minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym - Forum Prawne

 

minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

Mam pytanie: czy osoba ze stopniem doktora może zostać wliczona do minimum kadrowego na danej specjalności w sytuacji, gdy w obu semestrach wyrabia 60h prowadząc aktywnie zajęcia dydaktyczne na tej specjalności? Jeśli tak, to czy ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna > Oświata


Odpowiedz
 
18-04-2014, 13:43  
remicco
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

Mam pytanie: czy osoba ze stopniem doktora może zostać wliczona do minimum kadrowego na danej specjalności w sytuacji, gdy w obu semestrach wyrabia 60h prowadząc aktywnie zajęcia dydaktyczne na tej specjalności?
Jeśli tak, to czy jest to dopuszczalne tylko w sytuacji doraźnej, np. na dany rok akademicki?
remicco jest off-line  
18-04-2014, 14:18  
loczek25
Stały bywalec
 
Posty: 646
Domyślnie RE: minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

jeżeli spełnia pozostałe warunki wynikające z Ustawy może być wliczona (etat, podstawowe miejsce pracy, dorobek/osiągnięcia nawiązują do efektów kształcenia specjalności).
Minimum kadrowe jest ustalane co roku, więc deklaracja zawsze jest na dany rok.
loczek25 jest off-line  
18-04-2014, 14:31  
remicco
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

Tak, spełnia te warunki. Dziękuję!
W nawiązaniu do powyższego zapytam jeszcze, czy z kolei inna osoba, która otrzymała zgodę rektora na urlop dla poratowania zdrowia na okres 1 roku akademickiego, nie jest tymczasowo wliczana do minimum kadrowego, prawda?
remicco jest off-line  
18-04-2014, 15:20  
loczek25
Stały bywalec
 
Posty: 646
Domyślnie RE: minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

jest wliczana - będzie odpowiednio przeliczona zgodnie z algorytmem
loczek25 jest off-line  
18-04-2014, 15:24  
remicco
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

A na jaki przepis mogę się tutaj powołać, że osoba na urlopie dla poratowania zdrowia jest mimo wszystko zaliczana do minimum kadrowego?
remicco jest off-line  
19-04-2014, 11:07  
remicco
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: minimum kadrowe w szkolnictwie wyższym

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł odpowiedzieć mi jeszcze na powyżej zadane pytanie.
remicco jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sprawa dot. prawa o szkolnictwie wyższym (odpowiedzi: 19) Witam, nie była pewna w jakim dziale rozpocząć nowy wątek, ponieważ mój problem dotyczy szkolnictwa wyższego. Nie za bardzo wiem, do kogo mam się...
§ Błąd w ustawie - Prawo o szkolnictwie wyższym (odpowiedzi: 1) Witam, sprawa jest następująca: zacytuję trzy artykuły ustawy, o której mowa w tytule wątku. Proszę przyjrzeć się art. 207 ust. 4 w zakresie, w...
§ Prawo o szkolnictwie wyższym (odpowiedzi: 5) Witam, zastanawiam się jaka może być wykładnia nowelizacji ustawy prawo o szkolnictwie wyższym dotycząca zaniechania pobierania opłat za egzamin...
§ Stypenium- Ustawa o szkolnictwie wyższym (odpowiedzi: 5) Witam na podstawie Regulaminu zasad i trybu przyznawania pomocy materialnej dla studentów US jest to zapis przeniesiony z ustawy o szkolnictwie...
§ Nowe Prawo o Szkolnictwie Wyższym (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie, w tym roku rozpocząłem studia na jednym kierunku, jednak mam zamiar poprawiać maturę i dostać się na inny kierunek studiów, jednak...
§ Nowelizacja Ustawy o szkolnictwie wyższym 2011 (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałabym zadać pytanie dot. nowelizacji Ustawy o szkolnictwie wyższym. Mianowicie: podejmując naukę w roku akademickim 2010/2011,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.