PCPR a MOS i dziecko w rodzinie zastępczej - Forum Prawne

 

PCPR a MOS i dziecko w rodzinie zastępczej

Witam wszystkich użytkowników i bardzo proszę o odpowiedź,gdyż nic nie znalazłam w necie... Mamy u siebie w rodzinie zastępczej dziecko-to mój chrześniak Jesteśmy dla niego rodziną zastępczą niespokrewnioną.Chłopak sprawia ogromne problemy wychowawcze,stąd też za radą ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
04-09-2014, 16:30  
ALINAmalina
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie PCPR a MOS i dziecko w rodzinie zastępczej

Witam wszystkich użytkowników i bardzo proszę o odpowiedź,gdyż nic nie znalazłam w necie...
Mamy u siebie w rodzinie zastępczej dziecko-to mój chrześniak Jesteśmy dla niego rodziną zastępczą niespokrewnioną.Chłopak sprawia ogromne problemy wychowawcze,stąd też za radą kilku psychologów oraz dwóch lekarzy psychiatrów powinien-dla swojego dobra-trafić do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z internatem.Chcę go tam umieścić tylko do I półrocza i zabrać z powrotem do zwyczajnego gimnazjum.
Otrzymujemy z PCPR-u kwotę 1000zł na utrzymanie dziecka.Dziś otrzymałam telefon z tejże instytucji ,że muszę wykazać koszty ponoszone na utrzymanie dziecka w MOS-ie (koszty dojazdu i internatu itp), gdyż pani kierownik może zabrać nam część pieniędzy ,które dostajemy na Kubę.Zastanawia mnie fakt czy ma prawo do takiego działania? Więc tym samym mogę starać się o dodanie do kwoty 1000zł jeszcze kilku stówek,gdyż faktyczne poniesione koszty w tamtym miesiącu znacznie przekroczyły budżet dawany przez PCPR na Jakuba.Taki oto paradoks.Bardzo proszę o pomoc i ślicznie dziękuję.
Czy ma takie prawo???
ALINAmalina jest off-line  
05-09-2014, 07:13  
ALINAmalina
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: PCPR a MOS i dziecko w rodzinie zastępczej

Znalazłam sama,być może informacja będzie przydatna innym:
Pani dyrektor chodzi o art. 87 ust. 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W wypadku, gdy dziecko znajduje się w MOSie i rodzina nie ponosi kosztów jego utrzymania, PCPR ma prawo zmniejszyć pomoc dla rodziny zastępczej nawet do 20% kwoty, którą otrzymywała dotychczas. Zwiększyć środki można tylko zgodnie z przepisami, czyli albo art. 83 ust. 1 pkt 2b - zdarzenie losowe lub inne mające wpływ na opiekę nad dzieckiem lub w przypadku orzeczenia niepełnosprawności dziecka - art. 81.
ALINAmalina jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jak odebrać dziecko rodzinie zastępczej spokrewnionej? (odpowiedzi: 6) Witam! Oboje z mężem mamy problem a mianowicie, mój mąż ma synka ze swoją byłą dziewczyna której z jakiś powodów odebrano dziecko do placówki...
§ Dodatek na dziecko w rodzinie zastępczej a alimenty (odpowiedzi: 2) Witam, jestem spokrewnioną rodziną zastępczą, zgodnie z ustawą otrzymuję środki na częściowe utrzymanie dziecka z MOPS (660 zł). Podobno mam...
§ PILNA ODPOWIEDŹ! Alimenty na dziecko w rodzinie zastępczej (odpowiedzi: 1) Witam, Moja siostra jest u Cioci i Wujka w rodzinie zastepczej już od 8 lat za rok ma 18. Wujostwo dostaje na nią miesięcznie od PCPR-u kwote 1000...
§ zaległe alimenty dla rodzica, a dziecko teraz w rodzinie zastępczej u babci (odpowiedzi: 1) Witam :) Mam pytanie dotyczące sprawy zaległych alimentów. Otóż ojciec miał zasądzone alimenty na rzecz dziecka , których od ponad 6 lat nie...
§ Kto może odwiedzać dziecko w zastępczej rodzinie (odpowiedzi: 1) Jestem ograniczona władzy rodzicielskiej nad moim synem mogę go odwiedzać 2-razy w miesiącu przez 1godzinę u mojego syna dziadków.Ostatnio często...
§ Prośba o pomoc - dziecko w rodzinie zastępczej .. (odpowiedzi: 1) Witam. Mam 19 lat. Urodziłam Syna mając lat 16-ście. Od tametgo czasu do mojej pełnoletności moja babcia, mieszkająca ze mną prowadziła rodzinę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:25.