Pobieraczek Legalne czy Naginanie Prawa??? - Forum Prawne

 

Pobieraczek Legalne czy Naginanie Prawa???

Dostalem kolejna wiadomosc od tej firmy ze 10 dni mialem na zerwanie umowy ale nie mialem takiej mozliwosci i nie mam zadnych praw>>>??? Szanowny Panie, dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość. Informujemy, iż złożone przez ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
27-12-2009, 11:09  
spec1989
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Pobieraczek Legalne czy Naginanie Prawa???

Dostalem kolejna wiadomosc od tej firmy ze 10 dni mialem na zerwanie umowy ale nie mialem takiej mozliwosci i nie mam zadnych praw>>>???Szanowny Panie,

dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość.

Informujemy, iż złożone przez Pana oświadczenie o odstąpieniu od zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało złożone po terminie.

Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw, w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów kodeksu cywilnego.

Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi, iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4 Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu rejestracyjnym.

Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

Wobec powyższego podnoszony przez Pana argument dotyczący obowiązku potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje uzasadnienia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie konsumentów w umowach zawieranych na odległość.

Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała korekty wykładni gramatycznej art. 9 ust. 3, gdyż zgodnie z argumentem a fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera, w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.
Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w audycji radiowej dostępnej pod adresem:
http://www.radiozet.pl/var/ezflow_si...990f9c9f6a.flv
W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Pana w tym zakresie oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Pana skutków prawnych.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl


Prosze o Pomoc z góry dziekuje
spec1989 jest off-line  
27-12-2009, 11:46  
Fazzieh
Moderator w spoczynku
 
Fazzieh na Forum Prawnym
 
Posty: 451
Domyślnie RE: Pobieraczek Legalne czy Naginanie Prawa???

Temat był poruszany wiele razy - użyj opcji "szukaj".
Jeżeli po przeczytaniu już istniejących wątków pojawi się pytanie, to napisz to pytanie tutaj.
Pozdrawiam!
Fazzieh jest off-line  
19-01-2010, 09:35  
Kerad 01
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Pobieraczek Legalne czy Naginanie Prawa???

no cóż jestem w identycznej sytuacji
zadasz pytanie i zawsze otrzymasz bełkot
można chyba jedynie ich ignorować
po za tym co można ,ano można sobie pójść dajmy na to kawiarenki z internetem założyć powiedzmy konto e-mail na powiedzmy nazwisko Donald Tusk ,następnie z tegoż konta zarejestrować się w "Pobieraczku" odczekać te 10 dni i mamy jakby co " dobre "towarzystwo w sądzie .
Bo przecież "zdobycie " adresu i daty urodzenia premiera nie jest chyba aż tak trudne.
Ja wiem ,że w ten sposób łamie prawo, ale stąd rodzi się moje pytanie czy???

Firma , która czerpie korzyści finansowe /lub ma taka możliwość/ z działalności przestępczej osób trzecich w Rzeczypospolitej ma prawo bytu i czy działa zgodnie z prawem????
Kerad 01 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Naginanie czasu przez sprzedawcę! (odpowiedzi: 3) Witajcie mam następującą denerwującą :mad: sytuację. Zawiadomiłem sprzedawcę o "niezgodności towaru z umową" (elektronika). Po 14 dniach...
§ Naginanie prawa pracy w sądzie rejonowym (?) (odpowiedzi: 4) Witam Moja narzeczona pracuje w sądzie rejonowym na umowę zlecenie od około 3 lat gdzie zdobyła doświadczenie w róznych wydziałach. Ostatnio miała...
§ Odwołanie zakończonej aukcji allegro - czy według prawa to legalne ? (odpowiedzi: 10) Witam, sprzedawałem na allegro pewien przedmiot, który wystawiony był także w innych serwisach aukcyjnych (zależało mi na szybkiej sprzedaży). ...
§ Pobieraczek (odpowiedzi: 4) Proszę o pomoc. Moja córka 4 marca weszła na stronę Pobieraczek. Chciała znaleźć jakiś test z geografii. Zarejestrowała się i otrzymała zwrotnego...
§ pobieraczek (odpowiedzi: 1) proszę o coś na temat pobieraczka bo dostał na email ze odwołują się do sondu a ja nie używam tego programu i nie wchodziłem tam od rokui nie...
§ pobieraczek (odpowiedzi: 1) Witam dostałem dziś maila Szanowny Panie efefe, Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 09.12.2010...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:33.