatic jest off-line  
01-02-2014, 18:23  
wenu
Użytkownik
 
Posty: 198
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

ja wiem czy ukryli sprytnie opłaty w regulaminie
Po kliknięciu w rejestracja pojawia się taka oto strona
http://oi61.tinypic.com/1zqucnt.jpg

( wrzucam link do zdjęcia bo jak wstawiałem zdjęcie w bbcode to rozjeżdżało się całe forum )
wenu jest off-line  
01-02-2014, 18:49  
creatic
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Więc co zrobić w takiej sytuacji ?
creatic jest off-line  
01-02-2014, 21:57  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Zapłacić.
 
02-02-2014, 00:26  
Kasiulaaa343453
Użytkownik
 
Posty: 81
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Nic nie płać.


Poczytaj i nie daj się nabić w butelkę.
Kolejny pobieraczek
Kasiulaaa343453 jest off-line  
02-02-2014, 01:40  
Aarona
Początkujący
 
Aarona na Forum Prawnym
 
Posty: 10
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Oczywiście, że nic nie płacić.
Ale, żeby spać spokojnie polecam dołączenie do pozwu zbiorowego na stronie Strona główna - pozywamy-zbiorowo.pl. Tam w kolumnie po prawej stronie można się dopisywać do grupy założonej przez Panią Proszowską. Rejestracja jest darmowa NA PEWNO Pozdrawiam.
Aarona jest off-line  
02-02-2014, 01:42  
Aarona
Początkujący
 
Aarona na Forum Prawnym
 
Posty: 10
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Aha, podam jeszcze linki do artykułów, gdzie można więcej poczytać o tym temacie....no i nie czuć się osamotnionym

•• TanieZakupy.pl - wezwanie do zapłaty - TanieZakupy.pl opinie wezwanie do zapłaty

•• oszustwo internetowe | tanie zakupy i fałszywy komornik | naciągacze w sieci
Aarona jest off-line  
02-02-2014, 10:04  
creatic
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Dziękuje Bardzo, oczywiście dołączę się do pozwu, jeszcze raz dziekuje
creatic jest off-line  
02-02-2014, 12:21  
wenu
Użytkownik
 
Posty: 198
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

nie bardzo rozumiem waszego pozwu. Gdyby informacja o fakcie że usługa jest płatna i że rejestrując się zawieracie umowę była naprawdę ukryta. Albo jak w przypadku pobieraczka hasło reklamowe wprowadzało by w błąd o tym że usługa jest darmowa to ok. Ale w tym przypadku informacje są dobrze widoczne, tylko nie czytacie co klikacie. Średnio rozgarnięta osoba by sie zorientowała że rejestracja będzie płatna.....

Jak byk na stronie rejestracji jest informacja

Cytat:
Co to są taniezakupy.pl?
Jako zarejestrowani użytkownicy serwisu taniezakupy.pl uzyskają Państwo dostęp do wszystkich jego treści, w tym do poradników zakupowych oraz bazy wybranych sklepów. Klikając w przycisk "zarejestruj się", zawierają Państwo umowę na okres dwunastu miesięcy. Całkowity koszt usługi jest płatny jednorazowo z góry i wynosi 149 złotych (uwzględniając podatek od wartości dodanej w obowiązującej wysokości). Nasz zespół na bieżąco dokłada starań, by zwiększać zawartość serwisu o nowe treści.

Jak nie umiecie czytać - to nauczcie się płacić. Chyba że ktoś naprawdę się nie rejestrował no to wtedy ok, walczcie o swoje prawa.


Zaznaczam żeby ktoś mnie nie posądził o bronienie tej firmy. Nie mam z nią nic wspólnego. Sytuacja denerwuje mnie gdyż nasz naród jest strasznie roszczeniowy ale jak coś wymaga już minimum zaangażowania własnego w np przeczytanie informacji to juz nie łaska. Zrozumcie wreszcie że za bezmyślne klikanie w "internetach" możecie ponieść odpowiedzialność.
wenu jest off-line  
02-02-2014, 16:40  
Aarona
Początkujący
 
Aarona na Forum Prawnym
 
Posty: 10
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Odpowiem tak, może i naród jest roszczeniowy, ale za tym narodem stoi prawo, które ten naród sobie przez ileś tam set lat wypracowywał. Czasy średniowiecza dawno minęły i skoro są przepisy, które stawiają barierę przed nieuczciwymi praktykami ze strony takich lawirantów jak twórcy Tanichzakupów.pl, to nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek ma dopłacać do ich lekkiego i balansującego na granicy prawa sposobu zarabiania? A właściwie niezgodego z prawem, które interpretują tak, że przeciętny zjadacz chleba nie jest w stanie tego pojąć. Świadczy o tym choćby regulamin, który jest zamieszczony na stronie Licytacjekomornicze.pl. To ci, którzy rejestrowali się z tego portalu są dzisiaj "klientami" Tanichzakupów.pl, gdyż w regulaminie czytanym z poziomu właśnie Licytacjikomorniczych. pl nie ma nic o płatnościach. Czyli po przeczytaniu wspomnianego regulaminu potencjalny, niczego nie świadomy człowiek klika na "akceptuję" i sądzi, że wszystko jest ok. A tu figa z makiem, bo wtedy okazuje się, że dostaje powiadomienie, że właśnie został klientem "Tanichzakupów.pl, gdzie obowiązuje już zupełnie inny regulamin. Być może jedna osoba na 100 zainteresuje się, co w tym regulaminie jest napisane, bo reszta uważa, że skoro już raz kliknęła akceptację, to wszystko gra. I z pozoru gra, bo możemy w poziomu tych Tanichzakupów.pl wejść na właściwy, interesujący na portal.
Tak więc nie do końca wina leży po stronie nastawionego roszczeniowo narodu Właściciele portalu z premedytacją tak skonstruowali proces rejestracji, żeby złapać jak najwięcej naiwnych i niczego nie podejrzewających internautów. Dla tych, którzy czują się oszukani zamieściłam wzory dwóch pism, które powinny zaradzić sytuacji:
http://forumprawne.org/prawa-konsume...ml#post2666853. Życzę im powodzenia.
Aarona jest off-line  
02-02-2014, 17:08  
wenu
Użytkownik
 
Posty: 198
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Autor tematu napisał jasno:

Cytat:
Napisał/a creatic Zobacz post
15.12.2013 roku zarejestrowałem się na stronie Taniezakupy.pl.
Więc wnioskuje że rejestracja przebiegła na stronie taniezakupy.pl. Rejestrował się świadomie aby dostać się do zawartości nie dostępnych dla osób bez konta.

Nie rozpatrujemy tutaj innych przypadków jak świadoma rejestracja na w.w stronie.

Szukałem na stronie Licytacjekomornicze.pl opcji rejestracji, niestety bez skutecznie. Strona przekierowuje mnie na stronę kruka. Proszę podaj dokładny odnośnik do rejestracji na wyżej wspomnianej stronie.
wenu jest off-line  
02-02-2014, 19:08  
Aarona
Początkujący
 
Aarona na Forum Prawnym
 
Posty: 10
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

.[/Szukałem na stronie Licytacjekomornicze.pl opcji rejestracji, niestety bez skutecznie. Strona przekierowuje mnie na stronę kruka. Proszę podaj dokładny odnośnik do rejestracji na wyżej wspomnianej stronie.QUOTE]


Dziwne, ale mnie z licytacji przekierowuje na Taniezakupy. Nie wiem,czemu tak to działa, nie jestem informatykiem. Jedno jest pewne, że te portale sa po prostu dla właściciela(li) niezłą maszynką do trzepania pieniędzy.
Aarona jest off-line  
02-02-2014, 21:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Cytat:
Napisał/a wenu Zobacz post
Gdyby informacja o fakcie że usługa jest płatna i że rejestrując się zawieracie umowę była naprawdę ukryta. Albo jak w przypadku pobieraczka hasło reklamowe wprowadzało by w błąd
Zgadzam się z wenu.

A creatic zgodził się na regulamin.

Trzeba zapłacić.
 
02-02-2014, 22:12  
Aarona
Początkujący
 
Aarona na Forum Prawnym
 
Posty: 10
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

Cytat:
Napisał/a AmatorA Zobacz post
Trzeba zapłacić.
W żadnym razie nie płacić, bo umowa jest nieważna i nie ma wiążącej mocy prawnej. Właściciel portalu zaniechał pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r., do czego był zobowiązany na podstawie art. 9 ust. 3.
Nie ma również zastosowania art. 5 Dyrektywy 97/7/WE. Koniec.Kropka.Umowa jest nieważna. Ze wszystkich czytanych przeze mnie postów wynika, że wezwanie do zapłaty wpływało do ludzi jako wiadomość e-mail w formie przypomnienia i faktury proforma po upływie miesiąca lub więcej. Faktura proforma również nie jest podstawą do uiszczenia płatności, gdyż jest nią jedynie prawidłowo wystawiona f-ra VAT. Ale, jeśli to co napisałam kogoś nie przekonuje, to przecież zawsze może zapłacić i będzie chwilowo miał po problemie. Chwilowo, bo w międzyczasie może zostać zmieniony regulamin dotyczący płatności za usługi (czytaj zwiększona płatność za abonament), co też było już przerabiane przez naciąganych internautów.
Aarona jest off-line  
03-02-2014, 06:27  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: WYŁUDZENIA taniezakupy.pl

http://forumprawne.org/prawa-konsume...zakupy-pl.html
Ag_Maz jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wezwanie od TanieZakupy.pl (odpowiedzi: 173) Witam. Otrzymałam dziś (tak w niedzielę ) niepokojącego maila: Przypomnienie o płatności za zamówioną usługę premium Szanowna Pani (moje imię i...
§ tanieZakupy.pl (odpowiedzi: 11) Witam. Blisko 2 miesiące temu poprzez forum rowerowe kliknęłam na baner licytacji komorniczych Licytacje Komornicze on-line chcąc się cokolwiek...
§ taniezakupy.pl - płatność. (odpowiedzi: 17) W ogóle zapomniałem, że rejestrowałem się tam, a na pewno nie widziałem informacji o tym, że mam cokolwiek im zapłacić. A dziś mail: Przypomnienie...
§ Taniezakupy.pl Płatna rejestracja-oszukani (odpowiedzi: 3) Przy płatnej rejestracji na stronie http://www.taniezakupy.pl Nie podają wogóle konta na które NAKAZUJĄ dokonywać wpłat za usługę z której się nie...
§ Próba Wyłudzenia (odpowiedzi: 3) Witam. Mamie takie pytanie jakiś czas temu uderzyłem ochroniarza zostałem skazany w zawieszeniu i na nawiązkę dla poszkodowanego. Ale nie o tym...
§ Próba wyłudzenia ? (odpowiedzi: 3) Witam, przed chwilą zostałzablokowany jeden z moich komputerów. Na ekranie widnieje komunikat, że komputer zabezpieczyła policja i po wykupieniu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.