Strona dobre-programy - Forum Prawne

 

Strona dobre-programy

Witam bardzo serdecznie, dałam się oszukać przez głupotę i nieuwagę. W lutym zarejestrowałam się na stronie dobre-programy.pl i pobrałam Flash Playera. Niestety nie przeczytałam regulaminu i zapomniałam o sprawie. 10 maja przyszedł mail z podziękowaniami ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Zamknięty temat
 
14-05-2012, 15:14  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Strona dobre-programy

Witam bardzo serdecznie, dałam się oszukać przez głupotę i nieuwagę. W lutym zarejestrowałam się na stronie dobre-programy.pl i pobrałam Flash Playera. Niestety nie przeczytałam regulaminu i zapomniałam o sprawie. 10 maja przyszedł mail z podziękowaniami za uczestnictwo i prośba o uiszczenie opłaty w wysokości 98 zł. Czy jest jakiś sposób, aby odwołać się od tego. Dzwoniłam jedynie na infolinię do UOKiK i mi powiedzieli, że dużo już osób do nich dzwoniło i że mam napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
Proszę o komentarz i opinie.
gapa33 jest off-line  
15-05-2012, 08:25  
tcp
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.200
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Po raz pierwszy słyszę o tym portalu, jednak schemat działania jest analogiczny jak w przypadku Pobieraczka. Jest milion inf. o tym, poczytaj sobie.
tcp jest off-line  
21-05-2012, 10:05  
kataryneczka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Witaj, ja również dostałam taki e-mail . Ale z tego co rozmawiałam ze znajomymi, to nie ma co zawracać sobie tym głowy. Nie podpisywałam żadnej umowy dotyczącej płatności, więc i nie będę płacić. Nie mają nigdzie moich podpisów więc tak naprawdę nic nie mogą mi zrobić. To jest zwykłe wyłudzanie pieniędzy od ludzi.
kataryneczka jest off-line  
21-05-2012, 10:13  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.165
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

@kataryneczka - Wyłudzanie to uzyskiwanie czegoś poprzez kłamstwo. Zostałaś okłamana czy też może nie przeczytałaś regulaminu?
nomnes jest off-line  
21-05-2012, 11:54  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Co jeśli firma podaje adres w Warszawie przy ul. Postępu 15 c (jest to dzielnica Mokotów), a dzwoniąc do Punktu Informacyjnego XIII Wydział KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - dla spraw z dzielnic miasta stołecznego Warszawy: Bemowo, Bielany , Mokotów, Ursynów i Wilanów, Ursus i Włochy oraz Pragi-Południe i Pragi-Północ i pytając o firmę G and G LTD otrzymałam odpowiedź, że nie mają takiej firmy w bazie danych? Czy to nie jest oszustwo?
gapa33 jest off-line  
21-05-2012, 12:36  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.466
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Napisał/a gapa33 Zobacz post
dałam się oszukać
Konkretnie w jaki sposób usługodawca Panią oszukał?
cedwah jest off-line  
21-05-2012, 14:52  
gonzo121
Użytkownik
 
Posty: 266
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

to podroba dobreprogramy.pl

prosze : Niebezpieczna podróbka naszego portalu — ponownie przestrzegamy! - dobreprogramy
gonzo121 jest off-line  
21-05-2012, 15:52  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.942
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Byłabym daleka od pomawiania serwisu. Możecie sobie napytać biedy.
Ag_Maz jest off-line  
21-05-2012, 16:33  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Szanowna Pani M***,

Dziękujemy serdecznie za złożone w dniu 20.02.2012 o godzinie 17:10:08 zamówienie usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

Cieszymy się, iż jest Pani zadowolona z funkcjonalności, które udostępniliśmy do Pani dyspozycji realizując przyjęte zamówienie. Fakt, iż zdecydowała się Pani pozostać Członkiem Klubu Dobrych Programów przez pełen 12-to miesięczny okres trwania umowy, motywuje nas do dalszej wzmożonej pracy nad udoskonalaniem świadczonej usługi premium.

Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, w zamian za otrzymane Członkostwo w Klubie Dobrych Programów jest Pani zobowiązana do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Zamówioną usługę należy opłacić w terminie 7 dni. Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy: G and G LTD
moderacja

Przygotowując dla Pani usługę premium, nasi specjaliści zebrali w jednym miejscu najlepsze legalne oprogramowanie, podzielone na kategorie tematyczne oraz opatrzone opisami informacyjnymi. Dodatkowo w celu zapewnienia najwyższego komfortu korzystania z usługi, zagwarantowaliśmy Pani całkowity brak reklam w serwisie! Pobieranie plików odbywa się w zoptymalizowany sposób dzięki programowi Downloader Gold.

W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

email: moderacja
tel.: moderacja

Życzymy przyjemnego korzystania z usługi.

Z pozdrowieniami,
Klub Dobrych Programów


Nie zapłaciłam im, więc teraz wysłali następny mail:
Szanowna Pani M***,

w dniu 20.02.2012, o godzinie 17:10:08, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: 157.158.162.241, zarejestrowała się Pani na stronie dobre-programy.pl i zawarła umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulowała Pani w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Panią do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pani konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pani długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

Z chwilą gdy Pani łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pani danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pani całkowitą utratę zdolności kredytowej.

Niezależnie od powyższych konsekwencji cywilnoprawnych, brak uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej, stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Pani licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold. Działanie takie może zostać zakwalifikowane jako forma piractwa komputerowego.

W takim wypadku skierujemy do właściwych organów ścigania wniosek o ściganie Pani jako sprawcy przestępstwa określonego w art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), zagrożonego karą pozbawienia wolności na okres do jednego roku.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pani obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy: G and G LTD.
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku:moderacja
tytuł płatności: moderacja

W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

email: [moderacja
tel.: moderacja

Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów
gapa33 jest off-line  
22-05-2012, 16:09  
bpachel
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

a kiedy dostałaś tą wiadomość
bpachel jest off-line  
23-05-2012, 14:05  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

10 maja, następny 18 maja, a teraz czyli 23 maja kolejny mail:

"Pomimo otrzymanego wezwania do zapłaty, wciąż nie uregulowała Pani swojego zadłużenia powstałego z tytułu zawartej w dniu 20.02.2012 umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów. W związku z tym informujemy, iż zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, którego zamierzonym efektem będzie uzyskanie sądowego nakazu zapłaty opatrzonego klauzulą wykonalności.

Informujemy, iż pozew przygotowany przez obsługującą nas kancelarię prawną, zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu, przy uwzględnieniu danych osobowych, które podała Pani w trakcie rejestracji:

Pani ***
***

Przypominamy, iż zgodnie z § 5 ust. 3 zawartej umowy podawanie danych osobowych, w sposób który uniemożliwia ustalenie Pani tożsamości w toku zwykłych czynności, stanowi czyn niedozwolony wyrządzający szkodę Usługodawcy.

W przypadku konieczności skorzystania przez spółkę G&G Ltd. z usług podmiotów specjalizujących się w ustalaniu danych osobowych użytkowników sieci Internet, zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, będzie Pani - jako dłużnik pozostający w zwłoce - zobowiązana do uiszczenia dodatkowych kosztów, które wynikną z tego tytułu.

Jeśli zamawiając usługę użyła Pani fałszywych lub niekompletnych danych osobowych – wprowadzając nas tym samym w błąd co do swojej prawdziwej tożsamości bądź adresu zamieszkania – to zwrócony przez pocztę list z pozwem zostanie wykorzystany jako dowód popełnienia przez Panią przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 kodeksu karnego.

Dodatkowo informujemy, iż brak uiszczenia Opłaty Członkowskiej stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Pani licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold. W związku z tym, niezależnie od wymienionych powyżej kroków prawnych, zamierzamy złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez Panią przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich do programu komputerowego, zgodnie z art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Wskazane przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Przypominamy, iż w przypadku odnalezienia na Pani dysku twardym dowodów naruszenia praw autorskich, będzie Pani zobowiązany do uiszczenia określonej w prawie autorskim wielokrotności wynagrodzenia, które normalnie przysługuje za korzystanie z danego utworu na podstawie zawartej umowy licencyjnej.

W celu wykazania przesłanek faktycznych naruszenia przez Panią warunków licencji członkowskiej na korzystanie z programu Downloader Gold, wszystkie dane zgromadzone w toku realizacji zamówionej usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zostaną przekazane wybranym przez spółkę G&G Ltd. specjalistom w dziedzinie wykrywania przestępstw komputerowych oraz ustalania tożsamości użytkowników sieci Internet. Następnie przygotowany materiał dowodowy zostanie przekazany organom ścigania wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich.

Mając na względzie powyższe, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy:
***"
gapa33 jest off-line  
23-05-2012, 18:25  
pjeter69
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

witam. mam taki sam problem jak gapa. odnosnie tego mam pytanie, czy to mozliwe aby sprawa zostala skierowana do sadu ? czu jest sie czego obawiac ? dostalem identyczne e-maile. najlepiej gdyby wypowiedzial sie ekspert w tej dziedzinie, ktos kto zajmuje sie podobnymi sprawami na codzien lub poprostu sie na tym doskonale zna. pozdrawiam.
pjeter69 jest off-line  
23-05-2012, 20:59  
monika871
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Napisał/a pjeter69 Zobacz post
witam. mam taki sam problem jak gapa. odnosnie tego mam pytanie, czy to mozliwe aby sprawa zostala skierowana do sadu ? czu jest sie czego obawiac ? dostalem identyczne e-maile. najlepiej gdyby wypowiedzial sie ekspert w tej dziedzinie, ktos kto zajmuje sie podobnymi sprawami na codzien lub poprostu sie na tym doskonale zna. pozdrawiam.
Ja ekspertem nie jestem, ale poczytaj sobie o pobieraczku- to bardzo podobna sprawa (tysiące wątków i artykułów w internecie na ten temat.) Jeśli NIE podpisałeś z właścicielem tej strony umowy (na piśmie + odręczny podpis) to raczej nie masz się o co martwić
monika871 jest off-line  
23-05-2012, 21:31  
pjeter69
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Moniko, z pobieraczkiem to i tez mialem wlasnie ;D ale olalem to w koncu i pozniej byl spokoj, no i niby nie podpisywalem zadnej umowy. jednak wiesz ze ytoszke niepokoj to jednak w czlowieku budzi. a ja wlasnie szukam na forach i mysle ze to na ktore wlasnie teraz trafilem jest wiarygodne, dlatego pytam. czyli gapa tez nie ma sie o co martwic w takim razie a czy ktos z Twoich znajomych mial z darmowe-programy problem juz i wszystko sie tak skonczylo ?
pjeter69 jest off-line  
24-05-2012, 22:36  
emiliaw
Początkujący
 
emiliaw na Forum Prawnym
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Proponuję zapoznać się z USTAWĄ z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.1) (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) Art. 3. 1. „Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę.”

Czy otrzymałaś powyższe dane w formie papierowej? Jeśli nie to Art. 4. tej samej ustawy informuje o automatycznym wydłużeniu okresu wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy. Jeśli nie minął jeszcze ten termin, pisz szybko odstąpienie od umowy i wysyłaj do niech pocztą - tylko za potwierdzeniem odbioru koniecznie!

Powodzenia
emiliaw jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Strona dobre-programy-2 (odpowiedzi: 432) W ramach porządków wątku http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/322099-strona-dobre-programy.html, cytuję wypowiedź Rippera. Informuję, że...
§ dobre _ programy (odpowiedzi: 1) Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii portalu dobre _ programy. W czerwcu przez głupotę zarejestrowałam się na ich portalu /przez swoje gapiostwo,...
§ Wezwanie do zapaty 98 zl, dobre-programy.pl (odpowiedzi: 7) Witam, wlasnie zobaczylam, ze wczoraj wieczorem przyszedl do mnie mail z wezwaniem do zaplaty. Pewnie sprawa ta jest Wam juz znana. Wiec w skrocie:...
§ dobre-programy.pl problem (odpowiedzi: 11) dnia 17.05.2012 przysłali wiadomość Szanowny Panie pachel, w dniu 17.04.2012, o godzinie 14:57:31, korzystając z komputera o adresie fizycznym...
§ Dobre-programy.pl (odpowiedzi: 1) Witam, Niestety niechybnie padłem ofiarą strony dobre-programy.pl. Pomyliłem ich z serwisem z którego korzystam na co dzień dobreprogramy.pl. Jako...
§ portal dobre-programy.pl (odpowiedzi: 3) Niestety należę do tych "naiwnych", którzy zarejestrowali się na tej stronie. Oczywiście nie czytałam regulaminu czego bardzo żałuję i mam nauczkę,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.