Witam!
2 miesiące temu kupiłem używany samochód z komisu. W umowie jest zapis, że stan samochodu był mi znany, a za ewentualne wady ukryte sprzedawca nie odpowiada.
Ostatnio zawiozłem samochód do mechanika, żeby dokonać drobnych napraw, i okazało się, że niemal cała instalacja elektryczna jest do wymiany - wyszło też na jaw, że samochód mial kiedyś wypadek (choć sprzedawca o tym nie powiedział, a przegląd, który robiłem przy kupnie, tego nie wykazał - ale przegląd nie był kompleksowy). Generalnie wychodzi więc na to, że będę musiał wyłożyć jeszcze sporo pieniędzy, żeby naprawić samochód.
Zastanawiam się, czy art. 556 i 770
kc pozwalają na dochodzenie swoich praw w takich sytuacjach? Istnieje możliwość, żeby komis zwrócił mi pieniądze za te dodatkowe naprawy albo żebyśmy anulowali umowę kupna sprzedaży (ja im oddaję samochód, oni niech oddają mi kasę)?
Pozdrawiam.