Różnica w kosztach odstąpienia od umowy
Witam serdecznie,
Musiałem zrezygnować z wyjazdu na narty. Po zalogowaniu się do systemu biura podróży, widniała informacja, że kwota do zwrotu po rezygnacji z usługi wynosi 1200zł (90% oryginalnej ceny). Zachęcony tym faktem, że stracę tylko 10% włożonych pieniędzy, dokonałem anulowania umowy i dostałem stosowne potwierdzenie (kwota do zwrotu na potwierdzeniu była taka sama jak w systemie - 1200zł).
Dzisiaj otrzymałem przelew i ku mojemu zdziwieniu dostałem tylko 50% ceny obozu. Zirytowany zadzwoniłem do biura. Okazało się, że w umowie jest zapis, że jeśli odstępuje się od umowy w czasie 30-15 dni od dnia wyjazdu (było 22 dni), to zwracają 50% wpłaconej kwoty.
Czy w tej sytuacji ważniejszy jest zapis w umowie, czy informacja w systemie (wraz z potwierdzeniem)? Czy mam prawo żądać zwrotu pieniędzy do kwoty 1200zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź
|