cyfrowy polsat rozwiązanie umowy - Forum Prawne

 

cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam!!! Mam konkretny problem a dotyczy on wypowiedzenia umowy. A mianowicie: Mój ostatni okres rozliczeniowy z CP to 16.09.2011 chcąc zrezygnować z dalszej współpracy pani z obsługi klienta (okolo pół roku temu) poinformowała mnie żę ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § Data rozwiązania umowy a okres...
    Witam, jak w świetle prawa mają się te dwie daty? Czy operator telefonii może sobie dodać nawet 29 dni do daty...
  • § Odstąpienie od umowy z operato...
    Witam, Trochę czytałem na ten temat ale jednak nie jestem pewny, czy cokolwiek z tym zrobię. Jakiś czas temu...
  • § Kupno auta z komisu
    Witam Kupiłem pod lipca audi a6 dopłaciłem do niego 2500 zł i oddałem swoje Audi a3 za 15 000 zł. Po jeździe...

Odpowiedz
 
12-07-2011, 15:18  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam!!!
Mam konkretny problem a dotyczy on wypowiedzenia umowy. A mianowicie:
Mój ostatni okres rozliczeniowy z CP to 16.09.2011 chcąc zrezygnować z dalszej współpracy pani z obsługi klienta (okolo pół roku temu) poinformowała mnie żę w takim razie muszę napisać trzymiesięczne wypowiedzenie (tak samo pisze w umowie), zapytałam czy mogę to wypowiedzenie wysłać wcześniej niż trzy miesiące przed zakończeniem umowy, ponieważ jestem już zdecydowana na co pani odpowiedziała ze tak oczywiście chodzi tylko o to aby nie było wysłane później niż trzy miesiące wcześniej przed zakończeniem umowy, więc nie zastanawiając się wysłałam rezygnacje cztery miesiące przed wygaśnięciem umowy. Jak już zaksięgowali u siebie moją rezygnacje to na sile dzwonili i chcieli mi zaoferować niby "lepszy" pakiet ale się nie zgodziłam. Tydzień temu dostałam od nich pismo że muszę zapłacić karę za to że za wcześnie wysłałam rezygnację. I tu moje pytanie czy mają prawo tak postępować? Czy w takim wypadku muszę tą karę zapłacić skoro wywiązałam się z umowy nie wysłałam rezygnacji później niż trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy a wręcz przeciwnie wysłałam ją 4 miesiące wcześniej?
aandziaa170 jest off-line  
12-07-2011, 16:07  
castroland
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam,
A czy w wypowiedzeniu zawarła Pani informację o terminie, w którym miałaby ta umowa przestać obowiązywać?
Pozdrawiam.
castroland jest off-line  
12-07-2011, 20:48  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

tak napisałam że ostatni okres rozliczeniowy to 16.09.2011 i że z tym dniem kończy się nasza umowa, którą właśnie wypowiadam, więc nie mam pojęcia dlaczego mam im płacić jakaś kare?
aandziaa170 jest off-line  
13-07-2011, 08:11  
SAFAR
Stały bywalec
 
Posty: 401
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Powołują się na jakiś punkt umowy albo regulaminu? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją... Zapytaj ich jaka jest podstawa tej kary.
SAFAR jest off-line  
13-07-2011, 09:05  
zatarius
Użytkownik
 
Posty: 101
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Jezeli ma pani abonament oplacony do konca okresu rozliczeniowego i wyraznie zaznaczyla kiedy chce rozwiazac umowe to nie ma sie czym przejmowac. Sam wypowiadalem umowe z zachowaniem 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia. Wyslalem ja 6 miesiecy przed koncem okresu i tak jak pani otrzymalem standardowe pismo o regulaminowych karach za zerwanie umowy. Dzwonilem do obslugi klienta, gdzie potwierdzono ze wszystkie zobowiazania sa uregulowane a umowa ulegnie rozwiazaniu w przewidzianym terminie bez zadnych kar. W zwiazku z przysylanymi mi pismami dotyczacymi kar finansowych za zerwanie umowy zarzadalem pisemnego potwierdzenia o rozwiazaniu umowy z dniem tym a tym... Do tej pory cisza. Umowa rozwiazana.
zatarius jest off-line  
13-07-2011, 09:38  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

do safar; nie na żaden punkt umowy albo regulaminu się nie powołują poprostu pisza że tak u nich jest. Kontaktwalam sie juz z kilkoma osobami które mialy taka sytuacje jak ja i dopuki chcieli to zalatwic na spokojnie to CP podwyzszalo kare dopiero jak powiedzieli ze spotkaja sie w sadzie CP sie wycofalo umowy byly rozwiazywane natychmiastowo
aandziaa170 jest off-line  
30-01-2012, 21:30  
marianow
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

witam.Mam pytanie może ktoś mi pomoże. podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem w grudniu i chce ja teraz rozwiązać ponieważ mam pół roku za darmo a w chwili obecnej wyłączyli mi telewizję twierdzą że za poprzedniej umowy był nie zapłacony rachunek i teraz od cieli mi telewizję z obecnej umowy. a na tamtej umowie miałem okres wypowiedzenia miesiąc i po wypowiedzeniu niby miało być wszystko w porządku aż tu nagle przedłużyli jeszcze na pół roku ponieważ stwierdzili że się pomylili. a ja mam już ich pomyłek dosyć i chcę rozwiązać obecną umowę od grudnia 2011 do lutego.czy mogę i na jakich zasadach. proszę o odpowiedz
marianow jest off-line  
31-01-2012, 10:14  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

do marianow: walcz z nimi ile się da u mnie też chcieli mi wmówić po wszystkim jak umowa się skończyła że mi ją przedłużają bo się pomylili stwierdzili że mi to nie powinno przeszkadzać bo w ramach rewanzu dadza mi to pół roku na które przedluzyli umowę za darmo, nie dałam sobie tego wmówić walczyłam z nimi przez dwa miesiące (oni wysylali mi rachunki do płacenia a niby miało być za darmo) ze tak powiem upierdliwie do nich dzwoniłam i wysyłałam pisma jak powiedziałam ze sprawę oddam do sądu to wtedy chyba zmiekli bo od razu dało się umowę anulować
aandziaa170 jest off-line  
03-08-2012, 12:59  
Focus29
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam.
Mam następujący problem. Cyfrowy Polsat od 3 tygodni nie nadaje właściwie sygnału tv dla mojego dekodera. Mimo kilkudziesięciu konsultacji i podwójnej reklamacji z mojej strony sytuacja nie zmieniła się.
Żeby zobrazować pokrótce opiszę w czym rzecz.
Po wielokrotnych interwencjach w tel. biurze obsługi nadawano mi "na nowo" uprawnienia poprzez wysłanie sygnału i programy pojawiały się jedynie na parę do parunastu godzin, po czym problem powracał. Po przyjęciu reklamacji z mojej strony uzyskałem informację, iż od momentu przyjęcia do odpowiedzi CP ma miesiąc czasu (choć nie ma tego zapisanego w umowie, może w regulaminie). Było to niespełna tydzień od kiedy zaczęły się problemy z odbiorem kanałów tv. Mijały kolejne 2 tygodnie, a ja żeby wogóle mieć tv musiałem dzwonić codziennie na infolinię z błogą cierpliwością i prosić o nadanie sygnału. Kanały pojawiały się z nowu znikały za jakiśczas.
W tym momencie zdecydowałem się na wypowiedzenie umowy ponieważ CP nie wywiązuje się z podstawowego punktu umowy tj. pkt. 1 część B "..Cyfrowy Polsat zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Abonenta Usług, wskazanych w umowie, w zakresie dostarczania programów telewizyjnych i/lub radiowych oraz w zakresie udostępnienia Urządzenia dekodującego.."
W części umowy poświęconej jej wypowiedzeniu nie ma jednak mowy o postępowaniu w przypadku winy ze strony CP, a jedynie o karach umownych kiedy Abonent wypowie umowę przed terminem jej zakończenia.
Zastanawiająca jest także kwestia reklamacji. Można rozumieć, że po jej zgłoszeniu, jeżeli CP nie rozwiąże problemu do miesiąca czasu, kiedy też musi dać odpowiedź w tej kwestii Abonentowi - przysługiwać powinno prawo do natychmiastowego zerwania umowy przez Abonenta.
Co jednak kiedy nie minie okres na odpowiedź reklamacyjną, a programów dalej nie ma i chciałbym wypowiedzieć umowę ? Co wogóle uważacie w tym temacie ?
Focus29 jest off-line  
18-09-2012, 09:39  
ulaciecko
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam mam pytanie pewnie będzie takie same jak wiele innych no cóż, otóż zepsuł nam się dekoder CP no i mąż zaniósł go do siedziby CP no tam pani ładnie pięknie wymieniła mężowi za złotówkę dała następny przy czym mąż oczywiście musiał podpisać następną umowę dnia 21.05.2011r. jest to na okres podstawowy ilość miesięcznych okresów rozliczeniowych to 29 miesięcy więc na to wygląda że ten okres do rozliczenia kończy się 05.04.2013r. czy żeby rozwiązać z nimi umowę to musimy poczekać żeby było 3-miesiące przed i dopiero wtedy wysłać pismo czy możemy teraz wysłać już o wypowiedzenie umowy bo za dwa miesiące szykuje nam się wyjazd na kontrakt no i stwierdziliśmy z mężem że wystarczy nam zwykła jak na razie antena do tego czasu. Więc co radzicie zrobić w tej sytuacji poradzćie coś z góry dzięki.
ulaciecko jest off-line  
17-04-2013, 11:24  
Basia 2010
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam,
Wypowiedziałam umowę na czas nieokreślony z CP 07/12/2012 ze skutkiem na 28/03/2013.
W międzyczasie dostałam pismo, że i tak i tak umowa (na czas nieokreślony) kończy mi się 28/07/2013.
Wysłałam pismo z prośbą o wskazanie podstawy prawnej.
W odpowiedzi dostałam kolejne pismo, że umowa mi się kończy jednak 28/03/2013. Obydwa pisma podpisane przez jedną i tą samą osobę.
Wczoraj dostałam kolejne pismo, że umowa kończy mi się 28/07/2013 w związku z tym zaistniała konieczność zapłaty kary umownej.

Dekoder zdany osobiście 04/04/2013, co potwierdzają pismem.
Co dalej zrobić?
Jak pomyślę, że mam im zapłacić nawet 49 zł to mi niedobrze...
Basia 2010 jest off-line  
28-10-2013, 20:53  
BiiLii
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam mam pytanie związane z internetem a mianowicie.

W wakacje podpisałem umowę z CP o internet LTE/HSPA+ oczywiście wszystko ładnie działało do 2 października wtedy zaczęły się problemy z nim
Czyli :
- bardzo wolne ładowanie stron
- ping około 5000-6000MS (a normalnie powinno być 60-65)
- częste gubienie sygnału
- o youtube lub ipla to już szkoda słów

dodam że korzystam z sieci HSPA+ (bo lte nie łapie jak na chwile obecną)

Dzwoniłem do CP około 3 razy zanim połączyło mnie z przedstawicielem to już nie miałem 10 zł na koncie i czekałem około 20 min + 20min rozmowa z konsultantem (już do poradni ezoterycznej bym się szybciej dodzwonił...)

I kombinowali coś w ustawieniach kazali mi ustawiać coś co w zasadzie miałem ustawione na samym początku jak dostałem ten internet
ale najciekawsze jest to że pisali 3 razy zgłoszenie i ktoś miał je tam przeanalizować i dać mi odp. jest 28 października internet dalej chodzi jak czołg a odp od CP nie dostałem

naprawdę już mnie ten internet irytuje dlatego że na sieci GMS ten internet jest troszkę szybszy od HSPA+.
Jak dla mnie to CP sobie jakieś jaja robi

Chciałbym sie dowiedzieć ile by kosztowało zerwanie umowy z nimi bo już wole zapłacić tą kare i nie użerać się z tym dziadostwem ale wolał bym jak każdy nie płacić ale w umowie nie ma wzmianki zbliżonej do mojego problemu

(limit internetu nie został przekroczony jakby ktoś pytał)
BiiLii jest off-line  
27-10-2015, 13:02  
ika02
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam.
Mam pytanie. Moja umowa z cyfrowym polsatem 2012-09-03 jak wiadomo skonczyla sie po 24 miesiacach i przedluzyla sie automatycznie . W tej chwili na moim koncie icok jest ze okres umowy konczy sie 2015-11-03. W tej chwili chce zrezygnowac z umowy. Czy wyslanie teraz odmowy zostanie uwzglednione i czy bede jeszcze musiala odczekac 3 miesiace, oraz czy musze zwrocic dekodery? Oraz co jesli w dekoderaz brakuje kabli i pilotow? Co moge zrobic w tej sytuacji?
ika02 jest off-line  
27-10-2015, 13:04  
Pablo_11
Stały bywalec
 
Posty: 2.527
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Zadzwonić do Cyfrowego Polsatu i wszystkiego się dowiedzieć?
Pablo_11 jest off-line  
27-10-2015, 13:08  
ika02
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Chcialam sie dowiedziec moich praw a nie tego co powie polsat.
ika02 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Cyfrowy Polsat - rozwiązanie umowy (odpowiedzi: 1) Witam, Moja mama podpisała umowę z Cyfrowym Polsatem dnia 26.01.2012r na 36 okresów rozliczeniowych. W dniu dzisiejszym mama złożyła pismo o...
§ [Cyfrowy Polsat] Rozwiązanie umowy (odpowiedzi: 6) Witam, Proszę o informacje związane z możliwością podjęcia działań mających na celu zamknięcie umowy z CP. - Umowa zawarta we wrześniu 2012r. -...
§ Cyfrowy Polsat - rozwiązanie kończącej się umowy. (odpowiedzi: 5) Witam. Dn. 24 listopada 2014 r. kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem. Nie chcę dłużej korzystać z ich usług więc napisałem rezygnację, która do...
§ Witam Cyfrowy polsat rozwiązanie umowy (odpowiedzi: 3) Witam brałem umowe na 29 miesiecy z polsatem i do końca umowy został chyba miesiąc orientuje sie ktoś może czy mam możliwość rozwiązania takiej umowy?
§ Cyfrowy Polsat - reklamacja, rozwiązanie umowy. (odpowiedzi: 6) Witam, Od jakiegoś czasu mam problemy z internetem CP. Prędkość bardzo spadła, otworzenie strony internetowej to nie lada wyzwanie. Takie usterki...
§ Cyfrowy Polsat - Rozwiązanie umowy (odpowiedzi: 2) Witam, jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przesunięcie. Moja sytuacja wygląda tak, że 15 kwietnia kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.