Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro - Forum Prawne

 

Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

witam potrzebuje porady zanim określę jakiej opisze moja sytuacje z sprzedającym. 12grudnia 2010r zakupiłam "Przesyłka kurierska pobraniowa" przez allegro PROMOCYJNY NOWY AUTOMAT NALEŻĄCY DO DZIEDZINY AGD kurier dostarczył mi ją do domu 17grudnia2010r sprawdzone był ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
22-01-2011, 13:00  
mimi444
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

witam potrzebuje porady zanim określę jakiej opisze moja sytuacje z sprzedającym.


12grudnia 2010r zakupiłam "Przesyłka kurierska pobraniowa" przez allegro PROMOCYJNY NOWY AUTOMAT NALEŻĄCY DO DZIEDZINY AGD kurier dostarczył mi ją do domu 17grudnia2010r sprawdzone był w jego obecności czy sprzęt jest kompletny.
Po dwóch dniach automat został przeze mnie załączony niestety elektrycznie nie był sprawny(nie działało jedno mieszadło w związku z czym nie można był przygotować ciasta) parę razy dzwoniłam do sprzedającego i wysłałam powiadomienie na e-mail pytając go o procedurę reklamacji dopiero za którymś razem odebrał tel i stwierdził żeby wysłać oryginał rachunku i pismo reklamacyjne a towar będzie odesłany do 2 dni, zapytałam się także co z kosztami za odesłanie stwierdził ze będą zwrócone na konto.
21grudnia 2010r wysłałam szczelnie zapakowany produkt jak do tej pory nie ma ani sprzętu ani środków finansowych(w piśmie reklamacyjnym podany był nr konta) na koncie.

ps. 10styczna 2011r po kilku próbach dodzwoniłam się do sprzedającego stwierdził ze sprzęt jet naprawiony i będę go mieć za dwa dni , niestety to była nie prawda,
zadzwoniłam do sprzedające ponownie 14stycznia ze nadal nie mam sprzętu, przepraszał mnie ze nie zdążył ze wyśle tego samego dnia co do niego dzwoniłam i będzie to już na 100% na początu przyszłego tyg.
niestety sprzęt nie dotarł....

Po kolejnych próbach skontaktowania się z sprzedającym 19.01.2010 pytając czemu nadal nie ma sprzętu, stwierdził ze on nie jest serwisantem i nie wie co z moim automatem i kazał zadzwonić z rana w dniu następnym to się na pewno dowie zrobiłam tak jak kazał oczywiście zbył mnie ze teraz nie może mówić ze za 5 min mam oddzwonić albo mi napisze sms co z tym automatem jak się dowie....

No tak co tez można było się spodziewać nie napisał nic- jestem człowiekiem z natury cierpliwym ale do czasu-zadzwoniłam do niego za godzinę równając go do pionu oczywiście grzecznie i kulturalnie...do 21.01.2011 czekam albo na automat albo na pieniążki(przelew na konto) równowartość kupionego towaru i przesyłki za towar- się oczywiście zgodził.

Ale niestety nie ma do dziś ani sprzętu ani pieniążków na koncie... Co mogę zrobić w sprawie tej osoby czy tylko pozostało mi zgłosić to do allegro i skierować sprawę na drogę sadową.

Co jest w takiej sytuacji właściwe.
proszę o pomoc
i dziękuje z góry.
mimi444 jest off-line  
22-01-2011, 15:23  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.466
Domyślnie RE: Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

1. Czy sprzedawca jest przedsiębiorcą?
2. Jeśli jest i zakup był dokonany w opcji "kup teraz", to czy sprzedawca w jakikolwiek sposób poinformował Panią o prawie o odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 10 dni od otrzymania urządzenia?
cedwah jest off-line  
22-01-2011, 19:29  
mimi444
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

Ad. 1
jest przedsiębiorcą otrzymałam paragon

Ad. 2
Zakup był dokonany w opcji "kup teraz", nie zostałam poinformowana o opcji odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 10 dni od otrzymania urządzenia.
mimi444 jest off-line  
22-01-2011, 20:27  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.466
Domyślnie RE: Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

To może Pani odstąpić od umowy w terminie 3 miesięcy od chwili wydania rzeczy. W tym celu należy wysłać sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny, powołując się na poniższe przepisy. Po złożeniu oświadczenia sprzedawca ma obowiązek zwrócic Pani pieniądze w terminie 14 dni.

Ustawa z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271)

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Art. 9. 1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
[...]
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3,

Art. 10. 1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

Wszystkie dokonane zmiany w przedmiocie są w ramach zwykłego zarządu.
cedwah jest off-line  
29-02-2012, 17:48  
wyolka1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Reklamacja uszkodzonego towaru w Allegro

Dzień dobry
Proszę o pomoc
Wczoraj odebrałam tableta – używany z jeszcze roczną gwarancją z Play
Po włączeniu okazało się,że na pulpicie pojawiają się pasy, zmienia kolor
a zdjęcia robi fatalnej jakości
Pan sprzedający twierdzi,że tablet wysłał sprawny i mogę go odesłać do serwisu
Dzisiaj zasięgałam porady w Play oraz u informatyka w sklepie komputerowym
W telefonii Play uzyskałam informację,że nie mogą go odesłać do serwisu, ponieważ
brak dowodu zakupu (jest tylko gwarancja) lub faktury
Poza tym mogłoby się okazać,że wada nie podlega naprawie gwarancyjnej
Informatyk natomiast powiedział,że najprawdopodobniej uszkodzona jest matryca lub pamięć
Jakie prawa mi przysługują jako kupującemu?
wyolka1 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ allegro licytacja a reklamacja uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 2) Witam, wczoraj otrzymalam koszule zakupioną u sprzedawcy z allegro. Droga kupna to licytacja. Sprzedawca podał wymiary, jednak są one niezgodne z tym...
§ Reklamacja uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 7) Witam, Jestem sprzedawcą. Klient otrzymał szklany towar. Zareklamował jego kiepską jakość wykonania w jednym miejscu. Lekko wyszczerbiony, czego...
§ Reklamacja uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 22) Witam, zakupiłem na allegro płytę główną. Towar wysłany pocztex'em, niestety nie sprawdziłem go przy odbiorze. Jak się okazało była złamana w...
§ Reklamacja uszkodzonego (połamanego) towaru - allegro (odpowiedzi: 2) Witam, 2.04 kupiłam na allegro moździerz. Przesyłka płatna z góry, kurier siódemka. 3.04 przesyłka trafiła do mnie. Niestety nie sprawdziłam jej...
§ Reklamacja niby uszkodzonego towaru (odpowiedzi: 2) Witam, Wystawiłem na aukcję na Kup Teraz dysk twardy do laptopa. Dysk chodził u mnie na laptopie i działał. Na aukcji napisałem, że jest sprawny,...
§ Reklamacja towaru uszkodzonego przez kupującego na allegro (odpowiedzi: 17) Witam wszystkich! Jestem nowy użytkownikiem i zależy mi na waszej pomocy. Otóż na początku tego miesiąca skontaktowała się ze mną osoba...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.