Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ? - Forum Prawne

 

Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Witam, Mam pytanie, chcę rozłożyć na raty mandat Na podstawie art. 57 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 885, z późn. zm.), ale ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
09-06-2015, 18:08  
aqua-ren
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Witam,
Mam pytanie, chcę rozłożyć na raty mandat Na podstawie art. 57 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 885, z późn. zm.), ale Urząd Miasta każe mi dołączyć opłatę za decyzję czy będzie pozytywna czy negatywna dla mnie trochę takie głupie wyłudzenie, jestem w błędzie ?
aqua-ren jest off-line  
09-06-2015, 19:43  
trudniak
Stały bywalec
 
Posty: 1.174
Domyślnie RE: Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Jaki przepis wskazał organ, jako podstawę prawną dla nałożonego obowiązku uiszczenia wspomnianej opłaty ?

Artykuł 57 pkt 3 ustawy o finansach publicznych jest przepisem "umożliwiającym" organowi rozłożenie płatności zobowiązanego na raty, ale nie jest to przepis "przymuszający" do takiego postępowania. Innymi słowy, organ zrobi to tylko wtedy, gdy w pełni wyczerpią się przesłanki określone w tym przepisie, co nie będzie budzić wątpliwości.
trudniak jest off-line  
10-06-2015, 08:20  
aqua-ren
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Żaden kazał zapłacić opłatę za decyzję urzędu, co ciekawsze w innym urzędzie :d i dołączyć zaświadczenie o studiowaniu żeby wniosek został rozpatrzony.

Można odwoływać się od talmudyzmu ?
aqua-ren jest off-line  
10-06-2015, 08:50  
trudniak
Stały bywalec
 
Posty: 1.174
Domyślnie RE: Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Skoro organ nie podał podstawy prawnej do wyrażonego żądania, to należy o to zawnioskować. W przypadku braku podstawy lub braku odpowiedzi na wniosek jak wyżej, złożenie skargi do rady gminy na działanie organu wykonawczego.
trudniak jest off-line  
11-06-2015, 07:18  
szymono
Stały bywalec
 
Posty: 487
Domyślnie RE: Czy można się "wymigać" z opłaty za decyzję Urzędu ?

Podstawą prawną jest ustawa o opłacie skarbowej. Tak dla wiadomości.
szymono jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ "życzliwy " urzędnik dla konkurencji-ja na "minusie" (odpowiedzi: 10) Nie bardzo wiem, gdzie umieścić zapytanie, liczę na przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Hipotetyczne zakłady ale sytucja mająca miejsce-...
§ jak w zeznaniu napisać poszczególne osoby w ciągu "i","oraz","a, takze (odpowiedzi: 1) Dzień dobry Wiem, że to jest forum prawne, ale zwracam się do forumowiczów jaka jest różnica w zdaniu, gdy występuje kilka rzeczy, osób,...
§ Dezycja II instancji "usuwa" decyzję I instancji? (odpowiedzi: 4) Witam. Chciałbym się zapytać czy decyzja II instancji, uchylająca decyzję I instancji, która została wydana z naruszeniem prawa - sprawia, że...
§ Jak "wymusić" na sądzie decyzję o postępowaniu nakazowym (odpowiedzi: 2) Witam, Może to niecodzienne pytanie ale może pomożecie. Kolejny raz składam do wydziału cywilnego pozew o zwrot pieniędzy w postępowaniu...
§ Jakie "urządzenia" trzeba "rejestrować" w urzędzie? (odpowiedzi: 3) Czy monitor komputerowy+zewnętrzny tuner tv+aktywne głośniki to TV? Czy taki zestaw trzeba gdzieś rejestrować?(urząd) Czy przenośne odtwarzacze...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.