Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III - Forum Prawne

 

Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III 17

Cytat: Napisał/a JALA Napisanie regulaminu jest bardzo proste i tanie, bo nie kosztuje nic... Ilość rzeczy, która ma się znajdować w regulaminie (w zasadzie nie wiem czemu to się nazywa regulamin) jest równa długości mojego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
04-02-2014, 23:36  
lukkaszekk
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a JALA Zobacz post
Napisanie regulaminu jest bardzo proste i tanie, bo nie kosztuje nic... Ilość rzeczy, która ma się znajdować w regulaminie (w zasadzie nie wiem czemu to się nazywa regulamin) jest równa długości mojego postu po odjęciu cytatu, który tutaj wstawiłem. średnio inteligenty człowiek jest w stanie zrobić to sam.
Witam,
Prowadzę sklep internetowy i sam pisałem swój regulamin. Wg informacji jakie udało mi się zebrać to jednak było by ciężko go napisać w kilku zdaniach.
1.USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wymaga:
3. Regulamin określa w szczególności:
1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
2) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:
a) wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
b) zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,
3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług dro-gą elektroniczną,
4) tryb postępowania reklamacyjnego.


2USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany;
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu;
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki;
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia;
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy;
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3;
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość, jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy;
terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący;
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe lub okresowe;
10) miejscu i sposobie składania reklamacji;
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3.


Dodatkowo jeszcze nasuwa mi się takie pytanie bo skoro przedsiębiorca ma prowadzić działalność zgodną z prawem, a KC art 545 mówi o tym że Konsument obowiązany jest sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera/przewoźnika i w razie konieczności ustalić jego odpowiedzialność to czemu często stosowany taki zapis w regulaminach jest uznany przez UOKIK za klauzule niedozwoloną.

Pozdrawiam
lukkaszekk jest off-line  
05-02-2014, 11:34  
Legalny Brunet
Stały bywalec
 
Legalny Brunet na Forum Prawnym
 
Posty: 1.326
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Przestań płakać, zacznij stosować zgodne z prawem regulaminy. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie.
Legalny Brunet jest off-line  
05-02-2014, 20:04  
lukkaszekk
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Ale przecież nikt tutaj nie płacze.
Forum jest po to aby zadawać pytania i otrzymywać w miarę rzetelne odpowiedzi od ludzi bardziej obeznanych w temacie. Choć ten temat wydaje się zawierać masę uogólnień i zbędnych komentarzy nie wnoszących nic do tematu.
lukkaszekk jest off-line  
05-02-2014, 20:37  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.770
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a loco1
Chyba nie trafiło to do sądu.
Trafiło. Masz nawet na stronie wskazane, że jest odwołanie
Colder jest off-line  
06-02-2014, 12:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Fakt.
 
07-02-2014, 09:17  
kujawiaczkaa
Stały bywalec
 
Posty: 1.155
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Konsumenci a niedozwolone klauzule umowne | rp.pl
kujawiaczkaa jest off-line  
20-02-2014, 14:45  
znamTB
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Witam!

do napisania postu zbierałem się od jakiegoś czasu, ale czytając użytkownika LOCO1+kilku innych, którzy nabiją posty i są zapewne przedstawicielami najgorszych cech polaków, którym wżyciu nie wyszło zmusiłem się i robię to dopiero teraz.

Szanowny/a loco1+kilku innych- w ani jednym poście nie napisaliście nic pomocnego/sensownego prócz: "jakbyś przestrzegał litery prawa to nie byłoby problemu", "takie mamy prawo, a wy go nie przestrzegacie", "za łamanie prawa się płaci, a teraz płaczecie", "nieznajomość prawa nie zwalnia was od ponoszenia konsekwencji", "nieznajomość prawa szkodzi", "nikt wam nie broni codziennie szukać nowych klauzul niedozwolonych wpisanych do rejestru", "trzeba było nie posługiwać się klauzulami niedozwolonymi" itp itd.

Od dwóch lat czytania tego zakompleksionego i zawistnego czytania mam dość.

Ewidentnie widać, że loco1+kilku innych cieszy się po prostu, cieszy się, że ktoś taki jak Tomasz B. zrobił wała na tysiącach ludzi i chodzi bezkarny- szanowny/a loco nazywa to działaniem w imieniu prawa i obronie KLIENTÓW!! ABSURD!


Szkoda mówić, wiele rzeczy mógłbym dopisać, ale nie mam czasu na cytowanie postów bo od 2011 roku trochę się tego uzbierało.

DO RZECZY

Jestem po sprawie sądowej z panem spod Tarnowa. Oczywiście wygrana.... 7 klauzul pan radca Tomasz B. spod Tarnowa wynalazł w pewnym regulaminie.

Jak się okazało nie były to żadne klauzule, wszystko było zgodne z prawem, loco1 też kiedyś mi wspomniał : "wszystko byłoby dobrze gdybyś przestrzegał prawa" ... hehe no przestrzegałem, ale to mnie nie uchroniło przed próbą wyłudzenia pieniędzy na rzecz B.

Walczyłem i wygrałem.


Teraz najlepsze, to o czym kiedyś pisałem czyli potencjalny klient (powód) jest SŁUPEM...

Takie rzeczy niestety uchodzą na sucho panu B., który dokładnie obmyślił plan działania. W przypadku przegranej i wszczęcia egzekucji o zasądzone na moją rzecz koszty pan radca prawny spod Tarnowa pisze, że jego "klient" (czyli słup) jest bez meldunku oraz przebywa na emigracji . Co to oznacza? Ano to, że mimo wezwania do zapłaty do "kancelarii" pana B. pan spod Tarnowa nie odpowiada - milczy, więc musimy podjąć następujące kroki, aby odzyskać zasądzone na mnie koszty (ustaliłem u komornika oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, że postępowanie egzekucyjne powinno wyglądać tak jak poniżej):

1. Wszczęcie egzekucji u komornika polskiego ;
2. Komornik na tej podstawie może poszukiwać majątku dłużnika, ale że pan B. nie chce podać namiarów na swojego "klienta", nie ma meldunku oraz przebywa za granicą to:

3. Do poszukiwania majątku byłoby przydatne poznanie poprzedniego miejsca zameldowania dłużnika w Polsce- tutaj dochodzi koszt uzyskania informacji z MSWiA o poprzednim miejscu zamieszkania.

4. Postanowienie komornika o wszczęciu egzekucji – umożliwi także zwrócenie się do konsulatu RP za granicą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu dłużnika na terytorium wskazanym przez radcę B., względnie ustalenia posiadanego tam przez dłużnika majątku i możliwości prowadzenia egzekucji z niego – ewentualne opłaty konsularne.

5. Można uzyskać tzw. europejski tytuł egzekucyjny (ETE) - kolejne koszty.

6. Znając adres pobytu dłużnika za granicami RP, ETE będzie mógł być wysłany wprost do odpowiedniego komornika w kraju w którym się znajduje. Koszty prowadzenia tam egzekucji należne będą według prawa danego kraju – zapewne niemałe.

Jak widać szukanie słupa i ponoszenie dalszych kosztów raczej nie ma sensu, gdyż zapewne nic nie znajdziemy.


Taką właśnie drogę obrał pan B. jak zapewne wielu innych, którzy działają w imieniu prawa oraz klienta, a ja mimo, że wygrałem sprawę jestem według loco1 tym co łamie prawo i dobrze mi tak, należy mi się! Tak po polsku, bo jak mi nie wyszło to dlaczego komuś innemu ma wyjść?


Reasumując:
- szukanie byle jakich punktów regulaminu w imieniu słupów;
- nazwanie ich abuzywnymi celem zastraszenia za czym idzie niepodjęcie walki ->zaplata haraczu
-słup czyli powód ma być bez meldunku, poza granicami RP aby nie dało się z niego nic ściągnąć. Taki ktoś był potencjalnym klientem


To jest działanie według prawa. Po mojej stronie mnóstwo straconego czasu i pieniędzy, tylko po to aby uwolnić się od szantażu i udowodnienie swoich racji w sądzie.....

NA koniec jedna rada: nie słuchajcie i nie czytajcie tego co wypisują tutaj "doradcy", oni wam tylko chcą dokopać, bo "działają" w imieniu konsumentów, a wy przedsiębiorcy jesteście BE, bo tak! Bo konsument to nie oszust i nigdy nie wyłudza, nigdy nie chce nadużywać swoich praw... nie kupuje zegarka tylko po to by wyjść na imprezę w weekend wieczorem (przyszpanować), a potem zwrócić go w ciągu 10 dni: "przecież ja go używałem w granicach zwykłego zarządu, jakoś musiałem wyglądać na imprezie, nie?".

Ja poszedłem swoją drogą, nie czytajcie tych głupot, które tutaj wypisują i zastanówcie się czy jakiś poważny prawnik, osoba, która działa w temacie prawa siedziałaby po nocach i wyładowywałaby tutaj swoją frustrację na osobach, które nie orientują się w temacie?
znamTB jest off-line  
20-02-2014, 18:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Walczyłem i wygrałem.
Pokaż pozew i wyrok.
 
21-02-2014, 13:10  
JALA
Użytkownik
 
Posty: 222
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a znamTB Zobacz post


Jestem po sprawie sądowej z panem spod Tarnowa. Oczywiście wygrana.... 7 klauzul pan radca Tomasz B. spod Tarnowa wynalazł w pewnym regulaminie.

Jak się okazało nie były to żadne klauzule, wszystko było zgodne z prawem,
A jakie to klauzule?
JALA jest off-line  
21-02-2014, 14:21  
znamTB
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a JALA Zobacz post
A jakie to klauzule?
Podobne do tych, które tutaj wielokrotnie się powtarzały i z tego co czytałem ludzie spasowali.


Aha jeszcze jedno hasełko pomocne: "przedstawisz swoją rację w sondzie".

Każdy może sobie coś takie wkleić, ale nie będę ułatwiał panu spod Tarnowa śledztwa w ramach zemsty, loco1 zrobię raz wyjątek dla niedowiarka, bo inaczej po co miałbym to wklejać? Podważasz mojego posta.

znamTB jest off-line  
21-02-2014, 16:26  
znamTB
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

"przedstawisz swoją rację w sondzie"---> "przedstawisz swoją rację w SĄDZIE" Można edytować powyższy post, poprawić i ten usunąć.
znamTB jest off-line  
21-02-2014, 17:39  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Pokaż caly wyrok - wraz z uzasadnieniem. I sygnaturę.
 
24-02-2014, 07:35  
JALA
Użytkownik
 
Posty: 222
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a znamTB Zobacz post
Podobne do tych, które tutaj wielokrotnie się powtarzały i z tego co czytałem ludzie spasowali.

No a konkretnie?
JALA jest off-line  
25-02-2014, 10:29  
DannyD
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Witam

Czytam wątek od dłuższego czasu i podobnie jak kolega znamTB mam podobne przemyślenia , większość "doradców"(choć nie wszyscy) widać cieszy się że źli przedsiębiorcy zostali ukarani i ma z tego radochę pisząc naokoło że sprawy ciężko wygrać i piszą czarne scenariusze itp itd. Proponuje wszystkim czytającym ten wątek nie wierzyć w to, sprawa wygląda tak na biznes odkładałem całe życie mam 20 kilka lat otworzyłem sklep i w 2 miesiącu działalności otrzymałem propozycję albo płacę 5k albo sąd, nic nie zapłaciłem dostałem ponad 50 pozwów.Ludzie którzy byli w tych pozwach "pokrzywdzeni" nigdy nie byli klientami mojego sklepu!(słupy) Na chwilę obecną dostałem już 25 umorzeń bez żadnej jak dotąd rozprawy. Jakiś czas temu pojawił się artykuł w gazecie "Do Rzeczy" o patronusie i jego działalności. Są tam namiary na prokuratora z Łodzi który prowadzi sprawy przeciwko Patronusowi... Krótko mówiąc nic nie płacić żadnym stowarzyszeniom, odpowiedzieć na kazdy pozew wynając dobrego prawnika. Obecnie sądy są tak zawalone tymi sprawami i doskonale wiedzą o co chodzi w tym wszystkim. Pozwy od mecenasa piszącego w imieniu patronusa zawierają tak wiele błędów które po prostu trzeba wykazać co nie jest problemem. Pozdrawiam wszystkich i nie stresujcie się to jest do wygrania ja wolę zpałacić mecenasowi niż ludziom którzy żerują na niewiedzy innych. Ps. We wspominanym artykule z "Do Rzeczy" pani z Ministerstwa wypowiada się o zmianach w prawie które planują żeby ukrócić tego typu działalność
DannyD jest off-line  
26-02-2014, 16:02  
znamTB
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część III

Cytat:
Napisał/a loco1 Zobacz post
Pokaż caly wyrok - wraz z uzasadnieniem. I sygnaturę.
W jakim celu i jaki to ma wpływ na moją ocenę osób tutaj wypowiadających się vel. udzielających rad typu "przedstawisz swoje racje w sądzie" ??
znamTB jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wezwanie do zaprzestania naruszania (odpowiedzi: 3) Witam! Dostałem pismo o zaprzestanie naruszania nazwy firmy od firmy XXX. Ponad dwa lata temu założyłem firmę o nazwie XXX (imię nazwisko). Teraz...
§ Wezwanie do zaprzestania świadczenia usług (odpowiedzi: 2) Witam Pracuje jako masażysta. Początkiem tego roku zawarłem ustną umowę zlecenia z gabinetem masażu - nie było mowy na jaki okres. Po 3...
§ Usunięcie klauzul niedozwolonych z regulaminu za opłatą (odpowiedzi: 6) witam, jestem nowy na forum, więc zacznę o przywitania się mam pytanie: czy propozycja/usługa przeredagowania regulaminu np. sklepu...
§ Wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych - część II (odpowiedzi: 1001) Niniejszym otwieram część II wątku: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/231409-wezwanie-do-zaprzestania-stosowania-klauzul-niedozwolonych.html
§ wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych (odpowiedzi: 1436) Witam jestem początkującym przedsiębiorcą prowadzę sklep internetowy. otrzymałem ostatnio załączonego maila: Szanowni Państwo Niniejszym...
§ rejestr klauzul niedozwolonych a umowy dla firm (odpowiedzi: 1) W umowie przygotowanej przez pewną firmę telekomunikacyjną, skierowanej do innej firmy telekomunikacyjnej, w której pracuję, znajduje się szereg...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.