Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie? - Forum Prawne

 

Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Witam W linku poniżej odpowiedź na reklamację w zimie obuwia letniego w CCC. http://nijakowski.pl/wp-content/uplo...ccc-poznan.jpg "Uszkodzenie nie mogło powstać w terminie podanym przez konsumenta. Biorąc pod uwagę panującą aurę, w tym sezonie zimowym obuwie letnie nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
29-01-2014, 17:43  
zsedc
Użytkownik
 
Posty: 61
Domyślnie Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Witam

W linku poniżej odpowiedź na reklamację w zimie obuwia letniego w CCC.

http://nijakowski.pl/wp-content/uplo...ccc-poznan.jpg

"Uszkodzenie nie mogło powstać w terminie podanym przez konsumenta. Biorąc pod uwagę panującą aurę, w tym sezonie zimowym obuwie letnie nie mogło być użytkowane"

Dlaczego tak duże firmy jak CCC piszą w odpowiedzi na reklamacje takie rzeczy? Nie mogę tego pojąć jak ludzie łatwo przyznają się do swojej głupoty. Czy też konsumenci są tak głupi aby w takie odpowiedzi uwierzyć?

Oczywiście będę dalej pisał do nich w tej sprawie, a o efektach i poinformuję.

p.s.

Nie ma to dużego znaczenia w tej sprawie, ale jak waszym zdaniem należy rozumieć art 9 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Rozumiem, że mówi o momencie stwierdzenia wady, czyli o dniu kiedy tą wadę zauważyłem, a nie o dniu jej powstania.

Cytat:
Art. 9.
1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch
miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie
zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia
przed jego upływem.
Dzięki
Paweł
zsedc jest off-line  
29-01-2014, 18:50  
kam.jam.
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Też mnie to zastanawia, stwierdzić wadę mogę kilka miesięcy po jej powstaniu, ponieważ przez ten czas mogę nie użytkować tych butów. A sprzedawca ma prawo wyuwać takie teorie że obuwie letnie nie mogło być noszone w sezonie zimowym? Skąd mają taką wiedzę? Nie można już zimą wybrać się do ciepłych krajów i nosić letnie buty? Absurd...
kam.jam. jest off-line  
29-01-2014, 18:54  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Cytat:
A sprzedawca ma prawo wyuwać takie teorie że obuwie letnie nie mogło być noszone w sezonie zimowym? Skąd mają taką wiedzę? Nie można już zimą wybrać się do ciepłych krajów i nosić letnie buty?
Można. A jak byś zareagował, gdybyś kupił obuwie zimowe nie nadające się do używania w czasie polskiej zimy, a od sprzedawcy byś usłyszał np. noś pan sobie je w zimie w Tajlandii?
Trzeba polegać na logice, zdrowym rozsądku i właściwej ocenie sytuacji.
 
29-01-2014, 19:21  
kam.jam.
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Dla mnie takie tłumaczenie jest nielogiczne. Nie mogą się opierać na stwierdzeniu, którego nie można udowodnić, opierając sie na warunkach pogodowych w naszym kraju, jakie to ma znaczenie? A z resztą jak należy rozumieć art. 9? Moment stwierdzenia a powstania? Wadę na butach letnich mogę stwierdzić zimą robiąc np porządki zauważę że z butami jest coś nie tak?
kam.jam. jest off-line  
30-01-2014, 11:42  
kaczorsan
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

ustawa z 27 lipca 2002 o sprzedaży konsumenckiej.

art.3.5. sprzedawca ma obowiązek wydać Ci instrukcje konserwacji obuwia i warunków jego użytkowania. Jeśli nie było w niej napisane , że nie można w nich chodzić po śniegu to w zasadzie można. (chociaż w k.c. jest zapis o użytkowaniu produktu zgodnie z przeznaczeniem, więc wiadomo, że np. sandały nie są przeznaczone do sportów zimowych) więc tutaj kierujemy się rozsądkiem.

art.4.1. powołaj sie na niego jeśli od chwili zakupu do chwili zgłoszenia rekl nie minęło 6 msc. "...przed upływem 6 msc. od wydania towaru domniemywa się, że wada istniała w chwili wydania towaru..." czyli sprzedali towar wadliwy = odpowiadają za to.

art.9.1. nie wiem kiedy składałeś reklamacje ale masz 2 miesiące na złożenie od daty zauważenia wady. Jeśli więc zgłosiłeś rekl. w grudniu to mogłeś to zauważyć październiku. A wtedy śniegu na pewno nie było.

Poza tym piszesz, że buty użytkowałeś zgodnie z ich przeznaczeniem ( buty służą do chodzenia) i nie były wykorzystane w żaden sposób zastrzeżony przez ich producenta. Ty natomiast dochowywałeś wszelkich starań i zaleceń producenta odnośnie użytkowania i pielęgnacji.

Powołując się więc na art.8 żądaj doprowadzenia obuwia do stanu zgodnego z umową przez jego nieodpłatną wymianę na nową parę.
kaczorsan jest off-line  
30-01-2014, 15:45  
zsedc
Użytkownik
 
Posty: 61
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Dziękuję. Chodzi o sandałki dziecięce, które były wykorzystywane jako kapcie.
Złożyłem reklamację teraz w styczniu, w styczniu doszło do uszkodzenia i w styczniu je zauważyłem. CCC uznało jednak, że termin jaki podałem to kłamstwo gdyż obuwia letniego nie da się używać w czasie gdy na półkuli północnej jest zima.

Żenada.... upadek polskiego konsumenta, który w 90% zgadza się z takim podejściem.

Po takim wielkim minusie jaki przyznaję firmie CCC przyszła jednak pora na mały plus. Zadzwonili do mnie osobiście z Polkowic z siedziby firmy i poinformowali, że faktycznie ich odpowiedź nie jest zbyt dobra. Rozpatrzą sprawę ponownie. Nie wątpię, że były to efekty moich działań głównie na Facebooku. A przy okazji zapraszam do wykopania:
http://www.wykop.pl/artykul/1845240/...buwie-i-gdzie/

Będę informował na bieżąco.
zsedc jest off-line  
20-05-2014, 21:56  
zsedc
Użytkownik
 
Posty: 61
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

Po krótkiej batalii CCC oddało pieniążki.
zsedc jest off-line  
21-05-2014, 11:02  
kaczorsan
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Reklamacja obuwia - czyli skąd CCC "wie" kiedy używasz buty i gdzie?

i tak trzymać. Nie odpuszczać. a CCC zawsze tak ma. to cwaniaki i złodzieje.
kaczorsan jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja Butów - "Buty sie wybrudziły i nie da się wyczyścić" (odpowiedzi: 4) Witam. Potrzebuję pomocy jak odpisać klientce (by jej nie urazić) na reklamację którą złożyła u mnie w sklepie. Chodzi o brude buty, których nie da...
§ Reklamacja "niezgodność towaru z umową", a "rękojmia" po 25 grudnia 2014 - problem (odpowiedzi: 9) Witam, jakiś czas temu zgłosiłem reklamację do jednego ze sklepów, w którym zakupiłem towar. Dotyczyła ona pewnych funkcji w sprzęcie, które...
§ UJ, UWr czy też UW - czyli kolejny wątek z serii "gdzie powinnam studiować" (odpowiedzi: 9) Cześć i czołem! Bez zbędnych ceregieli, dostałam się na Uniwersytet Wrocławski oraz na Jagielloński, z kolei na Warszawskim jestem na liście...
§ CCC - reklamacja obuwia i "wymóg" sprzedawcy o oryginalną FV (odpowiedzi: 7) Witajcie, mam problem związany z reklamacją obuwia zakupionego w CCC. Sandały popękały w ciągu 9 dni od daty zakupu. 10-tego dnia byłam w sklepie...
§ Reklamacja obuwia - "element ozdobny" (odpowiedzi: 15) Witam, Jakiś czas temu zakupiłem na portalu allegro.pl oryginalne buty ADIDAS'a od pewnego sklepu. Kiedy otrzymałem buty, postanowiłem się w nich...
§ Nieprzyjęta reklamacja obuwia - powód "chodzenie z pięty" (odpowiedzi: 6) Witam. Jestem w trakcie pisania odwołania do łódzkiej PUMY, ponieważ moją reklamacje uznano za niezasadną. Po niecałych dwóch miesiącach od kupna...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.