Brak kontaktu ze sprzedającym po reklamacji (zakup allegro) - Forum Prawne

 

Brak kontaktu ze sprzedającym po reklamacji (zakup allegro)

Witam Mam taki oto problem, mam nadzieję na otrzymanie pomocnej odpowiedzi od Was. W styczniu, na aukcji allegro zakupiłem elektroniczny kompas z GPSem. Towar na aukcji był opisany jako używany, w 100% sprawny. Koszt urządzenia ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
11-04-2013, 09:16  
mascom
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Brak kontaktu ze sprzedającym po reklamacji (zakup allegro)

Witam

Mam taki oto problem, mam nadzieję na otrzymanie pomocnej odpowiedzi od Was.

W styczniu, na aukcji allegro zakupiłem elektroniczny kompas z GPSem. Towar na aukcji był opisany jako używany, w 100% sprawny. Koszt urządzenia z przesyłką to 180zł (zakup został zrealizowany poprzez opcje "Kup teraz").

Na przesyłkę czekałem kilka dni. Niestety po otwarciu paczki i uruchomieniu urządzenia okazało się, że urządzenie ma wadę - wbudowany kompas pokazuje złe wartości.

Od razu postanowiłem się skontaktować ze sprzedającym drogą mailową. Na odpowiedz czekałem przez kilka dni. W tym czasie okazało się, że podany w danych kontaktowych nr telefonu nie jest poprawny.

Po jakimś czasie (kilka dni) uzyskałem odpowiedz od sprzedającego, żebym odesłał mu wadliwe urządzenie. On obecnie przebywa w Niemczech, ale jego siostra zajmuje się wysyłką w Polsce i pewnie "musiała coś pomylić".

Zgodnie z odpowiedzią odesłałem jak najszybciej towar. Do środka przesyłki załączyłem wydrukowaną wiadomość od sprzedawcy oraz treść aukcji.

Niestety, od tego czasu, mimo mojego wielokrotnego przypominania się, nie ma żadnego odzewu ze strony sprzedającego. Żadnej wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy.

Minęły prawie 3 miesiące od momentu zakupu towaru, a ja nie mam ani sprawnego urządzenia ani zwrotu pieniędzy.

Osoba sprzedająca urządzenie sprzedawała na allegro swego czasu całą masę tych urządzeń. Najprawdopodobniej na codzień przebywa w Niemczech. Tam też skupowała w/w urządzenia i za pomocą siostry w Polsce sprzedawała je na allegro.

Sprzedawca jest osobą prywatną, posiadam wszelkie wiadomości email, treść aukcji oraz dowód nadania paczki zwrotnej. W danych kontrahenta z allegro jest podany polski adres z drugiego krańca Polski.

Do tej pory próbowałem załatwić sprawę poprzez allegro - założyłem spór na który sprzedawca przez miesiąc nie odpowiedział. Nawet nie logował się przez ten czas na swoje konto.

Domyślam się, że nie mogę sprawy zgłosić na policję (dostałem towar - tylko niestety niesprawny).

Jak pozytywnie wyegzekwować od sprzedawcy zwrot pieniędzy?
Czy mogę wystosować do sprzedawcy oficjalne, przedsądowe, w którym domagam się ostatecznego zwrotu pieniędzy za przedmiot pod groźbą wniesienia sprawy do sądu?

Gdzie wnieść ewentualną sprawę w sądzie? Mogę zgłosić się do sądu w moim miejscu zamieszkania?

Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
mascom jest off-line  
11-04-2013, 21:06  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.462
Domyślnie RE: Brak kontaktu ze sprzedającym po reklamacji (zakup allegro)

Wezwij pisemnie (list polecony z ZPO) sprzedawcę do realizacji złożonej reklamacji i wydania sprawnego urządzenia albo zwrotu ceny. Wyznacz na to termin i poinformuj, że po jego bezskutecznym upływie powiadomisz organa ścigania.
cedwah jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Koszulka wróciła z reklamacji w jeszcze gorszym stanie, brak kontaktu ze sprzedającym (odpowiedzi: 3) W dniu 10 września kupiłem na allegro od osoby prywatnej koszulkę. Był on pośrednikiem, towar miał być dostarczony z Azji, więc i czas przesyłki...
§ Zakup iPhone'a na Allegro - brak kontaktu ze Sprzedającym. Proszę o pomoc (odpowiedzi: 10) Witam, Zakupiłem miesiąc temu iPhone'a na Allegro poprzez Kup Teraz od Kupującego, który ma prawie 40 komentarzy (same pozytywne). Zaraz po zakupie...
§ Allegro -pomyłka i brak kontaktu ze sprzedającym (odpowiedzi: 13) Witam! Zakupiłem na Allegro przedmiot (Kup teraz). Na stronie przedmiotu było napisane, żeby nie przelewać przez PayU, tylko sprzedający poda nr...
§ Allegro - brak kontaktu ze Sprzedającym i przesyłki. (odpowiedzi: 3) Witam. Z racji tego iż jestem nowy na forum, chciałbym się przywitać. A teraz przejdę do sedna sprawy. W czwartek 13 października wygrałem aukcję z...
§ ALLEGRO Brak kontaktu ze sprzedającym (odpowiedzi: 1) Mam mały problem ze sprzedającym z Allegro - otóż ponad dwa tygodnie temu zamówiłem zegarek; po paru dniach dostałem wiadomość, że mogą go wysłać...
§ zakup przez internet i brak kontaktu ze sprzedającym (odpowiedzi: 2) 3 tygodnie zamówiłam coś ze sklepu internetowego, zapłata za pobraniem. Dostałam na maila potwierdzenie zamównienia, towar nie przyszedł do dziś....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.