Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot - Forum Prawne

 

Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Witam. Sprzedałem na allegro dostęp do konta gry. Może z niego korzystać kilka osób naraz więc nie ma z tym zbytniego problemu. Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej. Pewna osoba kupiła ten dostęp i w tym ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
14-02-2014, 13:29  
Maxi422
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Witam.
Sprzedałem na allegro dostęp do konta gry.
Może z niego korzystać kilka osób naraz więc nie ma z tym zbytniego problemu.
Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej.
Pewna osoba kupiła ten dostęp i w tym samym dniu oczywiście gdy już wysłałem jej dane do konta napisała, że ,,chce skorzystać z możliwości zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 10 dni''. Czy powinienem takiej osobie zwrócić pieniądze? Konto jest używane więc nie mam zbytniej możliwości zmiany hasła ponieważ kilka osób straciłoby do niego dostęp, mimo to ta osoba wciąż mogłaby używać tego konta.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Maxi422 jest off-line  
14-02-2014, 13:34  
manyaky
Użytkownik
 
Posty: 206
Domyślnie RE: Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Nie musisz.
manyaky jest off-line  
16-02-2014, 14:36  
kebbor
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie RE: Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Możesz powołać się na Art. 10 Ust. 3 Pkt. 5 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Cytat:
3. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:
5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;
kebbor jest off-line  
16-02-2014, 14:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Cytat:
Napisał/a kebbor Zobacz post
Możesz powołać się na Art. 10 Ust. 3 Pkt. 5 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
Nie, nie może, bowiem:
Cytat:
Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej.
 
17-02-2014, 09:49  
kebbor
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie RE: Sprzedaż dostępu do konta a 10 dniowy zwrot

Racja. Poniosło mnie trochę bo kupujący, żądając zwrotu, powoływał się na tą ustawę.
kebbor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sprzedaż dostępu do konta (odpowiedzi: 4) Witam, od razu uprzedzam że jeśli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przesunięcie ;) Ale do rzeczy. Zwracam się do Państwa dzisiaj z...
§ zwrot 10 dniowy (odpowiedzi: 4) Witam. Jakiś miesiąc temu kupiłem w dużym sklepie internetowym słuchawki i postanowiłem dokonać zwrotu 10 dniowego. Zgłoszenie, że chciałbym je...
§ 10 dniowy zwrot (odpowiedzi: 9) Cześć, kupiłem przez internet od sklepu internetowego sprzęt. Zapłaciłem jako przedpłata też przez internet. Jako odbiór wybrałem - odbiór osobisty w...
§ Zwrot 10-dniowy (odpowiedzi: 1) Witam! Bardzo proszę o poradę w poniższej kwestii: Zakupiłem podzespoły komputerowe w jednym ze sklepów internetowych wraz z usługą ich montażu....
§ 10 dniowy zwrot (odpowiedzi: 7) Witam, W zeszły wtorek doszedł towar do sprzedającego (wiem bo wysłałem z potwierdzeniem odbioru) który jemu zwróciłem z powodu prawa 10 dni. Teraz...
§ 10 dniowy zwrot towaru - zwrot pieniędzy (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie! Jestem nowy na tym forum i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Kilkadziesiąt dni temu kupiłem na aukcji poprzez "Kup teraz" jeden...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.