Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY - Forum Prawne

 

Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY 5

Sprawa ma jednak swój dalszy zaskakujący przebieg. W chwili gdy jedyne co mogłem w danej chwili zrobić to odnieść się do sumienia tej pani i zadać kilka prostych pytań które zawarłem wcześniej w tekście z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Zamknięty temat
 
06-06-2010, 21:14  
Duracel1974
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Sprawa ma jednak swój dalszy zaskakujący przebieg.

W chwili gdy jedyne co mogłem w danej chwili zrobić to odnieść się do sumienia tej pani i zadać kilka prostych pytań które zawarłem wcześniej w tekście z centrum sporów znowu w odpowiedzi dostałem ten sam rozbrajający bełkot z pełnym poczuciem bezkarności.

Odpowiedziałem wtedy faktycznie ostrzej, nazwałem ją oszustką i złodziejką i stwierdziłem, że jeżeli cokolwiek jej się przykrego przytrafi w najbliższym czasie, to niech ma świadomość, że los nie jest łaskawy dla fałszywych i obłudnych suk złodziejek.

Po którkim czasie dostałem ostrzeżenie od Allegro, że jeden z korespondujących ze mną użytkowników powiadomił iż używam "wulgaryzmów" w korespondencji za co otrzymałem ostrzeżenie.

Następne ostrzeżenie za treść strony "o mnie" w której jako już bezsilny w całej tej paranoicznej sytuacji człowiek ostrzegam innych przed tą panią.

Oczywiście odpisałem Allegro, iż mam świadomość tego, że złamałem regulamin (jakby już nawet nie oceniać tego co jest wulgaryzmem w ich mniemaniu), to jednak fakt iż są zupełnie bezsilni względem oszustki i nie wyciągają względem niej żadnych konsekwencji mimo iz jak byk funkcjonują w ich regulaminie paragrafy na które się powołałem, sprawia, że nie mam zamiaru po 10 latach wzorowego konta na Allegro przebywać na portalu gdzie oszust ma większe prawa niż osoba oszukana. Nie widzę się na tym portalu w takiej systuacji, bo jest to dla mnie i śmieszne i żałosne i zarazem poniżające.
Już nawet pomijam fakt, że Allegro jakoś nie zauważyło epitetów i obrazy mojej osoby w publicznym komentarzu gdzie ta pani sugeruje iż jestem chory psychicznie i chciałem ją naciągnąć na 400zł. Ja ją chciałem naciągnąć szanowni czytelnicy na własne zarobione uczciwie pieniądze które ode mnie dostała za kupkę szrotu.

Postawiłem zatem na szali swój 10-letni autorytet na Allegro ponieważ dla szanownego Allegro osobą bardziej wiarygodną jest pani Madziara_82 która na swoim koncie ma już kilka negatywów (w tym kilka unieważnionych) a nie osoba taka jak ja, która jasno i wyraźnie opisała wszystkie przekręty pani Magdaleny.

Należy jeszcze dodać kolejną rzecz. W obydwu konsolach sprawne są jedynie zasilacze. Nawet obudowy mają w środku połamane zaczepy. Szanowi czytelnicy, czy znacie takie przypadki w których konsola opisywana jako z "usterką" jest faktycznie sprzętem w którym popsuła się płyta główna łącznie z napędem? I to w DWÓCH EGZEMPLARZACH???

Treść komentarza jaki dostałem do pani Magdaleny:

"To że jesteś Chory to nie musisz mi wypisywać w mailach.. to od razu widać. Uwaga naciągacz i człowiek strasznie konfliktowy. Kupuje coś niesprawnego bez gwarancji i oczekuje ze naprawi i sprzeda dalej za większą kasę. Oj nie tędy droga !"

I teraz małe podsumowanie tego komentarza. Pani Magda uważa, że jeżeli jeżeli ktoś twierdzi jednocześnie, że nic nie wyciągał, ale tez nie zna się na tym co sprzedaje, to znaczy, że tam wszystko w środku jest bo ona nic nie wyciągnęła. Czyli nie zna się, nie zna historii sprzętu który sprzedaje, ale jednocześnie nie rozkręcając tego sprzętu twierdzi że wszystko jest w środku bo ona nic nie wyciągała. Tak, ten tekst jest tak zawiły i jednocześnie tak banalny i śmieszny, ale tak dokładnie twierdzi pani Magdalena, bo tak wygląda jej logiczne myślenie. Odpowiedziała, że wszystko jest w środku bo ona nic nie wyciągnęła. Wręcz sugerowała, że to ja powyciągałem i podmieniłem co chciałem a teraz chce to jej zwrócić. Mało tego, pani Magdalena buńczucznie podkreśliła, że ja "kupuję uszkodzony sprzęt i zamierza go naprawić! Nie tedy droga!". Otóż jak widać ta pani ma tak zadziwiające poczucie humoru i własnego sumienia iż uważa, że kupiłem dwa egzemplarze uszkodzonej PS3 jako element dekoracyjny, bądź też przycisk do papieru na biurku.

Otóż tak droga pani, kupiłem po to aby naprawić chociaż jedną i nie miałbym najmniejszych pretensji (bo wiadomo, że ryzyko zawsze istnieje) gdyby faktycznie problemem były same płyty główne. Już nawet pomijając fakt iż jak określono w serwisie ktoś po prostu na nich sobie eksperymentował, to gdyby nawet w środku nie było owych płyt głównych to mógłbym sobie zrekompensować poniesioną stratę sprzedażą napędów. Niestety owe napędy dziwnym zbiegiem okoliczności również były zepsute. Sądzę, że tego typu podwójny przypadek uszkodzenia wszystkich elementów powinno opisać się gdzieś w prasie zajmującej się zjawiskami paranormalnymi.

A powołując się i przypominając kolejny raz jeden z punktów regulaminu Allegro w takiej sytuacji, gdy sprzęt nie odpowiadał wartością uzyskanej przez panią kwocie, to mam prawo jako kupujący zwracać się o rekompensatę części wydanych środków. Już nawet pomijając fakt, że sprzęt wcale nie było opisany prawidłowo. Czym innym jest bowiem kilka mrygnięć diody odpowiadającym YLOD a czym innym fakt, że jedna z konsol w ogóle nie świeciła, i obydwie miały zepsute wszystko poza zasilaczami.

Ale nic to, to co najlepsze jeszcze przed wami drodzy czytelnicy. Pomijając fakt iż owy tekst pani Magdy na mój temat w negatywnym dla mnie komentarzu jest wręcz kopią tego co sama otrzymała od kolejnego użytkownika którego oszukała... cytuję: "osoba konfliktowa ,proponowalismy ugodowe rozwiazanie sytuacji a w efekcie koncowym zwrócenie poniesionych kosztow,Nie polecamy"

To jeszcze nic takiego. W niedługim czasie dostałem informację od kolejnego uzytkownika nabitego przez tą panią w butelkę.

Napisał do mnie użytkownik aga1321, która zadała mi pytanie, czy ja również mam wciąż problem z tą panią. Okazuje się, że zarzuty względem mojej osoby które wystosowała pani Magda, iż wziąłem od niej te konsole, wymieniłem co chciałem a teraz żądam zwrotu pieniędzy są po prostu jej własną praktyką, autopsyjnym doświadczeniem!

Jak się okazało pani Madziara_82 kupiła na aukcji sprawną, zaplombowaną kosnolę PS3 od aga1321 a następnie odesłała rozplombowaną, niedziałającą i żąda zwrotu gotówki!

Ale to jeszcze nic. Powyższe dowody nie świadczą już nawet tylko o tym, że pani Magdalena jest złodziejką i oszustką, ale także o tym, że sama ma coś nie tak z głową. Proponuję bowiem porównać jej dwie odpowiedzi na dwa negatywy które dostała najpierw ode mnie a następnie od aga1312.

Cytuję:
[Odpowiedź z:pon 17 maj 2010 20:51:14 CEST] Człowieku, kupujesz sprzęt uszkodzony bez gwarancji i oczekujesz że Ja znam się na tym i czy da się go naprawić.Polecam nauczyć się czytać aukcje ze zrozumieniem.Kolejny przykład'Kupuje i nie myśli nie czyta co kupuje "No cóż są i tacy

a następnie odpowiedź dla użytkownika aga1321:

[Odpowiedź z:wto 01 cze 2010 11:42:50 CEST] I ty PSEUDO Serwisantem jesteś ?? ( HEHe PROWADZI FIRMĘ 'OSZUKUJE' ) Jak byś choć TROCHĘ się znał do byś wiedział że z różnych części Konsoli PS3 się nie złoży !! OSZUST , Kłamca i Złodziej !!! Nie mam towaru ani pieniędzy !!!!

Reasumując. Odpisując mi pani Magda nawet wcześniej, wielokrotnie podkreślała, że nie zna się na tego typu sprzęcie, że nic nie wie i że ja tego nie jestem w stanie zrozumieć. Natomiast już kilka tygodniu później stała się ekspertem w sprawach PS3 i adze1321 odpisała buńczucznie, że jakby się trochę znał, to by wiedział, że z róznych częsci konsoli Ps3 sie nie złoży. Juz pomijam fakt, że to jest bzdura, bo złożyć się da, a działać nie będą tylko wtedy jak wpakuje się tam same zepsute podzespoły. Głównym problemem w tych dwóch wpisach i kompromitującym do reszty ową panią argumentem jest ów kontrast.

Teraz gdy znają państwo drugą stronę medalu, proponuję przemyśleć swoje wcześniejsze wyroki. Nie ukrywam, że w niedługim czasie będę liczył na pomoc prawną bo jak pisałem wcześniej nie daruję tej kobiecie.

Narazie jednak mam ważniejsze sprawy na głowie (oczekiwany poród córeczki, sprawy związane z rejestracją samochodu, oraz natłok zleceń w pracy).

Co do samej pani Magdaleny. Kobieto, pisałem ci już wcześniej, nie kompromituj się, nie stosuj dysonansu poznawczego, bo robisz krzywdę sama sobie. Od początku proponowałem ci bardzo atrakcyjną ugodę. Dostała byś to co mi wysłałaś i zarobiła byś na tym 100zł.

450zł, które straciłem może nie jest oszałamiającą kwotą, ale jak widzisz mam swoje wydatki, a przede wszystkim nienawidzę i nie popuszczam obłudnikom i bezczelnym hipokrytom.

Dopóki nie przyjdzie ci wezwanie z sądu masz jeszcze szanse. Numer mojego konta znajduje się na stronie "o mnie". Przemyśl zatem wszystko jeszcze raz. Czas ucieka.
Duracel1974 jest off-line  
06-06-2010, 22:08  
Borys2000
Użytkownik
 
Borys2000 na Forum Prawnym
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Cytat:
Napisał/a Madziara_82 Zobacz post
Twoje zdanie ... to było twoje zdanie. Polecam nie wulgaryzować i opanować swoje emocje !

Człowieku jeszcze raz poczytaj co miałam w opisie aukcji.. a potem sobie pisz swoje BAJECZKI.. Czytanie ze zrozumieniem ..


A to że allegrowicz co kupił ode mnie te konsole pisze swoje wersje to już jego problem.
Teraz pani Magdziu 82 juz wiemy jak było.

Nie jestem prawnikiem a wiedziałem kto jest winny, niestety (pseudo doradcy) niektórzy jakby trochę nie rozróżniali dobro od zła . To że jest kobietą nie oznacza ze jest całkiem uczciwa.
(Polecam teraz pani Madzi jednak dogadać sie z poszkodowanymi,pisała pani że ma pani małe dziecko,szkoda mi go. )
Zapewne jeszcze ma pani czas na rozwiązanie sprawy polubownie , później jak złożą doniesienie to mogą być kłopoty, po co to pani stres dla pani i w ogóle .

Pięknie jest zobaczyć drugą stronę medalu

To tak jak ogladać sędzinę Anne Marie Wesołowską (człowiek co zeznanie zmienia winnego,nie mówie o sobie, choć tez się mylę)
pozdrawiam
Borys2000 jest off-line  
06-06-2010, 23:24  
dearon
Stały bywalec
 
dearon na Forum Prawnym
 
Posty: 2.162
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Cóż prawa, poznajemy ją z paru stron i zaczyna się problem bo zaczynamy wchodzić w filozofie ...

co do meritum sprawy - moim zdaniem udowodnienie próby naciągnięcia przez Panią Magdę jest przed sądem praktycznie nie możliwe ... produkt był opisany jako uszkodzony jako taki został sprzedany, sprzedający poinformował o braku wiedzy o pozostałych elementach ... to że to były takie a nie inne uszkodzenia to nadinterpretacja kupującego, to że sprzedajacy ... Panu 'nacięgnietemu' proponuję pójść najpierw do prawnika pewnie powie to samo co ja (a może nie?) ...

Co do oceny całej sytuacji to prawnie wygląda że wszystko jest mniej więcej OK ... pozostaje jeszcze ocena moralna ale tu znów wchodzi ta nieszczęsna filozofia ... a mamy trzymać się wątku głównego bo MOD jakiś dziś nerwowy ...
dearon jest off-line  
07-06-2010, 01:42  
Borys2000
Użytkownik
 
Borys2000 na Forum Prawnym
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Szkoda ze dwoje dorosłych ludzi nie potrafi sie dogadać , a dokładniej chodzi niestety o Madziara82 , wierz mi może jak gościu nie założy sprawę będziesz do przodu ale wierz ,takimi negatywami stracisz więcej , widzę że dużo sprzedajesz , ja od dziś będę bardziej sprawdzał komentarze i je czytał i jak zobaczę właśnie taką kombinatorkę to napewno nie zalicytuje.
Moralnie jesteś (szkoda gadać).Opisywałaś ze to on jest bezczelny, a widać jest inaczej
ktoś kiedyś śpiewał "Nie wierz nigdy kobiecie" coś w tym jest
Szkoda ze twoje zagrywki opisywałaś ze to są jego,przez to każdy (oprócz mnie) Ci współczuł .
Zarobiłaś kilka stówek stracisz w (dłuższym) czasie więcej.
kombinowanie krótkoterminowo przynosi zysk , ale z czasem jest to wielka strata.
Borys2000 jest off-line  
07-06-2010, 07:08  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Bardzo proszę uczestników o przestrzeganie regulaminu forum, a szczególnie:
§ §8 Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność.

§9 Złamanie zasady §8 łączy się z bezpośrednim, natychmiastowym i trwałym usunięciem z listy użytkowników wraz z powiadomieniem organów ścigania o zaistniałym przestępstwie. Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Przypominam też zasadę, że dopóki sąd nie wyda wyroku skazującego, nie można publicznie nikogo nazywać złodziejem, czy oszustem.
Takie posty będziemy kasowali.
Janusz.C.M. jest off-line  
07-06-2010, 07:26  
Duracel1974
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Dearon, ja nie chcę nikogo wsadzać w cudze buty, ale z pewnością wielu będzie bliżej do sytuacji pani M. ...jednak tylko do momentu gdy sami nie zostaną nabrani na niewinny uśmiech i niby niewiedzę na temat tego co się sprzedaje.

Prawnie wcale nie jest tak ok z jej strony, bo samo Allegro dało mi jasno do zrozumienia iż oni nie mogą zrobić jej sprawy w sądzie, ale z chwilą gdy ja to zrobię służą mi wszelkimi materiałami tak prawnymi jak i dotyczącymi sprawy na samym portalu. Cytowałem paragraf praw konsumenckich w Polsce w którym każdy kupujący przez internet ma prawo bez podania przyczyny zwrócić przedmiot w określonym czasie. Ja zasygnalizowałem to Allegro a także pani M. już po kilku dniach kiedy serwis oświecił mnie na temat tego co mi sprzedano.

Co do kwestii moralnej, to nie ma nawet dyskusji. Być może nie przeczytałeś dokładnie wszystkiego o czym napisałem. Oryginalne pudełka były niechlujnie oblepione taśmą przylepną, co już na początku świadczyło o stosunku pani M. do tych przesyłek i do ich wartości.

Kwestia wcześniejszych negatywnych ocen jej kontrachentów, kwestia hipokryzji pani M. bo ode mnie nie chciała z powrotem przesyłki twierdząc, że coś wyjąłem i teraz podnoszę larum, a sama zrobiła dokładnie to w stosunku do użytkownika aga1312, o co miała czelność mnie oskarżać!

Temat skargi na mnie o rzekome wulgaryzmy przy jednoczesnym sugerowaniu, że jestem osobą konfliktową i chorą psychicznie (w sytuacji gdy jestem na Allegro 10 lat! I niemialem do tej pory żadnej negatywnej opinii) jest chyba również dosyć wymowny co do wiarygodności i obłudy tej pani.

W sumie mógłbym teraz zrobić m.w. to co ta pani zrobiła względem mnie. Wystawić obydwie konsole, napisać, że się nie znam, że nic nie wiem o historii tego sprzętu i czekać aż ktoś się nabierze. Mógłbym dodatkowo podstawić do prowadzenia aukcji moją żonę jako niewinną kobietę i sprawa była by załatwiona, jednak na tym właśnie droga pani M. polega ludzka moralność i sumienie. Nie wciska się komuś ciemnoty i nie robi się komuś czegoś czego samemu nie chciało by się doznać.

Nie oszukujmy się, pani M. doskonale sobie zdawała sprawę z tego co sprzedaje, a jeżeli nie ona, to jej zakolczykowany goguś, którego widziałem na zdjęciach Naszej Klasy. Twierdzenie, że się nie zna na takim sprzęcie w sytuacji gdy w historii jej transakcji znajdujemy sprzęt tak związany z PS3 jak i Xboxami jest kolejną naiwnością którą stara się nieudolnie wmówić.

Kolejna sprawa to kwestia zarzutu, że to ja chcę ją naciągnąć na pieniądzę. No przepraszam bardzo, ale gdzie jej strata??? Zaoferowałem polubowny kompromis ze stratą ponad 100zł z mojej strony (nie licząc tego co zapłaciłem w serwisie oraz paliwa), a ona twierdzi, że to ja jestem konfliktowy i że to ona biedna ma być naciągnięta na stratę.

No nie wiem, albo ja jestem dziwny faktycznie, albo mnie dziwnie wychowano, albo logika którą prezentuje pani M. jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie dowody i argumentację, wiarygodność tej pani jest po prostu ZEROWA. Tak jej wcześniejsze negatywne komentarze na Allegro które otrzymała, jak i sprzeczność w tym co mówi do tego co sprzedaje i co sama odpowiada na komentarz aga1321 świadczą o tym, że jest oszustką.

Pisała, że ma dzieci? No cóż, ja też mam 5 letniego syna, któremu chciałem sprawić jakimś tanim kosztem trochę frajdy za sprawą PS3, drugie dziecko mam w drodze. Mógłbym wyliczyć kilka spraw które wzbudziły by współczucie co do mojej sytuacji, ale tego nie robię, bo racja poza dyskusją leży po mojej stronie. Wystarczy przeczytać historię całej transakcji i to jak pani M. sama gubi się w swoim krętactwie i kupuje od ludzi zaplombowane konsole po to, żeby wyciągać z nich podzespoły anastępnie pouczać na temat tego czy konsola złożona z różnych egzemplarzy ma prawo działać czy nie.

Przez te kilka tygodni nie doczekałem się odpowiedzi na proste pytanie. Skąd pani ma te konsole skoro nic nie wie na temat ich przeszłości i jak to jest, że nie ma pojęcia o tym co sprzedaje w sytuacji gdy poucza na ten temat takich ludzi jak użytkownik aga i sprzedaje szereg akcesoriów związanych z branżą gier.

Sądzę, że tak jak wcześniej tak i teraz pani M. zniknie i publicznie nie wda się w żadną konfrontację mogącą podlegać ocenie osób trzecich, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma żadnych argumentów, a fałszem i kombinatorstwem zalatuje na kilometr.
Duracel1974 jest off-line  
07-06-2010, 07:40  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Duracel1974
Cytat:
Tak jej wcześniejsze negatywne komentarze na Allegro które otrzymała, jak i sprzeczność w tym co mówi do tego co sprzedaje i co sama odpowiada na komentarz aga1321 świadczą o tym, że jest oszustką.
Chyba nie czytał Pan mego poprzedniego postu?
To jest forum prawne i nie jest ważne co Pan, ja, czy też inny użytkownik myśli o tej Pani, ale publicznie nie wolno nikogo nazywać oszustem. Upominam.
Janusz.C.M. jest off-line  
07-06-2010, 07:55  
Duracel1974
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Drogi moderatorze Januszu. Masz czarno na białym opisaną całą sytuację. Nie jestem prawnikiem, nie mam znajomych w tym środowisku, ale odnoszę wrażenie, że czasami dla tego środowiska ważniejsza jest forma i urzędowe pięknie brzmiące zdania od prawdy, sprawiedliwości i moralności, a przypominam ci drogi moderatorze Januszu, że właśnie owe wymienione wartości leżą u podstaw tego co kiedyś tworzyło tzw. prawo.

Nie ważne jest to, co ja uważam, co ty uważasz i inni? W takim razie co jest wedle ciebie ważne skoro masz opisane czarno na białym zachowanie pani M. i komentarze z innych jej aukcji od ludzi którzy się ze sobą nie znają. Ot taki zbieg okoliczności? No to skupmy się na danych i na wiarygodności. Czy dla ciebie ta pani jest wiarygodna biorąc pod uwagę wyżej wymienione informacje? Czy wygląda na uczciwą? Odpowiedz sam sobie.

Podam przykład. Oczywiście nikt rozsądny nie kupuje samochodów przez internet, ale jeżeli dajmy na to pani M. sprzeda ci auto z lakonicznym opisem "ma usterkę" a po zakupie okaże się, że praktycznie wszystkie podzespoły w środku są wadliwe, to będziesz uważał, że opis tego auta zastosowany przez panią M był prawidłowy, uczciwy i wystarczający? Nie będziesz uważał jej za oszustkę?

Jeżeli nie, bo jak piszesz najważniejsze jest prawo, to dochodzimy do smutnej prawdy. W Polsce, w kraju który mimo wszystko kocham, mamy do czynienia ze smutnym procederem drążącym moralnie jak i logicznie polski wymiar sprawiedliwości. Mniejsze prawa i mniejszą przychylność sądu mają ludzie oszukani niż ci którzy sami sobie próbują wmówić, że są niewinni mimo iż zyskali niewątpliwe korzyści na cudzym nieszczęściu.
Duracel1974 jest off-line  
07-06-2010, 08:39  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Szanowny Panie. Widzę, że nic do Pana nie dociera.
Powtarzam raz jeszcze, że dopóki ta Pani nie jest skazana prawomocnym wyrokiem niezawisłego sądu, to jest niewinna, a nazywanie jej oszustem jest łamaniem prawa.
To jest forum prawne - wymagamy od uczestników przestrzegania prawa.
Kto się z tym nie zgadza - musi nas opuścić.
Proszę przeczytać regulamin forum.
Janusz.C.M. jest off-line  
07-06-2010, 09:10  
Borys2000
Użytkownik
 
Borys2000 na Forum Prawnym
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

. Mógłbym dodatkowo podstawić do prowadzenia aukcji moją żonę jako niewinną kobietę i sprawa była by załatwiona, jednak na tym właśnie droga pani M. polega ludzka moralność i sumienie. Nie wciska się komuś ciemnoty i nie robi się komuś czegoś czego samemu nie chciało by się doznać.

Właśnie dokładnie zrobił tak mój kolega.
Kupił na Ebay z Chin kilka mp4 8gina 16giga 31giga , kupił je żeby że sprzedać na allegro z zyskiem , no i sprzedał niestety zaczęły się osoby zgłaszać że one nie maja tyle giga pamieci tylko chyba 1 czy 2 giga.
Nie chciał sobie zszargać opinii, do tej pory brak negatywów i oddał kase i koszty wysyłki.
Wydawało by sie ze jest super uczciwy.
Niestety pozornie.
Ma tez konto na żonę miał tam kilka pozytywów i wystawił te felerne mp4 z opisem ze maja po 8 16 31giga a nie miały.
On wyszedł na zero , nie zarobił(bo kupował taniej) ale nie stracił ale stracili ludzie , bo dostali towar nie zgodny z opisem.
Jego zonie konto zablokowali i tylko takie sankcje mu się dostały.

Aż się prosi żeby tez tak robić , a nie o to chodzi.

Zastanawia mnie jeden fakt,ostatnio dużo postów czytam , prawa spadkowe itp i często pisze oszukali mnie i inne epitety, skoro nie zapadł wyrok nie można nazwać kogoś oszustem, na to wychodzi ze można jak nie wie.
Czy oni tak mogą?. (pozostawiam te pytanie bez odpowiedzi).
Borys2000 jest off-line  
07-06-2010, 09:48  
Duracel1974
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Szanowny panie moderatorze, otóż dociera do mnie co pan pisze, natomiast nie jestem w stanie zgodzić się z takim patologicznym myśleniem.

Zostałem oszukany co nie podlega dyskusji bo świadczą o tym fakty, zatem dla mnie ta pani jest oszustką i mam prawo nazywać rzeczy po imieniu, dla pana może być nawet uosobieniem Matki Teresy skoro nie potrafi do pana dotrzeć to czym owa pani się zajmuje i jakie są fakty.

Jeżeli zostałem oszukany i sprzedano mi coś co nie ma choćby 1/10 wartości wydanej przeze mnie kwoty i uzyskanej przez ową panią, to jak się nazywa osoba która mnie oszukała? Proszę mi zatem zdefiniować nazwę dla kogoś takiego, skoro adekwatne wedle faktów określenie "oszust" wedle pana jest niezgodne z prawem. Proszę odpowiedzieć jasno i wyraźnie kim jest ta pani? Podejrzaną? Może dla sądu, ale nie dla mnie ponieważ ja nie muszę sobie niczego udowadniać, zostałem oszukany, mam na to dowody i nazywam tą panią dokładnie tak jak sobie na to zapracowała.

Proszę mnie zablokować jeżeli wedle pana kryteriów tak wygląda sprawiedliwość. Będzie to kolejny dowód na to jak w Polsce wyglądają prawa ludzi oszukanych. Będzie to kolejny przykład tego jak mogą czuć się w Polsce oszukane osoby i jak beztrosko mogą się śmiać w twarz ci którzy oszukują. Wypadało by drogi moderatorze posługiwać się także logiką, sumieniem i zdrowym rozsądkiem zamiast tylko i wyłącznie patologicznym rozumieniem prawnych formułek. To na tyle co miałem do powiedzenia. Resztę niech osądzą ci których stać na odrobinę empatii i którzy sami nie zajmują się nabijaniem w butelkę ludzi tak jak robi to pani M.
Duracel1974 jest off-line  
07-06-2010, 10:07  
Borys2000
Użytkownik
 
Borys2000 na Forum Prawnym
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Ja nie podważam decyzji modelatora , dba o pewien poziom tego forum ,
pewnie jakby było to forum moralne to by panią madzie82 nikt by nie bronił
ale jest to forum prawne ,a wiadomo jakie mamy prawo w Polsce, jest bardzo nie doskonałe i często się zdarza że broni nie tego co trzeba.

Dla mnie osoba nie uczciwa która za swoje niecne praktyki nie została ukarana, będzie to robić nadal i częściej i tak oto tworzy się patologia.
Borys2000 jest off-line  
07-06-2010, 19:30  
dearon
Stały bywalec
 
dearon na Forum Prawnym
 
Posty: 2.162
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Cóż Panie duracel dyskusyjne czy został Pan oszukany czy tylko poniósł ryzyko zakupu uszkodzonego przedmiotu ... były dziesiątki wyroków zwykłych sądów i kilka Sądu Najwyższego iż kupujący rzecz używaną winien liczyć się z ryzykiem ... to samo należy odnieść do rzeczy uszkodzonej ... piszesz że majstrowane jest to zlepek zepsutych podzespołów - w którym miejscu sprzedający twierdził iż tak nie jest ? uprzedził iż sprzęt jest uszkodzony a pozostałe podzespoły w nieznanym stanie ... więc pod względem prawym dyskusyjne czy został Pan oszukany gdyż sprzedający dostarczył to co było w opisie ... musiałby Pan udowodnić iż sprzedający wiedział o taki a nie innym uszkodzeniu a celowo ten fakt zataił w celu uzyskania wyższej ceny ...

Tak jak pisałem udowodnienie przed sądem winy sprzedającego będzie bardzo trudne a wręcz niemożliwe ... i nie jest to wina polskiego nieudolnego prawa tylko ogólnie systemu prawnego który zakłada że kupując sprzęt uszkodzony należy liczyć się z ryzykiem ... podobnie byłoby w każdym cywilizowanym kraju ...
dearon jest off-line  
07-06-2010, 19:41  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.617
Domyślnie RE: Allegro Sprzedaż Uszkodzonego towaru bez gwarancji .. POMOCY

Widzę, że moje prośby nie docierają do niektórych.
Nie pozostaje mi nic innego jak zamknąć temat.
Janusz.C.M. jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zwrot uszkodzonego towaru z allegro (odpowiedzi: 1) Witam. Mam pytanie dotyczące kwestii zakupów na popularnym serwisie aukcyjnym. Otóż wygląda to to tak: Towar jest sprzedawany jako używany, jednak...
§ Allegro - zwrot uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 8) Witam serdecznie forumowiczów, nie znalazłem nigdzie tematu, który byłby odpowiedzią na moje pytanie, więc zakładam go tutaj. Otóż sprzedałem...
§ Sprzedaż uszkodzonego towaru na allegro (odpowiedzi: 3) Witam, jestem nową użytkowniczka forum i chyba jak większość sprowadzają mnie tu problemy prawne związane z aukcjami na allegro. Jestem osobą...
§ Zwrot uszkodzonego towaru ALLEGRO (odpowiedzi: 1) Witam. Zakupiłem laptopa na allegro. Przyszedł do mnie uszkodzony. Blue screeny itp nie będę rozwijał tematu. Był nie sprawny. Postanowiłem, że nie...
§ Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro (odpowiedzi: 4) witam potrzebuje porady zanim określę jakiej opisze moja sytuacje z sprzedającym. 12grudnia 2010r zakupiłam "Przesyłka kurierska pobraniowa"...
§ Zwrot uszkodzonego towaru - Allegro (odpowiedzi: 8) Witam. Zamówiłem towar na allegro. Po odebraniu przesyłki okazało się że towar jest uszkodzony. Protokół szkody został spisany i teraz moje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.