Regulamin strony - Forum Prawne

 

Regulamin strony

Witam. Mam pytanie dotyczące regulaminu serwisu internetowego. Regulamin znajduje się tutaj Otrzymałem zarzuty, że informacje podane w punktach są lakoniczne, zaś w odniesieniu do punktu VI, to regulamin powinien być niezmienny, zaś wszelkie zmiany konsultowane. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
25-10-2011, 14:25  
tomaszsi
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Regulamin strony

Witam.

Mam pytanie dotyczące regulaminu serwisu internetowego. Regulamin znajduje się tutaj

Otrzymałem zarzuty, że informacje podane w punktach są lakoniczne, zaś w odniesieniu do punktu VI, to regulamin powinien być niezmienny, zaś wszelkie zmiany konsultowane.

Prosiłbym o ocenę, czy regulamin może funkcjonować w tej formie czy są w nim jakieś błędy oraz o odniesienie się to powyższych zarzutów.

Wiem, że jakiś prawnik może mi napisać bardzo dobry regulamin, ale jak dyktowano mi ceny na poziomie 650-800zł, to nie stać mnie na to w tej chwili..

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
tomaszsi jest off-line  
25-10-2011, 17:48  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Regulamin strony

Lepiej zapłać tą kasę prawnikowi, bo może się to skończyć o wiele drożej.
 
25-10-2011, 18:03  
marekzegarek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Regulamin strony

Bardzo dużo wielkich serwisów posiada punkt, który pozwala na dowolną zmianę regulaminu w każdym czasie. To są z reguły regulaminy pisane przez sztaby prawników więc uważam że Twój jest jak najbardziej w porządku, regulamin ma w pierwszej kolejności chronić Ciebie.
marekzegarek jest off-line  
25-10-2011, 18:07  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Regulamin strony

Cytat:
regulamin ma w pierwszej kolejności chronić Ciebie.
To nie jest prawda.
 
25-10-2011, 20:37  
tomaszsi
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Regulamin strony

Gdybym miał odpowiedni budżet to oczywiście, że zapłaciłbym jakiemuś prawnikowi, żeby mi napisał cały regulamin, albo chociaż poprawił, ale nie stać mnie na to.

Właśnie zauważyłem, że różne duże serwisy mają taki zapis, więc nie widzę w tym problemu. Zresztą naturalne jest, że każda działalność się rozrasta i siłą rzeczy trzeba dodać nowe regulacje, a też po drodze wychodzą dziury i braki. NK.pl nie tak dawno płaciła jakiemuś gościowi za to, że użyła jego wizerunku do reklamy na stronie (każdy chyba widział swoje zdjęcie) i od razu sobie dodali zapis, że każdy user zgadza się na wykorzystanie swoich zdjęć. A ich regulamin i tak jest długi i na 100% pisany przez dobrych prawników. Ale i tak wyszła dziura.

Ja mam swoje prawa zapisane, nie wiem czy czegoś istotnego brakuje.

Ale czy jego forma jest dobra? Czy nie jest napisany zbyt ogólnikowo, czy rzeczywiście wymaga rozpisania? Nie ma jakichś nadużyć z mojej strony lub istotnych braków?
tomaszsi jest off-line  
25-10-2011, 20:42  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Regulamin strony

Cytat:
Nie ma jakichś nadużyć z mojej strony lub istotnych braków?
Cała masa. I dlatego napisałem #2
Choćby tu masz tych, którym też było szkoda...
http://forumprawne.org/prawa-konsume...zwolonych.html
 
25-10-2011, 21:04  
marekzegarek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Regulamin strony

Przytaczasz przykład sklepu internetowego, co moim zdaniem w tym przypadku jest złym przykładem, ponieważ tego typu aplikacje i regulaminy są w pewien sposób wyjątkowe ponieważ podlegają różnym bardziej restrykcyjnym regulacjom (prawa konsumenta, kodeks handlowy itp.)
marekzegarek jest off-line  
25-10-2011, 21:09  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Regulamin strony

Masz rację, co nie zmienia faktu, że regulamin jest do poprawy.
 
26-10-2011, 11:37  
tomaszsi
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Regulamin strony

A co konkretnie jest źle w regulaminie?

Przeglądałem regulaminy większych serwisów, które są prowadzone przez firmy i na pewno były przygotowywane przez odpowiednie osoby i też mają zapisane regulacje, o których ja wspominam.
tomaszsi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Regulamin strony (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałbym stworzyć stronę, gdzie będą wyświetlane filmy z youtube.pl i mam pytanie co muszę umieścić w regulaminie bym nie został o coś...
§ Regulamin strony (odpowiedzi: 4) Witam. Mam pomysł i umiejętności na wykonanie strony internetowej, która może że tak powiem "wypalić", ale martwi mnie jedna rzecz, a jest to...
§ Regulamin Strony WWW (odpowiedzi: 1) Witam ... potrzebuje kogos kto napisze regulamin strony www ... Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!
§ regulamin strony www (odpowiedzi: 1) Witam, potrzebuję standardowego regulaminu do strony www. To strona informacyjna. Wortal sportowy o jednej z dyscyplin sportu w Polsce. Czy ktoś...
§ Regulamin strony www (odpowiedzi: 2) Witam. Czy są jakieś wymogi mówiące o treści zawartej w regulaminie strony www? Ewentualnie z kim kontaktować się w sprawie napisania poprawnego...
§ regulamin strony (odpowiedzi: 3) Witam. Chciałbym otworzyć stronę internetową, chciałbym aby zawierała regulamin dla wpisujących się użytkowników. Czy ktoś może mi powiedzieć do kogo...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.