Faktura za niechciany wpis w katalogu stron - Forum Prawne

 

Faktura za niechciany wpis w katalogu stron 5

Nie byłoby problemu i takich sytuacji gdyby ustawodawca odpowiednio sprecyzował zapisy w Ustawie o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną: Cytat: art. 8 1. Usługodawca: 2) nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
09-09-2010, 14:29  
Użytkownik00038
Użytkownik
 
Użytkownik00038 na Forum Prawnym
 
Posty: 122
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Nie byłoby problemu i takich sytuacji gdyby ustawodawca odpowiednio sprecyzował zapisy w Ustawie o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną:
Cytat:
art. 8
1. Usługodawca:
2) nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także - na jego żądanie - w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.
Wystarczy usunąć: - na jego żądanie - i już mamy kopię regulaminu/umowy z dnia jej zawarcia, jak dla mnie kopię powinny posiadać dwie strony.
Dodatkowo wystarczy zakazaną klauzulę o automatycznym przedłużeniu umowy bez jej wypowiedzenia zastosować również dla przedsiębiorców i już problem znika.
Użytkownik00038 jest off-line  
18-09-2010, 19:48  
Użytkownik00038
Użytkownik
 
Użytkownik00038 na Forum Prawnym
 
Posty: 122
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Cytat:
Napisał/a fajny Zobacz post
Wg mnie jest to spam bo juz na poczatku czytamy jak to firma sie reklamuje.
USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r.o świadczeniu usług drogą elektroniczną.1)(Dz.
U. z dnia 9 września 2002 r.)

Art. 10. 1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji
handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków
komunikacji elektronicznej,...

3. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej
konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy, o której mowa w art. 9 ust.
3 pkt 1.


Art. 24. 1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej
niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.
2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek
pokrzywdzonego.

Poza tym przepisy Prawa telekomunikacyjnego mówią:
art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego :zakazane jest używanie
automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu
bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio
wyraził na to zgodę. Natomiast w myśl art. 209 ust. 1 pkt 25 Prawa
telekomunikacyjnego, kto nie wypełnia obowiązków uzyskania zgody
abonenta lub użytkownika końcowego podlega karze pieniężnej.


Pozdro
Cytat:
Przesyłanie informacji handlowej bez uzyskania zgody adresata jest wykroczeniem ściganym na wniosek pokrzywdzonego, podlega karze grzywny w wysokości do 5000 zł i może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności na gruncie Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
autor: Joanna Tomaszewska
pełna treść komentarza na stronie: Po pierwsze: nie spamuj
Użytkownik00038 jest off-line  
15-10-2010, 19:48  
lupolupus
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Cytat:
Napisał/a Iggy Zobacz post
wainfobroker zaloz konto na spamcop.net i raportuj wiadomosci wraz z naglowkami. bedzie wesolo
Możesz rozwinąć temat - co się bedzie działo ??
lupolupus jest off-line  
31-10-2010, 14:24  
Użytkownik00038
Użytkownik
 
Użytkownik00038 na Forum Prawnym
 
Posty: 122
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Ku przestrodze dla innych firm:

GLOBE TRADE CONTROL (link do strony i kontakt znajdziesz w podanym dokumencie).
Otrzymujesz fax z danymi swojej firmy jak poniżej:

https://docs.google.com/leaf?id=0B59...YzE2OTM0&hl=pl

światowa baza firm (w Polsce na dzień dzisiejszy 7995 firm) nie potwierdzaj danych firmy odsyłając fax , ewentualnie na e-mail bo inaczej przez dwa lata będą wymagać płatnosci 97€ (aktualnie na stronie 199,95$) miesięcznie co rocznie daje 1164€. Ten zapis znajdziesz w klauzuli pod danymi firmy.
Nic tylko potwierdzić dane a w razie sporu wyjazd do Niemiec do Hamburga lub reprezentacja niemieckiego adwokata (koszty).
Identycznie jak w przypadku katalogu firm, firmy już pewnie znanej DAD z Niemiec:
http://www.tvn24.pl/12692,1637279,0,...wiadomosc.html
Użytkownik00038 jest off-line  
18-02-2011, 10:38  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Cytat:
Napisał/a B.S.C Zobacz post
Witam drodzy Państwo
Chciałbym poinformować Was o fakcie iż idąc za WA INFOBROKER który założył forum przeciwko B.S.C i wiele innych spraw które opisujecie informuję iż sprawy w Sadzie toczą się natomiast sprawa z Prokuratury została umorzona wobec B.S.C i tą informację ma właściciel w/w firmy. Wprowadza w błąd z pełną premedytacją kolejnych klientów B.S.C i użytkowników którzy są zadowoleni z usług mojej firmy. Koszta w przypadku postępowań Sądowych i pozostałe związane z odzyskaniem zobowiązania wzrosną każdemu kilkukrotnie ale za to nie odda nikt Wam pieniędzy. Wyrok w sprawie w/w firmy będzie za kilka dni i na pewno głośno o tym poinformujemy zainteresowanych jak i media w który opiszemy całą sytuację od początku kiedy to w/w firma była zadowolona, korzystała z naszych usług a po okresie darmowym otrzymał Fa VAT i zaczęło się wszystko nie podobać choć w swoich korespondencjach pisze :
" że zapłaci środki bo wie że sie takie należą ale po 10 zł miesięcznie " itp gdzie robi to po złości. Przekonał do siebie jeszcze dwie firmy z którymi robią nieetyczne rzeczy poza tym opisują nieprawdę. Po zakończeniu postępowań tą sytuację przedstawimy jak i poinformujemy media do których pisał właściciel w/w firmy aby nas oczerniać itp. o jego i kilku innych firmach zakończonych postępowaniach a poza tym zostaną złożone wnioski do odpowiednich organów odnośnie ichniejszego zachowania.
Z poważaniem
Marcin Błaszczyk
To brzmi trochę jak przekupka pod gmachem sądu.
Post jest z 10.2009 a w Unii Europejskiej jesteśmy od 2005 czas więc najwyższy na zachowania "europejskie". Obowiązuje bowiem Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej, która mówi wyrażnie, że człowiek bez prawomocnego wyroku sądu może być uznawany jedynie za niewinnego. To nie my ale Sąd jest od określenia, kto, co, dlaczego i czy jest czemuś winny. Byłoby zatem wskazane wstrzymywanie się od takich sugestii publicznie. Pomijam już stylistykę wypowiedzi i brakujące przecinki.
Darek0106 jest off-line  
21-02-2011, 14:03  
Użytkownik00038
Użytkownik
 
Użytkownik00038 na Forum Prawnym
 
Posty: 122
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Cytat:
Napisał/a Darek0106 Zobacz post
.... Obowiązuje bowiem Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej, która mówi wyrażnie, że człowiek bez prawomocnego wyroku sądu może być uznawany jedynie za niewinnego. To nie my ale Sąd jest od określenia, kto, co, dlaczego i czy jest czemuś winny. Byłoby zatem wskazane wstrzymywanie się od takich sugestii publicznie. Pomijam już stylistykę wypowiedzi i brakujące przecinki.
W naszej Konstytucji znajdziemy zapis:
Cytat:
Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.
Dodatkowo w cytowanej karcie znajdziemy:
Cytat:
Godność ludzka jest nienaruszalna. Musi być szanowana i chroniona.
jak i w naszej Konstytucji:
Cytat:
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
W swoich wypowiedziach na tym forum BSC pisał miedzy innymi odnosząc się do mojej godności i na temat mojej jak i innych firm:
Cytat:
Wprowadza w błąd z pełną premedytacją kolejnych klientów B.S.C ..... opisują nieprawdę .......... prawda jest taka że 90 % tego co Pan napisał to stek kłamstw ..... Nie ma Pan za grosz godności ..... dzięki Panu i Pana działaniom kilkudziesięciu firmom które Pan wprowadził w błąd ..... ale różnica między nami jest taka że ja nie kłamię jak Pan
W ocenie prawnej wygląda to tak:
Cytat:
Przytoczony wpis, w mojej ocenie zasługuje na ochronę zarówno na płaszczyźnie prawa cywilnego jak i karnego. Na wstępie należy przyznać, iż wpis BSC miał swoje wyrażenie w środkach masowego komunikowania, czym bezsprzecznie jest internetowa sieć informatyczna (art. 212 § 2 Kk) dlatego też zasługuje na „ostrzejsze traktowanie”, a wskazuje na możliwość zasądzenia nawiązki.
Zgodnie z definicją słownikową „pomawiać” to bezpodstawnie zarzucić, niesłusznie przypisać coś komuś, posądzić, oskarżyć kogoś o coś. Pomawianie, w kontekście przepisu art. 212 kk, aby uznać je za czyn karalny, musi przy tym przybrać postać przekazania odpowiednich wiadomości komuś innemu oraz przypisywać pomawianemu takie postępowanie (np. kłamstwo, nagminne oszukiwanie, kontakty ze światem przestępczym) lub właściwości (np. alkoholizm, zboczenie seksualne), które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Konieczny jest tu komentarz, ponieważ mimo iż, w przedmiotowej wypowiedzi nie można doszukać, się oskarżenia o obraźliwe cechy bądź zachowanie, to należy przyznać, że już samo publiczne oskarżenie o kłamstwo, może przyczynić się do utraty zaufania do Pana osoby klientów Pana firmy, którą Pan prowadzi.
BSC w swoich wypowiedziach obiecywał:
Cytat:
.... Wyrok w sprawie w/w firmy będzie za kilka dni i na pewno głośno o tym poinformujemy zainteresowanych jak i media w który opiszemy całą sytuację ............... Uważam iż tą sprawę nie można tak zostawić ............ musi za to ponieść konsekwencje. Informuję również iż treści z Sądu jak i zeznać opublikujemy po zakończeniu sprawy jak i konsultacji z prawnikami i mediami .... .
Jak do tej pory nie doczekaliśmy się spełnienia obietnic, wyroki w sprawie sześciu firm które złożyły sprzeciw w sadzie wygrały a powództwo BSC o płatność FV oddalono. Orzecznictwo w tej sprawie szczegółowo omówiono w nrumerze 1/2010 kwartalnika naukowego Prawo Mediów Elektronicznych na str. 62 https://docs.google.com/viewer?url=h...PME_1_2010.pdf.
BSC jak Business Solutions Centre ze stroną internetową Biznes która nie zapisała się chlubnymi kartami w historii polskiego biznesu zmieniła właściciela i jakie cenne porady dla biznesu na tej stronie, aktualnie treści nie mające nic wspólnego z poprzednim właścicielem. Jednak zakładka w przeglądarce ma dalej logo BSC: https://doc-04-2o-docs.googleusercon...mb56bd5pc0lgvu
na stronie znajdziemy też linki do archiwum strony z kopiami od października 2010 do lutego 2011 roku a dnia 09.02.2011 jeszcze nie było żadnych treści: https://docs.google.com/viewer?a=v&p...MjY5NWU1&hl=pl

Po przegranych sprawach w sądzie BSC stosuje nowe metody:

1. Nowa spółka BSC Business Group Sp. z o. o. z którą nie miałem, nie mam i nie mam zamiaru mieć nic wspólnego przesyła mi „spam” o którym wspominałem wcześniej. Kolejny etap to wysłane z kancelarii reprezentującej tym razem nową spółkę BSC WEZWANIE DO ZANIECHANIA NARUSZEŃŃ I ZAPŁATY ZADOŚUCZYNIENIA (chyba za dochodzenia prawdy i sprawiedliwości). Kancelaria prawna bez wyroku sądu wzywa do: natychmiastowego zaniechania, usunięcia skutków dokonanych naruszeń, zamieszczenia oświadczenia oraz bagatela zadośćuczynienia w kwocie 20.000 zł i wszystko w terminie 7 dni jak nie to spółka będzie zmuszona wystąpić na drogę postępowania sądowego. To jednak nie wszystko zastosowanie się do wezwania nie wyklucza możliwości dochodzenia odszkodowania za wyrządzoną szkodę majątkową ??. Tu BSC jak widać spełnił obietnice konsultował się z prawnikami ale czy postępowanie BSC jak i jego kancelarii można przypisać do:
Cytat:
art. 115 kk
§ 12. Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem.
2. W 2009 roku jedna z firm rejestruje się w serwisie BSC tym starym już nie istniejącym a po roku otrzymuje FV z nowej spółki BSC pewnie usłyszymy ponownie
Cytat:
.... właścicielem każdej firmy jestem , lub byłem osobiście ....
i to upoważnia do przenoszenia bazy danych klientów do nowej spółki, jednostronną zmianę umowy (w cytowanym już orzecznictwie sąd zważył że wypełnienie formularza rejestracyjnego nie jest chwilą zawarcia umowy online). Co ciekawsze firma otrzymuje wezwanie na policję w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie wyłudzenia usługi internetowej to jest o czyn z art. 286 §1 kk. Po złożonych wyjaśnieniach do dnia dzisiejszego firmę nie powiadomiono o wyniku toczącego się postępowania.

3. Mamy rok 2011. kolejna z firm rejestrująca się w serwisie BSC w 2010 roku kiedy jeszcze nie istniała nowa spółka otrzymuje FV od nowej spółki na kwotę 100 zł (przy rejestracji kwota 350 zł) czyżby promocja nie na FV mamy zapis:
Cytat:
W przypadku nieuregulowania zobowiązania w terminie płatności, zostanie Państwu doliczona do Fa VAT kwota odłączenia usługi jako koszt informatyczny 250 zł netto skutkujący również rozwiązaniem umowy.
w sumie wychodzi kwota 350 zł. Kolejne jednostronne wprowadzenie zasad rozwiązania umowy oraz naliczania kwot odłączenia usługi której nie znajdziemy w żadnym z regulaminów a przejrzałem ich do tej pory ponad 50 (słownie pięćdziesiąt) o odmiennej treści i z różnych okresów.

Jak widać różne sposoby działania ale cel podobny w każdym przypadku wszystko zgodnie z prawem i w literze prawa ??.
Użytkownik00038 jest off-line  
26-08-2011, 23:14  
Użytkownik00038
Użytkownik
 
Użytkownik00038 na Forum Prawnym
 
Posty: 122
Domyślnie RE: Faktura za niechciany wpis w katalogu stron

Warto zapoznać się z informacjami na stronie aby nie płacić w przyszłości:
Usługa tzw. Darmowego pozycjonowania - DodajOszusta.pl
Użytkownik00038 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problemy z pewną firmą - wpis w katalogu (odpowiedzi: 69) Witam serdecznie, To mój pierwszy post na tym forum, ale sprawa troszkę mnie zdenerwowała - opiszę pokrótce, liczę (w miarę możliwości) na pomoc:...
§ Wpis Instytucji publicznych w katalogu stron (odpowiedzi: 2) Witam, Jestem w trakcie tworzenia lokalnego katalogu firm i Instytucji publicznych. Czy można dodać bez zgody drugiej strony wpis z podaniem: ...
§ Faktura za wpis w katalogu stron www eelov.pl (odpowiedzi: 10) Witam, Dodałem się do tego katalogu Branżowy katalog firm, internetowa baza firm - eElov.pl jakiś czas temu, przyznam szczerze nie czytając...
§ Dodanie linku do katalogu stron (odpowiedzi: 2) Witam Na początku przepraszam, jeśli wątek jest dodany w złym dziale. Moje pytanie brzmi, czy zgodne z prawem jest dodanie do mojego katalogu...
§ Wpis do katalogu firm - umowa zlecenie? (odpowiedzi: 2) Witam, chciałbym stworzyć lokalny katalog firm, w którym firmy mogłyby umieszczać swoje wpisy za opłatą. Czy mogę podpisywać w takiej sytuacji umowy...
§ Dane firm w katalogu stron - czy potrzebna zgoda? (odpowiedzi: 1) Witam, chciałem stworzyć branżowy katalog firm (usługi poligraficzne), który zawierałby następujące dane firmowe: nazwa, telefon, adres, adres...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.