Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku przeciws - Forum Prawne

 

Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku przeciws

Witam, mam pytanie i proszę o szybką i konkretną odpowiedź, Kiedyś wracając w nocy około 2.00, do domu zatrzymało mnie 2 nieumundurowanych policjantów kazali mi okazać dowód itd. nie chciałem tego zrobić, w efekcie sprawa ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
21-02-2015, 15:19  
barteksasha
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku przeciws

Witam,
mam pytanie i proszę o szybką i konkretną odpowiedź,
Kiedyś wracając w nocy około 2.00, do domu zatrzymało mnie 2 nieumundurowanych policjantów kazali mi okazać dowód itd. nie chciałem tego zrobić, w efekcie sprawa trafiła do sądu, chcąc uniknąć niesłusznej kary udawałem wariata, sąd skierował mnie na badania psychiatryczne itd. wydano na podstawie jednorazowego tylko badania przez jednego lekarza opinię że że jestem chory psychicznie -zaburzenia schizotypowe. Sprawa została umorzona. Jednak wcześniej prowadziłem z innym sędzią długoletnią "wojnę", podczas kolejnej sprawy znowu zostałem skierowany na badania psychiatryczne, tym razem dwóch lekarzy psychiatrów (w tym jeden ten sam co wydał pierwszą opinię), przeprowadziło badania i w opinii napisali iż nie zdradzam żadnych objawów choroby psychicznej i że jestem zdrowy.
Jednak sędzia z którym jestem w konflikcie wysłał do urzędu miasta pierwszą opinię i wniosek o zatrzymaniu prawa jazdy, starosta wydał decyzję o skierowaniu mnie na badania do wojewódzkiej przychodni medycyny pracy w celu orzeczenia przeciwwskazań lub braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów kat b.
W ustawowym terminie wykonałem dwa badania w WOMP i dwóch lekarzy w odstępie trzech miesięcy orzekło że w moim przypadku jest BRAK przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów kat b. Czyli posiadam dwa zaświadczenie których domagał się starosta. Przedstawiłem je temu urzędasowi. Ten jednak wydał decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Gdyż jak napisał : "Przeprowadzone przez stronę badania lekarskie potwierdzają u strony brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy kategorii b, jednak nie mogą być uznane jako wykonanie obowiązku, który nałożono na stronę decyzją tut. organu ponieważ badania te nie zostały przeprowadzone w trybie art 75 ustawy o kierujących pojazdami ."
Dodam tylko że w decyzji o skierowaniu mnie na badania była zawarta informacja gdzie mam wykonać te badania i z jakiego powodu, i czy istnieją bądź jest brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Wykonałem badania tam gdzie urzędas chciał i uzyskałem zaświadczenie o BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ DO KIEROWANIA POJAZDAMI KAT B. Mimo to została wydana bezzasadna decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy. Co więc mam w tej sytuacji zrobić? Gdzie zgłosić przestępstwo nękania i nadużywania władzy skoro urzędas ma za plecami sędziego???? I czy urzędas miał prawo wydać decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy skoro wykonałem dwukrotnie badania i uzyskałem zaświadczenie o braku przeciwwskazań do jazdy pojazdami kat b????
barteksasha jest off-line  
21-02-2015, 16:22  
Principium
Stały bywalec
 
Posty: 626
Domyślnie RE: Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku prze

Czy ci lekarze oprócz uprawnień do wykonywania badań w zakresie medycyny pracy mają dodatkowo uprawnienia do wykonywania badań kandydatów na kierowców i kierowców?
Principium jest off-line  
22-02-2015, 08:49  
barteksasha
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku prze

Raczej tak. A ma to jakies znaczenie? Starosta w decyzji napisal wyraznie pod jaki adres mam sie udac. Wykonalem badania tam gdzie zostalem do ich wykonania zmuszony.
barteksasha jest off-line  
22-02-2015, 08:58  
barteksasha
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku prze

Dodatkowo sam z siebie prywatnie wykonalem psychotesty które tez w koncowym zaświadczeniu potwierdzaja brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Jednak urzedas ma to w d.... bo jak napisal w jednym ze swoich pism nie kierowal mnie na takie badania tylko na badania lekarskie do woj. Osrodka med. Pracy.
barteksasha jest off-line  
22-02-2015, 11:48  
Principium
Stały bywalec
 
Posty: 626
Domyślnie RE: Czy starosta ma prawo zatrzymać prawo jazdy pomimo dwóch zaświadczeń o braku prze

W tym ośrodku pewnie nie przyjmuje jeden lekarz... trzeba pójść do takiego co ma odpowiednie uprawnienia. Inaczej to jak pójść do szpitala np. na kardiologię z chorymi płucami.
Principium jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawo jazdy- różnica miedzy okresem na jakie zabrane jest prawo jazdy (odpowiedzi: 8) Jaka jest różnica miedzy pozbawieniem prawa jazdy na 1 rok, a na czas 12 miesięcy ? od czego to zalezy ?
§ Czy sąd może ponownie zatrzymać prawo jazdy? (odpowiedzi: 8) Witam, wiem że kolejny temat bardzo podobny, ale nie ma dwóch identycznych spraw. Szybkie wprowadzenie: W maju tamtego roku miałem kolizję (wyjazd z...
§ Jazda pod wpływem na Rowerze. czy mogą zatrzymać wyrabianie prawo jazdy (odpowiedzi: 1) Nie wiem czy w dobrej zakładce umieszczam to pytanie ;) Ale do rzeczy. Czy gdy jadę pod wpływem na Rowerze, czy w tej sytuacji mogą mi zatrzymać...
§ Zabrane prawo jazdy na starych zasadach a nowe przepisy na prawo jazdy (odpowiedzi: 10) Witam! Chciałabym się zapytać czy jeśli zostało mi zabrane prawo jazdy na okres dwóch lat (od 26 kwietnia 2012r do 26 kwietnia 2014r), moge starać...
§ MOPR może zatrzymać prawo jazdy?PILNE!! (odpowiedzi: 10) Witam. Mój znajomy ma 12 miesięcy prawo jazdy. Jest także dłużnikiem alimentacyjnym, na chwilę obecną jego dług wynosi ok. 15 tyś zł. Od 6...
§ Prawo jazdy- starosta czy sad? (odpowiedzi: 8) Witam.Prosze o odpowiedz w takiej sprawie.Jak to jest z zabieraniem prawa jazdy za jazde po spozyciu alkoholu lub w stanie nietrzezwosci.Orzeka ja...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.