UPC- Kara umowna. - Forum Prawne

 

UPC- Kara umowna.

Witam. 22 kwietnia podłączona została telewizja kablowa i Internet z UPC w moim mieszkaniu. W tym dniu podpisałam z nimi również umowę. Umowa dotyczyła telewizji z pełnym pakietem MAX HD i Internetu Fiber Power 25Mb/s. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
11-08-2011, 13:12  
fisia
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie UPC- Kara umowna.

Witam.
22 kwietnia podłączona została telewizja kablowa i Internet z UPC w moim mieszkaniu. W tym dniu podpisałam z nimi również umowę. Umowa dotyczyła telewizji z pełnym pakietem MAX HD i Internetu Fiber Power 25Mb/s. Jako że był to okres wiosenny UPC zaproponowało mi dodatkowy pakiet Super HD, za darmo przez miesiąc, gdzie po miesiącu miał zostać odłączony całkowicie za darmo. Pan, który był przy podłączaniu telewizji powiedział, że wystarczy tylko napisać maila z informacją o rezygnacji z tego pakietu pomiędzy 10, a 30 maja. 27 maja wysłałam więc maila z rezygnacją. Odpowiedź z UPC była następująca:

Witam,
dziękuję za przesłaną korespondencję.
Pragnę poinformować, iż odłączenie Pakietu Super HD wykonamy w dniu 01/07/2011r. Termin ten ustalony jest na podstawie miesięcznego okresu wypowiedzenia oraz cyklu rozliczeniowego przypisanego do Pani konta abonenckiego. Nie otrzymalismy Pańskiej rezygnacji w terminie i zobowiazanie przedłużyło się do dnia 21/04/2013r. Wcześniejsze odłączenie wiąże się z naliczeniem opłaty z tego tytułu.

Napisali że nie otrzymali rezygnacji w terminie! Przecież miałam się z nimi skontaktować pomiędzy 10, a 30 maja! A napisałam 27 maja- czyli zdążyłam. Przedłużono mi umowę na pakiet Super HD do 21/04/2013r, jakim prawem? rezygnacja odbyła się w terminie o którym poinformował mnie ich przedstawiciel! a do tego jeszcze muszę płacić karę? Myślałam, że wszystko będzie w porządku. ale niestety do faktury za lipiec została mi doliczona kara umowna.
Napisałam kolejnego maila do UPC, że nie bardzo wiem sąd się wzięła ta kara na fakturze skoro ich przedstawiciel powiedział mi że mam zrezygnować pomiędzy 10, a 30 maja.
Odpowiedz brzmiała:

Szanowna Pani,
Potwierdzam, że promocja, do której przystąpiła Pani w dniu 22.04.2011 r. zakładała udostępnienie Pakietu Super HD.
Pakiet Super HD świadczony był nieodpłatnie przez pierwszy miesiąc. Klient miał prawo w tzw. „okresie próby” złożyć oświadczenie o rezygnacji, wówczas niniejsza usługa dodatkowa zostałaby odłączona, a Abonent nie ponosiłby żadnych kosztów z tym związanych.
Brak rezygnacji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczny z wyrażeniem chęci korzystania z ww. usługi po wskazanym okresie i opłacaniem abonamentu.
Ponieważ w okresie wcześniejszym (niż 27.05.11) nie zarejestrowaliśmy oświadczenia o rezygnacji w tym zakresie, więc nie mieliśmy podstaw do odłączenia tej usługi.
Rezygnacja z ww. usługi została przyjęta z dniem 01.07.2011 r.
Ponadto, adnotacja o naliczeniu dodatkowej opłaty w przypadku zerwania Umowy przed terminem wygaśnięcia zobowiązania została wskazana w Regulaminie promocji, którego znajomość oraz akceptację poświadczyła Pani podpisem podczas instalacji. Mając na uwadze opisane okoliczności, nie mamy podstaw do wycofania należnej naszej spółce opłaty.
Jednocześnie informuję, że przedstawiona decyzja jest ostatecznym stanowiskiem UPC Polska.

Nie wiem co powinnam teraz zrobić! Nie chcę płacić kary, ponieważ ja zrobiłam wszystko tak jak mi powiedziano! Proszę o pomoc!
fisia jest off-line  
11-08-2011, 13:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

A miałaś zrobić zgodnie z tym co podpisałaś i co napisano.
 
11-08-2011, 13:25  
fisia
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

Czytałam regulamin. w nim napisane jest że powinnam napisać maila z rezygnacją w "okresie próbnym". Pytając przedstawiciela UPC o dokładną datę powiedział że jest to pomiędzy 10, a 30 maja...
fisia jest off-line  
11-08-2011, 13:28  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

Skąd przypuszczenie, że ten kto montował to "przedstawiciel" kogokolwiek poza swoją osobą? A jeśli w regulaminie jest w "okresie próbnym" to na pewno jest też jego definicja.

Te praktyki telewizji cyfrowych są naganne, ale nie naruszają prawa, więc nie sądzę by operator się mylił.
 
11-08-2011, 13:40  
fisia
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

Definicje na umowie (organizator promocji, promocja, umowa abonencka, przystąpienie do promocji, usługa dodatkowa, Pkiet Super HD[usługa w Promocji, do skorzystania z której klient jest zobowiązany na "Okres próbny"], Paczka dwóch usług, Paczka trzech usług, Okres rozliczeniowy). Nie ma definicji "okres próbny".

Co mogę zrobić by ominąć płacenie kary? przecież wszystko zrobiłam tak jak mi powiedziano!
fisia jest off-line  
11-08-2011, 13:52  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

"Nie wcześniej niż po upływie pierwszych 10 dni od daty Przystąpienia do Promocji, jednakże nie później niż w dniu zakończenia Okresu Próby (tj. ostatniego dnia miesiąca po Przystąpieniu do Promocji), Uczestnik Promocji może zrezygnować z usługi Pakietu Super HD"

Według mnie ten regulamin w ogóle nie pozwalał Ci zrezygnować z tej Promocji, a jeśli by go nad interpretować to miałaś czas do 30 maja, ale powinnaś zgłosić rezygnację telefonicznie.

Może im napisz, by dokładnie przestudiowali swój własny regulamin, zwłaszcza paragraf 5, punkt 4, gdyż w nim nie ma żadnego odniesienia do okresów rozliczeniowych.
 
11-08-2011, 17:54  
fisia
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

Zostałam poinformowana że, nie muszę składać oświadczenia o rezygnacji z pakietu telefonicznie. Może być mailowo.
Zrezygnowałam 27 maja- czyli miałam jeszcze 3 dni do 30 maja...
a oni napisali:
"Ponieważ w okresie wcześniejszym (niż 27.05.11) nie zarejestrowaliśmy oświadczenia o rezygnacji w tym zakresie, więc nie mieliśmy podstaw do odłączenia tej usługi."
Jak nie mieli podstaw do wyłączenia usługi, skoro 27 maja zarejestrowali oświadczenie o rezygnacji?
Jestem ciekawa jaką karę będę musiała zapłacić. Na razie doliczyli mi do faktury 90zł kary. Szukałam kary w cennikach które mi dołączyli. Znalazłam tylko opłaty windykacyjne za niezwrócenie, uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu. Natomiast na umowie znalazłam: § 6 ust. 2 pkt. b.

Treść:
2. W przypadku jednostronnego rozwiązania Umowy Abonenckiej zawartej na warunkach określonych w § 5 regulaminu przez Uczestnika Promocji lub przez Organizatora Promocji w zakresie którejkolwiek z usług z przyczyn leżących po stronie Uczestnika Promocji, przed upływem okresu zobowiązania, Uczestnik Promocji zobowiązany będzie do uiszczenia na rzecz Organizatora Promocji, bez uprzedniego wezwania, kwoty w wysokości ulgi odpowiadającej wybranemu wariantowi profitów Promocji, tj.:
a. .......
b. WARIANT II 984zł ....

Nie bardzo rozumiem- to jest ta kara umowna którą muszę zapłacić?

Czy mogę coś zrobić by ominąć płacenia kary?
fisia jest off-line  
11-08-2011, 21:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

W Regulaminie promocji jest opisana tylko jedna metoda rezygnacji z promocji pakietu SuperHD - telefonicznie i tego należy się trzymać, ale skoro dostałaś potwierdzenie, że taką rezygnację zarejestrowali to o to już się nie martw. Teraz musisz powołać się na zapis z regulaminu § 5.4 i domagać się jego realizacji w opisany tam sposób, bez żadnych wypowiedzeń i kar i nic innego nie przyjmuj do wiadomości.

Jak brzmiało dokładnie to co wysłałaś do nich mailem 27 maja? Możesz wkleić? To ocenię czy było to zgodne z regulaminem to może machnę za Ciebie treść, którą im wyślesz. Możesz mi wysłać prywatną wiadomością całą korespondecję.
 
11-08-2011, 22:48  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

Wysłana przez Ciebie rezygnacja jest jak najbardziej prawidłowa, w związku z czym napisałbym im coś takiego (oczywiście znowu wstaw wszystkie swoje dane):

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Regulaminem Promocji "Wiosenny HIT w UPC!!!" (2011-1), paragraf 5, punkt 4, Uczestnik Promocji ma prawo do rezygnacji z Pakietu Super HD do dnia zakończenia Okresu Próby, czyli "ostatniego dnia miesiąca po Przystąpieniu do Promocji", który to zgodnie z Regulaminem należy liczyć od 10 dnia po faktycznym podpisaniu Umowy. Uprzejmie informuję, że ostatnim dniem miesiąca maja 2011 roku był dzień 31 maja, a rezygnację dostarczono Państwu w dniu 27 maja 2011, więc PRZED zakończeniem Okresu Próby. W związku z tym żądam wykonania zgłoszonej rezygnacji zgodnie z Regulaminem i proszę o wystawienie korekty ostatniej faktury celem doprowadzenia jej do właściwego stanu faktycznego. Wszelkie inne działania będą przeze mnie traktowane, jako próba wyłudzenia.
 
12-08-2011, 09:10  
fisia
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: UPC- Kara umowna.

ok, napisałam tak jak doradziłeś. zobaczymy czy coś tym osiągnę! a jak na razie dziękuję za odpowiedź! cieszę się, że jest jeszcze ktoś, kto bezinteresownie pomoże
fisia jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kara umowna (odpowiedzi: 3) Witam, mam pytanie dotyczące ''kary umownej dotyczącej internetu". Czy jest możliwość zrezygnowania z usługi internetu nie płacąc kary. Zawarłam...
§ Kara umowna PLUS (odpowiedzi: 1) Witam Z powodu nie placenia rachunkow za 2 abonamenty PLUS policzyl mi i wystawil kare umowna na 3800 zl . W tamtym roku postraszyli sadami i...
§ Kara umowna (odpowiedzi: 10) Witam, moja mama miała podpisaną umowę na świadczenie usług internetowych na 36 miesięcy. Umowa ważna była do 22.09.2013. Moja mama chciała...
§ kara umowna (odpowiedzi: 4) Świadczyłem usługi ochrony na podstawie umowy zlecenia, która została wypowiedziana w trybie natychmiastowym przez firmę ochroniarską z tego powodu,...
§ Kara umowna (odpowiedzi: 2) Prosze o interpretacje tego przepisu. Jutro mam kolo z zobowiazan a niebardzo rozumie ten art a dokladnie druga jego czesc (zaznacze ze czytalem...
§ kara umowna (odpowiedzi: 4) Mam podobny problem z karą umowną. Dwa lata temu podpisałam umowę o wykonanie naprawy samochodu jednak dokładnie jej nie przeczytałam. W umowie tej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.