Netia - problem z rezygnacją z usług - Forum Prawne

 

Netia - problem z rezygnacją z usług

Miesiąc temu zdecydowałam się na zmianę usług. Chciałam zakupić pakiet internet + telefon + telewizja, którego Netia po prostu nie oferowała, dlatego zdecydowałam się na UPC. Kolejne kroki mojego postępowania, wyglądały następująco: 1) Zadzwoniłam na ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § akcesoria dołączone do opakowa...
    Witam, sprzedający na allegro sprzedaje nazwijmy to sporych rozmiarów stojak który opisuje jako wiszący lub...
  • § Uszkodzenie przesyłki w transp...
    Witam serdecznie, w sklepie internetowym zamówiłem pralkę. Postanowiłem jednak zwrócić ją w terminie 14 dni....
  • § Oszust na olx
    Witam wszystkich, Sprawa wygląda następująco : Dłuższy czas przeglądałem różne oferty konsoli Xbox one na...

Odpowiedz
 
07-11-2010, 12:16  
colette
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Netia - problem z rezygnacją z usług

Miesiąc temu zdecydowałam się na zmianę usług. Chciałam zakupić pakiet internet + telefon + telewizja, którego Netia po prostu nie oferowała, dlatego zdecydowałam się na UPC. Kolejne kroki mojego postępowania, wyglądały następująco:
1) Zadzwoniłam na infolinie Netii dowiedzieć się ile będzie mnie kosztowała rezygnacja z umowy (55 zł) oraz zapytałam co dokładnie mam im przesłać
2) Wysłałam wypowiedzenie, którego treść podyktowała mi wręcz telefonistka.
3) Zadzwoniłam w celu potwierdzenia przyjęcia dokumentu i takie otrzymałam, usługi miały zostać wyłączone 4.11
4) Chcąc przenieść numer telefonu do UPC, skontaktowałam się z telefonistką UPC, która również krok po kroku powiedziała mi co mam zrobić - co również wykonałam.
5) Nagle Netia zaczyna mnie męczyć telefonami po 3-4 razy dziennie, za każdym razem z tym samy pytaniem "Dlaczego Pani rezygnuje?". Zachowanie z ich strony było na tyle uciążliwe, że zdecydowałam się jednak zrezygnować z przenoszenia numery, tylko po to, aby dali mi wreszcie spokój. Dlatego zadzwoniłam do Netii i powiedziałam, że rezygnuję z przenoszenia numeru, telefonistka powiedziała mi "To nie my się tym zajmujemy, tylko nowy Operator". No i super. Zadzwoniłam do UPC, zajeło mi to w sumie z 15 sek, nie będę miała starego numeru, tylko nowy.
6) Nadszedł cudowny dzień, kiedy Netia w końcu miała się odłączyć i co? Nadal jest sygnał w telefonie. Zadzwoniłam i dowiedziałam się, że wniosek o przeniesienie numeru został negatywnie rozpatrzony ponieważ nie dostarczyłam jakiegoś dokumentu wraz z tym rezygnacja z umowy (z 30 dniowym wyprzedzeniem) została anulowana.

Pisałam wielokrotnie do Netii próbując wyjaśnić sytuację, jadnak nic z tego nie wychodzi.
Aktualnie zostałam postawiona przez Netię w sytuacji, gdzie przez conajmniej kolejne dwa miesiące będę musiała płacić za ich abonament, ponieważ nawet gdybym teraz napisała wypowiedzenie, okres rozliczeniowy kończy mi się 4 dnia każdego miesiąca, a zachowując 30 dniowy okres wypowiedzenia, oraz z założenia ten okres musi być zachowany w okresie rozliczeniowym, odłączone usługi miałabym dnia 4 stycznia.

Czy jest coś co mogę zrobić w tej sytuacji? Jestem studentką, z niskim dochodem i nie jestem w stanie pozwolić sobie na płacenie dwóch rachunków miesięcznie za telefon, gdzie sam rachunek Netii to koszt 80 zł.
Z góry dziękuję, za każdą pomoc.
colette jest off-line  
07-11-2010, 20:36  
odder
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Netia - problem z rezygnacją z usług

Kluczowym pytaniem jest to, o jaki niedostarczony dokument chodzi. Proponuję raz jeszcze skontaktować się z infolinią Netii, dokładnie dowiedzieć się, jaki dokument nie został dostarczony i napisać w tym wątku, jaka była odpowiedź.

Podpowiem tylko, że § 7 Regulamin Świadczenia Usług przez Spółki Grupy Netia nie wspomina o żadnym dokumencie niezbędnym do dostarczenia w przypadku chęci rozwiązania umowy.
odder jest off-line  
08-11-2010, 13:25  
colette
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Netia - problem z rezygnacją z usług

Dokumentem tym jest oświadczenie w sprawie przeniesienia numeru.
Zostało ono wysłane do mnie dnia 19 października, a 22 października wysłałam do Netii rezygnację z przeniesienia numeru.
Odpowiedzią Netii na rezygnację z numeru, cytuję:
"Szanowna Pani,

dziękuję za kontakt z Netią.

W odpowiedzi na Pani wiadomość uprzejmie informuję, że rezygnację z przeniesienia numeru do innego operatora, powinna złożyć Pani na zasadach obowiązujących u niego. Firma Netia nie wypowiada umów innym operatorom, jeżeli nie jest to związane z podpisaniem nowej umowy u nas, do czego serdecznie zachęcam."
colette jest off-line  
09-11-2010, 01:09  
comigrozi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Netia - problem z rezygnacją z usług

Cytat:
Napisał/a odder Zobacz post
Podpowiem tylko, że § 7 Regulamin Świadczenia Usług przez Spółki Grupy Netia nie wspomina o żadnym dokumencie niezbędnym do dostarczenia w przypadku chęci rozwiązania umowy.
Cytuję tutaj wspomniany regulamin:

11.Abonent żądając przeniesienia przydzielonego numeru, może rozwiązać Umowę bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej Umowie. W takim przypadku Abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za jeden Okres Rozliczeniowy, powiększonej o Opłatę Wyrównawczą.

Nic więcej nie znalazłem na temat przeniesienia numeru.
comigrozi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z rezygnacją z wygranej aukcji (odpowiedzi: 9) Witam. Wygrałam aukcję na allegro. Problem w tym że zalicytowałam niechcący raz. Zorientowałam się kilka dni po tym jak wygrałam - obecnie mija...
§ Problem z rezygnacją umowy na odległość! (odpowiedzi: 11) Witam, Wypełniłam formularz rejestracyjny odnośnie reklamy mojej usługi w internecie. Podałam wszystkie moje dane potrzebne do aktywacji (włącznie...
§ Netia - problem z rezygnacją z telefonu stacjonarnego (odpowiedzi: 14) Witam, mam pewien problem z firmą Netia. Poniżej opis sytuacji. :-x Jestem zwykłym konsumentem. Po dwóch latach korzystania z usług...
§ Netia mobilny internet problem z rezygnacją (odpowiedzi: 3) Witam Umowę z netią na mobilny internet podpisałem 21 07 2001r dostarczoną przez kuriera .Modem dostarczony został 29 07 20011r. Po wcześniejszych...
§ Problem z rezygnacją z uczelni KSW wyłudzenie pieniędzy?!!! (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, moim problemem jest rezygnacja z uczelni. Problem jest nastepujacy od pażdziernika rozpoczełam naukę na KSW na studiach II stopnia....
§ Problem z rezygnacją z obciążania karty płatn (odpowiedzi: 1) Witam, Bardzo się cieszę z istnienia takie forum jak to i mam nadzieję, że uzyskam tu odpowiedź na bardzo pilny problem. Otóż korzystałem z usług...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.