Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów - Forum Prawne

 

Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Witam, mam pytanie dotyczące odwołania od skreślenia z listy studentów. Otóż wraz z 4 innymi osobami zostałam skreślona decyzją Dziekana za niewystarczającą ilość punktów ECTS potrzebną do zaliczenia roku akademickiego. Odwołanie od tej decyzji zostało ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
23-05-2010, 18:13  
Oli86
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Witam,
mam pytanie dotyczące odwołania od skreślenia z listy studentów. Otóż wraz z 4 innymi osobami zostałam skreślona decyzją Dziekana za niewystarczającą ilość punktów ECTS potrzebną do zaliczenia roku akademickiego.
Odwołanie od tej decyzji zostało złożone zgodnie z procedurą - w ciągu 14 dni, poprzez dziekanat zostało wysłane do Rektora.
Problem w tym, że Rektorat ociąga się z wydaniem decyzji - czekamy już 2,5 miesiąca. Czy to w ogóle jest możliwe? Czy istnieje jakikolwiek zapis ile dokładnie ma Rektor (ew. Prorektor) na rozpatrzenie takiego pytania?

Druga moja wątpliwość dotyczy statusu studenta. Doczytałam, że z chwilą złożenia odwołania następuje wstrzymanie z mocy prawa wykonania decyzji dziekana. Natomiast dziekanat odmówił nam podbicia legitymacji z racji tego, że jesteśmy skreśleni i nie przysługuje nam do tego prawo.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jesteśmy w przysłowiowej kropce i nie wiemy, w którą stronę teraz iść. Czekanie się przedłuża a cierpliwość się kończy. Uczelnia nie jest w stanie udzielić nam żadnych informacji i nie wiemy co w tym wypadku zrobić ze sobą.
Z góry dziękuję za pomoc.
Oli86 jest off-line  
24-05-2010, 22:43  
Korab
Ekspert w spoczynku
 
Korab na Forum Prawnym
 
Posty: 580
Domyślnie RE: Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Na mocy art. 130§ 2 nadal jesteście studentami i przysługują wam wszelkie prawa z tym związane. W tym prawo do składania zaliczeń i egzaminów oraz prawo do poświadczenie znakiem na legitymacji studenckiej swojego statusu. Należy wezwać dziekana aby poświadczył znakiem na legitymacji jej ważność pod rygorem skargi na bezczynność - do wojewódzkiego sądu administracyjnego - w sprawie podjęcia czynności z zakresu administracji publicznej dotyczącej uprawnienia wynikającego z przepisów prawa (art. 3 § 2 pkt 8 w zw. z art. 3 § 2 pkt 4 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
Korab jest off-line  
24-05-2010, 22:55  
Oli86
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Dziękuję bardzo serdecznie za odpowiedź. Jutro zmierzamy do dziekanatu!
Oli86 jest off-line  
19-06-2010, 17:34  
bassiak
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Witam serdecznie. A co w przypadku jeśli się nie otrzymało takiej decyzji w wersji pisemnej tylko ustnie od pan z dziekanatu? Niestety się ich posłuchałam i napisałam podanie o ponowny wpis na studia. Czy da się jakoś to jeszcze odkręcić? Gdyż ponowny wpis wiąże się z dużymi opłatami oraz różnicami programowymi.
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź jak to rozwiązać.
bassiak jest off-line  
17-12-2010, 09:33  
Pink_Witch
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Mój chłopak ma podobny problem. Otóż studiujemy razem na studiach II stopnia (semestr III aktualnie z IV). Więc tak: Kamil na pierwszym semestrze studiów nie zaliczył przedmiotu, więc napisał o powtarzanie przedmiotu i zapłacił 330zł. Przyszła odpowiedź pozytywna i dostał kartę na której było napisane, że termin zaliczenia przedmiotu mija w marcu 2011 roku. Po zaliczeniu drugiego semestru, gdy chcieliśmy oddać karty egzaminacyjne i indeksy (wrzesień 2010) kobieta w dziekanacie powiedziała, że nie przyjmie mu dokumentów, ponieważ może je oddać dopiero gdy będzie miał zaliczony także ten powtarzany przedmiot. Tłumaczyłam jej, że to trochę dziwne i dlaczego nie chcą mu zaliczyć semestru jak niedługo będzie trzeba zaliczać następny, stwierdziła, że takie są przepisy(powtarzany przedmiot zalicza w grudniu ponieważ wykładowca powiedział ze nie zrobi osobnego terminu i ma zaliczyć z pierwszym rokiem). Więc chodziliśmy sobie grzecznie na III semestr, aż tu przychodzi pismo ok 2 tyg. temu, że skreślają go z listy studentów z powodu nie zaliczenia semestru II. Myślałam, że szlag mnie trafi. Oczywiście napisaliśmy w ten sam dzień odwołanie, ale odpowiedzi jeszcze nie ma. Za to na drugi dzień przyszło pismo, że nie przyznano mu stypendium z powodu skreślenia z listy, żałosne.
Dodam, że studiujemy w zamiejscowym ośrodku dydaktycznym, więc pojechaliśmy tego samego dnia do naszego punktu, okazało się, że wszystkie papiery nasze zostały przesłane do uczelni głównej. I dziwnym trafem indeks z kartą przyjęto po usłyszeniu historii bez problemu.
Kamil dostaję rentę po mamie, przez pół roku nie mogliśmy się doprosić potwierdzenia od szkoły, że jest studentem (wysyłano nas od jednej do drugiej pani, bo niby mieli jakieś braki) i z tego powodu od października nie dostaje renty. A niestety tych pieniędzy nikt nam nie zwróci. Na szczęście ja pracuję za 1000zł miesięcznie i jakoś dajemy rade.
Niech ktoś mi napisze co mam w tej sytuacji zrobić? Przecież ZUS nie zwróci nam pieniędzy za 3 miesiące a szkoła raczyła dopiero w grudniu wydać jakiś dokument, którym było to skreślenie. Co robić?
Pink_Witch jest off-line  
21-03-2013, 15:15  
Jarek2013
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odwołanie od decyzji o skreśleniu z listy studentów

Witam

Ja również zostałem skreślony i mam pytanie odnośnie tego artykułu art. 130§ ( który to jest konkretnie i jakiej ustawy ) czy nadal jestem studentem, mogę podchodzić do egzaminów i czy prowadzący mam obowiązek mnie przeegzaminować, jesli w terminie egzaminów byłem chory, az do czasu skreslenia.

skreslony z powodu nie uzuskania wymaganych punktów w terminie - byłem chory

Który to jest artykuł jakiej ustawy i czy nadal jest aktualny?

Czy od czasu skreslenia jestem ubezpieczony :

mam 27 lat, zgłosiłęm sie sam do ubezpieczenia na uczelni

skreslony 21.02
Odebranie listu o skresleniu 11.03

Pozdrawiam
Jarek2013 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odwołanie do rektora od decyzji o skreśleniu z listy studentów (odpowiedzi: 15) Witajcie, mój problem wygląda tak. Po 10 semestrze studiów na uczelni państwowej otrzymałam 3 grudnia pismo z decyzją dziekana mojego wydziału z 1...
§ Nie do końca rozumiem działanie ubezpieczenia po skreśleniu z listy studentów (odpowiedzi: 5) Witam, na dniach zrezygnuję ze studiów, chciałbym się podjąć pracy. Wyczytałem, że po skreśleniu z listy studentów mam prawo do świadczeń 4 miesiące,...
§ Odwołanie się do skreślenia z listy studentów. (odpowiedzi: 4) Witam, jestem studentem pierwszego roku jednak mam następujący problem. Aby przejść na drugi semestr muszę mieć 18 pkt ECTS, natomiast aktualnie mam...
§ odwołanie się do skreślenia z listy studentów. (odpowiedzi: 4) Witam:) Byłam studentką I roku chemii, jednak w II semestrze przerwałam studia, trochę z powodów osobistych. Niedawno wzięłam także kartę obiegową,...
§ Płatności po skreśleniu z listy studentów (odpowiedzi: 2) Witam, mam takie pytanie. Zostałem skreślony z listy studentów na uw z powodu niewpłacenia raty w terminie. Teoretycznie moge sie odwoływac etc, ale...
§ egzamin po skreśleniu z listy studentów (odpowiedzi: 2) Witam, Po skreśleniu z listy studentów, w terminie odwołania od decyzji dziekana poszłam na umówiony egzamin poprawkowy z powtarzanego przedmiotu,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.