prośba o poradę meble kuchenne - Forum Prawne

 

prośba o poradę meble kuchenne

Witam, proszę o poradę dot. przysługujących nam praw konsumenckich oraz czy możemy się domagać poprawy usługi związanej z wykonaniem mebli kuchennych. W dniu 8/10/2012 r podpisałam umowę z firmą która wykonuje meble kuchenne na zamówienie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
22-02-2013, 08:34  
jagoda 75600
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie prośba o poradę meble kuchenne

Witam,

proszę o poradę dot. przysługujących nam praw konsumenckich oraz czy możemy się domagać poprawy usługi związanej z wykonaniem mebli kuchennych.


W dniu 8/10/2012 r podpisałam umowę z firmą która wykonuje meble kuchenne na zamówienie w Warszawie.
W tym również dniu wraz z mężem dokonałam wpłaty na poczet produkcji w kwocie 8500zł .
Usługa opiewała na łączną kwotę 20 500zł.
W załączeniu treść umowy.

Całość kwoty została zapłacona w trakcie 3 etapowego montażu mebli.

Pierwszy montaż mebli kuchennych odbył się 17- 21 grudnia 2012r.
Wspomnę również, że po podpisaniu umowy poprosiłam Wykonawcę o wzór forniru dębowego zanim przystąpił on do produkcji mebli.
Niestety próbka odbiegała od tego co Wykonawca przywiózł. Było to pierwsze moje zaskoczenie.
Oswoiliśmy się z tym, że niestety fronty będą miały nieco inne usłojenie niż wcześniej pokazany wzór.
W tym czasie zostały zamontowane korpusy i częściowo fronty. Fronty miały być z forniru dębowego naturalnego, lakier bezbarwny półmatowy.
Niestety niektóre fronty fornirowane miały różne usłojenie ( w trójkąty, paski, prążki) jak też były w ciemne pasy, inne zaś z lekkim naturalnym usłojeniem dębu. Całość kompletnie nie pasująca do siebie.
Zareklamowałam 6 frontów które były zdecydowanie różne niż reszta i mocno odmienne, co zostało bez problemu przyjęte przez wykonawcę.
Nasza kuchnia jest otwarta i stanowi główny widoczny mebel w pomieszczeniu.
Podczas montażu wiele razy pytałam Wykonawcę dlaczego fronty różnią się od siebie, dlaczego nie posiadają jednolitego usłojenia, a wewnętrzna strona frontów posiada ciemne pasy (mam tu na myśli czekoladowy brąz przełamany jasnymi pasami). Generalnie brak jednolitego wyglądu.
Oprócz tego jedna część zabudowy jest ciemniejsza niż pozostała. Właściciel firmy obiecał, że wymieni zareklamowane fronty.
Wykonawca twierdził, że tak to musi wyglądać i że nic nie jest już w stanie z tym zrobić. Była to mocno wymijająca odpowiedź.
Nie ukrywam, że taktyka Wykonawcy była taka, że podnosił głos i twierdził, że nic się nie da lepiej i że tak jest dobrze.

Uważam, że Wykonawca zamówił dla nas fronty w stolarni z różnych partii, to co było dostępne nie zwracając uwagi czy pasują do siebie....
Wykonawca argumentował, że każda firma oszczędza .... i nie można dostać ładnych fornirowanych frontów. Gdybym chciała fronty z jednolitym usłojenie to wiąże się z dużymi kosztami.
Przy składaniu zamówienia nie było problemów i pytań Wykonawcy czy fronty mają być droższe czy tańsze.Wykonawca na ten temat nie wspominał i nie pytał się czy mam coś akceptować i wybierać .
Zapewniał tylko, że fronty będą tak jak pokazany wzór (naturalny dąb).
Wydaje mi się, że zakup kuchni za kwotę 20 500zł jest bardzo dużym kosztem i Wykonawca powinien profesjonalnie zrealizować usługę.

W dniu 21/12/2013 dopłaciliśmy firmie kolejną kwotę 10 000zł. Do zapłaty zostało jeszcze 2000zł. Ja w tym czasie nadal miałam i mam dysonas pozakupowy i nie mogę się pogodzić, że wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na usługę która nie została poprawnie wykonana według sztuki stolarskiej.
Nie jestem fachowcem, ale widziałam meble kuchenne firmy Ikea. Meble fornirowane i fronty mają zachowaną jednolitość usłojenia (wygląda to estetycznie i poprawnie). Tym bardziej wierzyłam w to, że jeśli zamawiam meble "na zamówienie" to mogę oczekiwać dobrze zrealizowanej usługi.

W dniu 24/01/2013 r Wykonawca przyjechał do nas ponownie na montaż , aby zamontować zareklamowane fronty.
Niestety nowe fronty nadal były niepoprawne, czyli innego koloru niż pozostałe, oprócz tego usłojenie całkiem odbiegało od reszty. Wszystko wyglądało jak zlepek różnych frontów. Wykonawca poinformował, że nie mógł zamówić podobnych frontów w firmie w której zamawiał pozostałe fronty i zrobił to gdzie indziej. Stwierdził cytuję, że "ma Pani teraz lepszej jakości fronty niż te zamontowane".... Nie wiedziałam co mam powiedzieć cieszyć się czy płakać.... :(Ja poinformowałam Wykonawcę, że nie jestem zadowolona z frontów.
Wraz z mężem poprosiliśmy go, aby ponownie polakierował je na kolor jak reszta mebli ..... Obiecał, że to poprawi.

W dniu 13/02/2013 Wykonawca przyjechał ponownie z frontami, które niestety były jeszcze innego koloru z nadal niepasującym usłojeniem (pomimo tego że wcześniej zabrał stare fronty, aby mieć wzór kolorystyczny).
Ostatecznie zamontował te fronty i znów obiecał że je poprawi. Poprosiłam p. Winiarskiego, aby napisał mi to na piśmie, że fronty zostaną wybarwione i dopasowane kolorystycznie do całości. Pocztą elektroniczną otrzymałam takie pismo wraz w przedłużoną gwarancją na 24 miesiące licząc od stycznia. P.Winiarski zobowiązuje się, że zabierze fronty które zostaną zmatowione i ponownie polakierowane. Niestety w dniu 13/02 dopłaciliśmy Wykonawcy 2000 PLN za całość usługi w dobrej wierze że fronty poprawi. Obawiamy się jednak z mężem że bardzo ciężko będzie dobrać fronty z identycznym usłojeniem, co ostatecznie wiązać się będzie z wymianą ich wszystkich i poniesieniem przez nas dodatkowych kosztów.


Dziękuję Jagoda
jagoda 75600 jest off-line  
22-02-2013, 09:53  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.167
Domyślnie RE: prośba o poradę meble kuchenne

1. Komunikować się pisemnie wnosząc reklamację.
2. Załatwić opinię rzeczoznawcy, który wskaże, że fronty są wykonane niewłaściwie i niezgodnie z umową. Słojowanie może być różne a tutaj nikt nie da odpowiedzi w jakim stopniu wasze odbiegają od umowy czy też nie odbiegają.
nomnes jest off-line  
22-02-2013, 10:17  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: prośba o poradę meble kuchenne

jakby zabrakło pytania.

Obawiamy się jednak z mężem....

i co forum na to ma zrobić ?
BOHO jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja - meble kuchenne na wymiar (odpowiedzi: 31) Witam Podpisałem umowę na montaż mebli kuchennych. Montaż rozpoczął się tydzień temu, ale do dnia dzisiejszego nie został ukończony z powodu szeregu...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 4) Dzień dobry, prosiłabym o radę odnośnie poniższej sytuacji w której jestem obecnie. W czerwcu podpisałam umowę z firmą projektującą i montującą...
§ spadły na mnie meble kuchenne (odpowiedzi: 6) Witam, Wczoraj o 23 spadła na mnie część górnych szafek kuchennych zamontowanych przez firmę, która mi je sprzedała. Po wypadku byłam na...
§ Towar niezgodny z umową - meble kuchenne (odpowiedzi: 4) Witam, montują mi właśnie meble w kuchni.. juz pomijam fakt ze po terminie i z wielką łaską, ale kwestia dotyczy tego że w umowie w specyfikacji...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 3) WITAM W DN.21.11.O9 R.PODPISAŁAM UMOWĘ Z FIRMĄ UNIVERPOL EU. NA WYKONANIE KUCHNI POD ZABUDOWĘ!! UMOWA ZOSTAŁA SPORZADZONA NIE KOMPLETNIE,W CZYM...
§ prośba o poradę (odpowiedzi: 2) mój syn wdał się w bójkę pod wpływem alkoholu. Jest tymczasowo aresztowany i podejrzany o pobicie z użyciem noża i ciężkie uszkodzenie ciała. Czy są...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.