MEBLE - Forum Prawne

 

MEBLE

Zamowilem meble do kuchni. Wplacilem zaliczke. Pracownik firmy stwierdzil ze zlecenie bedzie gotowe do 30 listopada. Mamy juz 5 grudnia a mebli nie ma. Malo tego nikt nie raczył z firmy zadzwonic do mnie poinformowac ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
05-12-2007, 12:00  
pawelooo21
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie MEBLE

Zamowilem meble do kuchni. Wplacilem zaliczke. Pracownik firmy stwierdzil ze zlecenie bedzie gotowe do 30 listopada. Mamy juz 5 grudnia a mebli nie ma. Malo tego nikt nie raczył z firmy zadzwonic do mnie poinformowac mnie o tym ze meble nie są jeszcze gotowe. Gdy zadzwonilem ja uslyszalem tylko ze mamy mnostwo zlecen. Czy jako klient mam prawo rządać nie zaplacenia 100% kwoty gdyż nie wywiązali sie z terminu? Jak moge ich ze tak powiem ukarać? Prosze o rade. Pozdrawiam. Paweł
pawelooo21 jest off-line  
05-12-2007, 16:06  
SlawkoBoy
Użytkownik
 
Posty: 251
Domyślnie

Mają tu zastosowanie przepisy umowy o dzieło.
I z tego co wiem (a wiem tyle co pisze w moim podpisie ) to można w takiej sytuacji odstąpić jedynie od umowy i żądać zwrotu zapłaconej już kwoty.

Art. 635. Jeżeli przyjmujący zamówienie opóźnia się z rozpoczęciem lub wykończeniem dzieła tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w czasie umówionym, zamawiający może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić jeszcze przed upływem terminu do wykonania dzieła.

chyba że dało by się podpiąc tutaj

Art. 636. § 1. Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie.

ale tego nie jestem pewien

Można zastosować jeszcze

Art. 476. Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Art. 477. § 1. W razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.

Tylko co tutaj będzie szkodą to ja nikakda
SlawkoBoy jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Meble - czyje? (odpowiedzi: 1) Witam. Jakiś czas temu wzięliśmy meble na raty. Umowa jest na chłopaka, jednak wszystkie raty płacę ja. Czy ma on prawo zabrać mi te meble, jeśli mam...
§ meble pod zabudowę (odpowiedzi: 2) Witam. Projektuję i sprzedaję meble pod zabudowę. Bardzo proszę o radę w jednej z kwestii. Otóż klienta zamówiła u mnie meble kuchenne wraz z...
§ meble FORTE (odpowiedzi: 11) Witam serdecznie pytanie mam : Czy może ktoś wie jak i co zrobić żeby oddać nowe (MIESIĘCZNE) meble FORTE z powrotem do sklepu, ponieważ 1...
§ Meble (odpowiedzi: 2) Sprawa wygląda tak, że w sierpniu tego roku taki jakby znajomy zaoferował się, że wykona meble na wymiar - potrzebowałam półki na książki. Półkę...
§ meble (odpowiedzi: 6) Zawarłem umowę o wykonanie mebli wraz z ich montażem. Zapłaciłem z góry. Z meblami przyjechano do mnie po około miesiącu od terminu w umowie. No ale...
§ meble na raty (odpowiedzi: 6) Córka kupiła naszej znajomej na raty zestaw mebli, nie było żadnej umowy tylko ustna, ale na umowie kredytu jest dopisek z adresem dostawy, który...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:37.