Zbity znicz - Forum Prawne

 

Zbity znicz

Witam Wszystkich forumowiczów! W dniu wczorajszym w sklepie delikatesów znanej marki P&P zbiłem znicza. Przypadkowo wchodząc do sklepu, był tłok, wejście 1mx1m znicze przy samym wejściu. Zahaczyłem ręką i stało się, oczywiście w ciągu 3 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
19-10-2013, 14:19  
vanes
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie Zbity znicz

Witam Wszystkich forumowiczów!
W dniu wczorajszym w sklepie delikatesów znanej marki P&P zbiłem znicza. Przypadkowo wchodząc do sklepu, był tłok, wejście 1mx1m znicze przy samym wejściu. Zahaczyłem ręką i stało się, oczywiście w ciągu 3 sekund pojawił się ochroniarz, który perfidnie mocno złapał mnie za rękę, zaraz po tym jak powiedziałem, że to ja zbiłem znicz. Szarpiąc mnie mówił, że idziemy do kierownika, powiedziałem, że może mnie puścić, bo nie ucieknę, że zapłacę za tego znicza i nie widzę konieczności udawania się do kierownika, tak też się stało, wziąłem z podłogi naklejkę z kodem kreskowym zapłaciłem, po czym pani kasjerka wyrzuciła mi to do śmietnika, powiedziałem, że chcę ten kawałek szkła i i kod kreskowy, bo właśnie za to zapłaciłem i to moja własność, pani bardzo zdenerwowana wygrzebała to ze śmietnika z tekstem: "a teraz wynocha to posprzątać." oczywiście nie posprzątałem tego, gdyż należy do zadań obsługi sklepu. Chciałbym teraz na to chamstwo ze strony obsługi sklepu zapłacić im w postaci skargi. W jaki sposób to zrobić, co i do kogo napisać?

Pozdrawiam!
vanes jest off-line  
19-10-2013, 14:25  
szkodnik.122
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Zbity znicz

Zapytać o księgę skarg i zażaleń. Jeśli nie ma, wysłać pismo z nagłówkiem SKARGA.
szkodnik.122 jest off-line  
19-10-2013, 14:35  
vanes
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Zbity znicz

Tak, tylko co zawrzeć w tej skardze i do kogo wysłać, kierownika sklepu, firmy ochroniarskiej? Jak dowiedzieć się o dane tych pracowników (pamiętam tylko z wyglądu) i czy to ja powinienem płacić za tego znicza, jeżeli towar był nieodpowiednio zabezpieczony?
vanes jest off-line  
19-10-2013, 14:39  
szkodnik.122
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Zbity znicz

Polecam napisać pisma do firmy ochroniarskiej za zachowanie pracownika ochrony, do centrali sieci za zachowanie kasjerki oraz do firmy sprzątającej że nie kwapiła się do uprzątnięcia bałaganu.

Można również złożyć pozew o odszkodowanie i zadośćuczynienie, solidarnie przeciwko firmie ochroniarskiej i sieci sklepów.
szkodnik.122 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zbity kufel w barze. (odpowiedzi: 2) Zdarzyło mi sie dzisiaj zbić kufel w barze. Nie byłem pijany, wypilem moze 3 piwa, nie zachowywalem sie agresywnie, incydent zdarzył sie mimowolnie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.