Sms gra 60568 - Forum Prawne

 

Sms gra 60568 4

Cytat: Napisał/a topikpl Tak, to się zgadza - jeżeli napisałeś gdzieś SMSa czy zadzwoniłeś może to oznaczać subksrypcję jakiegoś gówna. Pytanie, czy w twoim przypadku gdziekolwiek wysyłałeś SMSa? Jeśli nie, to Play powinien uznać twoją ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § Sprzedaż na allegro.
    witam sprzedałem ostatnio klocki, w ofercie podałem wage klocków, napisalem ze jest do nich pudełko i instrukcja,...
  • § Mechanik zepsuł sprzęgło HELP ...
    Witam, sprawa baaardzo skomplikowana, więc przedstawię najważniejsze wątki. 1. Warsztat wymieniał mi silnik w...
  • § Doładowanie konta jako forma o...
    Moi Drodzy, Piszę z prośbą o pomoc w następującej sprawie: Końcem lipca 2017 "z uwagi na nieprawidłowości...

Odpowiedz
 
22-06-2013, 11:58  
marcinkier
Zbanowany
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Cytat:
Napisał/a topikpl Zobacz post
Tak, to się zgadza - jeżeli napisałeś gdzieś SMSa czy zadzwoniłeś może to oznaczać subksrypcję jakiegoś gówna.

Pytanie, czy w twoim przypadku gdziekolwiek wysyłałeś SMSa? Jeśli nie, to Play powinien uznać twoją reklamację.

Ja żadnego SMSa nie wysłałem i nigdzie nie zadzwoniłem. Okoliczność bezsporna. Mimo to, wampiry z T-Mobile reklamacji nie uznają i twierdzą, że zamówiłem płatne SMSy "przez internet".
marcinkier jest off-line  
24-06-2013, 20:42  
newtwenty
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Witam wszystkich!

Trafiłem do tej dyskusji ponieważ też mam problem z płatnymi SMS ami z numeru 60568. Wypowiadają się tu różne osoby w odpowiedzi na posta otwierającego wątek ale wszystkie te osoby nawet jeśli osobiście spotkały się z problemem to miały problem podobny a nie identyczny.

PO PIERWSZE:
Zakładającemu wątek chodzi o sytuację w której wiesz że nie wysyłałeś żadnego SMSa aktywującego (sprawdzony billing), nie aktywowałeś usługi poprzez internet ani w żaden inny sposób. I JESTEŚ TEGO PEWIEN!!!

PO DRUGIE
Dlaczego należy udowadniać komukolwiek i cokolwiek jeśli wiemy że nie mamy nic wspólnego z tym "usługodawcą". Jeśli z naszego telefonu nie został wysłany żaden SMS aktywujący to jak została aktywowana ta usługa?

PO TRZECIE
Dlaczego nie istnieje oficjalne źródło informacji gdzie możemy sprawdzić kto przesyła nam te SMSy. Jaka to firma, gdzie jest zarejestrowana, jak się z nią skontaktować? Skoro operator po zapłaceniu przez nas rachunku z opłatami za takie usługi przekazuje "honorarium" takiemu podmiotowi to oznacza że musi go znać!!!. Ja na przykład oprócz wspomnianego numeru dostałem też SMSy z numeru 60551 i nawet operator PLAY nie wie kto mi je wysyła - to już obłęd!!!

PO CZWARTE
Ustaliłem poprzez Google ża za numerem 60568 może stać firma z Panamy. Znalazłem jakąś szczątkową stronę z pseudo regulaminami i tak nie pasującymi nomenklaturą do moich smsów z której wziąłem telefon kontaktowy - włącza się skrzynka pocztowa która jest zapchana; napisałem maila - bez odpowiedzi.

PO PIĄTE
Ktoś musi mieć pisemną umowę z wysyłającym smsy. Albo Bezpośrednio operator telekomunikacyjny , w moim przypadku PLAY albo jakiś pośrednik operatora. W końcu przecież później przekazują mu te nasze pieniądze z smssów. Dlaczego PLAY toleruje takie firmy?

Jest tu tyle problemów, chowanych informacji, np. sposób w jaki rozmawia się o tej sprawie z operatorem wskazuje ewidentnie na kooperację. Szokujące jest że na forach 99% informacji na ten temat to "jak wyłączyć usługę" i po sprawie. Co oznacza że mam być w pełni szczęśliwy jeśli zatrzymam otrzymywanie SMSów i grzecznie zapłącić za wszystkie które otrzymałem. Łaską będzie jeśli po morderczej walce operator umorzy mi połowę kwoty. Dlaczego na forach nabija się z dociekliwych którzy nie chcą zapłacić złotówki za oszustwo?

Jestem kolejnym gotowym walczyć z tym złodziejstwem. Będę zaglądał na to forum aby monitorować czy sytuacja się jakoś rozwija.

Wydaję się najrozsądniejszym postąpić w takiej kolejności:

1. Poinformować pisemnie operatora że składa się niniejszym reklamację i nie uznaje kwot wynikających z rachunku w części dotyczącej przedmiotowych SMSów, ale że płaci się całą fakturę w celu uniknięcia zablokowania telefonu.

2. Domagać się uznania reklamacji i zwrotu w ten sposób nadpłaconej kwoty.

3. Do skutku domagać się pisemnie niezbędnych informacji dla dochodzenia swoich racji typu kto wysyła smsy, jak jest rozliczany, jak doszło do aktywacji itp.

Życzę wszystkim powodzenia.

Dariusz Wieczorek
newtwenty jest off-line  
26-06-2013, 01:49  
Janusz_68
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Zapłaciłem kilkadziesiąt złotych za 9 takich odebranych SMS-ów z dokładnie tego numeru. Operator PLAY, który oczywiście nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności, a konsultanci zapewne są szkoleni w taki sposób by nas o tym przekonać .
Moja córka przysięga na wszystkie świętości, że żadnego SMS-a pod ten numer nie wysyłała. Nie mam podstaw by jej nie wierzyć. Niestety na bilingu taki SMS jest zarejestrowany. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
Janusz_68 jest off-line  
26-06-2013, 02:01  
LawoK
Stały bywalec
 
Posty: 6.135
Domyślnie RE: Sms gra 60568

To jaki problem dojść do tego, kto go wysyłał.
Masz dokładną datę i godzinę.

Co do samych opłat, to jeszcze się nie znalazł taki twardziel, który by nie zapłacił.
Nawet ci co rzekomo "negocjowali", nie byli w stanie przedstawić dowodów na swoje słowa.
Więc olej cały ten wątek, wyłącz to g... jak jeszcze tego nie zrobiłeś i będziesz miał nauczkę.
LawoK jest off-line  
26-06-2013, 08:55  
newtwenty
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Sms gra 60568

O właśnie o takich WSPOMAGACZY lub KOOPERANTÓW jak "LawoK" mi chodziło.
Zablokuj, zapłać i zapomnij.
Czyli wyraź zgodę na to że Cię oszukali!!!!!!
Takich WSPOMAGACZY na forach jest pełno.
A g.....no, nie zapłacę i będę walczył z tym syfem do końca!!!!!

LawoK - po co mi twój post????


Ludzie - nie płaćcie i walczcie. Odpuszczając wspomagacie tych złodziei. Dzisiaj okradli Was, jutro Wasze dzieci, znajomych, rodzinę. W dzisiejszych czasach pozostał nam tylko internet i właśnie takie fora na których można się jednoczyć we wspólnej walce. Przykłady pokazały że bywa to skuteczne.

Tu cię okradą z 100 zł , gdzie indziej z 200zł i wszystko "w imię prawa". Bo kto prawo tworzy pod swoje potrzeby szybko je wykorzystuje aby zarobić na "baraniej masie". I to wszech występujące namawianie "odpuść" "daj sobie spokój" "nie warto" "szkoda twojego czasu".
Rzeczywiście szkoda. Zaoszczędzony czas można przecież poświęcić na oglądanie telewizji.

Dariusz Wieczorek
newtwenty jest off-line  
27-06-2013, 12:39  
marcinkier
Zbanowany
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Cytat:
Napisał/a LawoK Zobacz post
Co do samych opłat, to jeszcze się nie znalazł taki twardziel, który by nie zapłacił.
Nie zapłaciłem i nie zapłacę. Numer prawdopodobnie straciłem. Niestety ani sam nie zdołałem znaleźć żadnej metody obrony ani na tym forum żadnej sensownej porady nie usłyszałem.

Co ciekawe, oszuści z T-Mobile wystawili mi post factum fakturę korygującą na sporną kwotę podając jednak jako tytuł "bonifikatę" a nie np. "uznanie reklamacji".

Czyli, że panamczycy dostaną swoje pieniądze a stratne będzie T-Mobile i ja. Tego typu "rozwiązanie" potwierdza moje przypuszczenie, że za firmą-krzakiem z Panamy kryją się członkowie zarządów operatorów komórkowych grabiący nie tylko niewinne ofiary ale i swoje firmy.

Cytat:
Napisał/a newtwenty Zobacz post
O właśnie o takich WSPOMAGACZY lub KOOPERANTÓW jak "LawoK" mi chodziło.
Zablokuj, zapłać i zapomnij.
Czyli wyraź zgodę na to że Cię oszukali!!!!!!
Takich WSPOMAGACZY na forach jest pełno.
Pewnie pracuje w jakiejś firmie windykacyjnej i przyzwyczaił się łupić staruszki na faktury sprzed 20 laty. Mnie w wątku karnym policjanci zniechęcali do zażalenia czynności policyjnych. Nawiasem pisząc - akurat nie mnie dotyczących bo pomagam znajomemu w zaskarżaniu. Żyjemy w zdziczałym kraju i trzeba się jakoś bronić.

Przeklęte biurwy z UKE też palcem nie ruszyły. Płaci się łobuzom koszmarne pieniądze za "ochronę rynku" a jak co do czego przychodzi to okazuje się, że ochroniarz dogadany jest z bandytą.
marcinkier jest off-line  
09-07-2013, 11:42  
MrNoName
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Słuchajcie co odpowiedział mi UKE, cytuję:
Rynkowa dostępność usług o podwyższonej opłacie jest powszechna, a co za tym idzie występuje tu zjawisko masowości zawierania umów o świadczenie tego rodzaju usług. W takim wypadku przepis art. 384 § 2 ustawy Kodeks cywilny wskazuje, iż usługodawca nie ma obowiązku dostarczania usługobiorcy wzorca umownego, gdyż z uwagi na masowość zjawiska byłoby to uciążliwe i nie równoważyłoby korzyści, płynących ze stosowania wzorców. Usługodawca powinien jedynie zapewnić usługobiorcy możliwość łatwego dowiedzenia się o treści dotyczącego go wzorca przed zawarciem przez niego umowy.

Tylko że ja takiego wzorca nie widziałem na oczy bo go tam nie było !!!

Cały problem leży w tym że firma T-Mobile ma dwie strony ze wzorcem umowy i bez.
W czasie zawierania umowy nie pokazuje że serwis będzie płatny i ile będzie kosztować dana usługa. A później podsuwają elegancko stronę już z umową.

Inaczej mówiąc płać i płacz.
MrNoName jest off-line  
09-07-2013, 11:54  
MrNoName
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Może napiszemy wspólnie do UKE wniosek o ukaranie w postaci usunięcia "firmy" Mobiltek z rejestru usług o podwyższonej płatności z nazwiskami klientów nabitych w przysłowiową butelkę. Może w końcu coś z tym zrobią.
MrNoName jest off-line  
06-09-2013, 16:42  
sunnyTM
Użytkownik
 
sunnyTM na Forum Prawnym
 
Posty: 72
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Cytat:
Napisał/a MrNoName Zobacz post
Może napiszemy wspólnie do UKE wniosek o ukaranie w postaci usunięcia "firmy" Mobiltek
Tutaj dla chętnych jest link do strony Mobilteka, gdzie można zgłosić swój numer do wykluczenia z ich bazy. Mam zablokowane SMSy na numery specjalne, więc mnie nie naciągną na nic, nawet przypadkiem im nie odpiszę, ale trzymam za Was kciuki. Też uważam, że warto walczyć - nie o 5 czy 9 zł, tylko o zasady.
sunnyTM jest off-line  
11-03-2014, 14:16  
Penyi
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: Sms gra 60568

no i jak się Wam Walczy z płatnymi smsami???? bo mam z tym też problem. Jestem w plecy narazie 25 zł (zauważyłem przypadkiem) ... nie mam pojęcia skąd mam te smsy napewno na nic świadomie się nie zgadzałem.
Ostatnio wysłałem informację do TVN24 na kontakt i może dlatego tez jakiś krótki numer zaczynający się na 7 ... pamiętam, że przyszedł mi jakiś sms że coś tam przyjdzie i żeby to anulować bo bedzie przychodziło... ale to olałem bo koszt anulowania też jakiś był podane..


tragedia
Odradzam PLAY bo nie radzą sobie z naciąganiem. Z automatu powinna być blokada - a jesli ktoś chce to niech sobie sam włączy!!!!
Penyi jest off-line  
01-05-2015, 21:56  
focus86
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Cieszcie się że oszukano was na takie niskie kwoty. Mam internet w tmobile i wszystko było ok. wzięłem drugi i od razu zostałem zrobiony w ch.... pierwsza faktura 58zł z wap specjalny. od razu zgłosiłem reklamację i kazałem założyć blokadę. druga faktura względnie niska ale jak się później okazało 12zł z wapu nabiło. trzecia szok 407zł +wat!!! pracownik cały czas twierdził że blokadę zakładał, a tymczasem loguję się na stronie tmobila a tam nie było żadnych blokad!!! poszedłem znowu do salonu i pracownik upierał się że blokadę włączył ale jak natrafiłem w internecie na złodziejskie stronki to tym samym automatycznie odblokowalem (!) problem leży w tym że smsy przychodziły na modem a ja nic nie wiedziałem... powiedział mi jak sie zalogować i przeczytać z jakich stron smsy przychodziły lecz niestety hasło admin nie działa. wsadzałem kartę sim do różnych telefonów i żadnych smsow sie nie dało odczytać. krew mnie zalewa bo na czwartej fakturze nabiło 35zł lecz niby dalej już nic nie nabija. nóż mi sie w kieszeni otwiera bo na pewnej stronce znalazłem że tmobile anulowało kwoty około 50zł dwum osobom za te złodziejskie smsy a mi nic!! zbywają mnie tylko odpowiedziami że wszystko jest wg regulaminu, że płatne subskrycje aktywowałem sam wchodząc na strony www i ogólnie mają mnie w d.... pisałem na koncie tmobile na fb i też nic nie pomogli. czekam na odpowiedź od uokik i uke. jedyne co mi przyznali to ulgę do faktur w kwocie 2x12zł..... rozbój w biały dzień. najlepiej omijać takie usługi szerokim łukiem
focus86 jest off-line  
20-02-2016, 23:23  
joey33
Użytkownik
 
Posty: 39
Domyślnie RE: Sms gra 60568

Witajcie, chciałbym odświeżyć temat - właśnie próbują mnie oszukać na dokładnie ten sam modus operandi.

Reklamacja do Orange złożona, a tu pismo do Mobiltek:

---------------------------------------------------
W okresie 19 styczeń 2016 - 17 luty 2016 mój operator Orange wyszczególnił 14 zdarzeń pod nazwą 'sms spejcalny' z nieznanego nam numeru 60568 na łączną kwotę 70zł netto.
Z informacji znalezionych nt. numeru wynika, iż jest to usługa świadczona przez Państwa firmę.

Ponieważ absolutnie nigdy żadnych usług typu 'sms specjalny' nie zamawiałem oraz na żadne tego typu oferty nigdy nie była wyrażana zgoda proszę
o informację na podstawie jakiej umowy naliczona została należność?

Zdarzeń w billingu jest 14, natomiast w skrzynce odbiorczej telefonu jedyne smsy jakie znaleźliśmy od wspomnianego numeru 60568 to 5 sms'ów ze spamem
reklamującym serwis superkom.com, z którym nota bene również nigdy nie miałem żadnych kontaktów, ani tym bardziej relacji handlowych.

Mój numer jest numerem firmowym a więc od kilkunastu lat dostępnym publicznie w materiałach reklamowych szkoły stąd zakładam, iż aktywacja Państwa usługi została dokonana bez naszej wiedzy i zgody.

Ponieważ proceder wyczerpuje przesłanki nieuczciwych praktyk rynkowych jak i również czyn oszukania z art. 286 §1 K.K. wierzę, iż jest to niefortunna pomyłka i dołożą Państwo starać by sprawę wyjaśnić.

-----------------------------

Newtwenty ma rację - nie wolno takiego chamstwa odpuścić, na tym właśnie żerują.
Wiedzą, iż słuchający ofiar założą, że pewnie gdzieś 'wlazły', 'coś kliknęły'. Nie, żadnej zgody na usługę nie było.

Została aktywowana bez pytania i zgody. Numer wzięto chociażby z mojej strony firmowej albo profilu na fb.
joey33 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.