Cytat:
Napisał/a Migdal0606 Czy jest mozliwe posiadać zameldowanie w miejscu A na stale (od urodzenia), a czasowe np. na 12 miesięcy w miejscu B (miejsce pracy, miejsce w którym kupiło się mieszkanie). |
Tak, pod warunkiem, że miejsce A jest ośrodkiem centrum życiowego
II SA/Bd 387/13 - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 2013-06-12 Cytat:
Czasowe zameldowanie w innym miejscu w ocenie organu nie oznacza rezygnacji z zameldowania stałego, gdyż meldunek na pobyt czasowy wskazuje, że osoba dokonująca tego meldunku zamierza powrócić do miejsca, gdzie posiada meldunek na pobyt stały, a pobyt w nowym miejscu nie zawsze traci, (pomimo jego długotrwałości) charakteru czasowego, a zatem nie można przyjąć, iż przekształcił się w pobyt stały.
|
Cytat:
Napisał/a Migdal0606 wyrobienia 2 praw jazdy |
w prawie jazdy mamy miejsce zamieszkania, a nie adres zameldowania
Cytat:
Napisał/a Migdal0606 wymiany 2 dowodów osobistych |
Od 1 marca adres zameldowania zamieszczony w dowodzie nie potwierdza adresu zameldowania, a zmiana adresu zameldowania nie implikuje koniecznosci wymiany dowodu tj. mozna byc zameldowanym w nowym miejscu bez wymiany dowodu.
Cytat:
Napisał/a Migdal0606 opłacać tutaj podatek. |
Podatek opłacamy właściwie do miejsca zamieszkania na koniec roku - zameldowanie nie ma znaczenia.
Cytat:
Napisał/a Migdal0606 czy jednak powinniśmy się zameldowac na stałe |
Wynika to z okoliczności faktycznych, a nie preferencji
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E377D0433A Cytat:
Pobytem stałym – zgodnie z art. 6 ust. 1 e.l.d.o. - jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania. Natomiast pobytem czasowym – według art. 7 ust. 1 e.l.d.o. - jest przebywanie bez zamiaru zmiany miejsca pobytu stałego w innej miejscowości pod oznaczonym adresem lub w tej samej miejscowości, lecz pod innym adresem.
Organ gminy prowadzący ewidencję ludności – stosownie do treści art. 47 ust. 1 e.l.d.o. – jest obowiązany na podstawie zgłoszenia dokonać zameldowania przez zarejestrowanie danych dotyczących osoby i miejsca jej pobytu, jak również innych zdarzeń objętych obowiązkiem meldunkowym. Jeżeli zgłoszone dane budzą wątpliwości, o dokonaniu zameldowania rozstrzyga właściwy organ (art. 47 ust. 2 ustawy). (...)W postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie ustalono bowiem zasadniczej dla zameldowania kwestii, mianowicie czy wnioskodawca w istocie nie tylko przebywa, ale i zamieszkuje pod wskazanym adresem z zamiarem pobytu stałego, jako że o takiego rodzaju meldunek wnosił, czy też przebywanie to jest przebywaniem bez zamiaru zmiany miejsca pobytu stałego w innej miejscowości pod oznaczonym adresem lub w tej samej miejscowości, lecz pod innym adresem, czyli ma charakter czasowy.
|