odstąpienie od umowy ustnej - Forum Prawne

 

odstąpienie od umowy ustnej

Witam,prosze o poradę!Miałam podpisaną umowę z Cyfrą+ do 18 stycznia 2011 roku,w dniu 08 stycznia 2011 zadzwoniła do mnie konsultantka z pytaniem czy chcę przedłuzyć umowę,zgodziłam się.Umowa ma wejśc w życie od 01 lutego 2011.Natomiast ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
13-01-2011, 20:37  
Alina11789
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie odstąpienie od umowy ustnej

Witam,prosze o poradę!Miałam podpisaną umowę z Cyfrą+ do 18 stycznia 2011 roku,w dniu 08 stycznia 2011 zadzwoniła do mnie konsultantka z pytaniem czy chcę przedłuzyć umowę,zgodziłam się.Umowa ma wejśc w życie od 01 lutego 2011.Natomiast teraz nastąpiły "zawirowania" w moim życiu i chciałabym rozwiązać umowę z Cyfrą.Prosze mi powiedzieć czy mogę odstąpić od umowy ustnej,czy jest jakiś termin?Dodam ,iz nie otrzymałam jeszcze żadnego pisemnego potwierdzenia ani regulaminu?
Alina11789 jest off-line  
13-01-2011, 21:50  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.462
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Proszę skontaktować się z operatorem i poinformować, że rezygnuje Pani z przedłużenia umowy albo odmówić podpisania umowy, która będzie dostarczona listownie lub przez kuriera. Proszę przy tym pamiętać, że rozmowa z konsultantką nie jest wiążąca i ma Pani pełne prawo zrezygnować z dalszych usług operatora i podpisania umowy - BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI! - mimo że pierwotnie wyraziła na to zgodę.
cedwah jest off-line  
14-01-2011, 11:40  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

A jak czytałem coś takiego:
http://forumprawne.org/prawo-cywilne...z-telefon.html
i tego typu:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,17511,ti...osc_prasa.html

i o ile wiem rozmowa jak najbardziej może być wiążąca. Raczej trzeba dopilnować 10-dniowego terminu odstąpienia od umowy zawartej zdalnie.
 
14-01-2011, 12:09  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.462
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Jak najbardziej, ale nie z operatorem telekomunikacyjnym.


Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne:
art. 56. 1. Świadczenie usług telekomunikacyjnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
2. Umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawiera się w formie pisemnej.
cedwah jest off-line  
14-01-2011, 12:28  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Dzięki. Widzę, że UOKiK w 2006 roku zainteresował się postępowaniem tele2, ale nie mogę znaleźć co z tego wynikło.

Jeszcze wątpliwość: czy przedłużenie umowy to to samo co zawarcie umowy? Bo jak tutaj czytam, to w razie zmian w umowie operator musi przesłać je na piśmie, ale wtedy jest ten 10-dniowy termin:

Zawarcie umowy przez telefon z konsultantem - Konsument - telekomunikacja - Konsument - usługi - Wieszjak.pl
 
14-01-2011, 12:38  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.462
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Tak. Każda zmiana warunków umowy to nowa umowa i jej nowe warunki (zaproszenie do zawarcia umowy) muszą zaakceptować obie strony. Wyjątkiem są zmiany "odgórne" będące skutkiem zmian przepisów - np. zmiana stawki VAT o 1 pp.
cedwah jest off-line  
04-01-2012, 10:06  
PEPE2020
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Witam! Znalazłem się w podobnej sytuacji tylko że platwormąN . Zadzwonił konsultant z ofertą przedłużenia umowy z promocją. Zgodziłem się. To było 03-01-2012r. Dziś tj.04-01-2012r. zadzwoniłem i poinformowano mnie że umowe przedłużono i rezygnacja jest już nie możliwa, ewentualnie rezygnując zostanę obciążony kosztami ,które wystąpiły z rezygnacji promocji. Czy rzeczywiście nie ma już możliwości od odstąpienia od umowy ?
PEPE2020 jest off-line  
05-06-2012, 15:03  
100paula
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: odstąpienie od umowy ustnej

Witam

Zawarłam umowę ustną dotyczącą zamiany mieszkania. Zobowiązałam się do spłaty zadłużenia najemcy drugiego lokalu w zamian za zamianę mieszkania na lokal zajmujący przeze mnie. Ponieważ głównym najemcą mojego mieszkania jest osoba z mojej rodziny na stałe przebywająca we Włoszech musiałam załatwić szereg upoważnień i tłumaczeń przysięgłych, nadesłanych przez głównego najemcę z Włoszech pokrywając ich wszystkie koszty (tj. tłumaczeń, notariusza).

Osobą z którą miałam dokonać zamianę w ostatniej chwili zrezygnowała i odstąpiła od niej. Czy mogę w jakikolwiek sposób dochodzić zwrócenia przez nią kosztów poniesionych przeze mnie na rzecz upoważnień notarialnych itp.? (na wszystko posiadam rachunki).
100paula jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odstąpienie od umowy ustnej kupna sprzedazy (odpowiedzi: 18) Witam , 18, października zawarłem umowę ustna kupna sprzedaży na znanym portalu olx,(mam całą korespondencje sms) Pieniądze wysłałem tego samego...
§ odstąpienie od umowy ustnej, a zwrot poniesionych kosztów (odpowiedzi: 5) Witam, chciałam za pośrednictwem forum dowiedzieć się czy mam prawo rządać zwrotu poniesionych kosztów w związku z odstąpieniem od ustnej umowy...
§ Zawarcie i odstąpienie od umoowy ustnej (odpowiedzi: 1) Witam. Zadzwoniła do mnie bardzo miła pani, oferując założenie strony internetowej dla wykonywanych przeze mnie usług. Przedstawiała jak to będzie...
§ odstąpienie od umowy ustnej a zwrot zaliczki (odpowiedzi: 1) Witam Sprawa ma się następująco - bardzo proszę o napisanie możliwości wyjścia z tej sytuacji. Chcieliśmy sprzedać mieszkanie. Zainteresowani...
§ Odstąpienie od umowy ustnej miedzy firmami. (odpowiedzi: 4) Witam. W dniu wczorajszym zawarłem umowę ustną pomiędzy moją firmą a firmą rejestrującą domeny z niemiec. Okazuje się, że oferowana usługa jest mi...
§ odstąpienie od umowy ustnej i zwrot zaliczki (odpowiedzi: 1) Witam!!! Chciałabym poradzić się w pewnej sprawie. W zeszłym roku zabukowałam sobie salę na wesele. Wpłaciłam zaliczkę w wysokości 500 zł,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:50.