ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/ - Forum Prawne

 

ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/

Proszę o podpowiedź, czy mam jakieś szanse i jeśli tak, to na co mogę się powołać, aby złożyć reklamację na opłatę dodatkową po niby "nieprzekraczalnym 14 dniowym terminie" - dot.jazdy autobusem nocnym bez biletu. Dostałem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
27-12-2010, 13:07  
Robby
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/

Proszę o podpowiedź, czy mam jakieś szanse i jeśli tak, to na co mogę się powołać, aby złożyć reklamację na opłatę dodatkową po niby "nieprzekraczalnym 14 dniowym terminie" - dot.jazdy autobusem nocnym bez biletu.
Dostałem już pismo z Działu Finansowego Urzędu Miasta w sprawie "ostatecznego uregulowania płatności za "opłatę dodatkową".

Na przystankach nocnych autobusów, i w środku, przy informacjach dot. cen za przejazdy, nie ma informacji o kosztach nocnego przejazdu autobusem.

Uważam, że to znaczące niedopatrzenie ZTM Poznań, pasażerowie powinni mieć jasne i konkretne informacje dot. opłat za przejazdy wszystkimi środkami transportu miejskiego.
Nie ma też wyraźnej informacji - na naklejkach z cennikiem opłat, że na nocny przejazd można kupić bilet u kierowcy, chociaż podobno jest na przednich drzwiach przy wejściu obok kierowcy, tak twierdzą kontrolerzy.

Proszę o pomoc, jak powinienem sformułować pismo - odwołanie, po terminie 14 dniowym. Lub tez jakiekolwiek sugestie prawne.
Dziękuję za pomoc. Pozdr.
Robby jest off-line  
27-12-2010, 14:11  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.770
Domyślnie RE: ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/

Reklamację składa się w ciągu 3 m/c

Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa w sprawie ustalania stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego z dnia 24 lutego 2006 r. (Dz.U. Nr 38, poz. 266)

Przepis prawny:
§ 9.

1. Reklamację dotyczącą sporządzonego wezwania do zapłaty z tytułu przewozu osób lub przesyłek składa się w formie pisemnej we wskazanej w pouczeniu jednostce organizacyjnej przewoźnika lub w dowolnym punkcie odprawy tego przewoźnika nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania wezwania do zapłaty.

2. Reklamacja dotycząca sporządzonego wezwania do zapłaty powinna zawierać dane, o których mowa w § 5 ust. 2, oraz serię i numer każdego z wystawionych wezwań do zapłaty.

3. Reklamację dotyczącą sporządzonego wezwania do zapłaty pozostawia się bez rozpoznania w przypadku:

1) zgłoszenia jej po upływie terminu określonego w ust. 1;

2) o którym mowa w § 6 ust. 2.
Colder jest off-line  
27-12-2010, 15:27  
Robby
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/

dziękuję za szybka odpowiedź.
na druku od Kontrolera jest informacja, że od jego decyzji przysługuje odwołanie w nieprzekraczalnym terminie 14 dni, "przespałem" ten czas, dlatego zależało mi na konsultacji w tej sprawie.
pozdr.
Robby jest off-line  
27-12-2010, 15:29  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.770
Domyślnie RE: ZTM Poznań/opłata dodatkowa/przekroczony 14dniowy czas na reklamację/

Proszę więc w piśmie reklamacyjnym powołać się na powyższą podstawę prawną. "Ich prawo" nie może być niezgodny z powszechnie obowiązującym prawem.
Colder jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Opłata dodatkowa za przekroczony czas parkowania (odpowiedzi: 17) Witam serdecznie, zwracam się do Was z takim problemem: W okresie okołowielkanocnego szału zakupów zostawiłam samochód na miejskim parkingu,...
§ Poczta Polska - przekroczony termin udzielenia odpowiedzi na reklamację (odpowiedzi: 5) Z uwagi na niedostarczenie potwierdzenia listu poleconego (przesyłki rejestrowanej) złożona została do Urzędu Pocztowego reklamacja na niewykonanie...
§ przekroczony termin odpowiedzi na reklamację (odpowiedzi: 10) W dniu 11.11.2012 r. wysłałem do firmy samsung komplet dokumentów, ponieważ telefon był w naprawie po raz trzeci, czas tej naprawy został...
§ Przekroczony ustawowy 14dniowy termin na ustosunkowanie się (odpowiedzi: 19) Witam. Mam problem z reklamacją dysku twardego zewnętrznego (sprzet elektroniczny) Sprzedawca (sklep euro) nie ustosunkował się w terminie 14...
§ Przekroczony czas biletu mpk (odpowiedzi: 2) Usługa przewozu z punktu A do punktu B. MPK na swojej stronie posiada rozkład jazdy, gdzie można sprawdzić ile czasu trwa podróż z jednego przystanku...
§ Przekroczony czas na wyrejestrowanie się z UP (odpowiedzi: 1) Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna. Podjęłam pracę zarobkową w sierpniu. Dzisiaj dostałam umowę zlecenia za miesiąc sierpień. ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.