Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY - Forum Prawne

 

Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY 3

No to to napisz w sporze, jak masz kopię listu (a powinnaś mieć) to zrób skan i ją dołącz do sporu, lub jak nie ma takiej możliwości wstaw na jakiś serwer i daj linka do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Zamknięty temat
 
17-05-2010, 10:26  
witek_p
Stały bywalec
 
Posty: 591
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

No to to napisz w sporze, jak masz kopię listu (a powinnaś mieć) to zrób skan i ją dołącz do sporu, lub jak nie ma takiej możliwości wstaw na jakiś serwer i daj linka do skana i tyle.
witek_p jest off-line  
17-05-2010, 10:52  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Ale już pisałam wcześniej że spór jest już zakończony. Ja sporu nie będę rozpoczynała bo nie mam takiej potrzeby. Już odpisałam Allegro na tego maila.
Madziara_82 jest off-line  
17-05-2010, 11:48  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Cytat:
Ostrzegałem panią wyjątkowo długo i długo też z mojej strony proponowałem kompromis, ale swoim olewactwem, cwaniactwem, bezczelnoscia i poczuciem bezkarnosci sprawia pani jedynie, że jestem tylko bardziej zdeterminowany.Żądam zwrotu moich pieniędzy za złom który mi pani sprzedała sygnując go tekstami "uszkodzony". W przeciwnym wypadku niech się pani szykuje na wycieczkę do Warszawy na ulicę Al. Solidarności nr 127.Poniżej informacja od Allegro:Dziękuję za kontakt.

Przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Uprzejmie informuję, że Kontrahent otrzymał od serwisu Allegro wiadomość, w której został poproszony o jak najszybsze ustosunkowanie się do przedstawionego problemu. Mimo że wiadomość taka została wystosowana oficjalnie przez nasz Serwis, proszę o kolejną próbę kontaktu z Kontrahentem. Jeżeli w ciągu najbliższych 7 dni nie uda się wyjaśnić sprawy polubownie, proszę o ponowny kontakt.

Mam nadzieję, że podjęte dotychczas działania okażą się wystarczające i sprawę tę uda się rozwiązać.

Zapraszam również do zapoznania się z zawartością Centrum Bezpieczeństwa, aby dowiedzieć się, w jaki sposób postępować w podobnych przypadkach. Centrum Bezpieczeństwa znajduje się pod poniższym adresem:


................a to napisał mi przed sekundą dosłownie .
Madziara_82 jest off-line  
17-05-2010, 11:57  
witek_p
Stały bywalec
 
Posty: 591
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Z tego nic nie wynika jak dla mnie.
witek_p jest off-line  
17-05-2010, 12:06  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Ludzie mi już ręce opadają .. Kontrahent kupuje towar uszkodzony (wpłaca pieniądze Ja mu towar wysyłam) ..Zastrasza że towar to złam i nie da rady go naprawić (żąda zwrotu kasy) spór otwiera jako że sprzętu nie otrzymał po wpłacie.. allegro mnie ściga o to.. Ja odpisuje (podając nr. listu przewozowego i datę stempla) .. Allegro pisze do niego że mnie ponagla aby sprawę zakończyć pozytywnie..

To ja się pytam o co w ogóle chodzi teraz ??
Czego oczekiwać mam za 5 minut (przenośnia)
Pogubiłam się już dosłownie na max-a

A teraz jeszcze mi wystawia taki komentarz Negatywny na Allegro:

Cytat:
By opisać bezczelność poczucie bezkarności tej pani jest tu zbyt mało miejsca. Sprzedaje sprzęt który w serwisie określono "szrot złożony z uszkodzonych części z różnych egzemplarzy" a usterkę opisuje jako YLOD. Spotkamy się w sądzie
Madziara_82 jest off-line  
17-05-2010, 13:10  
elektryk321
Stały bywalec
 
Posty: 2.133
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Na komentarz negatywny nic nie zrobisz, takie jest allegro, możesz tylko go skomentować, że kupujący kupił z pełną świadomością uszkodzoną konsolę bez znanej historii serwisowej co było opisane w aukcji.
Co do sporów allegro to są one załatwiane automatycznie i dopóki się nie włączy jakiś pracownik z imienia i nazwiska to nikt inny poza kupującym ich nie czyta. Jak będziesz komunikować się z osobą to dopiero możesz wyjaśniać fakty, najlepiej przygotuj sobie jeszcze potwierdzenie z poczty że przesyłka została dostarczona pod dany adres i odebrana przez kogoś tam.

Co do ekspertyz "z serwisu" to nie posiadają one żadnej wartości sądowej. Nawet rzecznik konsumenta nie będzie się chciał zająć taką sprawą. Dopiero trzeba iść do NOTu albo innej podobnej organizacji i za pośrednictwem jej szukać rzeczoznawcy. Koszt minimum 200zł i do tego rzeczoznawca napisze tylko wyraźne fakty (np brak podzespołu, czy to że jest na prawdę uszkodzona), a nie będzie zgadywać, że może któraś cześć pochodzić z innej konsoli.
elektryk321 jest off-line  
17-05-2010, 13:49  
flo23
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Podaj proszę nick tego Pana
żebyśmy mogli się go wystrzegać na przyszłość.


Naprawdę jak to czytam to również i mnie ręce opadają. Moim zdaniem dobitnie opisałaś przedmiot, a koleś podjął ryzyko albo uda się naprawić albo nie. Nie dało rady, to teraz myśli że na jelenia trafił i wypisując oszczerstwa i groźby próbuje odzyskać pieniądze. Niech się Pani nie poddaje, trudno napisał komentarz negatywny może Pani zrobić to samo w odwecie. A sprawy w sądzie myślę, że nie założy. Brak mi słów na tego typu ludzi.
flo23 jest off-line  
17-05-2010, 14:19  
Michs
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Jak już wcześniej pisałem, moim zdaniem zastosowanie ma:

Art. 27. § 1. Powództwo wytacza się przed sąd pierwszej instancji, w którego okręgu pozwany ma miejsce zamieszkania.
§ 2. Miejsce zamieszkania określa się według przepisów kodeksu cywilnego.

nigdzie Cię ,,ciągać" nie będzie.

Co do komentarza, może odpisać, że kupujący zakupił sprzęt uszkodzony, o czym było w opisie aukcji, po czym wnosi pretensje, gdyż sprzęt jest uszkodzony...

Moim zdaniem nie powinnaś dać się zastraszyć !
Michs jest off-line  
17-05-2010, 14:53  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Właśnie odbyłam rozmowę telefoniczną z innym Sprzedającym co mu też takową konsole sprzedał (do naprawy) też mu wymyślał że coś niby kręcił i konsole sam rozkręcał i przy laserze grzebał (co oczywiście było z palca wyssane '' Też takową opinie niby Serwis wystawił ''). No ale transakcja zakończyła się pozytywnie. Czyżbym nie była Sama ??
Madziara_82 jest off-line  
22-05-2010, 23:20  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

I dziś zaczęło się:

Cytat:
Niech pani odpowie sama sobie na pytanie prezd własnym sumieniem czy tak zdobyte pieniądze sprawiają, że nie czuje się pani źle?

Jeżeli nie, to nie mam pytań. Obydwoje jednak wiemy, że od początku do końca dobrze pani wiedziała, że w tym co mi pani sprzedaje chyba tylko zasilacze są sprawne. Wciąż nie odpowiedziała pani na wielokrotnie zadawane przeze mnie pytanie - skoro nie wiedziała pani nic o przeszłości tego sprzętu i się pani na nim nie znała, to skąd pani wiedziała co jest w środku? Jak można nic nie wiedzieć w ogóle o tym co się sprzedaje???

Opisała pani ten sprzęt specjalnie jako usterka YLOD bo wiedziała pani, że wielu ludzi wie jak to naprawić. I gdyby faktycznie chodziło o usterkę taką jak pani opisała, to nie miałbym żadnych pretensji, bo mógłbym przynajmniej wykorzystać pozostałe elementy konsoli takie jak napędy itd. I wtedy cena 200zł była by faktycznie sprawiedliwa dla dwóch stron, bo mógłbym stratę braku możliwości naprawy płyty głównej (jak widać po śladach naprawianej już wcześniej) zbilansować sobie sprzedażą napędu i obudowy. Dla pani wiadomości, nie ma takich usterek w których jednocześnie psuje się laser i następuje YLOD. Dlatego właśnie od początku do końca jest pani moralnie potępiona. Próbuje pani wmówić kilka rzeczy na raz, które są po prostu nie możliwe.

Pani jednak usiłuje wmówić wszystkim w koło, że nic pani nie wiedziała na temat tego co pani sprzedaje mimo tego że cene 200zł za sztukę jakoś pani potrafiła określić (na jakiej podstawie pani zrobiła tę wycenę?).

Nic do pani nie dociera, bo od początku miała pani zamiar tanio zarobić na jakimś "frajerze", który uwierzy w pani opis na aukcji.

Powiem pani więcej, bez względu na to, czy panią ktoś namówił do tego typu praktyk, czy też sama pani doszła do tak genialnego pomysłu na tani "zarobek", bez względu na to czy ruszy panią sumienie i odda mi pani MOJE pieniądze (bo ja nie pragnę pani oskubać z pani pieniędzy, tylko jedynie odzyskać własne), to w poniedziałek odeślę ten pani złom na pani adres.

Jeżeli w dalszym ciągu będzie pani się z tym dobrze żyło, to pozostaje mi jedynie współczuć i uybolweać nad pani przyszłością, oraz przyszłością pani znajomych.

Rozumiem, że uczciwość to dzisiaj deficytowy "towar", ale zaufałem pani bo jest pani kobietą. Nie wiem już czy to był psychologiczny manewr (wystawienie pani przez faktycznego sprzedawce w roli nieświadomej, biednej i niewinnej kobiety), ale teraz to już nie istotne.

W czerwcu rodzi mi się drudzie dziecko (córeczka). 400zł które wydałem na kupiony od pani złom to dla mnie w tej chwili dużo pieniędzy. Gdyby faktycznie chodziło tylko o to, że nie można naprawić YLOD to po prostu sprzedał bym napędy i zasilacze i w ten sposób odzyskał wydane pieniądze, ale sprzedała mi pani coś co nie jest warte nawet połowy tej kwoty, a usiłuje pani wmówić wszystkim w koło, że to co pani nazwała "uszkodzeniem" to to samo co sprzęt który posiada sprawny jedynie zasilacz. Takie usterki nie następują w jednym sprzęcie. Sprzęt został złożony z uszkodzonych podzespołów.

Niech pani sobie zajrzy na mój profil na naszej klasie. Niech pani spojrzy w oczy mojego syna i wyobrazi sobie, że za miesiąc będę miał drugie dziecko. Niech pani sobie wyobrazi, że praktycznie sam utrzymuję rodzinę, spłacam kilka kredytów i jestem chory na rzadko występującą chorobę autoimmunologiczną która gdy zmieni swoją formę może mnie zabić w przeciągu miesiąca.

Czy dalej jest pani usatysfakcjonowana, że zrobiła pani w balona kogoś takiego i te pieniądze pani nie uwierają?

Jxxxxxx Oxxxxxx
Po czym już miałam dość i wystawiłam mu komentarz odwetowy na Allegro:

Cytat:
To że jesteś Chory to nie musisz mi wypisywać w mailach.. to od razu widać. Uwaga naciągacz i człowiek strasznie konfliktowy. Kupuje coś niesprawnego bez gwarancji i oczekuje ze naprawi i sprzeda dalej za większą kasę. Oj nie tędy droga !

Dosłownie po paru minutach dostałam dwa maile :

Cytat:
No cóż, przebrała się miarka i skończyła się moja cierpliwość!
Wystawiasz mi oszustko negatyw niby za co? Pieniądze dostałaś odrazu, próbowałem iść z tobą na ugodę a ty widocznie masz ptasi możdzek bo dalej obstajesz przy swoich kretyńskich tłumaczeniach i jeszcze mnie obrażasz w komentarzu, że jestem chory niby umysłowo.

Tego ci nie daruję z pewnością szykuj się oszustko na podróż do Warszawy i blokade konta na Allegro. Jak grzecznie nie rozumiesz, to inaczej cię nauczę kultury i uczciwości bezczelna babo.
Cytat:
I jeszcze jedno.
Bezczelna babo twierdzisz, że kompletnie nie znasz się na tego typu sprzęcie ale na innych aukcjach sprzedajesz pady np do Xboxa.

Nie znasz się, nie znasz historii sprzedawnaego sprzetu itd. może z nieba co spadają. Kociołek dla oszustów w piekle już czeka.

J.
Co powinnam zrobić ??? czuje się obrażana !!!
Madziara_82 jest off-line  
24-05-2010, 20:42  
imppc
Użytkownik
 
Posty: 54
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

1.Olej go i NIE PISZ Z NIM! im więcej będziesz pisać tym większą nadzieję będzie mieć że uda mu się cie zastraszyć!
2.Napisz mu maila że nie masz ochoty pisać z nim bo i tak nie uda mu się wyłudzić od ciebie pieniędzy od teraz wszystkie wiadomości od niego będą lądować w folderze SPAM (dodaj go do listy) Wg mnie niema żadnych podstaw do tego by żądać od ciebie pieniędzy! kupił to co chciał, również dostał to co chciał! czyli uszkodzony towar!
3.Policją i Sądem się nie przejmuj! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ

A i napisz mu że idziesz do sądu i na policje zgłosić sprawę. I że odpowie za "bezczelną babę" oszusta i nękanie!

Widziałem aukcje czego on się spodziewał że za 200zł dostanie nową konsole!
Mam już doświadczenie z tego typu ludźmi np sprzedałem 20 oryginalnych używanych obudów do SE K800 stan dobry cena za nie to 20zł+10zł wysyłka zdjęcia były. Gościu jak dostał był zdziwiony że na obudowach są rysy! Za chwilę dostałem maile podobne to tych co dostałaś. Jak widzę takie maile i takich ludzi to aż we mnie się gotuje
imppc jest off-line  
24-05-2010, 20:59  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Właśnie dosłanie parę minut temu .. Allegro napisało mi że zgłosił że towar nie był zgodny z opisem.. Odpisałam i czekam dalej :/ ile mogę to wytrzymać .. ehhhhhhhh
Madziara_82 jest off-line  
24-05-2010, 21:25  
imppc
Użytkownik
 
Posty: 54
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Nie przejmuj się, bo nie masz czym! nic złego nie zrobiłaś! Jak dostaniesz list od allegro to odpisz że towar jest w 100% zgodny z opisem a kupujący próbuje od ciebie wyłudzić pieniądze. Allegro niema nic do tego co jest między wami! Policja też nie! Sprawę w sądzie może założyć każdy ale nie wierzę że on jest w stanie wyłożyć na to kasę jak za paroma zł płacze jak dziecko
Jak założy sprawę możesz też mu założyć że cie obraża i nazywa oszustem.
Już od początku widać że jego celem jest zastraszenie ciebie! Olej go i tyle
imppc jest off-line  
24-05-2010, 22:02  
witek_p
Stały bywalec
 
Posty: 591
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Madziara zrób jak imppc radzi, nic mu nie odpisuj.
Cwaniaczków co chcą kupić uszkodzone do łatwej naprawy na allegro jest pełno. Sprzet był w dziale uszkodzone, koleś dostał uszkodzony sprzęt, opis dotyczył uszkodzonego sprzętu. Allegro nie ma podstaw żeby rozstrzygać takie sprawy, od tego jest sąd. Oceny sprzętu też może dokonać uprawniony rzeczoznawca a nie jakiś serwis.
witek_p jest off-line  
25-05-2010, 11:20  
Madziara_82
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Cytat:
To mój ostatni mail, bo jak widzę nie dość, że bezczelna jesteś kobieto to jeszcze tępa jak penitencjariusz zakładu dla opóźnionych.Pisałem o "YLOD" bo mrygnięcia diody które opisałaś są objawem właśnie tej usterki. Możesz dalej durnia strugać, ale musiała byś trafić na kogoś równie durnego jak ty, aby uwierzył w twoje tłumaczenia, że nic nie wiedziałaś o sprzęcie który sprzedajesz oraz o w to, że to co nazywasz "usterką" to faktycznie uszkodzone wszystkie podzespoły konsoli co w praktyce się NIE ZDARZA. Dotarło do tego pustego łba?Poza tym pisałem wielokrotnie, tylko jedna z twoich konsol miała objawy YLOD, druga po podłączeniu w ogóle nie dawała żadnych oznak "życia", zatem to kolejny argument za tym, że opis był nie zgodny z prawdą.Kolejna sprawa. Jak można pisać, że wszystko jest w środku "bo niczego nie wyjęłam". Kobieto, pieprznij łbem ze dwa razy o ściane i się zastanów co piszesz. Czy jeżeli znajdziesz na ulicy obudowe po telewizorze i wystawisz ją na Allegro jako telewizor, i ktoś zapyta czy wszystko jest w środku, to też mu napiszesz, że "wszystko jest w środku", bo ty niczego nie wyjmowałaś?Nie wiem, albo jesteś takim debilem, albo udajesz debila idąc w zaparte. Jednak obydwoje dobrze wiemy, że od początku chodziło o to aby znaleźć jakiegoś "jelenia" który biorąc pod uwagę, że kupuje od kobiety i nabierając się na twoje enigmatyczne opisy "nie znam się, nie znam historii itd." nie będzie świadom tego, że ma doczynienia ze zwykłą oszustką.Wystarczy spojrzeć na twoje poprzednie komentarze. Nawet te anulowane. Wciskasz ludziom kity i potem rżniesz głupa. Dziwi mnie tylko, że sumienie cię nie rusza i jeszcze jesteś do tego taka bezczelna.Powiem tak, jeżeli w najbliższym czasie spotka cie coś w życiu przykrego, jakaś strata, choroba, czy coś w tym rodzaju, to pamiętaj bezczelna suko, że to kara za to, że oszukujesz ludzi. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.J.
Już mam tego serdecznie Dość ... Proszę mi poradzić konkretnie co powinnam zrobić !
Madziara_82 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zwrot uszkodzonego towaru z allegro (odpowiedzi: 1) Witam. Mam pytanie dotyczące kwestii zakupów na popularnym serwisie aukcyjnym. Otóż wygląda to to tak: Towar jest sprzedawany jako używany, jednak...
§ Allegro - zwrot uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 8) Witam serdecznie forumowiczów, nie znalazłem nigdzie tematu, który byłby odpowiedzią na moje pytanie, więc zakładam go tutaj. Otóż sprzedałem...
§ Sprzedaż uszkodzonego towaru na allegro (odpowiedzi: 3) Witam, jestem nową użytkowniczka forum i chyba jak większość sprowadzają mnie tu problemy prawne związane z aukcjami na allegro. Jestem osobą...
§ Zwrot uszkodzonego towaru ALLEGRO (odpowiedzi: 1) Witam. Zakupiłem laptopa na allegro. Przyszedł do mnie uszkodzony. Blue screeny itp nie będę rozwijał tematu. Był nie sprawny. Postanowiłem, że nie...
§ Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro (odpowiedzi: 4) witam potrzebuje porady zanim określę jakiej opisze moja sytuacje z sprzedającym. 12grudnia 2010r zakupiłam "Przesyłka kurierska pobraniowa"...
§ Zwrot uszkodzonego towaru - Allegro (odpowiedzi: 8) Witam. Zamówiłem towar na allegro. Po odebraniu przesyłki okazało się że towar jest uszkodzony. Protokół szkody został spisany i teraz moje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.