Ciekawa historia na allegro - Forum Prawne

 

Ciekawa historia na allegro

Witam, spotkałem się z bardzo niecodzienną sytuacją na allegro. Jakiś czas temu zamówiłem usługę do gry fifa 15 na allegro (mowa o fifa coins). Towar jak wiadomo nieleganie sprzedawany na allegro, psuje rynek w grze, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
16-01-2015, 09:34  
Cziken1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Ciekawa historia na allegro

Witam,
spotkałem się z bardzo niecodzienną sytuacją na allegro.

Jakiś czas temu zamówiłem usługę do gry fifa 15 na allegro (mowa o fifa coins).
Towar jak wiadomo nieleganie sprzedawany na allegro, psuje rynek w grze, skusiłem się i oto taka historia mnie spotkała.

Zamówiłem towar, zapłaciłem. Nastepnego dnia otrzymuję informację od sprzedającego iż nie może zrealizować usługi i dostajęzwrot pieniędzy. Sprzedający nie wywiązał się w ten sposób z umowy kupna i sprzedaży (sprzedając wirtualnie wirtualny towar).
Wszystko byłoby ok, gdyby dalej celowo nie sprzedawał tego samego na innych aukcjach. Kilka dni potem wystawiał kolejne aukcje, z tym samym towarem w nizszej jeszcze cenie.

Kontaktując się ze sprzedawcą i pytając sie o proceder, dostałem odpowiedź, że powinienem go po rękach całować, gdyż zwrócił mi pieniądze.

Zdenerwowałem sięna typa, dostał negatywa i taki komentarz "UWAGA NA KŁAMCĘ!!! KUPIŁEM TOWAR NA AUKCJI, ZAPŁACIŁEM A SPRZEDAWCA TWIERDZI ŻE NIE MA, MIMO TO WYSTAWIA KOLEJNE AUKCJE! NIE POLECAM TEGO SPRZEDAJĄCEGO, LEPIEJ UWAŻAĆ NA 'CWANIAKA'. MIMO TO NA PLUS MOŻNA ZALICZYĆ KONTAKT Z SPRZEDAJĄCYM."

Następnie on mi wystawił jakieś bzdety i w odpowiedzi napisałem: " UWAGA O S Z U S T ! Ma towar, wciąż go sprzedaje, mimo iż twierdzi, że go NIE MA! Została dokonana umowa kupna i sprzedaży, której ten człowiek NIE DOTRZYMAŁ i wypisuje mi jeszcze takie komentarze. KOSZMAREM każdego kupującego jest taki O S Z U S T !"


Po jakimś czasie wczoraj, sprzedający nawiązał kontakt takim oto mailem :Wzywamy do natychmiastowego usunięcia wpisu do transakcji o numerze 4886815974 użytkownika UX-GD6 , z uwagi na mające miejsce naruszenie dóbr osobistych, a to przede wszystkim dobrego imienia i renomy firmy.

Transakcja została zakonczona pełnym zwrotem poniesionych przez Panią/Pana kosztów, na co zazwalają zapisy zarówno regulaminu allegro jak i kodeksu cywilnego, a tymczasem komentarz oraz Pana odpowiedz na komentarz poświadcza nieprawdę jakoby sprzedawca Pana oszukał.

Wskazujemy ponadto, iż w przypadku nie usunięcia wpisu przez jego autora, sprawa skierowana zostanie na drogę postępowania sądowego, w toku którego dochodzić będziemy zapłaty odszkodowania (utraconych korzyści) oraz zapłaty 1000 złotych na wskazany cel społeczny (jeden z warszawskich domów dziecka). Dodatkowo zostanie Pan/Pani obciążony kosztami postępowania sądowego. Przypominamy iż osoba zamieszczająca w internecie niepochlebny wpis popełnia ponadto przestępstwo zniesławienia (art. 212 kodeksu karnego), które może być ścigane z oskarżenia prywatnego. W związku z tym jeżeli wpis nie zostanie usunięty, sprawa zostanie również zgłoszona organom ścigania. W przypadku potwierdzenia przez sąd popełnienia przez Panią/Pana przestępstwa z art 212 kodeksu karnego , jako jego sprawca może zostać Pani/Pan dodatkowo skazanym na karę grzywny, ograniczenia wolności a nawet jej pozbawienia. Ponadto sąd może nakazać przeproszenie pokrzywdzonego oraz zapłatę nawiązki, odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Jednoczenie wysyłamy wniosek o unieważnienie komentarza, jego zaakceptowanie w terminie 3 dni od daty wysłania, zatrzyma procedurę sądową.

Z poważaniem

Chang Wei

www.egamestore.pl"


Zastanawiałem się analizując tego gościa czemu ma tyle unieważnionych negatywnych komentarzy, i już wiem że po prostu stosuje straszaka. Tekst widać, że skądś skopiowany. Firma założona na słupa w chinach, a chce pieniądze przekazać na dom dziecka w Warszawie. Sprzedawca w jakiś sposób wyliczył, że 50 zł dziennie kosztuje go mój komentarz na jego temat.

W rozmowie w żaden sposób nie zaprzecza, że sprzedaje nielegalny towar i że firmę ma zarejestrowaną na słupa w chinach, a cwaniakuje z takimi wiadomościami. Co robić bo gościowi nie chcę odpuścić.
Cziken1 jest off-line  
16-01-2015, 10:01  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Ciekawa historia na allegro

Przede wszystkim przeanalizuj znaczenie słowa oszust.
 
16-01-2015, 11:39  
Cziken1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Ciekawa historia na allegro

Oszust -->osoba celowo wprowadzajaca w błąd.


W ogóle to mnie czelnosc tego gościa zastanawia, na allegro nie wiem jakim cudem sprzedaje nielegalne rzeczy, nie realizuje umowy i próbuje straszyć takimi wypocinami.
Cziken1 jest off-line  
16-01-2015, 11:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Ciekawa historia na allegro

Oszust to osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza do niekorzystnego rozporządzenia mieniem inną osobę.

Moim zdaniem masz się czego obawiać. Proponuję unieważnić komentarz.
 
20-01-2015, 12:53  
sigsauer
Użytkownik
 
Posty: 95
Domyślnie RE: Ciekawa historia na allegro

Nie możesz nazywać nikogo oszustem bez wyroku sądowego.
sigsauer jest off-line  
22-01-2015, 22:00  
tmat
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Ciekawa historia na allegro

Cytat:
Napisał/a Cziken1 Zobacz post
Co robić bo gościowi nie chcę odpuścić.
Piszesz że Ty nie chcesz gościowi odpuścić, a na Twoim miejscu usunąłbym czym prędzej taki zapis i modliłbym się aby to on mi odpuścił

Wystawiłeś się sam na odstrzał, i taki typek może Cie dość kosztownie przeciągnąć.

Z tego co piszesz nie zrealizował Ci zakupu i oddał pieniądze, a Ty nazwałeś go oszustem. Brak jakichkolwiek przesłanek do wypełnienia choćby definicji oszustwa. Generalnie ludzie piszą co im wpadnie do głowy, a nie zdają sobie sprawy że wypowiadając publicznie swoje słowa, biorą za nie pełną odpowiedzialność. Jeżeli napiszesz na temat kogoś nieprawdę, ba nawet Tobie się to może wydawać prawdą, ale nie potwierdza tego prawomocny wyrok, to narażasz się na ciężkie odszkodowania, a w skrajnych przypadkach nawet na odpowiedzialność karną.

Natomiast jeżeli zależało Ci na tym zakupie to mogłeś Ty wystąpić z pozwem domagając się realizacji zawartej umowy. Moim zdaniem sądownie mógłbyś wywalczyć realizacje takiej umowy. Miałeś przewagę i rozdawałeś karty, ale po takim wpisie to ten gość ma Cie w garści i w dowolnym momencie możesz spodziewać się pozwu.
tmat jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ciekawa historia (odpowiedzi: 5) Postanowiłem z podzielić pewną historią opowiedzianą przez znajomego, wg mnie co najmniej absurdalną ale może ja już głupi jestem. Mianowicie: ...
§ ciekawa historia z prowidentem co dalej? (odpowiedzi: 3) historia mojej koleżanki jest bardzo ciekawa, jednak nie wiemy co dalej zrobić. w latach 2001-2002 brała pożyczki w prowidencie. wzięła jedną...
§ Nieprzyjecie mandatu za smiecenie. Ciekawa historia.. porada? (odpowiedzi: 5) Witam zatem wczoraj stałem ze znajomym w pewnym ustronnym miejscu z zamairem wypicia piwka - Po chwile pojawilo sie 2 policjantow ...
§ Allegro, ciekawa sprawa. (odpowiedzi: 6) Witam, sytuacja jest co najmniej absurdalna ;) Sprzedawałem na allegro urządzenie elektroniczne o sporej wartości. Licytacja była od 1zł, jestem...
§ ciekawa historia - co robic ?? (odpowiedzi: 3) Witam Dostałem w 11 2010 roku info od prokuratury że nie uznają mojego zażalenia na postanowienie i że papiery kierują do sądu. Sprawa dotyczy...
§ Przemyt "troli" ;) Ciekawa historia;] (odpowiedzi: 3) Witam. Sprawa wygląda następująco...Znajomy A dostaje xxxPLN za przejechanie trasy 25km z 12 "trolami" przez granice niemiecką w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.