Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier - Forum Prawne

 

Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Witam, jakiś czas temu zakupiłem na allegro od użytkownika "wellet" klucz premium do gry. Ogólnie z transakcji byłem zadowolony, kod przyszedł szybko, ale po ok. 2/3 tyg. kod przestał działać i moje konto przestało być ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
10-03-2012, 13:44  
janoll
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Witam, jakiś czas temu zakupiłem na allegro od użytkownika "wellet" klucz premium do gry. Ogólnie z transakcji byłem zadowolony, kod przyszedł szybko, ale po ok. 2/3 tyg. kod przestał działać i moje konto przestało być premium, a 50 zł straciłem.
W opisie aukcji był opis: "KODY SĄ W 100% NOWE, NIE AKTYWOWANE,
UDZIELAM PEŁNEJ GWARANCJI !" (MINECRAFT - GIFT CODE - 24/7 AUTOMAT - KOD OD RĘKI (2094273804) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.)
Więc poinformowałem sprzedawcę o zaistniałym incydencie, prosząc o zwrot pieniędzy, gdyż w opisie była mowa o 100% gwarancji. Jednak sprzedawca w ogóle nie wykazywał inicjatywy zrealizowania zwrotu, odpisał, żę nie ma wpływu na to co czynią administratorzy gry i mam pisać do supportu producenta gry, lecz aby to zrobić trzeba podać nr id, którego sprzedawca nie podawał. Podał informację, że jest pośrednikiem, a dostawcą jest jakaś chińska firma, która niby współpracuje z producentem gry, a na stronie producenta widnieje: "If this has happened to you, we're sorry, but we don't work through other retailers. If you have purchased an illegitimate code, you may wish to dispute the charges with your bank and contact the seller."
Czyli sprzedaje kody nielegalne.
Poinformowałem sprzedawcę, że na allegro nie ma czegoś takiego jak usługa pośrednictwa. Kupując, czy sprzedając na allegro zawiera się umowę sprzedaży w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego - Art. 535. przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Jest to klasyczne świadczenie wzajemne, ja płacę cenę, a sprzedawca przekazuje mi towar. Nie dostanę towaru, albo dostanę rzecz wadliwą - osoba sprzedająca ponosi z tego tytułu odpowiedzialność.
Tak jest zapisane w kodeksie cywilnym i takie są prawa, a otrzymałem rzecz wadliwą.
Sprzedawca przedstawił mi swój regulamin, o którym w opisie aukcji nie było nawet wspomniane, a prawo polskie jest chyba ponad jakieś wymyślone regulaminy (Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.).
Następnie zapisał:
"w sprzedaży posiadamy:
kody oryginalne - MINECRAFT - GIFT CODE - ORYGINALNY - KOD OD RĘKI (2165205340) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kody nowe nie aktywowane - http://allegro.pl/minecraft-gift-code-automat-24h-kod-od-reki-i2172915384.html"
Na koniec odpisał:
"W ofercie mamy 2 rodzaje kodów,
jedne oryginalne i kody zwykłe
na oryginalne jest dożywotnia gwarancja taka jaką daje mi mój dostawca
a na tansze 24 godzinna ponieważ mój kontrahent daje mi 72 h gwarancji na ten kod,
to jest tak jak z butami oryginalnymi Nike
a butami chinskimi Njke,
w oryginalnych może pan chodzic wiele lat
a w chinskich nie wiadomo ile pan pochodzi
sami kupujemy takie kody jakie są dostępne ,
nie mamy na celu nikogo oszukiwać,
wszystko jest zapisane w regulaminie aukcji z która powinien się pan zapoznac
musi pan wiedziec ze jeżeli kupuje pan w grach złoto,klucze,metal deuter itp.
musi pan mieć świadomość ze handel w rzeczywistości w grach mmo jest zakazany
i kupuje pan to na swoją odpowiedzialność
dziwi mnie tylko to że Allegro robi specjalne działy dla sprzedawców tych wirtualnych rzeczy"
I kontakt się urwał, a z ludzi dalej robi idiotów i ich oszukuje.
Czy jest jakaś możliwość abym te pieniądze odzyskał?
Pozdrawiam i przestrzegam wszystkich przed tym użytkownikiem. Uwaga- używa wielu kont allegro, więc warto zapoznać się z layoutem, opisem.
janoll jest off-line  
10-03-2012, 16:47  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 22.508
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

W zasadzie z opisu nie wynika, że z kodami może coś być nie tak, ale ze strony "o mnie" już tak. Nie zmienia to faktu, że sprzedawca ponosi odpowiedzialność. Należy zatem zażądać tego ID i zapytać administrację gry co jest grane. Jeśli okaże się, że to wina kodu - sprzedawca odpowie za wprowadzenie w błąd i sprzedaż wadliwego kodu o ile w ogóle wolno je sprzedawać...
gryffinian jest off-line  
14-03-2012, 13:38  
janoll
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Witam, z ponowną próbą kontaktu otrzymałem taką oto wiadomość:
"Pisze wyraźnie gwarancja 24 h na tanszy kod a na oryginalny dozywotnia , pan kupił tanszy łamiąc prawo Mojang a w dodatku wyłudza pan oryginalny, trzeba było zapłacic 3 raazy tyle za kod a nie było by problemow, czekam dalej na dowody ze mój kod był kradziony, jak dostane , pokaze wszystkie paragony!"
Z tego co mi wiadomo sprzedawca łamie nie tylko prawo producenta gry, ale i również prawo Polskie. Do tego oskarża mnie o łamanie praw Mojang (kod kupiłem za 50 zł, taniej o ok. 30 zł, tyle ok. kosztował jeszcze parę miesięcy temu na stronie producenta) oraz o wyłudzenie kodu co jest KŁAMSTWEM. Pragnę tylko odzyskać swoje pieniądze, a sprzedawca gwarancji nie przyjmuje i dalej uważa, że jego kody są legalne, co nie jest zapewne prawdą.
Co mam z tym zrobić, bo już mi brakuje słów na tego krętacza i naciągacza.
janoll jest off-line  
14-03-2012, 21:16  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 22.508
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Cytat:
pan kupił tanszy łamiąc prawo Mojang a w dodatku wyłudza pan oryginalny, trzeba było zapłacic 3 raazy tyle za kod a nie było by problemow, czekam dalej na dowody ze mój kod był kradziony, jak dostane , pokaze wszystkie paragony!
A ten co go sprzedał to nie łamie prawa podając wprowadzający w błąd opis w dodatku towaru, który prawdopodobnie nie jest oryginalny, a firma też jest podejrzana. Moim zdaniem można reklamować z tytułu rękojmi za wady (556 i 560 KC) a dodatkowo zgłosić tego pana do US, że handluje jak firma bez DG i pewnie podatku nie odprowadza.

P.S. Nie ma tłumaczenia, że są oryginalne i "zwykłe" kody. Te zwykłe to pewnie pirackie jakieś...
gryffinian jest off-line  
15-03-2012, 11:54  
Zaibatsu
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Witam.

Mam ten sam problem z gift codem do Minecraft u tego sprzedawcy.Po tygodniu przestał działać,jak się dowiedziałem gift code został zablokowany ponieważ został kupiony skradzioną karta kredytową.
Poprosiłem o zwrot pieniędzy lub nowy kod który nie będzie kupiony za skradzioną kartę kredytową czy jeszcze inaczej nielegalnie, wodpowiedzi dostałem takiego meila:

"Jeżeli chce pan/pani złożyć reklamacje proszę o podanie:
-opis występującego problemu.
-nick Allegro
-kilka załączników(może być screenshot) że konto minecraft było powiązane z kluczem zakupionym na naszej aukcji.
Oraz elektroniczny podpis:
-Czy jesteś zapoznany z zasadami oraz regulaminem gry minecraft.net i aukcji Allegro należącej do sprzedającego.
-Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie pana danych osobowych firmie minecraft.net oraz ThePowerLewel
Oświadczam że kupujemy gift cody od chińskiej firmy thepowerlevel która współpracuje Mojang minecraft.net.>
Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji wystąpię z reklamacją gift codu do firmy thepowerlevel.
O każdej odpowiedzi poinformujemy pana e mailem
proszę zachować ciągłość e-maili, pomoże to w szybszej finalizacji występującego problemu.
Wszelkich dodatkowych informacji dostarczy panu admin gry minecraft.net."

Napisałem że składam reklamację ale do niego bo to on jest odpowiedzialny za to co sprzedaje i w odpowiedzi dostałem jeszcze raz to samo co wyżej w cytacie.
I teraz zastanawiam się czy jest sens pisać teraz do allegro i przez nich to załatwić.
Zaibatsu jest off-line  
15-03-2012, 16:04  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 22.508
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Allegro nic nie załatwi, bo nie jest stroną. Jeśli serio chcesz powalczyć o te drobne na kod to pozostanie sprawa w sądzie, ale moim zdaniem lepszy by był odpowiedni negatyw opisujący sytuację.
gryffinian jest off-line  
15-03-2012, 16:34  
Zaibatsu
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Chyba masz rację nie warto tracić czasu na walkę z takim kimś. Niestety negatywnego komentarza mu nie wystawię iż wystawiłem pozytyw dzień przed tym jak przestał działać gift code. No nic pozostaje mi tylko przestrzec innych przed takimi sprzedawcami.
Dzięki za pomoc.
Zaibatsu jest off-line  
22-03-2012, 22:26  
mt99
Użytkownik
 
Posty: 62
Domyślnie RE: Allegro - nieuczciwy sprzedawca kodów do gier

Tak sobie czytam ten wątek a ponieważ raz już się sparzyłem na allegro kupując kod do gry na steam, dodam swój komentarz.

Allegro nic nie robi z takimi oszustami (inaczej ich nazwać nie można), nawet mimo zgłoszeń, że to co sprzedają robią nielegalnie i źródło pochodzenia tych kodów do gier jest mocno podejrzane. Jest sporo stron w internecie które sprzedają kody do gier które to właśnie tacy sprzedawcy odsprzedają dalej na allegro. Oczywiście mało który z nich ma na koncie jakiegoś negatywa bo z reguły klient używa kodu zaraz po jego otrzymaniu i jeśli gra działa to od razu wystawia sprzedawcy pozytywa którego już zmienić się nie da (można co najwyżej dać komentarz zwrotny ale on jako negatyw nie będzie widoczny na jego liście). No i działa sobie taki oszust przez rok czy dwa, zarobi masę szmalu dopóki w końcu ktoś go nie zgłosi na Policję i mu nie zablokują tego konta. A sam, nazwijmy go, dostawca gry u którego aktywujemy kod do gry może nam tylko udzielić informacji, że kod zakupiono za pomocą kradzionej karty płatniczej, etc. W najlepszym przypadku nie zablokuje nam całego konta z pozostałymi grami legalnie nabytymi. Mnie zakupiony kod przestał działać po trzech miesiącach. Sprzedawca oczywiście zarzekał się, że nie wie o co chodzi ale po kilku emailach podał mi stronę gdzie sam kod kupował (później po jego emailu doszedłem do kilku for gdzie tacy jak on, zagraniczni paserzy trudnili się hurtową sprzedażą takich kodów) kod i okazało się, że strona ta ma sporo negatywnych opinii w internecie. Nie wiem czy takie sprawy można by załatwić na drodze sądowej przez pozew zbiorowy. Ja po utracie gry napisałem do kilku osób które brały udział w tej samej licytacji co ja i wszystkie opowiadały podobne historie jak to utraciły grę i upominały się od sprzedawcy o zwrot kasy. Tylko jedna osoba odzyskała pieniądze. Po roku czasu jak już gość się sporo obłowił, zablokowano mu konto.
Wielu graczy marudzi, że gry są drogie, nawet gdy są promocje "bo na allegro jest jeszcze o połowę taniej". Owszem ale ryzyko utraty gry jest tak duże, że powiedzenie "chytry dwa razy traci" zaczyna nabierać sensu... Z kupowania kodów na allegro wyleczyłem się raz na zawsze
mt99 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sprzedaż zużytych kodów do gier na allegro. (odpowiedzi: 5) witam, ostatnio kupiłem na allegro zużyty kod do gry na steam. nie wiedziałem ze jest zużyty bo informacja "kody mają wartość kolekcjonerska i nie...
§ Nieuczciwy sprzedawca na Allegro (odpowiedzi: 4) Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia i może mi coś podpowiedzieć. Otóż kupiłam na Allegro spodnie w opcji Kup Teraz. Razem z przesyłką zapłaciłam...
§ Allegro - nieuczciwy sprzedawca część 2 (odpowiedzi: 14) Witajcie, znów mam problem z podjęciem decyzji w sprawie nieuczciwego sprzedawcy z allegro. Wygrałem na licytacji przedmiot(dość tanio, to...
§ Allegro-Nieuczciwy sprzedawca (odpowiedzi: 3) Witam , ponad miesiąc temu wygrałem aukcje , opcja przesyłki była pobranie i taka wybrałem . Czekałem , czekałem , pisałem...... sprzedawca napisał...
§ nieuczciwy sprzedawca na Allegro (odpowiedzi: 6) Chciałbym uzyskać poradę co mogę zrobić gdy: Kupiłem na allegro motocykl korzystając z opcji kup teraz. Po podjęciu kontaktu ze sprzedającym...
§ Nieuczciwy sprzedawca allegro (odpowiedzi: 11) Wiam jestem nowy na tym forum i potrzebuję pomocy z jedną sprawą. Sprawa wygląda następująco: Prawie miesiąc temu na allegro został zamówiony...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.