Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Postępowanie administracyjne (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Odbiór dowodu w sprawie z policji (http://forumprawne.org/showthread.php?t=97762)

paula451 14-01-2010 17:17

Odbiór dowodu w sprawie z policji
 
Witam, jestem tu nowy. Mam nadzieję, że umieszczam wątek w dobrym dziale. Jakiś czas temu zostałem oskarżony w jednej sprawie i zabrano mi motor. Sprawa już się zakończyła, mam pismo z sądu, że motor nie grał roli w sprawie. Motor stoi na policji, policjant z którym się kontaktowałem i prowadził tą sprawę ciągle mi zbywał. Ostatnio nieoficjalnie ktoś powiedział mi, że powinienem napisać jakieś pismo o oddanie motoru. Czy ktoś może mi pomóc jak takie pismo ma wyglądać? I czy mogę wystąpić o jakieś odszkodowanie? Motor już chwilę stał na komisariacie i stracił na wartości, tym bardziej teraz po nowym roku, jest już rok starszy.
Proszę bardzo o pomoc.

paula451 02-03-2010 16:37

RE: Odbiór dowodu w sprawie z policji
 
Pomoże ktoś??

magnatex 02-03-2010 21:55

RE: Odbiór dowodu w sprawie z policji
 
W opisie jest zbyt mało danych. Nie wspomniałeś czy motor został uznany za dowód rzeczowy w sprawie, czy też nie.
Jeżeli tak, to wraz z aktem oskarżenia, motor został przekazany do dyspozycji Sądu, i tylko Sąd może podjąć decyzję co z nim zrobić. Jeżeli w wyroku nie zostało ujęte jaki ma być los dowodów rzeczowych, to należy wystąpić do Sadu o wydanie postanowienia w przedmiocie dowodów rzeczowych. Policjant sam z siebie nie moze poczynić żadnych ruchów związanych z dowodami rzeczowymi, dopóki nie otrzyma stosownego postanowienia z Sądu. Samo postanowienie jakie ma skazany, to zbyt mało.

Jeżeli zaś motor nie został uznany za dowód rzeczowy, i nie jest przedmiotem np zabezpieczenia majatkowego, to dawno temu winien być Ci oddany.

Jeżeli Sąd zdecydował o zwrocie motoru Tobie, to proponuję najpierw udać się do Sądu, i tam w aktach sprawdzić czy Sąd wydał stosowne polecenie Policji (czy wysłano stosowne pismo), oraz czy pismo to wpłynęło do jednostki Policji. Jeżeli pismo zostało wysłane, i wpłynęło do jednostki Policji, to proszę żądać wydania rzeczy. Jeżeli prośby nie pomogą, to sporządź pismo do Komendanta jednostki informujące o sytuacji, z prośbą o pilne wydanie zabezpieczonych rzeczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.