Nieuczciwy kontroler biletów , łódż - Forum Prawne

 

Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Witam Dzisiaj zdarzyła mi się taka sytuacja : siedziałem w autobusie szukając biletu , gdy już go znalazłem wyjałem go i skasowałem , dosłownie w tym samym momencie spojrzał się na mnie jakiś pan , ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
15-03-2011, 13:37  
Manolin
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Witam
Dzisiaj zdarzyła mi się taka sytuacja : siedziałem w autobusie szukając biletu , gdy już go znalazłem wyjałem go i skasowałem , dosłownie w tym samym momencie spojrzał się na mnie jakiś pan , podbiegł do mnie , rozpioł ekspres (pokazaując że jest kontrolerem).
Ze złością poprosił o pokazenie biletu, a następnie powiedział że skasowałem ulogwy biltet i mam okazać legitymację.Pokazałem mu ją , a on wtedy zaczał mnie spisywać. Gdy spytałem się go czemu mnie spisuje powiedział , że dlatego że za pużno skasowałem bilet , dyskutowałem z nim z 5 minut , on odpowiadał że przez jakiś czas jechałem na gapę i jego to nie obchodzi .Na skasowanym bilecie widniej godzina 11.30 , a na kartce od kanara pisze że złapali mnie o 11:31.
Co mam zrobić w takiej sytuacji??Co mówi prawo mpk??
Proszę o pomoc.
Manolin jest off-line  
15-03-2011, 14:00  
diogenel
Stały bywalec
 
diogenel na Forum Prawnym
 
Posty: 638
Domyślnie RE: Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Cytat:
Napisał/a Manolin Zobacz post
...Co mam zrobić w takiej sytuacji??...
Należy przechować jako dowód bilet i czekać na ewentualne wezwanie do zapłaty przekazane przez firmę kontrolerską. Gdy takowe zostanie przesłane, udzielić pisemnej odpowiedzi, opisując sytuację faktyczną oraz załączyć kserokopię biletu.
diogenel jest off-line  
15-03-2011, 16:12  
djiksik
Stały bywalec
 
djiksik na Forum Prawnym
 
Posty: 2.942
Domyślnie RE: Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

najlepiej zlozyc reklamacje pozniej moze byc za pozno.Musiales miec wazny bilet w trakcie kontroli i go miales.Nie wiem jak u ciebie ale zaczyna sie kontrola zostaja zablokowane kasowniki i od tego momentu jest kontrola nie ma dziwnego wmawiania ze za pozno
djiksik jest off-line  
15-03-2011, 20:10  
diogenel
Stały bywalec
 
diogenel na Forum Prawnym
 
Posty: 638
Domyślnie RE: Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Cytat:
Napisał/a djiksik Zobacz post
najlepiej zlozyc reklamacje...
Reklamację? Na co? - jeżeli strona umowy przewozowej (w tym wypadku kontrolowany pasażer) nie została poinformowana o decyzji pokontrolnej podmiotu kontrolujacego. Ewentualnie można rozważyć skierowanie skargi, pod warunkiem, że znane są dane identyfikujące kontrolera. A co na to prawo - art. 33a ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 50, poz. 601 z późn. zm.).
diogenel jest off-line  
15-03-2011, 21:52  
piotr_wu
Użytkownik
 
Posty: 144
Domyślnie RE: Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Cytat:
Nie wiem jak u ciebie ale zaczyna sie kontrola zostaja zablokowane kasowniki
Taka możliwość oczywiście istnieje, ale w Łodzi nie zawsze jest stosowana. Dlaczego tak jest to nie wiem. Ja tylko przekazuję moje spostrzeżenia

Wracając do tematu. Co do dowodów można jeszcze ze strony mpk pobrać rozkład jazdy z tego konkretnego przystanku. I tak będziesz miał np. autobus wg. rozkładu 11:29, bilet z 11:30 i kontrola 11:31. I wtedy będzie wiadomo, czy skasowałeś bilet niezwłocznie po wejściu do pojazdu.
piotr_wu jest off-line  
17-03-2011, 20:00  
Manolin
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Nieuczciwy kontroler biletów , łódż

Ten kontroler coś gadał że mnie spisuje nie dlatego że w momencie kontroli nie miałem biletu , ale dlatego że się na mnie patrzył i widział że wcześniej jechałem na gapę.
W reklamacji napiszę że kontroler spisał mnie na podstawie bezpodstawnych przypuszczeń ,że przed kontrolą jechałem na gapę.
Przecież równie dobrze mogłem zauważyć że skończył się czas i muszę skasować nowy bilet.
Mam nadzieje że nie będę musiał bulić 100 zł.
A tak poza tematem to kontrolerzy biletów , tak sprawdzają bilety byle by tylko spisać.Wiedzą że większość osób i tak nie będzie się odwoływać.
Manolin jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kontroler Biletów (odpowiedzi: 7) Witam. Jako wasz kolega ze studiów ścisłych, niewprawiony w zawiłościach prawnych proszę o radę. Sprawa dotyczy kontrolera biletów, który chwycił za...
§ Kontroler biletów (odpowiedzi: 7) Jeśli kupiłem bilet miesięczny ale go zapolnialem to kanar może mi dac mandat ?
§ Kontroler biletów (odpowiedzi: 2) Witam. Jestem mieszkańcem Łodzi i ostatnio bardzo często spotykam kontrolerów biletów w autobusach. Mam bilet miesięczny (migawkę), więc nie mam z...
§ Kontroler Biletów (odpowiedzi: 3) Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Czy kontroler biletóvv wchodząc do tramwaju musi mieć bilet?
§ Kontroler biletów (odpowiedzi: 21) Od razu przepraszam, jeśli umieszczam moje pytanie w złym miejscu. Dotyczy ono kontrolerów biletów w komunikacji miejskiej, mianowicie, czy taki...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.