egzekutor - Forum Prawne

 

egzekutor

Witam. pracuje w urzedzie zajmuję się nową ustawą śmieciową, ogólnie wszystkim czym sie da z tym związane plus do tego księguje wpłaty śmieciowe i tu jest moje pytanie czy jednocześnie mogę być egzekutorem, powiedziano mi ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne

Postępowanie administracyjne - aktualne tematy:

  • § Problemy z adresem zameld. i z...
    Witam. Do tej pory mam meldunek w mieszkaniu rodzinnym, który stał się w późniejszym czasie moją własnością w...
  • § Format zapisu adresu
    Witam, czy format zapisu adresu zameldowania/zamieszkania może mieć znaczenie? Chodzi tu o adres w niewielkich...
  • § Masowe skreślenie z list stude...
    Witam chciałam poradzić się w sprawie bezpodstawnego i masowego skreślania studentów z listy. Obecnie jesteśmy...

Odpowiedz
 
03-10-2013, 16:46  
scholastynka
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie egzekutor

Witam. pracuje w urzedzie zajmuję się nową ustawą śmieciową, ogólnie wszystkim czym sie da z tym związane plus do tego księguje wpłaty śmieciowe i tu jest moje pytanie czy jednocześnie mogę być egzekutorem, powiedziano mi że ja będę egzekutorem i do tego poborca skarbowym a tego się boje, jestem osoba niską drobną i nie wyobrażam sobie chodzenia od domu do domu i ściągania pieniędzy, czy to zgodne z prawem jest by jedna osoba robiła to wszystko???
scholastynka jest off-line  
03-10-2013, 17:06  
chich bulterier
Praktyk
 
chich bulterier na Forum Prawnym
 
Posty: 500
Domyślnie RE: egzekutor

Cytat:
czy to zgodne z prawem jest by jedna osoba robiła to wszystko???
Tak. Natomiast w wypadku ewentualnej kontroli prawdopodobnie pojawi się problem, bo jesteś jednocześnie księgową i egzekutorem - kontrolujesz sama siebie. Jest to pole do nadużyć. Dlatego przyjęło się rozdzielać te role.

Cytat:
jestem osoba niską drobną i nie wyobrażam sobie chodzenia od domu do domu i ściągania pieniędzy
Egzekucję można prowadzić zza biurka, wykonując np. zajęcia wierzytelności. Co prawda pewnego procenta spraw bez osobistego kontaktu nie ściągniesz, ale da się tak działać.
Dodam, że spotykałem kobiety na stanowiskach poborców (chociaż przyznaję, niewiele) i najczęściej sprawdzały się bardzo dobrze.
chich bulterier jest off-line  
03-10-2013, 19:37  
scholastynka
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: egzekutor

czyli jak przyjedzie na kontrole ktoś z Regionalnej izby obrachunkowej to mogą się czepiać tak?? a chodzenie jako poborca to nie jest dobrym pomysłem, bo już miałam atak w Urzędzie kiedy przyszedł mi pijaczek i zaczął drzeć się jak śmiałam mu wysłać wezwanie do złożenia deklaracji. z .racji tego że to gmina wiejska dużo jest takich ludzi i głównie one nie płacą
scholastynka jest off-line  
03-10-2013, 20:23  
chich bulterier
Praktyk
 
chich bulterier na Forum Prawnym
 
Posty: 500
Domyślnie RE: egzekutor

Cytat:
czyli jak przyjedzie na kontrole ktoś z Regionalnej izby obrachunkowej to mogą się czepiać tak?
Bardziej myślałem o jakimś audycie zewnętrznym. Kontrolerzy NIK zwracali na to uwagę w czasie kontroli wykonywanej w samorządowych organach egzekucyjnych.

Cytat:
a chodzenie jako poborca to nie jest dobrym pomysłem, bo już miałam atak w Urzędzie kiedy przyszedł mi pijaczek i zaczął drzeć się jak śmiałam mu wysłać wezwanie do złożenia deklaracji.
Niezależnie od tego, czy będziesz prowadzić egzekucję w terenie czy przez zajęcia, ludzie będą krzyczeć, będziesz wyzywana od złodziei, faszystów, nkwd i gorzej.
Anegdota: ileśtam lat temu, kiedy zaczynałem w egzekucji w urzędzie skarbowym, komornik skarbowy (trzydzieści lat doświadczenia, m.in. jako poborca) wyjaśnił mi jaka jest najważniejsza zasada postępowania egzekucyjnego. Jako świeżak prosto po studiach myślałem, że zasada praworządności, celowości czy zachowania względów - otóż nie. Najważniejsze jest: nie wk****wiać komornika nigdy. Warto żeby Twoi zobowiązani to zrozumieli.
chich bulterier jest off-line  
10-10-2013, 13:41  
rudolf123
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: egzekutor

Najważniejsze,żebyś była poborcą "z ludzką twarzą" .Może gdzieś na prowincji na poborców i komorników mówią jak o złodziejach.Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości to ci życzę powodzenia we wcielaniu w życie zasady "Najważniejsze jest: nie wk****wiać komornika nigdy. "
rudolf123 jest off-line  
10-10-2013, 15:40  
chich bulterier
Praktyk
 
chich bulterier na Forum Prawnym
 
Posty: 500
Domyślnie RE: egzekutor

Cytat:
Napisał/a rudolf123 Zobacz post
Najważniejsze,żebyś była poborcą "z ludzką twarzą" .
Czy mogę prosić o definicję? Tylko tak konkretnie. Kiedy ma ludzką twarz, kiedy ją traci, dlaczego akurat ludzka twarz jest najważniejsza... chętnie poczytam.
chich bulterier jest off-line  
10-10-2013, 15:44  
rudolf123
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: egzekutor

Zapraszam do oglądnięcia filmu KOMORNIK.
rudolf123 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Poborca skarbowy/egzekutor/komornik (odpowiedzi: 2) Cześć i czołem, Potrzebuję małej porady, którą może udzielić mi poborca skarbowy bądź pracownik egzekucji, ewentualnie komornik pracujący pod...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.