Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum - Forum Prawne

 

Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum 4

Witam równiez podpisałam umowę z EC w lipcu.Od listopada miała obowiązywac nowa umowa ale nie mam od nich żadnych faktur a mój obecny sprzedawca PGE wysłał pismo do swoich odbiorców, że konsultanci nie są przedstawicielami ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
29-11-2012, 23:29  
ula.m
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam równiez podpisałam umowę z EC w lipcu.Od listopada miała obowiązywac nowa umowa ale nie mam od nich żadnych faktur a mój obecny sprzedawca PGE wysłał pismo do swoich odbiorców, że konsultanci nie są przedstawicielami ich firmy.A tak przedstawiali sie na moim terenie.Pismo z rezygnacją jest już wyslane mam nadzieje,że będzie bezboleśnie.
azalia65-użyłam twego wzoru- dziekuje.
ula.m jest off-line  
30-11-2012, 12:52  
azalia65
Użytkownik
 
azalia65 na Forum Prawnym
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam Cię sredecznie!
Jest mi bardzo miło,że mogłam w czymś pomóc.
W takim razie mocn trzymam kciuki.
Napewno się uda.
Pozdrawiam.
azalia65 jest off-line  
04-12-2012, 19:13  
2blaze
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Wszelkim osobom z problemami z EC polecam pomoc na pw, znam sprawę dogłębnie z racji iż pracuję w zakładzie energetycznym.

Pozdrawiam i z chęcią doradzę.
2blaze jest off-line  
05-12-2012, 04:48  
Krzych113
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam,
azalia65 dziękuję, list ode mnie już wysłany i dostałem potwierdzenie, jednak co się okazuje, myślałem że wszystko będzie w porządku, a tu dzisiaj dzwoni do mnie konsultant EC. Jeśli chodzi o sam list, to brak odzewu.
Rachunki, ale oczywiście tylko za prąd mam opłacone zdaje się, że do końca grudnia i co się okazuje osoba do mnie dzwoniąca mówi mi o tym, jak to ja mam nieopłacony rachunek za prąd, ale przecież na wysyłanym przelewie jest dokładnie napisane za co przelewane są pieniądze ( nr faktury ) i co do celu przelewu to wątpię żeby nawet dziecko miało jakiekolwiek wątpliwości i informacja, że te pieniądze, " prawdopodobnie " zostały przelane na konto za ubezpieczenie, ale jak tak można robić ? według mnie jest to oszustwo.
W każdym bądź razie mam obawę, że zostanie wyłączona mi energia elektryczna lub, że sprawa będzie się ciągnąć. A w przeprowadzonej rozmowie poinformowałem tylko o tym, że nie będę opłacał żadnych opłat w związku z wspomnianym ubezpieczeniem. Pismo do nich wcześniej wysłane jest potwierdzeniem takiego stanu rzeczy. Samo stwierdzenie dotyczące ubezpieczenia - opłacenia go - uważam w związku z czym może nawet wręcz za idiotyczne. Co więcej zostałem zapytany, o kontynuację postępowania windykacyjnego.
Krzych113 jest off-line  
05-12-2012, 10:15  
azalia65
Użytkownik
 
azalia65 na Forum Prawnym
 
Posty: 46
Domyślnie

Witaj! Ta firma to szczególny twór do naciągania. Już zajął się nimi UOKiK a oni dalej swoje.
Ja po wysłaniu do nich pisma otrzymałam pisemne wezwanie do zapłaty i też mnie straszyli windykacją. Nie zareagowałam. Póżniej otrzymałam nawet sms-a wzywającego mnie do zapłacenia ubezpieczenia i też nie zareagowałam. A na drugi dzień po sms-ie otrzymałam pismo rozwiązujące umowę,które wkleiłam wyżej.
Ja myślę, że jeżeli masz opłacone rachunki za prąd i jeszcze nie otrzymałeś odpowiedzi na pismo wysłane do nich to ja na Twoim miejscu czekałabym na odpowiedż.
Zadzwoń sobie może na infolinię UOKiK nr. tel. 0 800 007 707. Tam uzyskasz poradę prawną. Z tego co wiem odradzają wpłacanie ubezpieczenia. UOKiK już złożył pozew zbiorowy do sądu- co nie przeszkadza oszustom z EC wyłudzania na silę pieniędzy od ludzi i straszenia konsekwencjami.
Proszę napisz - jak potoczy się Twoja sprawa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pozytywnym załatwieniu sprawy.

Witam wszystkich zainteresowanych Energetycznym Centrum!
Muszę tutaj napisać, że EC nie dość,że naciąga ludzi w nieuczciwy sposób - to jeszcze ma wielki bałagan u siebie.
Jak wcześniej pisałam rozwiązałam z nimi umowę - podpisałam nową z innym dostawcą.
Nowa umowa obowiązuje od 1 grudnia 2012 - i jak dla mnie wszystko jest ok.
Dla mnie tak - ale okazuje się,że EC chce "wyłączyć - wyłączone".
No bo co sądzić o takiej firmie, która po rozwiązaniu umowy straszy wyłaczeniem prądu z powodu nie zapłacenia faktury???
Wczoraj dostałam od EC z nr.tel. 48 507 859 500 sms-a następującej treści:

Energetyczne Centrum:Uwaga! Z powodu braku płatności za energię elektryczną, planowane jest wstrzymanie dostaw. Prosimy o pilną wpłatę. Kontakt: 483682484.

Nic dodać - nic ująć!
Nie mam od nich żadnej faktury - żadnego końcowego rozliczenia.
Posiadam odczyty licznika wykonane przez dostawcę z którym obecnie podpisałam umowę i to on dostarcza mi energię.

Oczywiście nie mam zamiaru nawet reagować na takie naciągające sms-y.
Takie postępowanie świadczy jak najgorzej o tej "super uczciwej firmie".
Dla nich liczy się tylko kasa.
Ze też ta firma jeszcze istnieje - ale mam nadzieję,że już niedługo.
azalia65 jest off-line  
26-12-2012, 19:18  
Krzych113
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Azalia65, oczywiście, dziękuję za odpowiedź. Jak najbardziej informuję o tym jak toczy się moja sprawa. W końcu, po czasie około miesiąca dostałem odpowiedź od Energetycznego Centrum.
Przyznaję, że sama wymowa tej nazwy wzbudza we mnie śmiech i pożałowanie. Uważam, że tacy też ludzie muszą tam pracować. W szczególności na podstawie rozmów, które zostały przeze mnie przeprowadzone z pracownikami Energetycznego Centrum, dochodzę do wniosku, że żeby tam pracować to również trzeba pasować do całego wizerunku firmy ( nawet do nazwy ). W bezpośrednim starciu, np. rozmowa telefoniczna, te osoby po prostu tracą grunt pod nogami i wychodzi z nich strach i niepewność. Wystarczy jedno, dwa pytania i te osoby już zaczynają się gubić. Przyznaję, że nigdy wcześniej w życiu w jednym momencie nie spotkałem osób, które zachowują się do tego stopnia niepewnie i żałośnie. Wątpię, że gdybym nawet spotkał je w innej z sytuacji, chciałbym zjeść z nimi śniadanie. Wolałbym chyba nie jeść nic lub może nawet zjeść na dworze z psem, bo może w szczególności jego niewinność cenię bardziej niż świadome? postępowanie tych ludzi. W dużej mierze w związku z tym do miana człowieka i pełnego zrozumienia świadomego postępowania wydaje mi się, że jest im jeszcze daleko. Tchórzostwo i żadnej ani klasy ani godności. Tak Publicznie oceniam współpracę z Energetycznym Centrum.
W każdym bądź razie, tak, dostałem odpowiedź. Według nich, na podstawie pisma, które zostało do nich przeze mnie skierowane, zostaje mi naliczona ulga w wys. 1055,04 zł ( zastanawia mnie, na jakiej podstawie została ona w ogóle policzona ? ), ale jest to jedna sprawa.
Na podstawie rozmowy telefonicznej, która przed otrzymaniem pisma od EC została przeze mnie przeprowadzona z infolinią UOKiK najlepiej jest skierować się do rzecznika praw konsumenta. Zastanawiam się czy są w ogóle jakiekolwiek szanse na wygranie tej sprawy w sądzie ?.
Krzych113 jest off-line  
26-12-2012, 20:22  
pocomito
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam serdecznie ! Ja również chciałem dobrze i mam teraz za swoje. Marzę ,śnię o rozwiązaniu umowy z EC . Próbowałem sam sklecić takie pismo ,ale boję się konsekwencji ewentualnych błędów- braków pisma .Podpisałem swoją umowę w lutym 2011 bez żadnego ubezpieczenia ale aż na 5 lat. Płaciłem za prąd od 250zł do 520 zł. Teraz cały czas płace kilowaty plus przesył 560 zł. Próbowałem się dowiedzieć skąd takie odczyty,bo nigdy nikt nie spisywał danych z licznika -powiedziano mi że EC ma dane od PGE - co jest nie prawdą. Proszę wprost błagam o pomoc.Wiem mniej więcej na co się powoływać,ale boję się kary za bezpodstawne odstąpienie od umowy.Pracuję fizycznie zarabiam niewiele ale cieszę się że mam pracę ale w tym wypadku proszę o tak zwanego gotowca odstąpienia od umowy.Boli mnie to tyle mocno że jeszcze namówiłem na podpisanie umowy swojego Teścia,któremu wciśnięto największe ubezpieczenie. Proszę o pomoc i pozdrawiam życząc Wszystkiego tańszego w Nowym Roku !!!
pocomito jest off-line  
27-12-2012, 15:54  
tomciopogromcio
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Taki list zamieszczony tutaj przez panią Azalię podziałał i u mnie. Nie wiem tylko czy trzeba według ich zapłacić za całe ubezpieczenie do tej pory naliczone, bo w tym liście nic nie napisali, a pani Azalia być może dostała prośbę o wpłacenie właśnie kwoty dotychczas naliczonego ubezpieczenia. Wtedy to rozwiązanie oczywiście nie byłoby idealne, ale widocznie na nic lepszego liczyć nie możemy :/.
tomciopogromcio jest off-line  
27-12-2012, 18:17  
azalia65
Użytkownik
 
azalia65 na Forum Prawnym
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam serdecznie ponownie!
W Wigilię 24 grudnia dostałam końcowe rozliczenie za energię elektryczną wystawioną przez Energetyczne Centrum.
Zauważyłam,że EC bazuje na danych firmy naliczającej za przesył. Bo przecież nie odczytują liczników!!!
Jeszcze nie sprawdziłam tego naliczenia - czy zgadza się z odczytami mojego poprzedniego i obecnego dostawcy /jest na szczęście ten sam/.
Jednak nie podoba mi się sposób rozliczenia, bowiem nie ma tam ceny za 1 kW brutto ani netto. Więc nie wiadomo jaka jest ich cena naliczeniowa.
Oczywiście -po dokładnym sprawdzeniu zapłacę za energię elektryczną. Ale za rzekome ubezpieczenie z którego nawet nie miałam możliwości korzystania - bowiem nie dostałam z EC żadnego dokumentu uprawniającego do korzystania z takiego ubezpieczenia -nie zapłacę NIGDY. Kwota nie jest wielka - 34zł / bo wcześniej zapłaciłam za 2 m-ce - bo mnie straszyli wyłączeniem/. Dla mnie to są pieniądze poprostu wyrzucone w błoto. Wolę dać biednemu niż nabijać kasę oszustowi.

A osobom, które chcą rozwiązać umowę z EC mogę tylko podpowiedzieć aby upomniały się o cennik obowiązujący w 2013r. Najlepiej listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Jeśli będzie różnica w cenie pomiędzy 2012 a 2013 to myślę, że można nie przyjąć nowych warunków i rozwiązać umowe bez żadnych konsekwencji.
Dostawca energii ma taki obowiązek powiadamiania ale nie sądzę by EC przestrzegało przepisy. Zawsze mogą powiedzieć,że coś wysłali.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego rozwiązania umowy oraz wszystkiego najlepszego w nowym nadchodzącym 2013 roku. Oby okazał się lepszy od 2012.
azalia65 jest off-line  
27-12-2012, 20:11  
pocomito
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Witam ponownie - a ja dzisiaj dostałem do podpisania umowę z dystrybutorem,i już całkiem nie wiem co robić bo stanowczo chcę odstąpić od umowy zawartej z EC. A na podpisanie umowy z dystrybutorem mam 7 dni. Podpowiedzcie proszę Kochani czy mam szansę na zerwanie umowy z EC bez nałożenia na mnie kary. Swoją historię opisałem wyżej.Bardzo proszę o szybką odpowiedź,bo można się nerwowo wykończyć.Moja znajoma dostała wezwanie do zapłaty za fakturę z lipca ,którą zapłaciła poprzez internet i teraz ma dopiero cyrk.koszty i nerwówkę.Dlaczego nikt się za nich nie weźmie !Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na pomoc !
pocomito jest off-line  
27-12-2012, 20:38  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.163
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Cytat:
Napisał/a pocomito Zobacz post
już całkiem nie wiem co robić
Przeczytać umowę i postępować w ramach jej warunków i możliwości.
nomnes jest off-line  
28-12-2012, 20:59  
pocomito
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Tak wiem,że trzeba czytać umowy.Tych miłych Panów z EC przysłał do mnie kolega,oni zaraz jechali dalej,ja byłem przekonany że podpisuję umowę na rok.Płacę dużo za duże rachunki naliczone w lesie ,obiecano korekte i tu się dialog urwał.Proszę mi powiedzieć czy możliwe jest rozwiązanie umowy bez poniesienia dodatkowych kosztów czy nie ?
pocomito jest off-line  
28-12-2012, 21:03  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.163
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Cytat:
Napisał/a pocomito Zobacz post
Proszę mi powiedzieć czy możliwe jest rozwiązanie umowy bez poniesienia dodatkowych kosztów czy nie ?
Jest możliwe takie rozwiązanie jakie umożliwia twoja umowa...
nomnes jest off-line  
28-12-2012, 21:08  
pocomito
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Dzięki za szybką odpowiedź! Czy sam dam sobie z takim pismem rade?
pocomito jest off-line  
28-12-2012, 21:13  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.163
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy z Energetycznym Centrum

Nie znam ciebie zatem nie mogę mieć takiej wiedzy.
nomnes jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z Centrum Energetyczne (odpowiedzi: 9) Witam, mam problem, mianowicie moja mama chciałaby zerwać umowę z Centrum Energetycznym, ale zaszło tyle nieporozumień, że nie wiem jak to ująć w...
§ umowa z Centrum Energetycznym (odpowiedzi: 2) Witam 5 miesiecy temu podpisałam umowe z Centrum Energetycznym.Od ponad 3 miesiecy usiłuje odstapic od tej umowy , ale w odpowiedzi otrzymałam pismo...
§ rozwiazanie umowy z Centrum energetycznym (odpowiedzi: 7) Witam. Chcialbym rozwiazac umowe z Centrum energetycznym, przyszli do taty w lutym i naobiecywali duzo. Niestety minelo juz 5 miesiecy i bedzie...
§ Wzór wypowiedzenia umowy z Centrum Energetycznym (odpowiedzi: 4) Witam. w zeszłym roku moj tata podpisał umowe na pobor energii elektrycznej z Energetycznym Centrum. Niestety była to umowa zawarta pochopnie i tak...
§ zerwanie umowy z Energetycznym Centrum (odpowiedzi: 1) Witam.Wiem,że temat jest już znany,ale ja nie bardzo wiem jak odstapic od umowy z Energetycznym Centrum bez sankcji,którymi grożą w rozmowach...
§ PrOBLEm Z eNeRgEtYcZnYm CeNtRuM !!! (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie 9.10.2012r podpisałam NIESTETY umowę z Energetycznym Centrum S.A. Przedstawiciel firmy wprowadził mnie błąd. Od stycznia miałam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.