Księgarnia Meritum Cypr oszustwo - Forum Prawne

 

Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Witam! Zacznę od tego, że tak, jestem kretynką i nie przeczytałam regulaminu tej fałszywej księgarni. Problem jest tak...ta sama firma (o czym juz teraz sie dowiedziałam) co w wypadku 3czekolady. Kusiła kodem rabatowym 150 zł, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
07-01-2014, 01:31  
shanti13
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Witam! Zacznę od tego, że tak, jestem kretynką i nie przeczytałam regulaminu tej fałszywej księgarni.

Problem jest tak...ta sama firma (o czym juz teraz sie dowiedziałam) co w wypadku 3czekolady.
Kusiła kodem rabatowym 150 zł, idiotka uwierzyłam założyłam konto, zamówiłam za 167 zł - czyli zapłaciłam im przelewem 17 zł.
Dzis przyszedł mi email że muszę zapłącić opłate abonamentową w wysokości 149 zł. O czym informowali w załączniku do maila z aktywacją konta. Tylko że nie poinformowali o żadnej umowie i załączniku w meilu, no ale nie ważne, mogłam zauważyć sama, moja wina.
Dalej: firma ma adres warszawski i na cyprze. Adres Warszawski sztuczny nr tel też, na kontakt mailowy nikt nie odpisuje. Adres z Cypru w przypadku 3 czekolad - znajdowało się tam zupełni coś innego, więc podejrzewam, że tu też tak jest.
Z tego co wiem, na wypowiedzenie umowy jest 14 dni, tak? czyli jeśli dziś jest 13 to jeszcze moge to zrobić. Moje pytanie brzmi? Mam wysłać wypowiedzenie umowy na Cypr? Jeśli tam nikogo nie ma? Konta internetowego w ich sklepie usunąć nie można, zmieniłam dane u nich na koncie, ale to i tak chyba nic nie da bo mają dane konta bankowego mojego z którego robiłam przelew.
Wysłąć to wypowiedzenie umowy na Cypr? Jak wyślę mają moje dane i podpis... a Jak nie wyślę? Co robić....pomocy...to samo konto założyłam mojemu chłopakowi i mamie, więc dałam ciała po całości...tylko od nich z kont nic nie płaciłam, więc jak zmienie dane na kontach internetowych u nich to nic nie mają? czy mają? co robić????
shanti13 jest off-line  
07-01-2014, 08:38  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.163
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Cytat:
Napisał/a shanti13 Zobacz post
założyłam konto
Kiedy?
nomnes jest off-line  
07-01-2014, 08:56  
romi_25
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Ja również się dałem nabrać. To ta sama firma co 3czekolady. Adres w Warszawie jest fikcyjny (hotel) na Cyprze również. Telefonu nie odbierają.
Dziś przyszedł rachunek do zapłaty. Moja rada nie płacić. Ja nie zamierzam.
Zastanawiam się tylko nad zapisem ich regulaminu:
§ 4 Prawo odstąpienia
1. Jeżeli użytkownik jest konsumentem w rozumieniu art. 22¹ kodeksu cywilnego, to na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny przysługuje mu prawo odstąpienia od umowy zgodnie z ust. 2-4. W przeciwnym razie ustępów tych nie stosuje się.
2. Użytkownik może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od dnia otrzymania produktu. Użytkownik nie musi podawać przyczyn odstąpienia. Odstąpienie winno nastąpić przez złożenie pisemnego oświadczenia, które należy przesłać na adres: PRIDE EUROPE INVESTMENTS LIMITED, 6051 Larnaca, 10 Patron, Cypr. Dla dochowania terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Jeżeli użytkownik zapłacił kartą płatniczą, to zwrot pieniędzy nastąpi na rachunek jego karty. Jeżeli zapłacił przelewem bankowym to zwrot nastąpi na rachunek, z którego dokonano przelewu. Jeżeli zapłacił przy odbiorze produktu, to zwrot nastąpi na rachunek bankowy wskazany w oświadczeniu o odstąpieniu.
3. W razie skutecznego wykonania prawa odstąpienia umowę uważa się za niezawartą, a użytkownik jest wolny od wszelkich zobowiązań. Świadczenia użytkownika oraz spółki Pride podlegają zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot winien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Koszty przesłania produktu do użytkownika są zwracane przez spółkę Pride; koszty przesłania (zwrotu) produktu przez użytkownika z powrotem do spółki Pride ponosi natomiast użytkownik. Przesłanie produktu przez użytkownika z powrotem do spółki Pride za pobraniem nie będzie akceptowane.
4. Prawo odstąpienia nie przysługuje użytkownikowi w następujących wypadkach:
a) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, o której mowa w ust. 1,

b) dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania,
c) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,
d) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
e) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,
f) dostarczania prasy,
g) usług w zakresie gier hazardowych.

Pytanie czy mamy termin 10 dni na odstąpienie od umowy czy jeśli świadczenie zostało rozpoczęte to już go nie ma w tym konkretnym przypadku?
Adres do regulaminu ich strony: Regulamin sklepu ksiegarnia-meritum.pl
romi_25 jest off-line  
07-01-2014, 09:06  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.163
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Cytat:
Napisał/a romi_25 Zobacz post
Moja rada nie płacić.
To porada prawna?
Jesteśmy na forum prawnym, nie porad.
nomnes jest off-line  
07-01-2014, 09:07  
renilps
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Witam,
też się dałem nabić w butelkę. Przy składaniu zamówienia na stronie, wyświetlony był regulamin "okrojony", w którym nie było informacji o jakimkolwiek abonamencie itp.. Na maila przyszedł link aktywacyjny z załącznikiem informacja.pdf. Nie było informacji, że klikając w ten link akceptuje jakikolwiek regulamin, w tym ten informacja.pdf.

Coś mnie tchnęło tego samego dnia jak zobaczyłem, że kupon zniżkowy jest taki sam dla wszystkich... to by się nie opłacało jakby 100000 ludzi obdarować 150zł... no i bobol:/

Sprawdziłem regulamin i nagle już był "inny", wzbogacony o abonamenty itp., już z siedzibą na Cyprze - a nie w Warszawie. Więc to jawne oszustwo (podmienili regulamin). Jako, że nie był regulamin sporządzony na "twardym nośniku" - tylko na stronie, którą może sobie admin modyfikować kiedy chce -umowa taka nie istnieje. Dodatkowo to jest jawne oszustwo i można powołać się na "Ustawę o Przeciwdziałaniu Nieuczciwym Praktykom Rynkowym".

Dodatkowo powołałem się na "prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn w ciągu 10 dni od momentu jej zawarcia" i "Jednocześnie na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.02.101.926) zgłaszam sprzeciw odnośnie dalszego przetwarzania moich danych osobowych w celach marketingowych".

W formie elektronicznej i papierowej wysłałem na maila i Cypr za potwierdzeniem odbioru. Mogą się sądzić - z góry i tak są na przegranej pozycji.

-----------
TVN24 ZALECA:
Niedawno zajmowaliśmy się bardzo podobną sprawą. Wygląda na to, że administrator z omawianego przez nas sklepu jest ten sam, co w tym przypadku.

Zapytaliśmy wtedy prawnika, co zrobić w takiej sytuacji.
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,nieu...categoryId=496

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,wyki...categoryId=496
renilps jest off-line  
07-01-2014, 09:38  
shanti13
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Mi już niestety 10 dni minęło...w "umowie" jest miesięczny okres wypowiedzenia, czyli to chyba znaczy, że nawet jak wypowiem to i tak bede musiała zapłacić za dwa miesiące. To znaczy musiała....nie zapłacę tak czy siak...ale...nie wiem ch***ra, idę dziś do rzecznika konsumenta, zobaczymy co powie....
shanti13 jest off-line  
07-01-2014, 14:17  
shanti13
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Bylam u radcy prawnego. Polecil wyslac im oswiadczenie o zawarciu umowy na skutek celowego wprowadzenia w blad wiec umowa nie wazna. Jeśli dalej będą cos wysylac to do prokuratury zawiadomienie o możliwości popelnienia przestępstwa. Czy ktoś moze powiedzieć co w takim oświadczeniu ma sie znaleźć?
shanti13 jest off-line  
07-01-2014, 14:52  
shanti13
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Cytat:
Napisał/a nomnes Zobacz post
Kiedy?
25 grudnia...czyli dziś 13 dzień. Radca prawny powiedzia zebym nie wysylala wypowiedzenia umowy, bo skoro zawarlam ja nieswiadomie, to oni wprowadzili mnie w ba i mam do nich wysac oswiadczenie na podst. art 84 kodeksu cywilnego, ze ta umowa jest niewazna.
shanti13 jest off-line  
07-01-2014, 15:11  
romi_25
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Księgarnia Meritum Cypr oszustwo

Zobacz na stronę facebooka, grupa oszukanych przez tę pseudo firmę: https://www.facebook.com/groups/248029835355474/
Jutro będę pisał oświadczenie o uchyleniu się od skutków zawartej tej pseudo umowy - jeśli chcesz to pisz na priva.
romi_25 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Księgarnia nie wywiązuje się z żadnych transakcji (odpowiedzi: 2) Witam, piszę w "sporej" sprawie i mój post będzie złożony z kilku pytań, ponieważ jestem już tak zdenerwowana, że sama nie wiem od czego zacząć... ...
§ Komentarz czy meritum (dylemat handlowy) (odpowiedzi: 3) Proszę o przekazania wrażeń z pracy podczas korzystania z: Kodeks pracy. Komentarz Autor: Gersdorf Małgorzata, Rączka Krzysztof, Raczkowski...
§ Księgarnia on-line a prawa autorskie książek (odpowiedzi: 7) Jakiś czas temu ktoś mi powiedział że aby założyć księgarnię internetową, muszę mieć prawa autorskie do każdej książki. Na jakiej zasadzie to działa...
§ Księgarnia i okładki książek. (odpowiedzi: 3) Posiadam księgarnię internetową i umowę z hurtownią na fakturę. Ze strony ich hurtowni pobrałem tekst i okładki interesujących mnie książek i...
§ Księgarnia. Wymiana zakupioej książki za dopłatą. (odpowiedzi: 1) Witam użytkowników forum Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat rozwinięty poniżej. Otóż, chcę otworzyć "księgarnie". Zakupię książki w...
§ Cypr (odpowiedzi: 1) Mieszkam w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Ten kraj ma taki sam status jak Tajwan - nie jest uznawany przez rzaden kraj świata oprócz Turcji....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.