skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów - Forum Prawne

 

skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

wita sprawa wygląda następująco: 1rok 2007-2008 wszystko zaliczone zapłacone praktyki odrobione index oddany 2rok 2008-2009 wszystko zaliczone zapłacone nie odrobione praktyki zebrane wszystkie wpisy index nie oddany z powodu braku zaliczenia praktyk 3rok 2009-2010 wszystko ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
12-05-2011, 22:19  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

wita sprawa wygląda następująco:
1rok 2007-2008 wszystko zaliczone zapłacone praktyki odrobione index oddany
2rok 2008-2009 wszystko zaliczone zapłacone nie odrobione praktyki zebrane wszystkie wpisy index nie oddany z powodu braku zaliczenia praktyk
3rok 2009-2010 wszystko zaliczone nie zapłacony jeden semestr żadnego wpisu index nie oddany praktyki nie odrobione nie napisana praca licencjacka_dyplomowa wybrany promotor i temat
31 grudzień 2010 decyzja wysłana listem treści ;
SKREŚLAM PANA Z LISTY STUDENTÓW TRZECIEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2009/2010 uzasadnienie NIE ZŁOŻYŁ W TERMINIE EGZAMINU DYPLOMOWEGO CO STANOWI NARUSZENIE § 30 ust 1 i 2 REGULAMINU . OD NINIEJSZEJ DECYZJI PRZYSŁUGUJE PANU ODWOŁANIE OD REKTORA ZA MOIM POŚREDNICTWEM W TERMINIE 14 DNI OD JEJ OTRZYMANIA . STUDENT SKREŚLONY Z LISTY STUDENTÓW MOŻE WNIEŚĆ PROŚBĘ DO REKTORA O PONOWNY WPIS NA LISTĘ STUDENTÓW ZGODNIE Z § 31 REGULAMINU .
A OTO REGULAMIN :
§ 30.

1. Dziekan skreśla z listy studenta, który:
1. nie podjął studiów,
2. zrezygnował ze studiów,
3. nie złożył w terminie pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego,
4. został ukarany karą dyscyplinarną wydalenia z Uczelni.
2. Dziekan może skreślić z listy studentów w przypadku:
1. stwierdzenia braku postępów w nauce,
2. nieuzyskania zaliczenia semestru lub roku w określonym terminie,
3. niewniesienia opłat związanych z odbywaniem studiów.
3. Od decyzji dziekana studentowi przysługuje odwołanie do rektora. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem dziekana w terminie 14 dni od otrzymania decyzji o skreśleniu. Decyzja rektora jest ostateczna.


§ 31

1. Osoba, która na mocy prawomocnej decyzji została skreślona z listy studentów, może wystąpić do rektora o zgodę na wznowienie studiów.
2. Student wznawiający studia zostaje wpisany na semestr studiów, z którego został skreślony.
3. Osoba, która została skreślona z listy studentów z powodu, o którym mowa w § 30 ust. 2 pkt 3, może wznowić studia po uregulowaniu wszystkich płatności i opłaty wpisowej związanej z ponownym wpisaniem na listę studentów, w obowiązującej wysokości.
4. Wznowienie studiów przez osobę, która została skreślona z listy studentów na pierwszym roku studiów, następuje na ogólnych zasadach rekrutacji. W uzasadnionych przypadkach decyzję o ponownym przyjęciu na pierwszy rok studiów na innych zasadach podejmuje dziekan.
5. Dziekan określa warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta wznawiającego studia zaległości wynikających z różnic w programach nauczania.

PYTAM CO MAM DALEJ ROBIĆ I DZIĘKUJE ZA KONSTRUKTYWNE RADY
rmg19 jest off-line  
16-05-2011, 14:33  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

czy pomozecie mi wyjsc z tej trudnej dla mnie i saplikowanej sytuacji sa jeszcze jakies szanse na uzyskanie dyplomu i skonczenie studiow ?
rmg19 jest off-line  
16-05-2011, 15:52  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Nie do końca rozumiem, ale:
skoro na drugim roku nie zaliczył Pan praktyk i nie oddał indeksu, co skutkowało zapewne juz wtedy nie wpisaniem Pana na 3ci rok studuiów ( w indeksie widnieje adnotacja, że student został wpisany na 5ty semestr studiów ? indeks strony 4-5) to jak Pan zaliczył przedmioty 3ciego roku ?

napisał Pan w regulamienie:
Cytat:
2. nieuzyskania zaliczenia semestru lub roku w określonym terminie,
3. niewniesienia opłat związanych z odbywaniem studiów.
a wcześnie w opisie swojej sytuacji :

Cytat:
2rok 2008-2009 wszystko zaliczone zapłacone nie odrobione praktyki zebrane wszystkie wpisy index nie oddany z powodu braku zaliczenia praktyk3rok 2009-2010 wszystko zaliczone nie zapłacony jeden semestr
indeksu Pan sam nie oddał przez praktyki, czy dziekanat nie przyjął ? Jeśli nie przyjął to na jakiej podstawie ? system ECTS obowiązuje w Pańskiej uczelni (jaka to uczelnia jeśli można wiedzieć) ?

Niemniej jednak z tego co rozumiem z Pańskiego posta:
Wg powyższego dziekan miał prawo Pana skreślić. Praktyki zawodowe na studiach są programowym przedmiotem. Nie uzyskał Pan zaliczenia ich w terminie, nie dostał Pan promocji na kolejny semestr. W mojej opinii może Pan się ponownie ubiegać o wpisanie na semestr z którego został Pan skreślony i jak dla mnie jest to semestr 4-ty (2gi rok studiów) przez nie ukończenie praktyk zawodowych. Będzie Pan rok w plecy, ale studia będzie Pan mógł kontynuować.

Najlepszej porady udzieli Panu własny dziekanat. Proszę iść do nich zanim napisze Pan jakiekolwiek pismo i zapytać się jakie ma Pan możliwości. Wszędzie pracują ludzie i może coś dla Pana zrobią. Może istnieje możliwość zaliczenia praktyk innym trybie (np przez wakacje), a w październiku zostanie Pan wpisany na 5ty semestr.

pozdrawiam,
T.
Semmao jest off-line  
16-05-2011, 19:31  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ
uczelnia jest prywatna to wiele wyjaśnia ale nazwy wole nie podawać żeby nie robić krypto reklamy A sytuacja wygląda jak opisałem kolega oddał index w październiku następnego roku i przyjęli a koleżance co tez dostała takie pismo z uczelni powiedzieli ze odwołań nie wezmą tylko gotowa praca licencjacka napisana ale ona miała zaliczony rok 2 i praktyki wiec co mam zrobić oddać index i napisać podanie ( a co w takim podaniu powinienem napisać ze trudna sytuacja brak kasy sam się utrzymuje i praca nie pozwoliła na zebranie wpisów i odrobienie praktyk ze mam depresje i obniżony nastrój CO mam napisać ???) o ponowny wpis na 4 semestr a praktyki odrobić w czerwcu i za rok zaliczać rok 3 to niezbyt bo rok w plecy najlepiej by było gdybym oddal semestr 4 odrobił praktyki w miedzy czasie i zebrał wpisy z 5 i 6 semestru napisał prace i eis obronił w lipcu myślę ze to jest do zrobienia TYLKO ZE JA SIĘ PANICZNIE BOJE IŚĆ DO TEGO DZIEKANATU NO I NIE MAM KASY NA CZESNE możne mi ktoś powiedzieć żebym się wreszcie wziął w garść
rmg19 jest off-line  
16-05-2011, 20:21  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Proszę Pana, wszystko tak naprawdę w rękach Pańskich i dziekanatu - jak już wczesniej napisałem - oni wiedzą najlepiej.

Jeśli chodzi o odrabianie roku - jeżeli pańscy wykładowcy, mają w swoich notatkach, bądź systemie ECTS pańskie oceny z zaliczeń za 5 i 6ty semestr, to sprawa wygląda źle tylko z praktykami, które MUSI Pan mieć, aby uzyskać dyplom. Jak mniemam są to studia zawodowe, a bez praktyk, zawodu Pan nie zdobędzie. Może ma pan znajomości, które ułatwiłyby odbycie praktyk, bądź wystwienie zaświadczenia o odbytych praktykach? Tak czy inaczej, trzeba porozmawiać z dziekanem w jaki sposób może Pan odrobić te praktyki, tej odpowiedzi udzieli Pany tylko on !!

Co do opłaty za studia, zawsze można to załatwić, rozbić na raty, napisać podanie o odroczenie, wspominając właśnie ciężką sytuację finansową. Proszę pamiętać też, że istnieje szeroki wahlarz kredytów studenckich, bądz tych 'na dowód' (nie mówię o lichwiarstwie, tylko o ofertach bankowych zdajsie do 2000,- zł) Tak więc pozostaje tylko dogadać się z bankiem co do wysokości raty miesięcznej.

Jeśli chodzi o pracę dyplomową, nigdzie nie jest napisane, że musi się Pan bronić w czerwcu, lipcu czy wrześniu. Komisję można zwołać zawsze. Ja dajmy na to broniłem się w styczniu i też dało radę. Jeżeli ma Pan pozytywnie zaliczone przedmioty pozostaje zrobić tylko praktyki i obronić pracę, ale z tą inicjatywą musi Pan wyjść do dziekanatu, jeśli na nią przystaną nic nie stoi na przeszkodzie żeby roku nie powtarzać.

Jeszcze raz zadam pytanie, czy na Pańskiej uczelni obowiązuje system ECTS ? I czy nie oddał Pan indeksu po 2gim roku sam przez nie zaliczone praktyki, czy dziekanat go nie przyjął ?

pozdrawiam,
T.

P.S.
Weź się w garść ! Urodziłeś się mężczyzną to nim bądź !
Semmao jest off-line  
16-05-2011, 22:33  
cebulasylwia
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

YouTube - Silesian Sound - wszystko bedzie dobrze YouTube - Silesian Sound System - Będzie dobrze
TERAZ MOŻE JUŻ BYĆ TYLKO DOBRZE BO TO CO NAJGORSZE MINĘŁO 2 RAZ TO NAPISZE TERAZ MOŻE JUŻ BYĆ TYLKO DOBRZE BO TO CO NAJGORSZE MINĘŁO BO ZA PIERWSZYM MOŻESZ NIE ZROZUMIEĆ WYWALONO CIE ZE STUDIÓW NIE PIERWSZEGO I NIE OSTATNIEGO ALE NIC GORSZEGO CI STAĆ CI SIĘ NIE MOŻE 2 RAZ CIE RACZEJ NIE WYWALĄ
WIEC POZOSTAJE ZEBRAĆ WPISY I ODROBIĆ PRAKTYKI NAPISAĆ KASĘ I ZAPŁACIĆ KASĘ TO JET PROSTE NAWET BARDZO PROSTE GORSI DEBILE STUDIA KOŃCZĄ I PREMIERAMI ZOSTAJĄ A TY NIE JESTEŚ TAKI NAJGORSZY BO SKORO ZNALAZŁEŚ TO FORUM I SZUKASZ POMOCNEJ DŁONI I ODPOWIEDZI NIE JESTEŚ IMBECYLEM ZA JAKIEGO MOŻESZ SIĘ UWAŻAĆ ALE TERAZ DO RZECZY NAJŁATWIEJ BĘDZIE CI TO WSZYSTKO ZROBIĆ OD KOŃCA NARYSUJ SOBIE NA KARTCE TEN DYPLOM I POCZUJ JAK TO BY SIĘ JUŻ STALO JAK BYŚ SIĘ CZUL MAJĄC DYPLOM W GARŚCI I KRZYCZĄC NA CALA JAPĘ MAM KUR.. MAM UDAŁO MI SIĘ KUR.. MAM HE HE NIEZŁE UCZUCIE CO NIE TERAZ SIĘ ODWRÓĆ Z TYM UCZUCIEM DO TYLU I ZAPLANUJ KONIECZNIE Z TYM POZYTYWNYM UCZUCIEM KOLEJNE KROKI ALE OD KOŃCA DO DZIŚ CZYLI OD DNIA ODEBRANIA DYPLOMU POPRZEZ OBRONĘ ODDANIE KART SEMESTRALNYCH 6 5 4 ODROBIENIU PRAKTYK I ZAPŁACENIU KASY BĘDZIESZ DOKŁADNIE WIEDZIAŁ CZY TAKA KOLEJNOŚĆ CI ODPOWIADA I MAJĄC DYPLOM W GARŚCI STAN W DNIU DZISIEJSZYM I KRZYKNIJ JESZCZE RAZ NA CALA JAPĘ MAM KUR.. MAM TEN DYPLOM KUR.. MAM GO I JUŻ JESTEŚ W JEGO POSIADANIU CHYBA ZE BOISZ SIĘ TO JEDNAK JEST MOŻLIWE I OBAWIASZ SIĘ KIM JA BĘDĘ JAK BĘDĘ MIAŁ SKOŃCZONE STUDIA TO NORMALNE TAKA OBAWA JEST U WIELU WIELU STUDENTÓW A CO JA TERAZ BĘDĘ ROBIŁ JAK BĘDZIE TAKA NIE PRAKTYCZNA POTRZEBA ZACHOWANIA DZIECIŃSTWA ALE BĘDZIE ZAJE... BO BĘDZIESZ MIAŁ KUR... DYPLOM I BĘDZIESZ WTEDY ZAJEBISTYM DOROSŁYM Z ZAJEBISTYM DYPLOMEM OT POROSTU BĘDZIESZ GOŚĆ I NIKT CI NIE PODSKOCZY TAKIE ZYCIE POWODZENIA (a i poza tym facet ma być twardy a nie mietki wierz mi wiem co pisze) POZDR.
cebulasylwia jest off-line  
16-05-2011, 22:52  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Jeszcze raz zadam pytanie, czy na Pańskiej uczelni obowiązuje system ECTS ?
I czy nie oddał Pan indeksu po 2gim roku sam przez nie zaliczone praktyki, czy dziekanat go nie przyjął ? tak obowiązuje a indeksu nie oddałem sam ze względu na praktyki traktowane na karcie egz jako zaliczenie z ocena czy punktowane w systemie ECTS nie wiem ale na pewno inne zaliczenia i egzaminy takowe punkty miały.
POZDRAWIAM I DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ
rmg19 jest off-line  
16-05-2011, 22:55  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Cytat:
Napisał/a rmg19 Zobacz post
tak obowiązuje a indeksu nie oddałem sam ze względu na praktyki traktowane na karcie egz jako zaliczenie z ocena
w takim razie to był Pański błąd. Praktyki jako przedmiot mają 2pkt w systemie ECTS, a brak 2punktów premiuje Pana dalej na następny semestr. Nie oddając indeksu zrezygnował Pan z nauki i tak to może być interpretowane. Gdyby Pan oddał indeks to za praktyki miałby Pan porostu 0pkt. Które można odrobić do końca toku studiów. Zawsze jest określona liczba pkt na semestr. Załóżmy 24 pkt w rozliczeniu semestralnym, w przypadku niezaliczenia praktyk Pański bilans wyglądałby 22/24 pkt co PREMIOWAŁOBY Pana na przyszły semestr. Bilans równy 0 musi Pan uzyskać tylko i wyłącznie na sam koniec toku 6-semestralnych studiów.
Mając na uwadze powyższe, to w mojej opinii sam zrezygnował Pan ze studiów na 4tym semestrze, z braku zapoznania się z systemem oceniania i premiowania w Pańskiej szkole.
To dziewne, że nikt nie zorientował się, że nie ma Pan zaliczonego 4 semestru a kontynuował Pan naukę. To tak narpawdę bardzo zakręcona sytuacja i nie wiem co Panu poradzić. NAPRAWDĘ najlepiej zgłosić się do dziekanatu i wyjaśnić wszystko. Może ugada się Pan z dziekanem, jako że zapłacił Pan za 5ty semestr i uczęszczał na zajęcia co jest potwierdzone obecnością w notatkach wykładowców i uzyskał zaliczenia co (być może) jest w komputerach i wpiszą Pana na odpowiedni terminowo semestr z możliwością warunkową zaliczenia praktyk. TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIEKANAT może podjąć taką decyzję. Nie ma co zwlekać proszę się do nich jak najszybciej zgłosić.
Proszę pamiętać, że to student jest dla uczelni, a nie uczelnia dla studenta.

pozdrawiam i życzę powodzenia !
T.
Semmao jest off-line  
16-05-2011, 23:19  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

tak to był mój błąd ale teraz wiem ze mogę go naprawić a na 4 semestr są przewidziane 2 praktyki czyli 4 pkt nie wiem czy to coś zmienia ale chodzi mi o to czy teraz skoro mam zaliczone wszystkie egzaminy to mogę się starać zbieranie na kartach egz wpisów za sem 5 i 6 czy to jest możliwe sadze ze tak tylko nie wiem jakie miałbym napisać podanie tylko o co wydanie kart egz sem 5 i 6 i odrobienie praktyk w późniejszym terminie czyli teraz.
PANA RADA BYŁA BARDZO POMOCNA TERAZ WIEM GDZIE POPEŁNIŁEM BŁĄD ALE TAKŻE WIEM TO ZE MOGĘ GO NAPRAWIĆ POZDRAWIAM SERDECZNIE
rmg19 jest off-line  
16-05-2011, 23:21  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Cytat:
Napisał/a cebulasylwia Zobacz post
TERAZ MOŻE JUŻ BYĆ TYLKO DOBRZE BO TO CO NAJGORSZE MINĘŁO 2 RAZ TO NAPISZE TERAZ MOŻE JUŻ BYĆ TYLKO DOBRZE BO TO CO NAJGORSZE MINĘŁO BO ZA PIERWSZYM MOŻESZ NIE ZROZUMIEĆ WYWALONO CIE ZE STUDIÓW NIE PIERWSZEGO I NIE OSTATNIEGO ALE NIC GORSZEGO CI STAĆ CI SIĘ NIE MOŻE 2 RAZ CIE RACZEJ NIE WYWALĄ
WIEC POZOSTAJE ZEBRAĆ WPISY I ODROBIĆ PRAKTYKI NAPISAĆ KASĘ I ZAPŁACIĆ KASĘ TO JET PROSTE NAWET BARDZO PROSTE GORSI DEBILE STUDIA KOŃCZĄ I PREMIERAMI ZOSTAJĄ A TY NIE JESTEŚ TAKI NAJGORSZY BO SKORO ZNALAZŁEŚ TO FORUM I SZUKASZ POMOCNEJ DŁONI I ODPOWIEDZI NIE JESTEŚ IMBECYLEM ZA JAKIEGO MOŻESZ SIĘ UWAŻAĆ ALE TERAZ DO RZECZY NAJŁATWIEJ BĘDZIE CI TO WSZYSTKO ZROBIĆ OD KOŃCA NARYSUJ SOBIE NA KARTCE TEN DYPLOM I POCZUJ JAK TO BY SIĘ JUŻ STALO JAK BYŚ SIĘ CZUL MAJĄC DYPLOM W GARŚCI I KRZYCZĄC NA CALA JAPĘ MAM KUR.. MAM UDAŁO MI SIĘ KUR.. MAM HE HE NIEZŁE UCZUCIE CO NIE TERAZ SIĘ ODWRÓĆ Z TYM UCZUCIEM DO TYLU I ZAPLANUJ KONIECZNIE Z TYM POZYTYWNYM UCZUCIEM KOLEJNE KROKI ALE OD KOŃCA DO DZIŚ CZYLI OD DNIA ODEBRANIA DYPLOMU POPRZEZ OBRONĘ ODDANIE KART SEMESTRALNYCH 6 5 4 ODROBIENIU PRAKTYK I ZAPŁACENIU KASY BĘDZIESZ DOKŁADNIE WIEDZIAŁ CZY TAKA KOLEJNOŚĆ CI ODPOWIADA I MAJĄC DYPLOM W GARŚCI STAN W DNIU DZISIEJSZYM I KRZYKNIJ JESZCZE RAZ NA CALA JAPĘ MAM KUR.. MAM TEN DYPLOM KUR.. MAM GO I JUŻ JESTEŚ W JEGO POSIADANIU CHYBA ZE BOISZ SIĘ TO JEDNAK JEST MOŻLIWE I OBAWIASZ SIĘ KIM JA BĘDĘ JAK BĘDĘ MIAŁ SKOŃCZONE STUDIA TO NORMALNE TAKA OBAWA JEST U WIELU WIELU STUDENTÓW A CO JA TERAZ BĘDĘ ROBIŁ JAK BĘDZIE TAKA NIE PRAKTYCZNA POTRZEBA ZACHOWANIA DZIECIŃSTWA ALE BĘDZIE ZAJE... BO BĘDZIESZ MIAŁ KUR... DYPLOM I BĘDZIESZ WTEDY ZAJEBISTYM DOROSŁYM Z ZAJEBISTYM DYPLOMEM OT POROSTU BĘDZIESZ GOŚĆ I NIKT CI NIE PODSKOCZY TAKIE ZYCIE POWODZENIA (a i poza tym facet ma być twardy a nie mietki wierz mi wiem co pisze) POZDR.
czy to forum psychologiczne ? myślę, że kolega szukał tu porady prawnej a nie motywacji i podniesienia ducha.
Pozatym CAPSLOCK się Pani zaciął ! Proszę poczytać co znaczy pisanie z CapsLockiem. Pozatym obowiązuje tu też kultura języka.

Proszę Pani, nawiasem mówiąc posiadanie dyplomu ukończenia studiów nie zawsze daje prawa do wykonywania zawodu jaki się uzyskało. Ukończenie liceum zawodowego wiąże się z większymi możliwościami...
Semmao jest off-line  
16-05-2011, 23:53  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

he he forum psychologiczne a z tymi punktami ECTS to od ilu albo ile mozna nie miec zeby zaliczyc semestr 2 czy to tylko przyklad ? a skoro wszystkie wpisy sa w protokolach albo notatkach wykladowcow to moge starac sie o wpisanie ich na karty egz i do indeksu ?
rmg19 jest off-line  
17-05-2011, 00:01  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

Cytat:
Napisał/a rmg19 Zobacz post
a skoro wszystkie wpisy sa w protokolach albo notatkach wykladowcow to moge starac sie o wpisanie ich na karty egz i do indeksu ?
to jest pytanie to dziekanatu. Tylko oni mogą Ci odpowiedzieć.

Cytat:
a z tymi punktami ECTS to od ilu albo ile mozna nie miec zeby zaliczyc semestr 2 czy to tylko przyklad ?
te dwa to nie przykład. Uczelnie mają zdajsie zunifikowany system ECTS. Na mojej uczelni praktyki miały własnie dwa pkt ects, ale 22/24 to był przykład. To zależy od uczelni i tego ile masz przedmiotów na semestrze, a każdy przedmiot ma przypisaną inną wartość punktową, zdajsie między 6 a 1pkt. Każda uczelnia działając z systemem ECTS daje prawo do niezalicznia przedmiotu, ale dalszej promocji na wyższy semestr. Musi się Pan dowiedzieć ile było pkt na 4tym semestrze. Napewno można było mieć dużo mnie i dalej zaliczyć semestr, niż tylko -2. W każdym bądź razie, jestem wręcz przekonany, że nie zaliczenie TYLKO praktyk nie pozbawiłoby Pana promocji na następny semestr. Błędem było nieoddanie indeksu, co na marginesie, było Pana obowiązkiem.
Semmao jest off-line  
19-05-2011, 13:19  
cebulasylwia
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

He he forum prawno-psychologiczne a może znajdą się lepsi eksperci co do tego żeby kolega ruszył się do dziekanatu albo dziekana i na praktyki bo skoro od 2 lat tego jeszcze nie zrobił... ZA CAPSLOCA I WULGARYZMÓW UŻYWANIE PRZEPRASZAMY
cebulasylwia jest off-line  
20-05-2011, 11:33  
rmg19
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

w niedziele ide do dziekana życzyć zwycięstwa .
rmg19 jest off-line  
20-05-2011, 12:27  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.647
Domyślnie RE: skreślenie z listy studentów odwołanie/wznowienie studiów

W takim razie życzę powodzenia !

Jeśli można, to uprzejmie prosiłbym dać znać jak Twoja sprawa się zakończyła, co polecił dziekan.

pozdrawiam,
T.
Semmao jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wznowienie studiów po skreśleniu z listy studentów (odpowiedzi: 1) Krótki opis mojej sytuacji: Byłam studentką Architektury Wnętrz na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu...
§ Skreślenie z listy studentów - odwołanie czy wniosek o wznowienie postępowania (odpowiedzi: 10) mam dylemat, dostałem decyzję o skreśleniu z listy studentów od rektora. Zgodnie z ustawą decyzja od rektora jest decyzją ostateczną i na nią nie...
§ skreślenie z listy studenta a odwołania (odpowiedzi: 1) Dzień dobry, Chciałabym się zapytać jak liczyć się termin 14 dni, który ma się na odwołanie do rektora. Moja sytuacja wygląda następująco o...
§ skreślenie z listy studenta a odwołania (odpowiedzi: 3) Witam, Wchodzę na dzisiaj usos i na swój profil a tam byłam studentka.Listu jeszcze nie dostałam, ale pewnie na dniach przyjdzie, a dziekanat jest...
§ Skreślenie z listy studentów a odwołanie (odpowiedzi: 3) Witam. Tydzień temu odebrałam awizowany dwukrotnie list polecony z uczelni o skreśleniu mnie z listy studentów. Rozumiem, że w ciągu tygodnia mogę...
§ PUP skreślenie z listy bezrobotnych -przeprowadzka, odwołanie (odpowiedzi: 1) Witam. Mam problem z PUP a mianowicie rozwiązałem umowę o prace na mocy porozumienia stron z powodu przeprowadzki do innego miasta ok 300km,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.