umowa z zespołem weselnym - Forum Prawne

 

umowa z zespołem weselnym

Witam serdecznie! Wraz z narzeczonym, podpisaliśmy umowe z zespołem, niestety trochę za szybko. Z zespołu odszedł Pan na którym nam zależało, postanowailiśmy zrezygnować z zespołu. Wpłaciliśmy zaliczne 300zł którą chcielibyśmy odzyskać (w końcu zaliczka podlega ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § Obowiązki pośrednika.
    Zakupiłem sprzęt elektroniczny na allegro od pośrednika, który zakupił sprzęt w Chinach. Sprzedaje jako firma,...
  • § Rękojmia - problem
    Witam. Oddałem kartę graficzną z tytułu rękojmi i została ona uznana za zasadną. Jednak po 16 dniach dostałem...
  • § Zakup na allegro a gwarancja -...
    Witam, planuję kupić drogi elektroniczny gadżet na allegro. Wystawiane są tańsze niż w sklepach egzemplarze...

Odpowiedz
 
20-05-2012, 22:22  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie umowa z zespołem weselnym

Witam serdecznie!

Wraz z narzeczonym, podpisaliśmy umowe z zespołem, niestety trochę za szybko. Z zespołu odszedł Pan na którym nam zależało, postanowailiśmy zrezygnować z zespołu. Wpłaciliśmy zaliczne 300zł którą chcielibyśmy odzyskać (w końcu zaliczka podlega zwrotowi) Jednak Pan upiera się, że poniósł straty trzymając dla nas ten termin i zaliczke odda nam tylko wtedy kiedy bedzie mial inna pare na nasze miejsce. No i teraz jest problem z umową, konsultowalismy juz to z rzecznikiem do spraw konsumenta i Pani powiedziała nam, że umowa jest nierozwiązywalna Dlatego prosze Was o pomoc! Może da się coś z tym zrobić. Umowa wygląda tak:

Zespół muzyczny ... reprezentowany przez ... zawiera umowę z ... podlega się wykonaniu zlecenia oprawy muzycznej ... w dniu ... w godzinach ... Za w/w usługe strony ustaliły wynagrodzenie w kwocie ... słownie ... Przez zleceniodawce została wpłacona zaliczka w kwocie 300zł Końcowe rozliczenie nastąpi po wykonaniu usługi. Dodadkowe uzgodnienia ... Strony zobowiązują się do przestrzegania niniejszej umowy. Umowe sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Mam nadzieje, ze jakoś nam pomożecie! Niestety jak się organizuje pierwszy raz wesele to później robi się takie błędy z góry dziękuje za pomoc!
shant jest off-line  
20-05-2012, 22:32  
Aron11
Użytkownik
 
Posty: 133
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Zależy czy w umowie jest zapis, że w zespole muzycznym będzie występował Pan, na którym Wam zależy? Jeżeli jest On wyszczególniony z imienia i nazwiska - wówczas Oni, czyli Zespół nie dotrzyma umowy (więc zwraca kasę), jeżeli w Umowie jest podana tylko nazwa zespołu oraz jej lidera (bądź osoby, która będzie występowała) wówczas umowa będzie wiążąca i zgodna.
Aron11 jest off-line  
20-05-2012, 22:37  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

jest tylko podany Pan z którym podpisywaliśmy umowę. A nie da jej się w żaden sposób wypowiedzieć?
shant jest off-line  
20-05-2012, 22:38  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Pan czyli lider, który cały czas jest w zespole.
shant jest off-line  
20-05-2012, 22:53  
Aron11
Użytkownik
 
Posty: 133
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Więc umowa jest prawnie wiążąca. Z ich strony będzie ona należycie wypełniona. Jeżeli Ty chcesz od niej odstąpić - Ty ponosisz koszty. Niestety...

Jedynie dobra wola osoby która figuruje na umowie (lidera) może Ci pomóc. Skoro zadeklarował, żę jeżeli znajdzie zastępstwo to odda zaliczkę - to jest światełko w tunelu. Może odda chociaż część (?) Jednak zgodnie z umową nie musi, a wręcz nie powinien.
Aron11 jest off-line  
20-05-2012, 22:59  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

A to, ze zalicza podlega zwrotowi a zadatek już nie, nie ma znaczenia?

Ważne, ze w ogóle da się ją rozwiązać. Tylko skąd będe miała pewność, ze ten lider znalazł sobie kogoś na nasze miejsce? (wesele mamy za rok więc napewno znajdzie) Nawet jezeli będziemy mieli taki zapis w odstąpieniu od umowy, to przecież w dniu wesele nie pojadę do niego np o 23 żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest w domu, bo w końcu może nam powiedzieć, ze nikogo nie znalazł a znajdzie sobie. Pokręcone to wszystko! Przy następnej umowie będe już mądrzejsza!
shant jest off-line  
20-05-2012, 23:10  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.792
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Co do wesela za rok i znajdowania kogos, to nie byłbym taki pewien - wbrew pozorom nie jest łatwo, sam gram na basie czasem na imprezkach podobnych i w sumie bywa ciężkawo czasem z robotą. Zalezy jaka pora i termin jeszcze (oraz jaki rejon kraju), ale szału nie ma - jak się niektórym wydaje, ze grajac na weselach sie ma kokosy i pływa w forsie. Czasem jest taka posucha, ze 2miesiace nic sie nie gra bo jest duzo zespolow a malo wesel.
(no i niestety ludzie sie lapia na tanie oprawy za grosze, gdzie za cala noc placa 500 zł a potem są zdziwieni ze basista wraz z perkusista po 2h grania zalali robaka i spią za perkusją..)

Ja bym liczył na dobrą wolę, bo wykonawca nie musi Ci zwracać kasy. Takze nie rozdzielaj tego w kategorii czy cie okantuje czy nie, tylko po prostu wez pod uwage to ze moze sie okazac uczciwy i jednak zwróci wam kase bo kogos znajdzie.
Swoja droga ja bym nie rezygnował z powodu braku 1 członka zespołu - my mamy po pare osób na jedno 'miejsce' w zespole i się zmieniamy, bo tez kazdy z nas smiga na studia, do szkoły czy pracy i nie zawsze moze sie urwac. Stosunki są przyjacielskie, nie ma walki o to kto się wbija na imprezę a kto nie.

A umowa wygląda tak, ze to Wy chcecie ją rozwiązać a nie pan wykonawca, takze nie dziwię się, bo zajmujecie termin i wcale nie jest pewne czy on kogos znajdzie. A występ na weselu t onie jest przyjscie i pogranie te 12h - trzeba miec pewna odpornosc psychiczna i fizyczna, no i miec opracowany o wypróbowany materiał zeby grać tyle czasu.
bobpl jest off-line  
21-05-2012, 08:38  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.249
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Trudno zająć jakiekolwiek stanowisko bez znajomości dat zawarcia umowy, wykonania dzieła itd
cedwah jest off-line  
21-05-2012, 08:53  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Umowe podpisaliśmy w lutym tego roku, a ślub mamy we wrześniu 2013.

No ok wszystko rozumiem, tylko dlaczego ta Pani rzecznik od spraw konsumenta powiedziała, ze zaliczka podlega zwrotowi?
shant jest off-line  
21-05-2012, 09:23  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.249
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Dobrze powiedziała.

Przed wykonaniem umowy możecie od niej odstąpić w każdej chwili i zażądać zwrotu zaliczki (nie zadatku!). Do września 2013 r. jest bardzo, bardzo dużo czasu i wykonawca może pozyskać innego klienta.

Druga sprawa to zmiana leadera. To leader tworzy zespół, jego charakter, brzmienie, etc., jednym słowem leader tworzy zespół. To poważna zmiana warunków umowy, o której powinniście być poinformowani na piśmie, a w wypadku braku Waszej akceptacji umowa powinna ulec rozwiązaniu.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz.U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.)

Art. 644. Dopóki dzieło nie zostało ukończone, zamawiający może w każdej chwili od umowy odstąpić płacąc umówione wynagrodzenie. Jednakże w wypadku takim zamawiający może odliczyć to, co przyjmujący zamówienie oszczędził z powodu niewykonania dzieła.
cedwah jest off-line  
21-05-2012, 09:44  
shant
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Dziękuje! Zaraz napisze rozwiazanie umowy i jutro pojedziemy z tym do tego Pana. Mam nadzieje, że uda nam się to załatwić!
shant jest off-line  
21-05-2012, 13:53  
Aron11
Użytkownik
 
Posty: 133
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

cedwah, podajesz, że zmiana lidera to poważna zmiana, gdyż on tworzy zespół, jednak autor wątku napisał: "Pan czyli lider, który cały czas jest w zespole."
Aron11 jest off-line  
21-05-2012, 14:29  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.249
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

No to należy odstąpić od umowy na podstawie art. 644. KC i zażądać zwrotu zaliczki w całości, jak napisałem w #10.
cedwah jest off-line  
27-10-2013, 17:27  
kupikur
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: umowa z zespołem weselnym

Takie "wpadki" wynikają z braku przezorności. Zawsze lepiej skorzystać z dobrego wzoru umowy i dowiedzieć się wcześniej co powinno się w określonej umowie znajdować. Tutaj można ściągnąć wzór: umowa z zespołem muzycznym.
kupikur jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z zespołem weselnym. POMOCY! (odpowiedzi: 7) Witam i proszę o pomoc! Mamy z narzeczonym podpisaną umowę z zespołem weselnym. Wygląda ona następująco: UMOWA Zawarta 14.12.2010r między zespołem...
§ Umowa z domem weselnym (odpowiedzi: 9) Witam wszystkich. Mam problem z umową podpisaną z domem weselnym. Umowę podpisałem w lutym 2011 wesele ma być za rok w lipcu 2012, w między czasie...
§ zerwanie umowy z zespołem weselnym bez kopii umowy (odpowiedzi: 10) Mam następujący problem: podpisałam umowę z zespołem weselnym, ale chcę ją zerwać, bo znalazłam inny. Niestety zgubiłam tę umowę. W celu rozw....
§ zerwanie umowy z zespołem weselnym (odpowiedzi: 2) Podpisałem umowę z zespołem wpłaciłem zaliczkę 200 zł , ale niestety dostałem filmy z ich wesela i zespól ten to totalna klapa. Do wesela zostało 9...
§ Umowa z zespołem weselnym (odpowiedzi: 3) witam, mam pytanie odnosnie rezygnacji z umowy z zespołem muzycznym ktory pobrał odemnie zadatek. Czy jest możliwość odzyskania tego zadatku ? jak to...
§ rozwiązanie umowy z zespołem muzycznym zespołem weselnym (odpowiedzi: 6) Szanowni, zwracam się z prośną o info - może miał już ktoś podobny przypadek; podpisaliśmy umowę z zespołem muzycznym na wesele. Jednak jesteśmy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.