29-01-2011, 14:55
|
| Użytkownik | Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Witam,
06 stycznia kupiłem na Allegro radio samochodowe.Według pierwszych ustaleń miało być one wysłane 11 stycznia ale Pani sprzedawczyni coś się powinęło i rzekomo wysłała je 13 stycznia.Kiedy radia nie było u mnie w zeszły weekend zadzwoniłem do niej.Zastrzegała się że wysłała je tak jak pisała wcześniej i że wyjaśni sprawę na poczcie.Następnego dnia napisała do mnie: "Witam, wczoraj mąż poszedł na poczte dowiedzieć się co z tą paczką i co się okazało? Że paczka leżała nadal na poczcie, gdyż mąż zapomniał napisać ul. w adresie do wysyłki.Wszystko zostało poprawione i paczka została wysłana."
Oczywiście nie uwierzyłem w tą bajeczkę bo zacznijmy od tego, że paczka z niekompletnym adresem nie zostałaby w ogóle przyjęta do wysyłki.Chyba z dziesięć razy dopraszałem się o przesłanie skanu lub zdjęcia obu potwierdzeń wysyłki.Oczywiście odpowiedzi nie uzyskałem.Radia nie mam po dziś dzień.Moja cierpliwość się skończyła.
Co mogę zrobić w tej sprawie poza oczywiście zgłoszeniem jej do Allegro??
Czy mogę domagać się swoich praw w sądzie??Jeśli tak z jakiego artykułu??
|
| |
29-01-2011, 15:21
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Jeśli nie dostaniesz skanu dowodu nadania, zgłoś oszustwo na policję, i z kwitkiem z policji zgłoś się do allegro do programu ochrony kupujących.
|
| |
29-01-2011, 15:23
|
| Użytkownik | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Wiem że tak mogę zrobić,
Interesuje mnie też to czy mogę domagać się swoich praw w sądzie??Jeśli tak z jakiego artykułu??
|
| |
29-01-2011, 15:44
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
najpierw dzialaj tak jak poprzednik radzil po sadach w zyciu zdazysz sie jeszcze nachodzic.Mozliwe ze policja zalatwi sprawe albo dostanie kase od allegro z programu ochrony kupujacych
|
| |
29-01-2011, 16:14
|
| Użytkownik | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Zapewne tak zrobię 
Ale interesuje mnie dodatkowa wiedza   W takim wypadku z jakiego art mogę wystąpić do sądu??
|
| |
29-01-2011, 16:20
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Nie do sądu, na policję.
286kk.
A jeśli upierasz się przy sprawie cywilnej, to konkretny paragraf nic ci nie da, zresztą i tak nie trzeba podawać podstawy prawnej w pozwie, wystarczy zwięźle opisać roszczenie.
|
| |
29-01-2011, 16:22
|
| Użytkownik | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Tak myślałem, że z tego Art.
Ale na policję??Dlaczego nie do sądu??
|
| |
29-01-2011, 16:23
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
chcesz odzyskać pieniądze, czy bujać się miesiącami ze sprawą cywilną i komornikiem?
|
| |
29-01-2011, 16:46
|
| Moderator | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go Cytat:
Napisał/a Danieloos Tak myślałem, że z tego Art.
Ale na policję??Dlaczego nie do sądu?? |
Nie ma żadnego oszustwa. Na razie mamy do czynienia z dłużnikiem.
Gdziekolwiek masz zamiar się udać, najpierw wyślij dłużnikowi pismo (list polecony ze ZPO) wzywające do wykonania zobowiązania (wysłania przedmiotu) i wyznacz mu na to termin 14 dni od dnia otrzymania wezwania pod rygorem podjęcia czynności w celu odzyskania pieniędzy.
|
| |
29-01-2011, 16:53
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Po co go wzywać, skoro dłużnik twierdzi, że świadczenie wykonał.
Na policję należy zgłosić, ponieważ odzyskanie pieniędzy z POK będzie najprostsze.
|
| |
29-01-2011, 17:31
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Cedwah, a po co przytaczasz nam tutaj warunki formalne pozwu w postępowaniu gospodarczym?
My tu po pierwsze o sprawie cywilnej, a nie gospodarczej, a po drugie o postępowaniu karnym, a nie cywilnym.
Jeśli poszkodowanej zależy na odzyskaniu pieniędzy, to najłatwiej odzyska je od allegro. Ale warunkiem jest zgłoszenie sprawy na policję.
|
| |
29-01-2011, 18:01
|
| Moderator | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Pomyłka! Nie mamy jednoznacznie określonego terminu na wykonanie zobowiązania dlatego uważam, że zgodnie z art. 455. k.c. należy go wezwać i wyznaczyć mu termin 14 dni. Dłużnik będzie zobowiązany do niezwłocznego spełnienia świadczenia. Policja też zapyta o wezwanie.
|
| |
29-01-2011, 18:05
|
| Stały bywalec | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Cedwah, kiedyś przy okazji wątku o szkole językowej jakaś babeczka zarzuciła ci niewiedzę i widzę teraz, że miała rację.
Policja nie spyta się o wezwanie, bo co innego sprawa gosodarcza (cywilna), a co innego sprawa karna.
Proszę, nie pogrążaj się i nie udzielaj jawnie błędnych informacji.
|
| |
29-01-2011, 22:11
|
| Użytkownik | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Ja bardziej świeżo jestem bo nie dawno odzyskałem (no w sumie nie ja) kasę z Programu Ochrony Kupujących. Idziesz na policję otrzymujesz po jakimś czasie RSD potem do POK piszesz wniosek jak będzie się zgadzało to dokumenty wysyłasz pocztą, potem przelewem zwracają kasę. A w moim przypadku i policja coś robi bo już pisma z prokuratury przychodzą ale to chodzi o to, że numer sprawy jest włączany do drugiej i ma inny numer.
|
| |
02-02-2011, 20:42
|
| Użytkownik | RE: Allegro-zapłaciłem za towar i nie otrzymałem go
Otrzymałem dziś radio.W końcu!W poniedziałek napisałem że jeśli nie dostane radia lub zwrotu kasy do środy to idę na policje.No i proszę, podziałało 
Pojawił się jednak inny problem, z radiem wszystko ok, jak w opisie aukcji ale nie dostałem do niego pilota a na aukcji było zaznaczone że polot jest.oto link do aukcji: Jak nowy SONY CDX-GT424U TANIO!!! (1401633072) - Aukcje internetowe Allegro
Co w tej sytuacji mogę zrobić??
Mogę domagać się obniżenia ceny??Jeśli tak to na podstawie jakiego Art??
|
| | | |