Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA - Forum Prawne

 

Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Tekst jest trochę długi, ale warto go przeczytać, ponieważ istnieje dość duży problem. Według regulaminu Gadu-Gadu § 7 Usunięcie Konta Użytkownika 3. Usuniecie Konta Użytkownika powoduje utratę statusu Użytkownika Zarejestrowanego. Wraz z usunięciem Konta Użytkownika ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
08-11-2009, 12:53  
Użytkownik1
Użytkownik
 
Posty: 50
Domyślnie Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Tekst jest trochę długi, ale warto go przeczytać, ponieważ istnieje dość duży problem.

Według regulaminu Gadu-Gadu
§ 7 Usunięcie Konta Użytkownika
3. Usuniecie Konta Użytkownika powoduje utratę statusu Użytkownika Zarejestrowanego. Wraz z usunięciem Konta Użytkownika usunięte zostają wszelkie dane z Profilu Użytkownika, Wizytówka, Blog, Galerie, wszelkie założone przez użytkownika Grupy, wszelkie Wypowiedzi, w tym Zdjęcia i Nagrania wprowadzone do Serwisu przez danego Użytkownika Zarejestrowanego.

źródło: https://login.gadu-gadu.pl/account/regulations

Konto można usunąć tutaj https://login.gadu-gadu.pl/account/delete

Usunąłem konto poprzez powyższą stronę. Jednak co się okazało ... moje dane w ogóle nie zostały usunięte. Nie mam już tego numeru i nie mogę się zalogować, a wszyscy wciąż widzą moje zdjęcia i dane.

Napisałem o tym do pomocy technicznej, ale co mnie jeszcze bardziej zaszokowało siedzi tam jakiś "cwaniaczek" i po prostu nie usunie moich danych, chce żebym podał mu jawnie, normalnie mailem moje hasło ! adres e-mail, adres IP, a nawet co jest już dla mnie totalną bzdurą "okoliczności w jakich stała się Pani/Pan użytkownikiem tego konta GG" oraz "inne uwagi/okoliczności" - i co mam mu napisać, że był piękny dzień, właśnie robiłem herbatę i postanowiłem założyć konto na GG ? ... To jest chore.

Napisałem, że postaram się przesłać dane, ale najpierw chciałem się dowiedzieć dlaczego moje dane nie zostały usunięte, mimo tego, że całkowicie usunąłem konto.

Nie odpisał na moje pytanie ... odpisał, tylko, że to on zadał mi pytania i nie odpowiedziałem na nie. Więc dane i zdjęcia nie zostaną skasowane.
W ogóle "fajnie", że taka firma zatrudnia takich miłych pracowników.

Miałem już mu nic nie podawać, bo mnie trochę zdenerwował swoim aroganckim zachowaniem. Ale pomyślałem, że dam sobie spokój i nie będę się kłócić, więc wysłałem mu adres e-mail powiązany z kontem, adres IP komputera, a numer Gadu-Gadu wysłałem już wcześniej. Co do samego hasła napisałem "Niestety nie mogę podać Panu hasła, ponieważ znając aż tak dokładne dane mógłby Pan zalogować się do różnych serwisów w którym dostępne są moje bardzo poufne dane, również konta bankowe. W regulaminie nie ma wzmianki o tym, że do usunięcia zdjęć (po usunięciu konta z serwera) potrzebne jest podanie pracownikowi wielu dodatkowych danych w tym hasła." Wysłałem mu również cytat z regulaminu, który zamieściłem na początku tego tematu.

Opisał, że i tak moją wgląd w hasła, które podajemy przy rejestracji i że lepiej stosować różne hasła w różnych miejscach.

Czyli nasze hasła dla pracowników przechowywane są w sposób JAWNY, każdy z nich może zobaczyć hasło, następnie mail, dane osobowe. Daje to ogromne możliwości, nie będę nawet pisać o tym co mogłoby się stać kiedy taki pracownik zostałby zwolniony.

A o tym, że dobrze jest stosować różne hasła oczywiście wiem, a nie muszę mu się tłumaczyć czy w banku i Gadu-Gadu mam to samo hasło. Mam prawo mieć przez 10 lat wszędzie to samo hasło.

Podsumowując.
Pracownik ten oficjalnie łamie regulamin Gadu-Gadu. W ogóle jako użytkownik nie powinienem się przejmować tym, że moje dane wciąż tam są, po prostu powinno ich już nie być. A nawet gdy podjąłem dodatkowe kroki, by mimo wszystko je usunąć spotkałem się z ogromnym oporem.

Nigdzie nie jest napisane o tym, że po całkowitym usunięciu konta wszystkie dane w tym hasła i zdjęcia są przechowywane. Jeżeli tak to przez jaki okres ? Chyba nikt tego nie wie.

Istnieje poważny problem z "jawnością" haseł, według mnie tak poufne dane nie powinny być widoczne dla "byle" pracownika, powinny być przechowywane w postaci zakodowanej.

Sprawa nie została zakończona, dane i zdjęcie w profilu wciąż są ogólnodostępne i każdy kto ma dostęp do internetu je może zobaczyć.

Co sądzicie o tej sytuacji ? Co robić ? Można powiedzieć, że jestem osobą, która potrafi walczyć o swoje. Z udziałem Urzędu Komunikacji Elektronicznej wygrałem już sprawę przeciwko pewnej firmie kuriersko-pocztowej, która chciała mnie oszukać, aktualnie w sądzie jest też inna sprawa, którą rozpocząłem, ponieważ zostałem oszukany poprzez serwis Allegro. Chociaż nie ukrywam, że sprawę z Gadu-Gadu chciałbym załatwić polubownie.
Użytkownik1 jest off-line  
08-11-2009, 15:08  
StaryWyga1
Zbanowany
 
Posty: 754
Domyślnie RE: Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Ha ha ha ha
Kolejny trol
1- zdjęcie i dane sa w innych usługach gadu gadu
2- logi ip itd jest i będzie przechowywane przez gadu gadu przez 5 lat
3- usuwasz tylko numer gadu gadu

Nic dodać nic ująć
StaryWyga1 jest off-line  
08-11-2009, 16:13  
Użytkownik1
Użytkownik
 
Posty: 50
Domyślnie RE: Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Cytat:
Napisał/a Prokuratortus Zobacz post
Ha ha ha ha
Jeśli takie coś cię śmieszy to sam jesteś trollem i taki masz humor.

Wejdź sobie na tą stronę https://login.gadu-gadu.pl/account/delete
I zobacz co jest napisane:
"Możesz usunąć swoje konto Gadu-Gadu wypełniając poniższy formularz.
Uwaga! Ta operacja jest nieodwracalna
."

A teraz zobacz sobie na zacytowaną przeze mnie część regulaminu na początku tematu.

"§ 7 Usunięcie Konta Użytkownika
3. Usuniecie Konta Użytkownika powoduje ..."

Nie wiem czy mówimy o tym samym programie, bo ja dane wprowadziłem w Gadu-Gadu, zdjęcie można również wgrać poprzez Gadu-Gadu, wystarczy kliknąć obok ustawiania opisu opcję "Wgraj zdjęcie ...".

Gdzie jest napisane, że moje hasło będzie przechowywane w postaci jawnej, ogólnodostępnej dla pracowników przez 5 lat ? Z resztą niech sobie przechowują w archiwum mojego maila, numer GG, daty, adres IP itp. Ale dlaczego moje dane i zdjęcie mają być ogólnodostępne ?

Gdzie jest napisane, że usuwam tylko numer GG ? Proszę o podanie źródła i argumentów. Wejdź sobie jeszcze raz na podaną wcześniej stronę i przeczytaj ponownie zacytowany regulamin.

Jeżeli ktoś tak, jak ta dość płytka osoba nie ma do powiedzenia nic konkretnego albo nie potrafi argumentować swoich tez, niech się lepiej nie wypowiada.
Użytkownik1 jest off-line  
09-11-2009, 11:19  
tarentil
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Cytat:
Opisał, że i tak moją wgląd w hasła, które podajemy przy rejestracji i że lepiej stosować różne hasła w różnych miejscach.

Czyli nasze hasła dla pracowników przechowywane są w sposób JAWNY, każdy z nich może zobaczyć hasło, następnie mail, dane osobowe. Daje to ogromne możliwości, nie będę nawet pisać o tym co mogłoby się stać kiedy taki pracownik zostałby zwolniony.
To jest wysoce alarmujące!

Cytat:
Co sądzicie o tej sytuacji ? Co robić ?
Najpierw skontaktować się z przedstawicielem firmy odpowiedzialnej za Gadu-Gadu i dokładnie omówić z nim sprawę. Uprzejmie wyjaśnić, że przechowywanie haseł w sposób jawny jest wybitnie nieprofesjonalne i potencjalnie niebezpiecznie, a potem poruszyć sprawę usuwania konta.
tarentil jest off-line  
09-11-2009, 11:30  
drzemik
Stały bywalec
 
Posty: 5.287
Domyślnie RE: Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Cytat:
Napisał/a tarentil Zobacz post
Uprzejmie wyjaśnić, że przechowywanie haseł w sposób jawny jest wybitnie nieprofesjonalne i potencjalnie niebezpiecznie
No i?

Myślisz, że tylko oni trzymają hasła otwartym tekstem?

Są w Polsce (i nie tylko) bazy danych podobnej wielkości (i większe) jak baza użytkowników GG, ale zawierające więcej danych osobowych, które mają hasła niezahaszowane...

Pracownicy podpisują odpowiednie zobowiązania, każdy dostęp do tych danych (np. wyświetlenie w panelu administracyjnym) jest (powinien być) odnotowany. A bezpieczeństwo opiera się głównie na zabezpieczeniu dostępu do serwerów.

Czyli teoria sobie a praktyka sobie.
drzemik jest off-line  
09-11-2009, 11:50  
tarentil
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Poważny problem z Gadu-Gadu, hasła, dane. UWAGA

Cytat:
Napisał/a drzemik
No i?

Myślisz, że tylko oni trzymają hasła otwartym tekstem?
Czemu zadajesz mi takie pytania? Wiesz o mnie coś więcej niż ja sam? Ja tylko odpisałem na pytanie autora wątku, co powinien teraz zrobić jeśli chce działać spokojnie i polubownie. Jeśli interesuje go bezpieczeństwo jego danych, to dlaczego ma nie zwrócić odpowiedniej uwagi do tej firmy?
tarentil jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kupno na podstawie rozmowy przez gadu-gadu, oszustwo. (odpowiedzi: 1) Kupiłem niedawno część do mojego skutera. Ofertę zobaczyłem na pewnym forum, a na gadu-gadu dostałem opis, zdjęcia itp. Jednak ze zdjęć nie było...
§ Transakcja przez e-mail, gadu-gadu, jakie konsekwencje? (odpowiedzi: 5) Witam! Mam takie pytanie. Wiadomo jaka kara grozi za niewysłanie przedmiotu np. w transakcji na allegro. Jednak zastanawia mnie, czy i co grozi...
§ Groźby karalne przez internet - Gadu-Gadu (odpowiedzi: 2) Witam! Około miesiąc temu zdarzyla sie bojka w szkole, pobili jednego chłopaka przyjechala policja, kilkka osob bylo przesluchawne w tym ja, i teraz...
§ Czy rozmowy z Gadu Gadu są dowodem w sądzie w sprawie o ali (odpowiedzi: 2) Jak w temacie
§ Groźby na gadu gadu od kogoś kogo nie znam (odpowiedzi: 4) Witam Mam problem jak w temacie. Kilka dni temu napisał do mnie niejaki Zbychu (nie znam żadnej osoby o takim imieniu). Pisał czy chcę jakiś...
§ Sprzedaż przez Gadu-gadu, brak zapłaty za towar. (odpowiedzi: 6) Witam, Więc mam problem, najlepiej będzie jak opiszę wszystko po kolei.... A więc dałem ogłoszenie na pewnym forum w dziale Giełda ofert że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.