Rozpoczęcie studiów jeszcze raz - Forum Prawne

 

Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Witam serdecznie. W październiku rozpocząłem studia na uczelni publicznej bez wnoszenia opłat (pierwszy rok). Obecnie jestem na drugim semestrze i jak sądzę nie uzyskam min. liczby ECTS do przejścia na semestr kolejny. Będzie to dość ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna > Oświata


Odpowiedz
 
28-04-2014, 19:49  
Dziki0
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Witam serdecznie. W październiku rozpocząłem studia na uczelni publicznej bez wnoszenia opłat (pierwszy rok). Obecnie jestem na drugim semestrze i jak sądzę nie uzyskam min. liczby ECTS do przejścia na semestr kolejny. Będzie to dość duży brak także być może zostanę skreślony z listy studentów po zakończeniu semestru. Tu pojawia się pytanie, czy mogę bez problemów zarejestrować się na studia od nowa? Istotne jest że chce zostać na tym samym wydziale, na tym samym kierunku, także przedmioty będą identyczne i te zaliczone przepisze. Czy będzie to uznane jako zaczęcie drugiego kierunku i będę musiał wnieść jakieś opłaty czy w przypadku chodzenia drugi raz na to samo nic takiego nie powinno mieć miejsca? Dodam że chodzi o politechnikę warszawską. Pozdrawiam.
Dziki0 jest off-line  
29-04-2014, 14:02  
pistollo
Zbanowany
 
Posty: 3.404
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Najpierw musisz zostać skreślony. Potem na nowo składasz papiery, rekrutacja, wyniki...
pistollo jest off-line  
30-04-2014, 10:15  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Będzie to nadal pierwszy kierunek studiów, a przedmioty zaliczone już muszą zostać uznane bez dublowania punktów.
Martainn jest off-line  
05-05-2014, 13:10  
asdfnob
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Witam, bardzo pilnie potrzebuję pomocy. Rozpoczęłam studia na PW w roku akademickim 2013/2014 i pierwszy semestr zaliczyłam wykorzystując 30/30 punktów ECTS. Jednak w tym semestrze zdecydowałam się, żeby wziąć udział w rekrutacji i przenieść się na inny kierunek na inną uczelnię, rozpoczynając naukę oczywiście od 1 semestru. W tym semestrze nie zdobyłam żadnego punktu ECTS. W związku z tym mam kilka pytań.
Czy mogę wziąć udział w rekrutacji będąc nadal studentem PW? Czy będę musiała płacić za zdobyte ECTS-y w 1 semestrze? Czy muszę złożyć podanie o rezygnację ze studiów/skreślenie z listy studentów? Jeśli tak, to czy muszę to zrobić przed sesją czy przed przystąpieniem do rekrutacji i czy zostanie mi od razu zabrana legitymacja studencka? (zależy mi uprawniającej do tańszych przejazdów zniżce)
asdfnob jest off-line  
05-05-2014, 13:15  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

W momencie podejmowania nowych studiów będąc jeszcze studentką innego należy zgodnie z prawdą złożyć oświadczenie o tym, że jest to drugi kierunek studiów.
W przypadku złożenia wcześniej rezygnacji, należy wypełnić oświadczenie w pkt. 2 wpisując 30 pkt ects. Będzie to więc nadal pierwszy kierunek studiów z tym, że wykorzystana zostanie darmowa dodatkowa pula ects. Nie będzie więc trzeba za nic płacić.
Wszystkie zniżki wygasają w momencie rezygnacji ze studiów.
Martainn jest off-line  
05-05-2014, 13:24  
asdfnob
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Rozumiem w takim razie, że nic nie płacę, jeśli nie złożę żadnej rezygnacji, a będę rekrutować na inne studia. Czyli po prostu bez złożenia żadnego oświadczenia, gdy nie zdobędę żadnego ECTS i nie podejdę nawet do sesji, to mnie po ludzku wyrzucają ze studiów i zabierają legitymację ale dopiero w czerwcu? Czy to będzie miało jakieś znaczenie, że złożyłam papiery na drugi kierunek?
asdfnob jest off-line  
05-05-2014, 17:57  
Lizziee
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Witam. Mam podobną sprawę jak założyciel tematu. Jestem obecnie na 2 semestrze pierwszego kierunku studiów, na politechnice lubelskiej. Zaliczyłam w pełni pierwszy semestr studiów, ale z powodów osobistych chciałabym przerwać studia w tym roku i na nowo zapisać się na ten sam kierunek od października.
Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość zaliczyć przedmioty od początku w następnym roku, czy konieczne jest przepisanie ocen? Ewentualnie czy mogłabym sobie wybrać, jakie przedmioty chce zaliczyć jeszcze raz, a z jakich przepisać ocenę. Jeżeli jest to możliwe, to będę musiała zapłacić za punkty ECTS, które wykorzystałam w minionym pierwszym semestrze? A jeżeli takiej możliwości nie ma, to wtedy nie będę musiała chodzić na zajęcia w przyszłym roku podczas pierwszego semestru?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Lizziee jest off-line  
11-05-2014, 17:20  
kolara92
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Witam, w roku 2011 rozpoczęłam kierunek na uczelni prywatnej w trybie zaocznym(płatny) w 2014 kończę obroną licencjatu. Jeżeli chcę podjąć drugi kierunek tym razem na uczelni publicznej i w trybie stacjonarnym to będę za niego płaciła??
kolara92 jest off-line  
12-05-2014, 17:18  
Ozzz
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Nie,nie będziesz płaciła.
Ozzz jest off-line  
13-01-2015, 14:36  
groobas
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Mam podobne pytanie jednakże w świetle zmian w Ustawie i niepłatnym 'kolejnym' kierunku studiów. Zbliża się koniec I semestru studiów magisterskich, mam świadomość, że go nie zdam z wysoką opłatą za kursy powtórkowe. Czy mogę rekrutować się ponownie w rekrutacji w lutym (taka u nas się odbywa), na ten sam kierunek studiów na tym samym Wydziale, i żeby był potraktowany jako 'kolejny' kierunek studiów (żeby nie płacić opłat za kursy powtórkowe z I semestru pierwszego kierunku)?
groobas jest off-line  
13-01-2015, 15:02  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Jeśli będziesz ponownie startował w rekrutacji to nie ma podstaw do pobierania opłat za kursy powtórkowe. Zaczynasz od nowa nowy tok.
Martainn jest off-line  
29-01-2015, 12:47  
pogtomcachess
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Rozpoczęcie studiów jeszcze raz

Czy możecie mi też doradzić? Sesja zaczyna się 2 lutego. Ciągle trwa semestr 1. Jestem na I roku. Chcę zrezygnować ze studiów by w październiku zacząć nowy kierunek. Czy nie będzie głupotą, jeżeli zostawię w tym momencie papiery? Legitymacja ważna jest do 31 marca. Czy lepiej jest iść i zrezygnować? Jak się ma do tego cała ta punktacja ECTS?
pogtomcachess jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ anulowanie wniosku o urlop wychowawczy, który się jeszcze nie rozpoczął (odpowiedzi: 2) Witam, Urodziłam dziecko i odbyłam urlop macierzyński. Teraz aktualnie jestem na urlopie wypoczynkowym do 15 lipca. Złożyłam już wniosek o urlop...
§ Wypowiedzenie polisy która jeszcze się nie rozpoczęła (odpowiedzi: 19) Witajcie, Mam taki mały zgryz. Otóż zawałem wczoraj umowę na polisę oc, z tego względu, iż mój dotychczasowy ubezpieczyciel zaproponował nie...
§ Staż a rozpoczęcie studiów (odpowiedzi: 2) Szukałam na ten temat wiele, ale niestety nie mogłam znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. 10 kwietnia rozpoczęłam staż, który ma trwać do 9...
§ Odstąpienie od umowy OC (ubezpieczenie się jeszcze nie rozpoczęło) (odpowiedzi: 12) Witam Od razu zaznaczam, że nie chodzi o wypowiedzenie ubezpieczenia OC samochodu. Sprawa wygląda w ten sposób. Ubezpieczenie powinno zacząć...
§ Rozpoczęcie studiów na 2 kierunkach (odpowiedzi: 2) Witam, mam zamiar od października rozpocząć studia na dwóch kierunkach. Nie jestem pewna czy będę musiała płacić za jeden z tych kierunków,...
§ Rozpoczęcie studiów od ll semestru? (odpowiedzi: 1) Włąśnie tu moje pytanie, bo dopiero teraz oświeciło mnie, że jednak wybrałem nie tą uczelnię. Mianowicie, czy można studia dzienne rozpocząć od ll...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.