Towar niezgodny z umową - meble kuchenne - Forum Prawne

 

Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Witam, montują mi właśnie meble w kuchni.. juz pomijam fakt ze po terminie i z wielką łaską, ale kwestia dotyczy tego że w umowie w specyfikacji umówiliśmy się na grubość blatu z konglomeratu - 6cm, ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
04-04-2012, 11:59  
dominikdd
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Witam,

montują mi właśnie meble w kuchni.. juz pomijam fakt ze po terminie i z wielką łaską, ale kwestia dotyczy tego że w umowie w specyfikacji umówiliśmy się na grubość blatu z konglomeratu - 6cm, to co właśnie zamontowali to płyta pazdzierzowa o grubości okolo 5,5cm i pół cm obwoluta z konglomeratu, takze z zewnatrz wyglada to jak konglomerat ale nie jest tym wewnątrz. wyslalem juz w tej sprawie smsa do szefowej firmy robiącej mi kuchnie, zastanawia mnie jedno. Czy powinienem podpisać protokuł odbiorczy kuchni z adnotacją że kuchnia zrobiona niezgodnie ze specyfikacją i domagam się zrobienia blatu zgodnie z umową czy też w ogóle tego protokołu nie podpisywać i im powiedzieć że podpisze jak zrobią tak jak się umówiliśmy?
Pieniądze dostali z góry 2 dni przed montażem więc nie mogę ich szantażować że pieniędzy nie dostaną. Nie bardzo wiem co robić. Znalazłem w kc art 636 i mysle ze on ma zastosowanie. Jakie macie dla mnie rady.

prosze o pomoc.
dominikdd jest off-line  
04-04-2012, 14:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Cytat:
Czy powinienem podpisać protokuł odbiorczy kuchni z adnotacją że kuchnia zrobiona niezgodnie ze specyfikacją i domagam się zrobienia blatu zgodnie z umową
Dobre wyjście z sytuacji,jednak poczekajmy na któregoś z ekspertów od tego typu spraw,żeby doradził jak należy
 
04-04-2012, 18:52  
jtk
Użytkownik
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Protokół z adnotacją można podpisać, ale niezależnie od tego należy pisemnie (listem poleconym ZPO) zawiadomić sprzedawcę o stwierdzonej niezgodności i zażądać wymiany blatu na zgodny z umową.

Art. 636 k.c. nie ma w sprawie zastosowania, bo
Przepis prawny:
Kodeks cywilny
Art. 627 ze znaczkiem 1 Do umowy zawartej, w zakresie działalności przedsiębiorstwa przyjmującego zamówienie, z osobą fizyczną, która zamawia dzieło, będące rzeczą ruchomą, w celu niezwiązanym z jej działalnością gospodarczą ani zawodową, stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży konsumenckiej.

Zastosowanie mają przepisy ustawy o sprzedaży konsumenckiej (patrz przyklejony poradnik konsumenta).
No chyba, że nie jesteś konsumentem w rozumieniu art. 22 ze znaczkiem 1 k.c.
jtk jest off-line  
04-04-2012, 21:05  
dominikdd
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

No ok. Ale czy meble kuchenne sa rzecza ruchoma?
dominikdd jest off-line  
04-04-2012, 21:08  
jtk
Użytkownik
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Tak.
jtk jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja - meble kuchenne na wymiar (odpowiedzi: 31) Witam Podpisałem umowę na montaż mebli kuchennych. Montaż rozpoczął się tydzień temu, ale do dnia dzisiejszego nie został ukończony z powodu szeregu...
§ Towar niezgodny z umową (odpowiedzi: 3) Witam, W dniu 01.12.2014 r. reklamowałam laptopa z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową /laptop był kupiony 10.02.2014/,w której...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 4) Dzień dobry, prosiłabym o radę odnośnie poniższej sytuacji w której jestem obecnie. W czerwcu podpisałam umowę z firmą projektującą i montującą...
§ spadły na mnie meble kuchenne (odpowiedzi: 6) Witam, Wczoraj o 23 spadła na mnie część górnych szafek kuchennych zamontowanych przez firmę, która mi je sprzedała. Po wypadku byłam na...
§ prośba o poradę meble kuchenne (odpowiedzi: 2) Witam, proszę o poradę dot. przysługujących nam praw konsumenckich oraz czy możemy się domagać poprawy usługi związanej z wykonaniem mebli...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 3) WITAM W DN.21.11.O9 R.PODPISAŁAM UMOWĘ Z FIRMĄ UNIVERPOL EU. NA WYKONANIE KUCHNI POD ZABUDOWĘ!! UMOWA ZOSTAŁA SPORZADZONA NIE KOMPLETNIE,W CZYM...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.