Strona dobre-programy - Forum Prawne

 

Strona dobre-programy 6

Prześledziłem sprawę pobieraczka jak i dobrych-programów, jedno jest pewne wszyscy prawnie zorientowani jednoznacznie stwierdzają, że niepełnoletniemu nic nie grozi. Na poparcie swoich argumentów polecam też artykuł z jednego z archiwalnych numerów CD-action....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Zamknięty temat
 
04-07-2012, 16:33  
Barand9488
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Prześledziłem sprawę pobieraczka jak i dobrych-programów, jedno jest pewne wszyscy prawnie zorientowani jednoznacznie stwierdzają, że niepełnoletniemu nic nie grozi. Na poparcie swoich argumentów polecam też artykuł z jednego z archiwalnych numerów CD-action.
Barand9488 jest off-line  
04-07-2012, 17:12  
tcp
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.200
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
polecam też artykuł z jednego z archiwalnych numerów CD-action.
I co nomnes? Łyso Ci?
tcp jest off-line  
04-07-2012, 17:19  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.943
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Napisał/a Barand9488 Zobacz post
Na poparcie swoich argumentów polecam też artykuł z jednego z archiwalnych numerów CD-action.
A którego?
Chłopaki, serio, nie kupujecie CD-action?

A na poważnie: to może podaj chociaż linka do postu, który popiera Twoje twierdzenie?
Ag_Maz jest off-line  
04-07-2012, 17:33  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.165
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Napisał/a tcp Zobacz post
I co nomnes? Łyso Ci?
"Pióra" jeszcze jakoś się trzymają...
nomnes jest off-line  
04-07-2012, 18:16  
Barand9488
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Nie wiem co w tym takiego zabawnego. Cd-action jest jednym z lepszych czasopism tyczących się tematyki cyfrowej, a omówienie przez nich kwestii pobieraczka było profesjonalne i dość konkretne. Dodatkowo wielokrotnie w sprawach kwestii prawnych felietony piszą u nich studenci prawa bądź prawnicy. Linki postaram się zaraz wlepić niestety nie gromadzę ich i nie zapisuję na stałe.
Barand9488 jest off-line  
04-07-2012, 20:04  
Kerimus
Moderator w spoczynku
 
Kerimus na Forum Prawnym
 
Posty: 10.471
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Dodatkowo wielokrotnie w sprawach kwestii prawnych felietony piszą u nich studenci prawa bądź prawnicy.
Nie jest to wcale gwarantem poprawności opinii w danej sprawie.
Czytam czasami porady prawników umieszczone w różnych czasopismach i dopatrzyłem się - czasami - różnych błędnych informacji lub porad które można opatrzenie zrozumieć.
Kerimus jest on-line  
04-07-2012, 20:36  
kamilserek
Użytkownik
 
Posty: 73
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Dobrze, więc najlepszym rozwiązaniem jest nie robić nic i czekać na kolejne kroki? To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie w tej sprawie prawda?
kamilserek jest off-line  
05-07-2012, 11:48  
Barand9488
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Jeżeli jesteś niepełnoletni lub podałeś zupełnie fałszywe dane to tak. Jeżeli jesteś już pełnoletni wyślij im listownie zerwanie umowy żeby w razie co być zabezpieczonym.
Barand9488 jest off-line  
05-07-2012, 12:04  
mmm90
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Witam, jako następna naiwna (która nie przeczytała regulaminu) Dostałam dzisiaj tego cudownego maila z wezwaniem do zapłaty. I teraz się zastanawiam czy skoro nie minęły te 3 miesiące to wysłać im wypowiedzenie umowy, ale nie chce tego robić bo podałam nieprawdziwe dane, a jak wyśle list to będą je mieli ( zastanawia mnie jeszcze w tym wzorze ostatnim chyba na stronie 8 pisało na końcu proszę o zwrot kwoty co to znaczy? jak wysyłając list na pewno wcześniej bym im nic nie płaciła). Czy po prostu olać to?
mmm90 jest off-line  
05-07-2012, 12:25  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.840
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

1. Od umowy zawartej z portalem możecie odstąpić w ciągu 10 dni, o ile otrzymaliście w formie pisemnej informacje wymagane przez ustawę. Jeżeli nie otrzymaliście (a na 99,9% właśnie tak było), to na odstąpienie od umowy macie 3 miesiące. Uwaga! Jeżeli korzystaliście w tym czasie (przed odstąpieniem) z usług świadczonych przez portal, to jego właściciel może żądać zapłaty za korzystanie z tych usług.
2. Jeżeli zarejestrowaliście się na portalu pod nieprawdziwymi danymi, to umowa zawarta w ten sposób jest nieważna i nawet jeżeli chcielibyście opłacić usługę, to należałoby zawrzeć umowę ponownie, tym razem z prawidłowymi danymi osobowymi.
3. Jeżeli zarejestrowaliście się na portalu, a jesteście nieletni, to umowa zawarta przez Was jest nieważna, o ile nie zostanie potwierdzona przez Waszego opiekuna prawnego.

UWAGA! W przypadku scenariusza 2. lub 3., portal może żądać lub dochodzić na drodze cywilnej zwrotu kosztów poniesionych w związku z Waszym działaniem.

Ogólnie sytuacja tutaj jest bardzo podobna do tej z Pobieraczkiem, także polecam lekturę ostatniej części tego poniższej informacji UOKiK, gdzie również jest wyjaśnione, jak się zachować w przypadku chęci odstąpienia od umowy:
UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Aktualności - Pobieraczek.pl złamał prawo

Dodatkowa informacja: Widziałem, w którymś z cytowanych mailu od portalu informację o grożącej użytkownikowi w razie nie wniesienia opłaty odpowiedzialności karnej. Taka groźba może stanowić groźbę bezprawną, która sama w sobie jest przestępstwem.
Ripper jest off-line  
05-07-2012, 12:30  
mmm90
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie

To się uspokoiłam moje dane wyglądały tak że miałam po jednej literce wszędzie wpisane czyli umowa jest nieważna i te maile co do mnie przychodzą mogą sobie wsadzić w cztery literki

Czyli, skoro spełniam punkt 2 to nie muszę odstępować od umowy ponieważ jest nieważna. I mam jeszcze pytanie jak mogą dochodzić zwrotów kosztów skoro nie posiadają moich danych?
mmm90 jest off-line  
05-07-2012, 12:48  
kamilserek
Użytkownik
 
Posty: 73
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Ja niestety podałem imię i nazwisko, bo takowe i tak mam w mailu. To był błąd, jednakże reszta danych jest zupełnie inna. Czy kwalifikuje się to pod punkt 2? Zaznaczę, że jestem (stety, lub niestety) pełnoletni.
Czy ktoś jest w stanie napisać tutaj wzór pisma odstąpienia od umowy? Czy pismo takie wysłać na adres Emiratów Arabskich, czy też przedstawicielstwa Polskiego? W ogóle wydaje mi się to dość komiczne, że oni mogą opierać się na internetowych pismach, mailach, bez żadnych potwierdzeń odbioru, natomiast my musimy wszystko potwierdzać pisemnie/listownie.
kamilserek jest off-line  
05-07-2012, 13:38  
glycerin
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

A więc powinnam napisać do nich maila w imieniu opiekuna prawnego? Czy może nie ma to sensu, skoro działają nie do końca zgodnie z prawem?
glycerin jest off-line  
05-07-2012, 16:24  
angie76
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Witam, dziękuję za rzetelną odpowiedź. Niestety jestem jedną z naiwnych, które dała się na to nabrać. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, gdyż odpisałam na ich maila, kategorycznie odmawiając ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Niemniej wiem teraz na czym stoję. Dalsza korespondencję po prostu zignoruję. Pozdrawiam. Angie76
angie76 jest off-line  
05-07-2012, 17:17  
tom7
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Dziś dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty. Szukając odpowiedzi trafiłem tu i przeczytałem cały ten temat (mam nadzieję że ze zrozumieniem )
Korzystając z informacji zawartej w ostatnim poscie Ripper'a (szczególnie punkt drugi i uwagi) oraz z :
UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Aktualności - Pobieraczek.pl złamał prawo
doszedłem do wniosku że umowa jest nieważna, a ta firma może tylko dochodzić roszczeń za poniesione już koszty dochodzenia tych 98 złotych.
A ponieważ jak do tej pory jedyne co druga strona zrobiła to wysłanie kilku automatycznych maili to zakładam że koszty dochodzenia są zerowe.
Jednak w razie gdyby takie nie były wysłałem do nich maila z zapytaniem o przedstawienie ewentualnych kosztów. Ciekawe czy w ogóle odpiszą

P.S. Gdy chciałem się zalogować na ich stronie na podstawie danych z maila aktywacyjnego to pojawił mi się alarm z programu antywirusowego że to może być strona wyłudzająca dane np. kart kredytowych. To też coś mówi o tym z kim mamy do czynienia

P.P.S. Piszecie że adres ich przedstawicielstwa to Warszawa, Postępu 15c? To rzut beretem od miejsca gdzie pracuję, jak coś może złoże im wizytę...
tom7 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Strona dobre-programy-2 (odpowiedzi: 432) W ramach porządków wątku http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/322099-strona-dobre-programy.html, cytuję wypowiedź Rippera. Informuję, że...
§ dobre _ programy (odpowiedzi: 1) Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii portalu dobre _ programy. W czerwcu przez głupotę zarejestrowałam się na ich portalu /przez swoje gapiostwo,...
§ Wezwanie do zapaty 98 zl, dobre-programy.pl (odpowiedzi: 7) Witam, wlasnie zobaczylam, ze wczoraj wieczorem przyszedl do mnie mail z wezwaniem do zaplaty. Pewnie sprawa ta jest Wam juz znana. Wiec w skrocie:...
§ dobre-programy.pl problem (odpowiedzi: 11) dnia 17.05.2012 przysłali wiadomość Szanowny Panie pachel, w dniu 17.04.2012, o godzinie 14:57:31, korzystając z komputera o adresie fizycznym...
§ Dobre-programy.pl (odpowiedzi: 1) Witam, Niestety niechybnie padłem ofiarą strony dobre-programy.pl. Pomyliłem ich z serwisem z którego korzystam na co dzień dobreprogramy.pl. Jako...
§ portal dobre-programy.pl (odpowiedzi: 3) Niestety należę do tych "naiwnych", którzy zarejestrowali się na tej stronie. Oczywiście nie czytałam regulaminu czego bardzo żałuję i mam nauczkę,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.